Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 79, 80, 81  Następny
Nieudolność Kolei Dolnośląskich
Autor Wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-07-2018, 19:05    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, marketingowo strzał w stopę, chociaż pewnie nie dotrze do szerszej publiczności cała sprawa. Ale dla ekipy KD to po prostu "wstyd" i jaki przykład dla drużyn etc. A sam wiem jak się czasami udaje wspaniale coś znaleźć w KD dzięki chęci nie tylko konduktorów, ale nawet maszynistów.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 20-07-2018, 22:31    Odpowiedz z cytatem

Jezus Maria! Zażenowany jestem tym, co właśnie przeczytałem. Jeszcze jak ktoś mi potwierdzi, że konduktor przeznaczył te pieniądze na cele charytatywne to naprawdę totalny wstyd dla KD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 21-07-2018, 14:46    Odpowiedz z cytatem

krzysztoff, według komentarzy w internecie, konduktor który znalazł pieniądze chciał je przeznaczyć na cel społeczny. To samo chciały zrobić władze KD, ale we własnym imieniu, aby móc się medialnie ogrzać przy dzieciach za cudze pieniądze. Hipokryzja level hard.

I tak przez swą pazerność zarząd KD zamiast grzania się przy dzieciach ma medialną burzę. I dobrze! Niech na cele społeczne łożą prywatne pieniądze (stać ich!), a nie znalezione i siłą wydarte znalazcy.

Artykuł z marca br. Już wtedy prezes Rachwalski uznał, że pieniądze znalazły KD, a nie konkretny człowiek, któremu należy się znaleźne lub cała kwota pieniędzy, gdy właściciel nie zgłosi się po zgubę.

https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/legnica-w-pociagu-znalezli-funty-brytyjskie,821205.html

Nieznajomość prawa w KD poraża! Ciekawe jak potoczy się prawna wojenka zarządu KD z Urzędem Miasta w Legnicy. Znając życie – przerżną, tak jak przerżnęli w legnickim sądzie z naszym forum. Wiele innych spraw sądowych, w tym ze swoimi pracownikami, też w przeszłości przerżnęli...

Stosując pokrętną logikę władz KD, pieniądze znalezione na klatce schodowej należą się wspólnocie mieszkaniowej lub spółdzielni mieszkaniowej, albo właścicielowi kamienicy. Jeśli znajdę pieniądze na ulicy to, wg władz KD, należą się one zarządcy drogi i do wyboru mamy zarządy dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich, a nawet Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Zaś pieniądze znalezione w lesie należą się Dyrekcji Lasów Państwowych. Każdy teren ma swego właściciela lub zarządcę: prywatnego, spółdzielczego, samorządowego lub rządowego (państwowego). Prezes KD stojąc na stanowisku, że pieniądze znalezione w pociągu nie należą się znalazcy tylko przewoźnikowi (czyli zarządowi, który nimi zadysponuje wedle swego widzimisię) kompromituje się i ośmiesza.

Ja w ten obłęd poszłabym dalej. Wprawdzie pieniądze znaleziono w pociągu KD, ale ten porusza się po cudzym terenie, czyli po torach zarządzanych przez PKP PLK. Więc zarząd PKP PLK powinien wystąpić z żądaniem wydania tego tysiąca funtów – wedle logiki władz KD. A co, jak pajacować to na całego! A że PKP PLK jest spółką państwową, o znaleźne powinien wystąpić premier rządu bankster Morawiecki, aby zasypać dziurę budżetową.


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-07-2018, 01:42    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
I tak przez swą pazerność zarząd KD zamiast grzania się przy dzieciach ma medialną burzę. (...) Ciekawe jak potoczy się prawna wojenka zarządu KD z Urzędem Miasta w Legnicy. Znając życie – przerżną, tak jak przerżnęli w legnickim sądzie z naszym forum.

Skończy się tak, że KD skompromitują się, prezes Rachwalski ośmieszy się, władze KD w powszechnej opinii będą uchodziły za szujowate, a prawnicy KD skasują wielokrotność sumy, o którą toczy się spór. Media będą miały pożywkę.

A miało być tak pięknie... Lokomotywa na placu zabaw, zarząd KD w blasku kamer, marszałek Michalak przecinający wstęgę (w ramach kampanii wyborczej do samorządów), dzieciaki z zaprzyjaźnionego przedszkola z balonikami KD, pochwalne artykuły w lokalnych mediach, propagandowy samozachwyt na fanpage KD.

Miał być pijar, jest blamaż. Chciwość nie popłaca!

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 23-07-2018, 15:48    Odpowiedz z cytatem

Chciałbym poraz kolejny pogratulować KD za wytrasowanie dzisiaj tj.23.07.18 poniedziałek zmiana turnusu gdzie kuracjusze jak i turyści muszą opuścić kwatery do godz.10 3-członowego Impulsa relacji Szklarska Poręba G . 10.43 - Wrocław Gł. 13.39 . Wsiadając w Piechowicach z wózkiem już był problem ,frekwencja 95% . Wysiadaliśmy w Jeleniej Górze Zachodniej . Dosiadło wiele osób z bagażami w Sobieszowie i Cieplicach . Ciekawe jak sytuacja wyglądała od Jeleniej Gory i Wałbrzycha . Kolejny raz robią taką trzodę !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 27-07-2018, 08:35    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
To co dziś od rana wyprawiają KD na linii zgorzeleckiej przechodzi ludzkie pojęcie! Pociąg z Legnicy o 5:34 do Wrocławia został ODWOŁANY. Powód odwołania to AWARIA TABORU, ale to perfidne kłamstwo, bo na dworcu w Legnicy stały trzy Impulsy i ENdolino, więc pewnie maszynisty zabrakło. Dużo ludzi spóźniło się do pracy. Ja musiałam przełożyć umówione spotkanie.

Potem dzwoniła do mnie Noema, która akurat jechała z Wrocławia do Węglińca pierwszym pociągiem o 4:39. Opóźnienie na starcie prawie 50 minut. Zamiast Impulsa stary EZT zwany "kiblem". Powiedziała, że przypomniały się jej stare "dobre" czasy PR i że podziękuje prezesowi Rachwalskiemu na forum.

A teraz jeszcze przyszedł SMS, że pociąg z Drezna jest opóźniony 60 minut. Dzień dopiero się zaczął, więc to początek niespodzianek. KD - ogarnijcie się!

Dziś była powtórka z rozrywki. Moja krótka relacja:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=379667#379667

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-08-2018, 00:06    Odpowiedz z cytatem

Kolejarz wyleciał z pracy, bo pił piwo w pociągu

Szef Związku Zawodowego OPZZ „Konfederacja Pracy” w Kolejach Dolnośląskich wyleciał z roboty za to, że pił alkohol w pociągu i obrażał konduktorkę. Patrycjusz Tabakiernik odwołał się już do sądu. Twierdzi, że to nie było piwo, a zwolnienie to zemsta zarządu za to, że był twardym negocjatorem w sporze o podwyżki płac dla pracowników.

Czytaj więcej na gazetawroclawska.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 16-08-2018, 08:55    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szef Związku Zawodowego OPZZ „Konfederacja Pracy” w Kolejach Dolnośląskich wyleciał z roboty za to, że pił alkohol w pociągu i obrażał konduktorkę. Patrycjusz Tabakiernik odwołał się już do sądu.

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Przysłowie to przestrzega nas, że gnojenie innych ludzi kiedyś obróci się przeciwko nam. I tak jak my gnoiliśmy, tak sami zostaniemy zgnojeni.

Do czego piję? Do tego:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=347799#347799

Związek zawodowy „Konfederacja Pracy” w Kolejach Dolnośląskich to bardzo ciekawy temat. Można o tym przeczytać na forum:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=135498#135498

Jako ciekawostkę dodam, że po upublicznieniu tych informacji beton KD nasłał na Victorię policję, o czym wspomniała sama zainteresowana:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=343124#343124

„Proszę sobie wyobrazić, że pewnego dnia zaglądam na forumową pocztę i czytam emaila, w którym Komenda Miejska Policji w Legnicy prosi mnie o to, abym udostępniła im mój adres IP, bo chcą mnie namierzyć na zlecenie jakiegoś betona z KD. No uśmiałam się do łez. Istny 13 posterunek!”

Z tym Tabakiernikiem mam osobiste porachunki. To zagorzały wróg naszego forum i mój osobisty. Wielu pracownikom KD też zalazł za skórę. Gdybym pisała książkę o KD, jemu poświęciłabym osobny rozdział... W sądzie mogłabym świadczyć przeciwko niemu na korzyść zarządu. Ale nie będę taką szują.

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka...

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-08-2018, 10:15    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Z tym Tabakiernikiem mam osobiste porachunki. To zagorzały wróg naszego forum i mój osobisty.

Ten przelew z Wałbrzycha w ramach zadośćuczynienia za oszczerstwa i pomówienia na Facebooku pod adresem właściciela forum to był od niego? Pytam, bo te pieniądze zasiliły konto naszego forum i przez kilka lat nie musiałam robić zrzutki na serwer i domenę. Chciałabym mu podziękować.

Taki paradoks - nasz wróg naszym sponsorem. Śmiech

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 20-08-2018, 12:48    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
KD bardziej dbają o okazyjnych pasażerów-turystów (pociągi weekendowe do Czech, „Bilet Sudecki” za 25 zł, rower prawie za darmo) niż o pasażerów regularnie korzystających z pociągów na co dzień. Nie można się doczekać całodziennego biletu na wszystkie pociągi KD (takowy jest tylko w weekendy w cenie 35 zł). Zamiast tego wymyślili jakieś durnowate 1-dniowe „BZZ” za 32 zł (tylko dla linii D1 i też tylko w weekendy) no i przystąpili do „Wspólnego Biletu Samorządowego” w cenie 37 zł. A gdzie prosty bilet dobowy na pociągi KD za 25 zł (tyle kosztuje bilet Euro-Nysa ZVON)? O super zniżki dla kolejarzy ze spółek PKP i PR zatroszczyli się. A ludzi, którzy utrzymują ten bardak na szynach mają w dupie.

Coś się ruszyło. Na facebooku KD zapowiedziały nowości w ofercie biletowej.

fb.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 80.1 KB


_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 22-08-2018, 13:44    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze, pożyjemy, zobaczymy... Mam nadzieję, że zlikwidują te durnowate „BZZ”, z którego pewnie i tak nikt nie korzysta, a wprowadzą bilet dobowy (nie dzienny, tylko 24-godzinny ważny od chwili zakupu lub pory wskazanej przez pasażera!) w rozsądnej cenie na wszystkie pociągi KD, o który postuluję już od dłuższego czasu. Dotąd KD dbały tylko o kolejarzy z PKP i PR oferując im atrakcyjne ulgi, najwyższy czas pomyśleć o pasażerach.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-08-2018, 20:59    Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę, by KD dokonały jakichś wielkich zmian w taryfie, bo... nie będzie się im to opłacać, zwłaszcza na liniach o dużej frekwencji. Ja to bym przede wszystkim zaczął od rezygnacji z taryfy progresywnej, która jest skrajnie nieopłacalna przy przejazdach na małe odległości i odstrasza większość pasażerów na liniach lokalnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 23-08-2018, 14:48    Odpowiedz z cytatem

Yyy... Nie tego się spodziewałem.
https://www.kolejedolnoslaskie.eu/pl/zmiany-w-ofercie-biletowej-od-1-wrze%C5%9Bnia-2018-r.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 23-08-2018, 15:20    Odpowiedz z cytatem

Skomentuje to krótko - tragedia. Spodziewałem się pozytywnych zmian, jednak KD po raz kolejny mnie zawiodło. Zwłaszcza podwyższenie opłaty za bilet "Podróżuj z KD". To była idealna oferta zarówno dla turystów jak również dla zwykłych pasażerów aby przyzwyczajać ich do komunikacji kolejowej. Najwidoczniej uznano że społeczeństwo jest już przyzwyczajone i trzeba mu dokręcić śrubę, wycisnąć jak cytrynę.
Spodziewam się jeszcze podwyżek cen biletów jednorazowych i miesięcznych. Wtedy dzieło zniszczenia będzie kompletne.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 23-08-2018, 15:23    Odpowiedz z cytatem

https://www.kolejedolnoslaskie.eu/pl/zmiany-w-ofercie-biletowej-od-1-wrze%C5%9Bnia-2018-r.html

Skomentuję to jednym słowem: DNO Exclamation

Podziękujcie nowemu dyrektorowi handlowemu KD:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=378093#378093

Szkoda, że tych zmian na gorsze nie ogłosili tydzień temu, bo w Bolesławcu na dworcu PKP (czekałam na Beatrycze i Pirata, którzy jechali „Ceramicznym Expressem”, a tym pociągiem przyjechał też dyr. handlowy KD) wygarnęłabym mu prosto w oczy co o tym myślę. Ale nic straconego – może kiedyś ten mikolski siwy łeb napatoczy mi się w Desiro...

Dać mikolom trochę władzy na kolei, a tylko wqrwią pasażerów... Będzie jazda po betonie!

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 65 z 81 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 79, 80, 81  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl