Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Monopol PKP Intercity

Czy PKP Intercity jest monopolistą na liniach kolejowych z Warszawy do Krakowa (CMK), Poznania, Trójmiasta?
TAK
88%
 88%  [ 69 ]
NIE
8%
 8%  [ 7 ]
Nie mam zdania
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 78
Wszystkich głosów: 78

Autor Wiadomość

przemas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 20-11-2005, 19:22    Odpowiedz z cytatem

Temat jak widać bardzo kontrowersyjny. Czy nie macie wrażenia, że w PKP istnieje jakieś nieformalne lobby na rzecz spółki PKP IC?

_________________
Nie bierz życia na serio
i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zyrafa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Stargard [Zbk/Szn]

PostWysłany: 20-11-2005, 19:24    Odpowiedz z cytatem

Niestety nie tylko wrażenie, ale i pewność - dowody patrz wyżej.

_________________
Dyskusja polega na wymianie poglądów nie epitetów
Galeria autorska http://www.zbaszynek.stargardcom.pl zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 20-11-2005, 19:38    Odpowiedz z cytatem

zyrafa napisał/a:
Nie chodzi o winę lecz o fakt, że przewoźnik, którego domeną powinny być przewozy regionalne, zajmuje sie obsługą pociągów międzynarodowych, które nie przynoszą zysku (nikt z tego nie robi tajemnicy), a PKP PR wrzuca je do jednego wora z osobowymi i chcąc nie chcąc pociągi te też mają wpływ na wynik finansowy Spółki - a zatem konieczność dopłat z budżetu - czyli za stratę na tych pociągach płacimy my.

PKP Przewozy Regionalne nie mają na to absolutnie żadnego wpływu. Za taki stan rzeczy odpowiada tylko Centrala PKP!

Przypomnijmy sobie jak PKP IC odebrało najlepsze pociągi pośpieszne Przewozom Regionalnym. Czy ktoś się kogoś pytał o zdanie? Nie! Decyzje zapadły na samej górze!

I tak oto nierentowne wcześniej pociągi pod zarządem PKP PR nagle zaczęły przynosić zyski w barwach PKP IC? Ja w takie bajki nie wierzę! Gdyby jakiś pociąg PR był deficytowy to PKP IC nigdy by takiego pociągu nie wzięło na swoje barki!

Przypominam: spółka PKP Intercity jest planowana do prywatyzacji (za rządów Kaczorów raczej nierealne...) i nie może mieć konkurencji, żeby zarabiać jak najwięcej! Taka jest polityka najwyższych władz PKP, która doprowadziła do tego, że najważniejsze linie kolejowe w Polsce z największymi potokami podróżnych są obsługiwane wyłącznie przez najdroższe pociągi PKP Intercity !!! Te pojedyncze nocne pociągi pośpieszne nie mają tak naprawdę żadnego znaczenia...

I tak oto mamy MONOPOL PKP IC! Tu nie liczy się dobro pasażerów, którym nie daje się żadnego wyboru, tylko dobro pana Prześlugi i jego spółki!

_________________
Follow me!


Ostatnio zmieniony przez Krycha dnia 20-11-2005, 19:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gonzor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lis 2005
Skąd: Poznań

PostWysłany: 20-11-2005, 19:45    Odpowiedz z cytatem

Naczelnik napisał/a:
Jaki to ma związek z monopolem PKP IC? Wymienione przez Ciebie pociągi są uruchamiane przez koleje rosyjskie lub ukraińskie. Na terenie Polski objęte są tzw. kabotażem, co oznacza, że nie są dostępne w komunikacji krajowej. Ale to nie wina spółki PKP Przewozy Regionalne!
"Chełmoński" Kraków-Kijów i "Polonez" Warszawa-Moskwa - te pociągi uruchamia PKP IC. Życzę powodzenia jeśli ktoś nimi chce pojechać w Polsce. Bilety wyłącznie w komunikacji międzynarodowej - kuszetki i sypialne...

Chyba nie są objęte kabotażem ? IC uruchamia też w komunikacji międzynarodowej BWE ( 3 pary ) WAWEL , PRAHA , SOBIESKI i nimi można jeździć w komunikacji krajowej.
A może PR powinien przestać bawić się w relacjach dalekobieżnych krajowych ( typy Szczecin - Przemyśl lub inne wlekące się przez pół Polski ) a skoncentrować się na typowch rel. regionalnych ? Ewentualnie prowadzić poc. pośp. w obrębie max. 3 województw z dobrymi skomunikowaniami na stacjach węzłowych

_________________
Przemysław
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 20-11-2005, 19:51    Odpowiedz z cytatem

gonzor napisał/a:
A może PR powinien przestać bawić się w relacjach dalekobieżnych krajowych ( typy Szczecin - Przemyśl lub inne wlekące się przez pół Polski ) a skoncentrować się na typowch rel. regionalnych ?

I co, może według Ciebie cały ruch dalekobieżny mają przejąć bardzo drogie pociągi PKP IC, żeby do cna wydoić biednych i nęconych wysokim bezrobociem Polaków? Gratuluję pomysłu!

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fikander Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2005
Skąd: Warszawa Ochota

PostWysłany: 20-11-2005, 19:54    Odpowiedz z cytatem

Ursus Victorius napisał/a:
A więc to dlatego jadąc pociągiem do Krakowa muszę płacić aż 86 zł w jedną stronę, bo nic innego oprócz expresów i intercity nie kursuje!

Nieprawda.

6.14 POSP Kraków Płaszów codz
8.30 POSP KINGA Kraków Płaszów codz
13.10 POSP WARMIA Kraków Płaszów codz
16.30 POSP JADWIGA Kraków Płaszów codz
21.10 POSP WETLINA Krynica pt.
23.05 POSP NOSAL Zakopane pt.

Akurat relację do Krakowa trudno uznać za zmonopolizowaną... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gonzor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lis 2005
Skąd: Poznań

PostWysłany: 20-11-2005, 19:55    Odpowiedz z cytatem

Krycha , przeczytaj 3 ostatnie wiersze mojej wypowiedzi a nie cytujesz - jak Urban - wyrwane z kontekstu wersy

_________________
Przemysław
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fikander Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2005
Skąd: Warszawa Ochota

PostWysłany: 20-11-2005, 19:56    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
I co, może według Ciebie cały ruch dalekobieżny mają przejąć bardzo drogie pociągi PKP IC

TLK jest równie drogi, co pospieszny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 20-11-2005, 20:02    Odpowiedz z cytatem

Fikander napisał/a:
Akurat relację do Krakowa trudno uznać za zmonopolizowaną...

Mówię cały czas o CMK. Przejazd zmonopolizowaną przez PKP IC CMK-ą w niecałe 3 godziny, a przejazd pośpiesznym przez Kielce w prawie 5 godzin to chyba jest jakaś różnica, co nie?

Fikander napisał/a:
TLK jest równie drogi, co pospieszny.

Ile masz tych TLK? Tyle co kot napłakał! Zresztą ktoś już zrobił zestawienie... Śmiechu warte!

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przemas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 20-11-2005, 20:11    Odpowiedz z cytatem

Zwolennikom PKP IC, którzy twierdzą, że nie ma żadnego monopolu proponuję pominąć w dyskusji kierunek na Kraków, gdzie mamy dwie alternatywne trasy: szybką CMK i dłuższą przez Kielce.

Chyba nie pozostawia cienia wątpliwości kierunek Poznań i Gdynia gdzie oprócz jednego pociągu PKP PR mamy wyłącznie same pociągi PKP IC, z których tanie TLK to nieliczne wyjątki (1 do Gdynii oraz 3 do Poznania). Jaki tutaj wybór ma pasażer? Odpowiedź: pociągi IC i Ex... albo PKS.

_________________
Nie bierz życia na serio
i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zyrafa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Stargard [Zbk/Szn]

PostWysłany: 20-11-2005, 20:26    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisała
Cytat:
W odpowiedzi na moją wypowiedź o stratach na Kasztanie i reszcie
PKP Przewozy Regionalne nie mają na to absolutnie żadnego wpływu. Za taki stan rzeczy odpowiada tylko Centrala PKP!
[CIACH]
I tak oto mamy MONOPOL PKP IC! Tu nie liczy się dobro pasażerów, którym nie daje się żadnego wyboru, tylko dobro pana Prześlugi i jego spółki!

W 100% mam identyczne zdanie, monopol PKP IC i straty PKP PR wynikają z decyzji Grupy a nie poszczególnych Spółek. A co jest niedochodowe i można to wepchnąć do PKP PR - tam się wpycha bo stratę pokryje budżet (województwa lub Państwa), a jak nie będą chcieli to utniemy im pociągi do pracy. Góra Grupy PKP jest czysta (każda spółka jest niezależna) i interes się kręci.

_________________
Dyskusja polega na wymianie poglądów nie epitetów
Galeria autorska http://www.zbaszynek.stargardcom.pl zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 20-11-2005, 20:55    Odpowiedz z cytatem

Właśnie zostałam zablokowana na IC Forum! No cóż, ośmieliłam się zarzucić monopol spółce PKP Intercity... Chciałam napisać tam jeszcze następującą rzecz:

Skoro porównujesz bogatych Niemców do biednych Polaków to nie mamy o czym gadać!

Zresztą zjechałam całe Niemcy koleją i oprócz ICE jest wiele alternatywnych tańszych połączeń z przesiadkami. Przesiadki nie są w Niemczech czymś strasznym, bo wszystko jest tam fantastycznie skomunikowane i pociągów jest full.

Zdawałam sobie sprawę z tego, że poruszając taki temat na tym forum zostanę wyśmiana i nie jestem wcale zdziwiona. Dlatego opuszczam was a dyskusję kontynuujcie sobie bez mojego udziału. Ja już powiedziałam co miałam na ten temat do powiedzenia.

A fanatykom PKP IC i lizusom pana Prześlugi życzę udanych podróży najdroższymi pociągami (bo nie macie innego wyboru, hehe).

PS. Spodziewam się zbanowania. Zgadłam?


Zgadłam. Ten post już się nie ukazał na IC Forum...

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stanisława Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 14 Lis 2005
Skąd: Cieszyn

PostWysłany: 20-11-2005, 21:17    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Właśnie zostałam zablokowana na IC Forum! No cóż, ośmieliłam się zarzucić monopol spółce PKP Intercity.

Bożesz Ty Mój! Czaju trza naparzyć! Toż już prawdy nie można powiedzieć, bo człowieka zaraz blokują!

_________________
Proč mě nikdo nemá rád
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 20-11-2005, 21:35    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Właśnie zostałam zablokowana na IC Forum! No cóż, ośmieliłam się zarzucić monopol spółce PKP Intercity...

Olej to Krycha! My tutaj nikogo nie będziemy blokować za swoje poglądy! Nie będziemy też nikogo określać mianem populisty, lepperysty itp. Smile
Jak pokazują wyniki sondy monopol PKP IC na konkretnych trasach to zdaniem forumowiczy niezaprzeczalny fakt!

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-11-2005, 21:50    Odpowiedz z cytatem

Krycha, Ty to masz talent do wywoływania gorących dyskusji! :wink:
Oczywiście PKP IC jest monopolistą! Nie będę przedstawiać argumentów, bo zrobili to już inni forumowicze. Kto tego nie widzi ten jest ślepy! Albo tylko udaje, że nie widzi, bo ma w tym jakiś interes (np. pracuje w PKP IC). Dla przeciętnego pasażera najważniejsza jest cena a nie jakieś luksusy w rodzaju klimatyzacji w IC. Jeśli zmusza się go do wydania 100 zł na przejazd pociągiem IC, bo nie ma o połowę tańszych pociągów pośpiesznych to jest to po prostu skandal!

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl