Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następny
Urząd Transportu Kolejowego
Autor Wiadomość

optymism Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 12 Lut 2019

PostWysłany: 12-02-2019, 22:53    Odpowiedz z cytatem

Ale wy macie problemy. Nie wiem jak się wchodzi do tego urzędu ale mam doświadczenie w kilku innych instytucjach i powiem szczerze że bywa gorzej. Przecież to jest normalne, że są różne zabezpieczenia. Byłam w tym roku w jednym urzęddzie publicznym i musiałam pokonać większą blokadę. Potem załatwiałam sprawy w spółce i pierwsze co mi sie rzuciło w oczy to ochorna. Biurowiec i zabezpieczenia, bramki, lasery, sprawdzanie dokumentów. Chyba taka jest norma. Tak mi się wydaje, że trochę tu Koledzy przesadzamy. A obsłużyć windę nie trzeba mieć wyższego wykształcenia.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krog Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 31 Sie 2008

PostWysłany: 17-02-2019, 18:34    Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Przypomnę tylko, że jako przykład dałem m.in. urząd miejski i wojewódzki gdzie nie ma przeszkód we wchodzeniu. Nikt nie żąda dokumentu tożsamości. Więc twierdzenie, że UTK jest urzędem otwartym, (porównując inne urzędy) jest bezczelną kpiną z obywateli.

Cytat:
Urzędy i spółki skarbu państwa to wylęgarnie klik. UTK niczym nie odbiega od tego patologicznego wzorca rodem z czasów komuny.

Zgadzam się w 100%.

_________________
Nie kupuję produktów Made in China
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SawDomi Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 26 Lut 2019

PostWysłany: 26-02-2019, 17:14    Odpowiedz z cytatem

Czy Prezes UTK Ignacy Góra chce dać korzyść majątkową prywatnej firmie?

UTK chwali się na swojej stronie internetowej, że są współorganizatorami prywatnego szkolenia/konferencji - Forum Bezpieczeństwa Kolejowego. "Urząd czynnie włączył się jako współorganizator w przygotowania imprezy" UTK reklamuje na głównej stronie imprezę i odsyła do organizatora. Dodatkowo UTK opracował tematy na spotkanie oraz udostępnił 5 osób - dyrektorów oraz dwóch prezesów jako prelegentów. Ile kosztuje nas podatników ta praca?

Zapomnieli tylko dopisać, że każdy kto chce posłuchać i zostać przeszkolony musi zapłacić prywatnej spółce prawie 1400 zł. brutto. Łatwo policzyć, że przy dwustu osobach uczestniczących w konferencji mamy wpływ na poziomie prawie 300 tysięcy złotych. Spółka jest powiązana ze znanym w branży portalem internetowym.

Czy Ignacemu Górze zależny na przychylności wydawcy największego portalu branżowego?
Ile kosztuje reklama na głównej stronie państwowej instytucji jaką jest UTK?
Ile nas podatników kosztuje praca dyrektorów i prezesów UTK przy tej imprezie?
Ile w tym czasie pracy nie zostanie wykonane? Petent przecież może poczekać.

To już są zwyczaje rodem ze spółki Srebrna i kolesiostwa dobrze nam znanego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 13-03-2019, 20:13    Odpowiedz z cytatem

Plany UTK na 2019 r.

Bezpieczeństwo, działania prorynkowe oraz związane z wdrażaniem IV pakietu kolejowego – to priorytety Prezesa UTK na ten rok. Urząd Transportu Kolejowego przedstawia 19 zadań na 2019 rok będących rozwinięciem założeń Strategii UTK do 2020 r.

Więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/plany-utk-na-2019-91026.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

emerytpkp s.a. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2013

PostWysłany: 25-04-2019, 15:36    Odpowiedz z cytatem

Tylko fakty
• W 2017 r. w kierowanym przez JS departamencie ustanowiono rekord fluktuacji kadr. JS swoją organizacją pracy, rażąco niesprawiedliwym traktowaniem (oszukiwaniem na premii) i mobbingiem spowodował odejście 70% pracowników z departamentu.
• Także w 2017 r. „za dokonania” otrzymał negatywną ocenę okresową, co w administracji państwowej skutkować powinno rozwiązaniem umowy o pracę. Jednakże wstawił się za nim prezes I. Góra, który zasugerował dyrektorowi generalnemu powtórne przeanalizowanie tego przypadku.
• JS uwielbia podróżować na koszt podatników. Nie przeoczy żadnej możliwości wyjazdu a właściwie wylotu na różnego rodzaju tzw. spotkania robocze i konferencje w krajach całej Europy. Tego typu wyjazdy (zdaniem Europejskiej Agencji Kolejowej) są tylko propozycją i tylko z niektórych powinno się korzystać ponieważ ich tematyka nierzadko dubluje się. Nie przeszkadza to jednak JS uczestniczyć w prawie wszystkich. Powód: pogoń za pieniądzem. Zamiast korzystać w hotelu do końca konferencji „ucieka” wcześniej zyskując ryczałt za nocleg na hotel.
• Jest bardzo służalczy (serwilizm) wobec bezpośredniego zwierzchnika i jednocześnie jest tyranem wobec swoich podwładnych. Zgodził się na zatrudnienie na stanowisko zastępcy dyrektora departamentu PS, który nie miał żadnego doświadczenia w kierowaniu zespołem pracowników. Wcześniej pracował w Ministerstwie Infrastruktury w departamencie kierowanym przez aktualnie wiceprezesa KW. Wspomniany zastępca dyrektora departamentu nigdy nie pracował w kolejnictwie (nie licząc pracy w urzędzie). Z wykształcenia jest politologiem. Zapisał się do miłośników kolei i to zdaniem kierownictwa UTK jest jego największym atutem do pełnienia funkcji zastępcy JS. Reasumując im bardziej głupi i bezwzględnie usłużny względem władzy naczelnej, tym ma lżej w UTK.
• JS słynie z załatwiania spraw poza kolejnością. Sprawy dużych prywatnych firm kolejowych załatwia od/do ręki (także dosłownie), w przeciwieństwie do innych podmiotów rynku kolejowego. Pod warunkiem osobistego spotkania f2f. Ponieważ jest miłośnikiem literatury since-fiction, ma dużą wyobraźnię w załatwianiu spraw, także tych beznadziejnych jak chociażby legalizowanie zezłomowanych pojazdów.
• W 2017 r. będąc dyrektorem zatrudnił swojego kolegę AN. Poprzednio pracowali razem w jednym pokoju w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Oczywiście odbył się konkurs na to stanowisko. W ofercie nr 180241 napisano m.in.: UTK jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą ! Konkurs polegał m.in.: na udzieleniu poprawnych odpowiedzi w teście wiedzy. Nietrudno zauważyć, że JS nie zostawiłby kumpla w potrzebie. Wkrótce po zatrudnieniu AN w UTK zatrudniono także siostrę tego kumpla. EN pracuje w UTK a jednocześnie ma też fuchę w prywatnej Kancelarii Prawnej na południu Polski. Kancelaria specjalizuje się m.in. w prawie kolejowym. Prezesie czy tu nie ma konfliktu interesów?

// Post zmoderowany. ~Naczelnik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krog Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 31 Sie 2008

PostWysłany: 07-05-2019, 17:32    Odpowiedz z cytatem

Chyba nie ma wątpliwości, że w powyższym wpisie chodzi o tą komórkę organizacyjną: Departament Techniki i Wyrobów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obes97 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2021
Skąd: Dąbrowy

PostWysłany: 10-01-2021, 14:24   Rekrutacja UTK Odpowiedz z cytatem

Witam, test wiedzy w UTK , jakich pytań się spodziewać, czy ktoś może coś więcej o tym napisać? Z góry dziekuje za info
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krog Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 31 Sie 2008

PostWysłany: 10-01-2021, 16:31    Odpowiedz z cytatem

Do którego departamentu aplikowaleś? Jeśli nie do departamentu (w Warszawie) to domyślam się, że do Oddzialu. W tym przypadku jeśli jesteś młody obejdzie się bez koperty.

_________________
Nie kupuję produktów Made in China
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sfora6 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 29 Mar 2020

PostWysłany: 10-01-2021, 21:46    Odpowiedz z cytatem

na pewno będą pytania o:
- znajomość ustawy o służbie cywilnej
- znajomość Kodeksu Pracy

dodatkowo standardowe pytania o zmianę pracy, swoje zalety/wady, stresująca sytuacja w pracy.
Plus pewnie dodatkowo kilka pytań o kolej tzn co widzisz na zdjęciu etc albo jak działa to i to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krog Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 31 Sie 2008

PostWysłany: 10-01-2021, 23:33    Odpowiedz z cytatem

Mnie zapytała pyszałkowata paniusia z kadr czego ja właściwie chce. Poza tym do DTW nie było testu pisemnego tylko pytania "ustne". Co już podpadało mi, że jest coś "kręcone". Łatwo wyczuwałem dyktat dyrektora departamentu. Reszta członków niepoważnej komisji siedziała jak trusie i tylko spogladała na dyrektora o wyglądzie niedomytego islamisty i partyjniackiej gadce, kiedy skończy. Oczywiście jak się okazało kilka tygodni później była to ustawka.

_________________
Nie kupuję produktów Made in China
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 11-01-2021, 11:33    Odpowiedz z cytatem

Nadal tak kiepsko płacą, przy wymaganiach i pomysłach z ... wziętych?
Kiedyś byli najlepsi w rotacji kadr. Pewnie wciąż w czołówce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

obes97 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2021
Skąd: Dąbrowy

PostWysłany: 11-01-2021, 12:04    Odpowiedz z cytatem

Krog napisał/a:
Do którego departamentu aplikowaleś? Jeśli nie do departamentu (w Warszawie) to domyślam się, że do Oddzialu. W tym przypadku jeśli jesteś młody obejdzie się bez koperty.

Warszawa Departament Administracyjno Informatyczny .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krog Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 31 Sie 2008

PostWysłany: 11-01-2021, 21:28    Odpowiedz z cytatem

Jeśli do informatyki to jest szansa że będzie uczciwie. Jeśli ds. rozwoju zawodowego to u s t a w k a. Legalizują panienki bez doświadczenia zawodowego. One już pracują w UTK ale potrzeba zrobić oficjalny nabór. One nie są jeszcze pracownikami służby cywilnej a bedą. Wtajemniczeni wiedzą o czym piszę.

_________________
Nie kupuję produktów Made in China
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 12-01-2021, 00:16    Odpowiedz z cytatem

Cóż, i w luksusowych warunkach trzeba sobie jakoś radzić.
Na rogu Tytusa i Hożej zawsze stała (stoi? - dawno nie przechodziłem z tragarzami, więc nie wiem, ale przecież tylko utek się stamtąd wyniósł) dyżurna, równie hoża asystentka, którą w razie potrzeby dyskretnie zatrudniało się przez drzwi od podwórka.
A w nowoczesnym akwarium nie bardzo są możliwości. Wszędzie kamery, a dostęp ma HGW kto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

obes97 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2021
Skąd: Dąbrowy

PostWysłany: 14-01-2021, 08:13    Odpowiedz z cytatem

A jak kształtują się tam teraz zarobki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 22 z 25 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl