Ładowanie strony... proszę czekać!

Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj

FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ
Tablety

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Inwestycyjna ofensywa w PKP Intercity
Autor Wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel

PostWysłany: 05-01-2018, 12:26    Odpowiedz z cytatem

DarekP napisał/a:
Widzisz teraz różnicę i motywację poprzedniego zarządu by kupować nowe EZT?
Porównałem zakup nowych EZT do remontu i utrzymania wagonów, a trzeba jeszcze doliczyć koszt lokomotyw.

Dlatego mnie nie dziwi, że wagony stoją i niszczeją, bo trzeba wyłożyć naprawdę sporo kasy, by je przywrócić do ruchu.

Ostatnio byłem kilkukrotnie zmuszony podróżować Flirtem PKP IC. O ile zwykle niezależnie od kategorii pociągu podróżuję 2 klasą, to tutaj zawsze dopłacałem do 1. Moje obserwacje są takie (głównie na podstawie najdłuższej, 3 godzinnej podróży):
- cisza i spokojność biegu - na dobrym torze jest ok, jest trochę ciszej niż w wagonach 111A/112A (ale głośniej niż w EIC lub IC na nowych FPSach), spokojność biegu podobna do 111A z wyłączeniem rozjazdów, tam w EZT rzuca o wiele mocniej. Na gorszym torze (Kraków - Zakopane) - masakra! Pasażer obok mnie rozlał trochę herbaty, a ja chwilami miałem obawy, czy ten wynalazek zaraz nie wyskoczy z toru. Wracałem wagonem 111A - o wiele spokojniejszy bieg i o wiele ciszej,
- klimatyzacja/ogrzewanie - w moim wagonie (nr 2) było mi dość chłodno (na moje oko ok. 19-20 stopni), ale nie najgorzej, pasażerowie w wagonie nr 1 skarżyli się, że u nich jest za gorąco. Nie wiem, być może to wina regulacji - ale ogólnie klima do przyjęcia, nie wysusza gardła,
- fotele - takie sobie, nie najgorsze ale trzeba dobrze usiąść bo inaczej się czuje pod tyłkiem jakąś deskę,
- miejsce na nogi - w 1 klasie na niedługą podróż (ja jechałem max 3h) jest ok
- ogólna przestronność wnętrza - zdecydowanie za ciasne, podczas 3 godzin podróży kilkukrotnie widziałem jak ktoś wstając spod okna uderzył się głową w półkę bagażową,
- toalety - podczas mojej podróży ta z której korzystałem działała bez zarzutu, ale trzeba przyznać, że są zdecydowanie za ciasne i jest ich za mało.

Resumując powyższe ja odnoszę wrażenie, że niższy koszt tych EZT zdecydowanie przekłada się na niższy komfort podróży, który w zmodernizowanych i nowych wagonach jest o wiele wyższy pod prawie każdym względem. Należy więc rozważyć, czy wolimy iść w tanią tandetę, czy też dołożyć więcej i jeździć naprawdę dobrym, wygodnym taborem. Ja w przypadku połączeń dalekobieżnych uważam, że należy wybrać opcję drugą.
Nie twierdzę, że zakup EZT był błędem, ale powinny one obsługiwać krótkie trasy typu Warszawa - Łódź/Lublin/Białystok itp.

Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu