Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Przekraczanie granicy z książeczką FIP
Autor Wiadomość

wawiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sty 2007

PostWysłany: 29-08-2007, 09:05   Przekraczanie granicy z książeczką FIP Odpowiedz z cytatem

Czy powinno się wykupić bilet przez granice? Np. jadąc do Czech, powinieniem kupić bilet Zebrzydowice-Petrovice? Czy też książeczka jest też biletem na przekroczenie granicy? Ile kosztuje mejscówka na Pendolino z Ostravy do Pragi? Czy mają na dowolną klasę moge jechać we 1 klasie, płacąc tylko za miejscówke?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-08-2007, 11:02    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o przekraczanie granicy to twój bilet FIP ważny jest do punktu granicznego, czyli Zebrzydowice (GR). Bilet sieciowy uprawnia do przejazdu do punktu granicznego (Zebrzydowice (GR)), natomiast jeśli masz bilet jednorazowy do Zebrzydowic to zgłaszasz obsłudze pociągu że jedziesz dalej i nie płacisz nic - to jeśli chodzi o pociągi spółki PKP IC. W Przewozach regionalnych chyba ciągle są "przejściówki" - tego nie wiem. W Czeskim Pendolino płacisz opłatę globalną za przejazd - do FIP 200 Koron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 29-08-2007, 11:08    Odpowiedz z cytatem

wawiak, z biletem FIP przekraczasz granicę pociągiem bez żadnych dodatkowych biletów czy przejściówek. Wystarczy tylko bilet FIP... no i oczywiście paszport lub dowód osob.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 29-08-2007, 16:25    Odpowiedz z cytatem

Czasem może się zdarzyć, że konduktor będzie chciał za wszelką cenę wypisać przejściówkę (ma z tego chyba 40%). W takich sytuacjach należy mu powiedzieć że bilet sieciowy jest ważny do granicy a od granicy ma się FIPa. Raz miałem podobną sytuację, gdzie jechałem z rodziną (bilety sieciowe + na 80% ale wypisane do granicy) i konduktor chciał każdemu wypisać przejściówkę po 2zł. Nie daliśmy się, bo mieliśmy od granicy FIPy i konduktor sobie poszedł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-08-2007, 17:05    Odpowiedz z cytatem

W takim przypadku jak opisał Iktorn, jeśli bilety są wystawione do granicy Państwa to konduktor nie ma prawa nic pobrać. Jeśli bilety są tylko do stacji granicznej, możemy liczyć się z wystawieniem przejściówki (w przypadku PKP PR), w pociągach IC trzeba tylko zgłosić dojazd do granicy, oczywiście dotyczy to tylko biletów 80%, bo pracownik płaci za bilet 99% zawsze tyle samo, a rodzina od kilometrów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kris Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Lis 2005
Skąd: z bocznego toru...

PostWysłany: 29-08-2007, 18:10    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jeśli bilety są wystawione do granicy Państwa

No tak. Ale jak wystawiają taki bilet w kasie? Zdaje sie że można tylko do ostatniej stacji - i to w dodatku zatrzymania pociągu. Np. kupowałem raz bilet i w kasie na BWE dała mi do Kunowic - mimo iż ostatnią stacją zatrzymania jest Rzepin. Kondurktor dziwił sie po co mi tak wystawiła jak mogła do Rzepina. Nie interesowało go jak miałem FIP co z biletem Rzepin - granica.

_________________
Jestem dyspozytorem własnego toru...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-08-2007, 18:42    Odpowiedz z cytatem

Kris, konduktora nie interesowało ale rewizora by na pewno zainteresowało i wypisałby Ci przejazd dalszy do Kunowic (GR.) gdybyś miał bilet tylko do Rzepina. Kasa biletowa może wydać bilet do granicy np. Zebrzydowice (GR) - 4 km. dalej od Zebrzydowic, lub Kunowice (GR) - 17 km. dalej od Rzepina jeśli przy zakupie biletów pokażesz bilet FIP lub inny bilet ważny od granicy. Niestety z doświadczenia wiem, że wiele Pań kasjerek nie potrafi takiego biletu wystawić, zwłaszcza na mniejszych stacjach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

piotrbk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008

PostWysłany: 16-02-2008, 21:09    Odpowiedz z cytatem

A ja jechałem 18 stycznia pociagiem o 7 do Gorlitz mając na Polskę sieciówkę a na Niemcy bilet fip i trafiłem na konduktora który przekonywał mnie ze potrzebuje przejsciówkę za którą zaządał około 9 zł mając sporo czasu grzecznie mu podziekowałem i wysiadłem w Zgorzelcu , choc mogłem żadac jego numeru służbowego i mając te wiadomosci co terz zrobic mu jakis mały dym .Korzystam juz z tych biletów od 15 lat i to mój pierwszy taki przypadek .Ale jak widac niekompetencja ,lub czysta złosliwosc jest nieodłączną cechą Nas kolejarzy choc tylko mam nadzieje ze proporcje normalnych do oszołomów sie zmniejszają na korzysc podróznych a tym samym nas Kolejarzy

[ Dodano: 16-02-2008, 21:12 ]
Usciślając był to pociąg wyjezdzający o 7.44 z Wrocławia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mechol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Kwi 2008

PostWysłany: 09-04-2008, 17:38    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie co do pociągu BWE. Na którym odcinku pracownicy PKP IC wykonują kontrolę biletów, a na którym pracownicy DB?

Jeśli będę jechał BWE z Berlina do Poznania mając na ten odcinek miejscówkę zakupioną w Berlinie, to kontroler biletów PKP IC wystawi mi bilet bez miejscówki, czy owa miejscówka jest wydawana jako do biletu nr.?

Czy taka miejscówka zakupiona w Berlinie będzie dużo droższa jak bym zakupił ją w Polsce?

Miłego dnia

_________________
Pozdrowienia dla wszystkich - Manuel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 09-04-2008, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Konduktorzy DB wsiadają we Frankfurcie i zaraz jak pociąg ruszy ze stacji to zaczynają sprawdzanie biletów. W drodze powrotnej, to nie pamiętam - wysiadają albo we Frankfurcie albo po naszej stronie w Rzepinie. W każdym razie zaraz po minięciu granicy przychodzi konduktor i sprawdza bilety.
Jak kupisz miejscówkę w Berlinie do Poznania to nikt ci drugie w pociągu nie wystawi, chyba że będziesz jechał do Warszawy - wtedy konduktor wypisze ci miejscówkę Poznań-Warszawa. Miejscówka w Polsce i w Niemczech kosztuje, jak dobrze pamiętam, 3,5euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Lis 2005
Skąd: z bocznego toru...

PostWysłany: 10-04-2008, 11:47    Odpowiedz z cytatem

W skrócie to na odcinku Frankfurt - Rzepin nie ma kontroli biletów. Cena 3,5euro

_________________
Jestem dyspozytorem własnego toru...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-04-2008, 22:39    Odpowiedz z cytatem

Wiele razy przekraczałam granicę pociągiem tylko na podstawie biletu FIP i nikt nigdy nie żądał ode mnie jakichś przejściówek. Tak jest w całej Europie! Jak widać tylko niektórzy konduktorzy z PKP są albo tak tępi, albo po prostu naciągają naiwnych ludzi!

Mając bilet sieciowy na kolej, którą opuszczamy (np. PKP) i na kolej, na którą wjeżdżamy (np. DB, CD) nie potrzebujemy żadnych przejściówek, bo bilet FIP (także InterRail) jest biletem sieciowym.

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 31-07-2009, 12:03    Odpowiedz z cytatem

wracalem wczoraj Cracovia ze Slowacji i konduktor doliczyl mi do biletu od granicy do krakowa jakies 7zl... to pewnie przejsciowka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 03-08-2009, 13:24    Odpowiedz z cytatem

Pewnie zaplacileles za wydanie biletu w pociagu a poza tym " nie ma zadnych przejsciowek " poza biletami na w pocigach regionalnych nakladu CD za 2 zł lub 15 koron

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 03-08-2009, 19:50    Odpowiedz z cytatem

matuh napisał/a:
wracalem wczoraj Cracovia ze Slowacji i konduktor doliczyl mi do biletu od granicy do krakowa jakies 7zl... to pewnie przejsciowka

Pisałem o podobnych sytuacjach które zdażyły mi się dawniej w temacie http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3300 ale koledzy mi nie uwieżyli.Fakt nigdy nie zapłaciłem ale bywało że się czepiali. Inny problem to że są tacy co nie wiedzą co zrobić z Fipką - chyba ją pierwszy raz widzą?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl