Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
    
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Mniej pociągów na Białoruś
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-09-2011, 01:07   Mniej pociągów na Białoruś Odpowiedz z cytatem

Zła wiadomość dla podróżnych jeżdżących pociągami na Białoruś. Od grudnia tego roku będzie mniej kursów do Grodna i do Wysoko-Litowska z naszego województwa. To niemal pewne, bo ministerstwo infrastruktury zrzuca obowiązek dofinansowania połączeń transgranicznych na samorząd naszego województwa. A władze regionu tłumaczą, że nie mają pieniędzy na dokładanie do kolei.

Podróżni są zaniepokojeni informacjami o tym, że kursów na Białoruś od grudnia może być mniej. Codziennie przejście graniczne w Kuźnicy przekracza pociągami około sześciuset pasażerów, w Czeremsze około dwudziestu. - W dzień to musi być pociąg. Nie wiadomo jak w nocy, ale w dzień powinien być. No jak to nie przyjechać do rodziny? – pyta Zinaida Nowik.

- Tutaj córka mieszka, przyjeżdżamy. Córka każdą niedzielą przyjeżdża. To bardzo będzie niedobrze – mówi Janina Gołębowska.

Każdego dnia do Grodna i z powrotem kursują trzy pary pociągów, do Wysoko-Litowska dwie (1 pociąg Białystok - Grodno, 1 pociąg Grodno - Białystok, 2 pociągi Kuźnica Białostocka - Grodno, 2 pociągi Grodno - Kuźnica Białostocka, 2 pociągi Czeremcha - Wysoko-Litowsk, 2 pociągi Wysoko-Litowsk - Czeremcha). Ministerstwo infrastruktury zgodnie z nowymi przepisami nie musi ich dofinansowywać. Tym obowiązkiem od grudnia obarcza samorząd województwa podlaskiego, bo pieniędzy z budżetu państwa wystarcza tylko na przewozy międzywojewódzkie. Wicemarszałek Walenty Korycki ostrzega, że w tej sytuacji połączenia kolejowe z Białorusią trzeba będzie ograniczyć, bo województwa nie stać na dołożenie ponad dwóch i pół miliona złotych do połączeń transgranicznych. - Jesteśmy za utrzymaniem przewozów transgranicznych, bo zainteresowanie jest. W kontekście małego ruchu granicznego tez przewozy są potrzebne, aczkolwiek ciężaru finansowego samorząd województwa nie udźwignie.

Ile i które kursy na Białoruś samorządowcy zdejmą z rozkładu - jeszcze nie wiadomo. Zdaniem związkowców PKP, ministerstwo powinno dać samorządowi pieniądze na ich utrzymanie. Mówią, że już teraz samorząd województwa ma problemy z dofinansowaniem lokalnych połączeń kolejowych. - To chyba będzie decyzja nietrafiona i boimy się, że skutek będzie taki, że wszyscy to odczujemy, ale negatywnie – mówi Jerzy Grodzki, przewodniczący Solidarności PKP w Białymstoku.

Po naszej interwencji minister infrastruktury pisemnie poinformował nas, że deklaruje możliwość dofinansowania jednego połączenia Białystok - Grodno jeszcze przez rok. Władze województwa poprosiły o pomoc wszystkich podlaskich parlamentarzystów.

Adam Jakuć, Obiektyw

źródło: TVP Białystok

_________________
© Pirat
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

robert36 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2011
Skąd: Białystok/Suwałki

PostWysłany: 22-10-2011, 22:24    Odpowiedz z cytatem

Wystarczy spojrzeć jak ezety wyglądają w środku jak jeżdżą na odcinku Kuźnica Białostocka-Grodno lub Białystok -Grodno, dziury w ścianach, na obiciu dachu, siedzenia wogóle się nie trzymają podłogi, a UM nie ma jednostek na pociągi do Grodna a swoich nie da bo wystarczy po jednej jeździe wszystko trzeba łatać, dokręcać więc temu będzie mniej pociągów na Białoruś podobnie z Czeremchą tyle że tam frekwencja to 2-3 osoby + konduktor mechanik i 2 osoby ze straży granicznej i puszczają SN 81tam żeby je też dobijać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jaga Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Paź 2008

PostWysłany: 23-10-2011, 13:38    Odpowiedz z cytatem

To prawda. Przemyt i jeden wielki syf.Normalni podróżni są terroryzowani przez przemyciorów. Szkoda gadać. Wszystko to przy cichym przyzwoleniu ,,Służb". Ale pociągów szkoda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 03-12-2011, 13:31    Odpowiedz z cytatem

Pociąg z Białegostoku do Grodna pozostanie w rozkładzie podlaskich pociągów. Na realizację tych połączeń będzie łożyło ministerstwo transportu.

To dobra wiadomość, choć niespełna dwa tygodnie temu Przewozy Regionalne ostrzegały, że to połączenie od 11 grudnia znika z podlaskiego rozkładu jazdy pociągów. Powód? Brak środków. Od nowego roku bowiem za kursy międzynarodowe realizowane przez tego przewoźnika podobnie jak za kolejowe połączenia lokalne miały płacić urzędy marszałkowskie - na co województwa podlaskiego nie stać.

W tym tygodniu ministerstwo zdecydowało, że w przyszłym roku część pociągów międzynarodowych obsługiwanych przez Przewozy Regionalne nadal będzie finansowana ze środków ministerialnych.

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wyraziło zgodę na finansowanie części połączeń przygranicznych, w tym dwóch pociągów relacji Białystok - Grodno i dwóch powrotnych - informuje Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych.

Niestety, tak dobrze nie będzie z innym przygranicznym połączeniem. W nowym rozkładzie nie będzie już dwóch par pociągów Czeremcha-Wysokolitowsk.

Jednocześnie Podlaskie Przewozy Regionalne informują, że od 11 grudnia taniej będzie można jeździć pociągami Regio z Białegostoku do Łap. Obecnie za jednorazowy bilet normalny trzeba zapłacić 6,80 zł, a w ramach oferty "Połączenie w Dobrej Cenie" - ta cena wyniesie 5 zł.


źródło: Gazeta Wyborcza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marbi Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Paź 2010

PostWysłany: 20-06-2012, 22:40    Odpowiedz z cytatem

jaga napisał/a:
To prawda. Przemyt i jeden wielki syf.Normalni podróżni są terroryzowani przez przemyciorów. Szkoda gadać. Wszystko to przy cichym przyzwoleniu ,,Służb". Ale pociągów szkoda.

normalni czyli 3 na 300?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 25-02-2014, 22:40    Odpowiedz z cytatem

Podlasie: Co z pociągami do Grodna?

Czy w najbliższym czasie zostaną zlikwidowane połączenia międzynarodowe Białystok – Grodno? Ministerstwo Rozwoju Regionalnego nie potwierdza i nie zaprzecza.
Nie jest to wiadomość oficjalna – informację, iż na Podlasiu „mówi się” o planowanej likwidacji pociągów do Grodna, przekazał „Rynkowi Kolejowemu” ten sam Czytelnik, który przedstawił nam symulację planowanego zmniejszenia liczby pociągów regionalnych na Podlasiu. Zgodnie z jego wyliczeniami, o których pisaliśmy wczoraj, w ogłoszonym przez podlaski samorząd przetargu na świadczenie usług kolejowych w latach 2015-16, zakłada się znaczące zmniejszenie pracy eksploatacyjnej: np. na trasie Białystok – Szepietowo z obecnych 8 par pociągów pozostałoby 6. Jan Kwasowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podlaskiego, powiedział „RK”, że ile ostatecznie będzie pracy eksploatacyjnej, dowiemy się od oferentów po otwarciu postępowania przetargowego.
Niezależnym od tego problemem jest natomiast przyszłość międzynarodowych pociągów Białystok – Grodno. Organizacja przewozów transgranicznych jest współfinansowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Wspomniany Czytelnik twierdzi, że „w powietrzu wisi info o likwidacji przez Ministerstwo wszystkich pociągów do Grodna”.
Co na to MIR? Rzecznik resortu nie zdementował pogłosek, że pociągi do Grodna mogą zostać zlikwidowane. – Informuję, że aktualnie trwają uzgodnienia ze spółką Przewozy Regionalne sp. z o.o. dotyczące zakresu oferty pociągów międzynarodowych, które będą objęte umową o świadczenie usług publicznych w bieżącym roku – mówi „Rynkowi Kolejowemu” Piotr Popa, nie precyzując, kiedy te uzgodnienia się zakończą.
Obecnie na trasie Białystok – Grodno kursują 3 pary pociągów.

http://www.rynek-kolejowy.pl/51029/podlasie_co_z_pociagami_do_grodna.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 22-12-2014, 16:09    Odpowiedz z cytatem

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju poinformowało, iż w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 będzie dofinansowywać trzy pary pociągów z Białegostoku do Grodna. Szczegółowy rozkład nie jest jeszcze znany.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/55178/mir_beda_polaczenia_do_grodna_takze_w_przyszlym_roku.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 08-05-2015, 19:08    Odpowiedz z cytatem

PR poprawiają skomunikowanie Podlasia z Białorusią.

Od poniedziałku 11 maja, transgraniczny pociąg Regio „Niemen” z Grodna do Małkini będzie kursował w późniejszych godzinach. Zmiana została wprowadzona po to, aby w Grodnie umożliwić przesiadkę z pociągu Kolei Białoruskich z Mińska.

Więcej:
http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/24230/PR-poprawiaja-skomunikowanie-Podlasia-z-Bialorusia.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 21-09-2015, 14:56    Odpowiedz z cytatem

Niepewny los połączeń do Grodna

Coraz bardziej realne stają się kolejne cięcia w ofercie połączeń międzynarodowych. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju rezygnuje bowiem z dotowania pociągów wjeżdżających do Grodna. Możliwe więc, że jedynym czynnym polsko-białoruskim kolejowym przejściem granicznym będzie od grudnia przejście Terespol – Brześć.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/59464/niepewny_los_polaczen_do_grodna.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-10-2015, 16:36    Odpowiedz z cytatem

Przewozy Regionalne zawieszają połączenia. Planowane jest całkowite zamknięcie ruchu pasażerskiego na odcinku kolejowym Kuźnica Białostocka – Grodno. Oficjalny powód to brak dofinansowania ze strony ministra Infrastruktury i Rozwoju.

W przesłanym oświadczeniu czytamy, że minister infrastruktury i rozwoju nie zamierza zamówić przewozów po 12 grudnia 2015 roku (umowa roczna kończy się w grudniu br.). W związku z tym, Przewozy Regionalne chcą już od 17/18 października br. zawiesić połączenia Ełk-Grodno i Małkinia-Grodno-Małkinia. Spółka nie widzi uzasadnienia, by wprowadzić zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, gdy po dwóch miesiącach nastąpi ich całkowite zawieszenie. Wobec tego wystąpiono o przyspieszenie terminu zawieszenia.

Więcej:
http://niezalezna.pl/71956-przewozy-regionalne-zawieszaja-polaczenia-zamykaja-polakom-ze-wschodu-droge-do-polski

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 27-10-2015, 12:05    Odpowiedz z cytatem

Podlaskie bez regionalnych pociągów za granicę?

Na nieco ponad półtora miesiąca przed wejściem w życie nowego rozkładu jazdy wciąż nie wiadomo, czy jakikolwiek pociąg pasażerski z Polski dojedzie do Grodna. To zła informacja także dla podróżujących na krajowym odcinku Kuźnica – Białystok. Konkretów nie przynoszą póki co też rozmowy w sprawie utworzenia regionalnego połączenia Białegostoku z litewskim Kownem.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/59883/podlaskie_bez_regionalnych_pociagow_za_granice.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-11-2015, 17:52    Odpowiedz z cytatem

Co z pociągami do Grodna? PR: Czekamy na odpowiedź MIR.

Choć Przewozy Regionalne już we wrześniu uzyskały informację o cofnięciu dotacji z budżetu centralnego dla połączeń do Grodna, zaplanowane pociągi na Białoruś wciąż figurują w rozkładzie jazdy, który ma wejść w życie w połowie grudnia. Przewoźnik czeka na ostateczną decyzję MIR, a podlaski poseł PiS apeluje do resortu o objęcie połączenia dofinansowaniem.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/60368/co_z_pociagmi_do_grodna_pr_czekamy_na_odpowiedz_mir.html

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 11-12-2015, 11:04    Odpowiedz z cytatem

MIB: Rozważamy powrót pociągów do Grodna.

Sobota będzie ostatnim dniem kursowania pociągów do Grodna – potwierdza Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Resort chce jednak, by połączenie zostało niebawem wznowione. Rozkład jazdy połączeń międzywojewódzkich i międzynarodowych przygotowany przez poprzednie kierownictwo MIR budzi bowiem zdaniem MIB liczne protesty.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/60578/mib_rozwazamy_powrot_pociagow_do_grodna.htm

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 19-01-2016, 11:30    Odpowiedz z cytatem

MIB ostatecznie rezygnuje z połączeń do Grodna.

Pociągi Warszawa – Grodno na pewno nie pojawią się w obecnym rozkładzie jazdy. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, choć zamierzało zrewidować w tym zakresie plany poprzedniego kierownictwa resortu, podjęło decyzję o niewznawianiu kursowania interRegio na Białoruś.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/61133/mib_ostatecznie_rezygnuje_z_polaczen_do_grodna.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

panmaciejsz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2009
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 03-02-2016, 21:41    Odpowiedz z cytatem

Czy pociągi REGIO Terespol-Brześć aktualnie kursują?

W sitkolu i na pkp.pl ich nie ma, a wyszukiwarka na stronie PLK pokazuje, że są.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  HomeRegulaminRejestracjaAdministracjaUżytkownicyStatystykiAlbum
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2020 infokolej.pl