Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 79, 80, 81  Następny
Nieudolność Kolei Dolnośląskich
Autor Wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 06-05-2018, 10:57    Odpowiedz z cytatem

skubi, jechałam tym pociągiem z Jeleniej Góry o 9:21 i zauważyłam, że dużo ludzi (w tym z rowerami) wsiada w Cieplicach, Sobieszowie i Piechowicach. Generalnie dopiero za Jelenią Górą robi się większy tłok w pociągu. Winy KD nie dostrzegam. To rowerzyści przeginają pałkę, zwłaszcza na odcinku Szklarska Poręba - Jakuszyce. Bo mając rower i jechać te kilkanaście kilometrów pociągiem, w pięknym plenerze, przy ładnej pogodzie, to przegięcie. Ładne i drogie rowery, modne i kolorowe stroje rowerowe, ale nie – te kilka kilometrów jeden z drugim musi podjechać pociągiem, wchodząc ludziom z tym rowerem na głowę. Absurd! To ja, jakoś niespecjalnie wysportowana, do Orlego w Jakuszycach jeżdżę rowerem ze Zgorzelca przez Świeradów i Stóg Izerski, albo przez Zawidów i Jizerkę. Prawie 60 km w górskim terenie i daję radę. A tu młode chłopy i... dupa.


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gortatpolregio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Mar 2018
Skąd: Długołęka

PostWysłany: 12-05-2018, 18:54    Odpowiedz z cytatem

Święta racja kolezanko. Nie raz kolegom z kd mowilem ze ta promocja 2 zl za rower to porażka i jeszcze będa przez to cierpieć. w zeszłym roku jechałem do Szklarskiej kd z wroclawia i naliczylem w pociągu okolo 50 rowerów. Do WC nie szło dojść a konduktory zrezygnowane stali tylko pod drzwiami bo nie mieli jak sie ruszyc przez skład z kontrolą. Szkoda mi tych dziewczyn konduktorek było bo jeszcze joby dostawaly od turystów w jakich warunkach musza jechać. Szkoda, że władze KD nic z tym nie robią, 50 rowerow jeden na drugim nie ma jak przejsc a nie daj Bóg jakiś wypadek albo coś. Jak wracalem z pobytu ze szklarskiej to jechala krótka jednostka 36we tam obok WC są wieszaki na rowery po obu stronach i jak te rowerzysty sie tam porostawiali to nie mozna bylo przejsc na koniec skladu pociagu. Kierowniczka chciala zeby poustawiali inaczej te rowery ale te rowerzysci to jakaś sekta nic z bezpieczenstwa sobie nie robią. I wiecie co juz wiecej w dlugie weekendy nie wybieram sie pociagiem w żadne góry. Oby wladze KD zrobily coś z tą bandą rowerzystów. Kiedys jak byłem na delegacji w Dreznie to tam na szynobusach napisane było max 6 i naklejka roweru. 6 i ani jednego roweru wiecej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modus90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2017

PostWysłany: 13-05-2018, 20:33    Odpowiedz z cytatem

Rowerzyści - święte krowy, nie powinno tak być, że ludzie nie mogą jechać bo hrabiostwo jeździ i jeszcze narzeka...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 13-05-2018, 21:09    Odpowiedz z cytatem

KD bardziej dbają o okazyjnych pasażerów-turystów (pociągi weekendowe do Czech, „Bilet Sudecki” za 25 zł, rower prawie za darmo) niż o pasażerów regularnie korzystających z pociągów na co dzień. Nie można się doczekać całodziennego biletu na wszystkie pociągi KD (takowy jest tylko w weekendy w cenie 35 zł). Zamiast tego wymyślili jakieś durnowate 1-dniowe „BZZ” za 32 zł (tylko dla linii D1 i też tylko w weekendy) no i przystąpili do „Wspólnego Biletu Samorządowego” w cenie 37 zł. A gdzie prosty bilet dobowy na pociągi KD za 25 zł (tyle kosztuje bilet Euro-Nysa ZVON)? O super zniżki dla kolejarzy ze spółek PKP i PR zatroszczyli się. A ludzi, którzy utrzymują ten bardak na szynach mają w dupie.

Inna sprawa to bilety przez internet. Na KOLEO można kupić bilety na REGIOkartę i z przesiadkami czego już nie kupimy na platformie eKD obsługiwanej przez PKP Informatykę, na którą KD wydały aż 1,5 mln zł. Półtora bańki wywalone w błoto!

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=375333#375333

Za to nowego dyrektora handlowego prezes Rachwalski ściągnął aż z Warszawy! Prywatnie są kumplami.

https://www.facebook.com/CzytamKDdlaBeki/posts/188545021783210

Po koleżance-feministce ze Słupska to kolejny (jeden z kilku!) przykład kumoterstwa w wykonaniu prezesa KD. Nawet ex-prezeska Ładniak była bardziej powściągliwa w tej kwestii.

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=377551#377551

Wypatruję jesiennych wyborów samorządowych z nadzieją, że nowa władza pogoni z KD tych wszystkich „spadochroniarzy” ze Słupska, z Warszawy i cholera wie skąd jeszcze (zdaje się, że Trójmiasto), bo pałka się już przegła! Co to, na Dolnym Śląsku speców do pracy w administracji KD brakuje?!


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 14-05-2018, 13:42    Odpowiedz z cytatem

Noema, pozwolę sobie zauważyć, że po raz kolejny publicznie chwalisz panią Ładniak, tę samą, która przeciwko naszemu forum uruchomiła legnicką prokuraturę. O, proszę:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=376756#376756

Wnioski nasuwają się same. Największe sukcesy prezesa Rachwalskiego to niemal podwojenie administracji KD i dobrze opłacane stołki dla jego znajomych. Pora kończyć ten nieudany słupski eksperyment. Nie stać nas na utrzymywanie "bizancjum" w KD i kolejnych kolesi prezesa, tym bardziej, że szeregowi pracownicy domagają się podwyżek i grożą strajkiem, a skład rady nadzorczej KD powiększył się z 3 do 5 osób co też dużo kosztuje. Efekty tej kadrowej rozrzutności zobaczymy w sprawozdaniu finansowym KD za 2017 r. Nie zdziwcie się jeśli publikacja raportu rocznego będzie odwlekana na okres powyborczy.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14-05-2018, 15:55    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Za to nowego dyrektora handlowego prezes Rachwalski ściągnął aż z Warszawy! Prywatnie są kumplami.

https://www.facebook.com/CzytamKDdlaBeki/posts/188545021783210

Andrzej! Przecież to wIC, administrator upadłego IC Forum. No, no... nawet on załapał się na synekurę w KD. Zerowa znajomość dolnośląskich realiów kolejowych i potrzeb pasażerów (te mogą znać tylko tubylcy, z pewnością nie Warszawiacy), więc jestem bardzo ciekawa efektów jego pracy na stanowisku dyrektora ds. handlowych KD. Są już jakieś?

Najstarszym stażem forumowiczom przypomnę, natomiast młodszych oświecę, że to właśnie obecnemu dyrektorowi handlowemu KD z Warszawy zawdzięczamy powstanie tego forum. Niegdyś administrowane przez niego upadłe kilka lat temu IC Forum było praktycznie monopolistą. Na IC Forum masowo hołubiono ówczesnego prezesa PKP IC Jacka Prześlugę, zaś wszelką krytykę PKP IC i pod adresem prezesa zaciekle zwalczano. W końcu ktoś się wkurzył i założył konkurencyjne PR Forum, przemianowane później na INFO KOLEJ. Krycha (inicjatorka naszego forum) o tym pisała:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=296#296

PS
Skoro prezes Rachwalski zatrudnia adminów for kolejowych (wiadomo mi o dwóch) to może i dla mnie znajdzie się jakaś kierownicza posadka w KD? Ja też chętnie przytulę te 10 tysięcy zł miesięcznie. W tym momencie czuję się dyskryminowana! A kwalifikacje mam nie byle jakie: wieloletnie administrowanie największym forum kolejowym (wykosiłam konkurencję - IC Forum) i zero kolaboracji z betonem PKP. To jak, dogadamy się?

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14-05-2018, 18:35    Odpowiedz z cytatem

Victoria, przecieram oczy ze zdumienia! Mikol z Warszawy, koleś prezesa wygryzł z dyrektorskiego stołka pana Moleckiego?

Dr Bogusław Molecki (inżynier transportu szynowego) z Politechniki Wrocławskiej jest bardzo kompetentny, zna się na rzeczy (recenzował Plan Transportowy Województwa Dolnośląskiego).

https://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/21385/nowi-dyrektorzy-w-kolejach-dolnoslaskich.html

Pan Molecki nadal pracuje w KD, więc co, Rachwalski go zdegradował, żeby wstawić swego kolesia? A jakie kwalifikacje ma ten cały Andrzej vel wIC z Warszawki? Co go łączy z Dolnym Śląskiem? Co on wie o naszej lokalnej kolei?

Może wIC łaskawie nam wyjaśni co robi w KD, bo ma konto na forum. I nie, że gówno nas to obchodzi, bo to nie Rachwalski ze swojej kieszeni tylko my z naszych podatków płacimy mu dyrektorską pensję!

Prezesie Rachwalski, cztery lata temu ostrzegałem:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=321177#321177

Prywatny folwark i żerowisko dla kolegów sobie z KD zrobił. Idziemy na ostro!

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 14-05-2018, 20:04    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Noema, pozwolę sobie zauważyć, że po raz kolejny publicznie chwalisz panią Ładniak, tę samą, która przeciwko naszemu forum uruchomiła legnicką prokuraturę.

Tak, chwalę. I nie wstydzę się przyznać do błędu. W świetle tego co wyprawia obecny prezes muszę przyznać, że zbyt krytycznie oceniałam poprzedni zarząd. Po prostu nie sądziłam, że może być gorzej.

Victoria napisał/a:
Skoro prezes Rachwalski zatrudnia adminów for kolejowych (wiadomo mi o dwóch) to może i dla mnie znajdzie się jakaś kierownicza posadka w KD? Ja też chętnie przytulę te 10 tysięcy zł miesięcznie. W tym momencie czuję się dyskryminowana!

Nie masz żadnych szans. Gdybyś Ty chociaż była lesbijką wojującą z Kościołem katolickim, feminazistką, proaborcjonistką, skłoterką, zdeklarowaną KODomitką, absolwentką gender studies, stażystką w Gazecie Wyborczej, wyznawczynią Jurka Owsiaka, czytelniczką Olgi Tokarczuk to może wtedy byłby jakiś punkt zaczepienia. A tak dupa. Z kim mają gadać? Z kibolką Legii, uczestniczką Marszu Niepodległości? Zapomnij. KD to lewacki bardak na szynach! Przecież Ty nawet w administracji forum LGBTQWERTY wytrzebiłaś. Faszystka! No pasarán.

Pirat napisał/a:
Pan Molecki nadal pracuje w KD, więc co, Rachwalski go zdegradował, żeby wstawić swego kolesia? A jakie kwalifikacje ma ten cały Andrzej vel wIC z Warszawki? Co go łączy z Dolnym Śląskiem? Co on wie o naszej lokalnej kolei?

Kwalifikacje ma znakomite. Kulinarne (współautor bloga Street Food Polska) i muzyczne. Plus wchodzenie Prześludze w cztery litery na IC Forum. Z takim dyrektorem handlowym jestem spokojna o atrakcyjną ofertę przewozową i taryfową KD. Przyjmuję zakład, że KD pojadą w tym roku na owsiakowy „Broodstock” i po „róbta co chceta” nowe Impulsy pójdą się jeb...

Pan dr inż. Bogusław Molecki został zdegradowany. Był dyrektorem, teraz jest tylko naczelnikiem działu. Na to miejsce wskoczył osobnik z poniższego filmiku.

Był pracownik naukowy, jest „pajac” woodstockowy. Ktoś w zarządzie KD na mózg upadł!

https://www.facebook.com/CzytamKDdlaBeki/posts/188545021783210


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14-05-2018, 20:37    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
A gdzie prosty bilet dobowy na pociągi KD za 25 zł

No przecież jest jeszcze regioKarnet Wink
Noema napisał/a:
Wypatruję jesiennych wyborów samorządowych z nadzieją, że nowa władza pogoni z KD tych wszystkich „spadochroniarzy” ze Słupska, z Warszawy i cholera wie skąd jeszcze (zdaje się, że Trójmiasto), bo pałka się już przegła! Co to, na Dolnym Śląsku speców do pracy w administracji KD brakuje?!

Jak to napisał Dante "porzućcie wszelką nadzieję". Nowa władza, o ile takowa będzie, wprowadzi swoich spadochroniarzy, albo co gorsza związkowych kolesi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

janox79 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 17 Lut 2007
Skąd: Legnica

PostWysłany: 14-05-2018, 21:19    Odpowiedz z cytatem

13 maja z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich KD uruchomiły specjalny pociąg. W związku z powyższym na forum skyscrapercity pojawiła się taka oto informacja:

"(...) można było porozmawiać min. z Bogusławem Moleckim. Jedną z ciekawostek jakie przedstawił jest to że od grudnia pociągi z Drezna na jednostkach Desiro będą kończyły bieg w Węglińcu."

Może ktoś to potwierdzić? Jeśli tak to lipa Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 14-05-2018, 21:45    Odpowiedz z cytatem

janox79, to było do przewidzenia. Muszą ciąć koszty na pasażerach, bo przecież na sobie ciąć nie będą. Wróć do mojego wcześniejszego posta, a wszystko będzie jasne (nowy dyrektor ds. handlowych).

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Paszczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14-05-2018, 22:09    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Był pracownik naukowy, jest „pajac” woodstockowy. Ktoś w zarządzie KD na mózg upadł!

Nie przeginaj, bo się zemszczą i okroją rozkład jazdy w Zgorzelcu. Zobaczysz! Już biorą się za Drezna...

_________________
Paszczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 14-05-2018, 22:42    Odpowiedz z cytatem

Czyli rozumiem, że jest to powtórka z rozrywki z 2013 roku kiedy to chciano podzielić relację tych pociągów na dwie części? Jutro napiszemy w tej sprawie do UMWD i będziemy czekać na odpowiedź. Jeżeli nic nie odpowiedzą to zrobimy im kampanię wyborczą jeszcze przed wyborami.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 14-05-2018, 23:03    Odpowiedz z cytatem

Światowid, nie ma sensu się denerwować. Mi już to zwisa. Desiro i tak wyleci po elektryfikacji odcinka Węgliniec - Zgorzelec. Myślałam tylko, że zaczekają z tym do zakończenia elektryfikacji. Widać rachunek ekonomiczny z dużym minusem ich zaskoczył i tną już teraz. Jeszcze więcej biurwy w KD, jeszcze więcej znajomych prezesa Rachwalskiego na lukratywnych stołkach w KD, a zatęsknimy za PR.

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=378074#378074

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

KraxWRO Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2015

PostWysłany: 14-05-2018, 23:22    Odpowiedz z cytatem

Ja też myślałem że poczekają ze skróceniem Desir do elektryfikacji, ale widocznie nie zanosi się na to aby w najbliższym czasie elektryfikacja doszła do skutku (nadal nic się tam nie robi) to będą mieszać ludziom w głowach - teraz połączenia bezpośrednie ze Zgorzelca do Wrocławia i Drezna, od grudnia wszystkie do Wrocławia z przesiadką w Węglińcu, a potem znowu bezpośrednie do Wrocławia ale z przesiadką do Drezna ... piękne kombinowanie i mieszanie ludziom w głowach zamiast stałej porządnej oferty. A tak na boku to jeśli chcą skracać niemieckie składy do Węglińca to liczę na zwiększenie liczby kursów do Drezna, albo wahadło Węgliniec-Gorlitz zamiast bezczynnego stania i wysyłania lubuskich szrotów do Gorlitz (swoją drogą ogromny wstyd że te lubuskie złomy jeżdżą do Niemiec, to już PESA i jej hamulce które słychać na pół miasta są lepsze).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 61 z 81 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 79, 80, 81  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl