Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Propozycje rozkładu jazdy dla woj. lubuskiego
Autor Wiadomość

sebastianzb Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2008
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 24-03-2009, 23:27    Odpowiedz z cytatem

grzesiu24 napisał/a:
W jednym z poprzednich postów stwierdziłeś, że nie interesuje ciebie reaktywacja pociągów pospiesznych na magistrali podsudeckiej. Nie wiem, dlaczego tak egoistycznie podchodzisz do sprawy.


Nie w tym jest rzecz. Moja odpowiedź mogła wydawać się dość impulsywna, gdyż odnosiłem się do zarzutów a propos "Ślązaka" i tego zamieszania ze "Śnieżką" i "Karkonoszami". Jak najbardziej połączenie przez podsudecką, nawet jeśli nie będzie dotyczyło ZG (a jest to wielce prawdopodobne), na pewno przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności tych terenów, a po ludzku mówiąc ułatwi życie mieszkańcom miast na tej trasie. Nie chciałem byc źle zrozumiany.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BvL Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lis 2008
Skąd: Głogów

PostWysłany: 24-03-2009, 23:31    Odpowiedz z cytatem

Grzes24

Miło czytać jak ktoś poszerzając horyzonty wypatruje szansy nie tylko dla "swojego podwórka". PRZEMYŚLANIN w chwili obecniej nie należy do krótkich pociągów, więc dla dodatkowych wagonów może być problem (analogicznie jak z "Karkonoszami"). Logiczne byłoby posunięcie rozdzielenia "Przemyślanina" we Wrocławiu? Mam na myśli proporcjonalne do liczby chętnych wydzielenie części wagonów do Szczecina przez Zieloną Górę i części do Szczecina przez Poznań. Byłby to dziwny pociąg aczkolwiek mógłby przynieść pewne dochody spółce.

Jestem zdania że trzeba ryzykować, wtedy linie mają szansę ożyć. Dziwne jest stwierdzenie niektórych użytkowników, że pewna linia nie wygeneruje potoku, bo teraz mało pociągów obsługuje pewną linię. Historia pokazuje, że było inaczej. Historia powinna uczyć. Skoro kiedyś Jelenia Góra, Zielona Góra i inne miejscowości miały świetne połączenia kolejowe, to świadczy o tym że POPYT był i myslę że jest nadal (tylko narazie "UŚPIONY"). To że jest teraz źle to przedewszystkim zły stan infrastruktury i zła marka PKP, ale jak zwróciłem uwagę we wcześniejszym poście, w połączeniach nocnych liczy się dojazd, a z jaką prędkością i czy w czasie 3 godziny dłuższym, to jest nieistotne bo pasażer sobie drzemie grzecznie w wagonie Smile Myślę że połączenia nocne mogą uratować w pewny sposób wizerunek kolei.

A teraz na temat:
Jeden z mega długich pociągów osobowych (Wrocław - Szczecin "Pionier") przetrasować i poszukać większej liczby ludności odbijając w Zielonej Górze na Żary, Żagań, Legnicę (taki wydłużony ex "Bóbr")
Dla podróżnych chcących jechać Odrzanką pozostanie "Karmazyn" Smile

_________________
"Opolskie, tutaj zostaję"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 25-03-2009, 00:07    Odpowiedz z cytatem

Co wy chcecie od JELENIEJ GÓRY Question Exclamation MY mamy tylko codzienne Karkonosze i sezonowy do Szczecina pffffffff z Kłodzka oraz Przemyśl i Gdynie , region turystyczny , najbardziej atrakcyjny w Sudetach : Karpacz , Szklarska Poręba , Świeradów Zdr. Ze Szklarskiej P. zabrali Gdynie , pozostały tylko Karkonosze sezon , nie mówiąc juz o przetrasowaniu Szczecin - Szkl.P. na Szczecin - Kłodzko , masakra poprostu . JAK sobie wyobrażacie teraz relacje Kłodzko - Jelenia G- Szczecin w wakacje na składzie 3x2kl,1x1kl. Question Question Question Question Kłodzko , Wałbrzych , a ludzie z Jeleniej G,Karpacza i Szklarskiej to chyba na dachu będą jezdzić , totalna głupota Exclamation Co za debil wymyślił taką relację , a gdzie kolonie itp. Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 25-03-2009, 00:55    Odpowiedz z cytatem

Nikt nic do nikogo nie ma. Tutaj w odróżnieniu od innych tematów toczy się spokojna rozmowa i pertraltacje na temat połączeń Zielonej Góry z innymi miastami. Sam jestem z Jeleniej Góry i gdyby ktoś komuś robił krzywdę, to bym zareagował. Jeżeli uważasz, że tutaj mówi się o naszym mieście źle to nie masz racji- najlepiej jeżeli nie chcesz to nie czytaj tego tematu. My tutaj kłótni nie chcemy a ty ją wzbudzasz!

[ Dodano: 25-03-2009, 19:56 ]
Oto projekt dla Zielonej Góry narazie w strone Wrocławia, Legnicy, Szczecina i Jeleniej Góry. Jutro podam resztę. Życzę miłej lektury. Smile

[ Dodano: 25-03-2009, 23:20 ]
Smile

[ Dodano: 26-03-2009, 10:36 ]
Projekt rozkłady zamieszczam w formacie doc.

Zielona Góra2.doc
Pobierz Plik ściągnięto 304 raz(y) 67.5 KB

Zielona Góra2.doc
Pobierz Plik ściągnięto 245 raz(y) 67.5 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 26-03-2009, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Przepieknie, a perfekt będzie jak zabiorą nazwe "Ślązak" z łącznika w strone Legnicy Smile


Idealny rozkład Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 29-03-2009, 21:49    Odpowiedz z cytatem

To dalsza część mojego projektu na Wrocław- Międzylesie i Zielona Góra- Poznań Smile

Zielona i Kłodzko 2009 2010.doc
Pobierz Plik ściągnięto 271 raz(y) 81 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 30-03-2009, 23:25   Re: Propozycje rozkładu jazdy dla woj. lubuskiego Odpowiedz z cytatem

xzielak napisał/a:
"Wacław Lobkowic" Żagań - Żary - ZG - Głogów - Krotoszyn - W-wa (nocny)
"Wiking" Żagań - ZG - Szczecin (sezonowo Szklarska Poręba/Kudowa Zdrój - Żary - ZG - Szczecin - Świnoujście)

Osobowe:
ZG - Legnica przez Żagań

- Żagań

IR:
"Bóbr" Żagań - Legnica - Wrocław - Częstochowa
"Czerna" Żagań - ZG - Zbąszynek - Poznań

Pośpieszny:
"Bachus" Żagań - ZG i dalej do Gdyni jako łącznik

Osobowe:

Żagań - Legnica w postaci szynobusu KD oraz Lubuskich
Żagań - Kłodzko
etc.



Kolejny zwolennik puszczania co tylko się da, byle przez Żagań. Very Happy
A prawdziwy "Wiking" to tylko JG - ZG - Szczecin, jak to drzewiej bywało....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 31-03-2009, 09:02   Re: Propozycje rozkładu jazdy dla woj. lubuskiego Odpowiedz z cytatem

sZakOOu napisał/a:

Kolejny zwolennik puszczania co tylko się da, byle przez Żagań. Very Happy
A prawdziwy "Wiking" to tylko JG - ZG - Szczecin, jak to drzewiej bywało....


Kiedyś niemalże każdy pośpieszny kończył bieg w Żaganiu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

lewypl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Cze 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 31-03-2009, 13:27    Odpowiedz z cytatem

Mi osobiście bardzo podoba się pomysł z Bobrem Wink szkoda że raczej nie realny biorąc pod uwagę braki taboru oraz był by problem z drużynami konduktorskimi..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sebastianzb Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2008
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 31-03-2009, 19:28    Odpowiedz z cytatem

"Wiking" mógłby jeździć przez Węgliniec i zatrzymywać się w N. Bobrz., Żar., Ił., Węgl., Lubaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 31-03-2009, 20:27    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Wiking" mógłby jeździć przez Węgliniec i zatrzymywać się w N. Bobrz., Żar., Ił., Węgl., Lubaniu.


Mógłby? On powinien jechać tą trasą!

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 31-03-2009, 21:57    Odpowiedz z cytatem

Jak walną nam BOBRA, oraz Szyndzielnie, to dosłownie osobiście zapodam ręke grzesiowi24 Smile oraz Żywiec
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 31-03-2009, 23:00    Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych dołączam kolejną część swojego projektu, Dzisiaj Wrocław- łódź Kaliska i Wrocław- Jarocin- Gniezno. Tu dalsza część pociągu Zielona Góra- Lublin Smile

dx Wrocław 2009 2010.doc
Pobierz Plik ściągnięto 228 raz(y) 67.5 KB


_________________
Kolej to najlepszy środek transportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Kalat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Gru 2007

PostWysłany: 01-04-2009, 10:23    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście każdy może sobie wymyślać i prezentować swoje rozkłady. Te Twoje rozkłady są z kosmosu. na Wrocław - Kłodzko prawie same pospiechy jak teraz same osobowe prawie. I cale szczęście! Po co wymyślać takie dziwne rozkłady, które ani nie są potrzebne ani dobre.Na takie Kłodzko powinny jeździć tylko sezonówki, ewentualnie jedna Warszawa plus pociągi do Pragi i tyle. Dużo osobowych które dowoża ludzi do Wrocławia i tam przesiadka. Jaki Mieszko, jaki Lubin na Kłodzko??!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 01-04-2009, 14:35    Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie, ża na tym forum znajdują się osoby, które uważają że wszystkie linie regionalne należy zaorać, a ważniejsze pociągi pospieszne rzucić tylko na główne linie. Jeżeli komuś nie podobają się moje propozycje, to wcale nie musi ich czytać. Ja jestem zdania, że należy tworzyć optymalne propozycjem, którezadowolą każdego. A jeżewli ktoś nie czytał moich postów, to przypominam, że ja wysnówam tylko propozycje, co do pociągów międzywojewódzkich, ewentualnie osobowych wyjeżdżających poza granice województwa. Mieszko kiedyś prowadził wagony do Jeleniej góry w podobnych godzinach. Tak samo pociąg z Kłodzka do Lublina. Obydwa cieszyły się niezmiernie dużą popularnością. Więc dlaczego nie wrócić do tych starych dobrych czasów? Smile

[ Dodano: 01-04-2009, 14:56 ]
Moje propozycje nie są z kosmosu. Są to przeważnie pociągi, które jeżdżą w obecnym rozkładzie jazdy o podobnych porach, ale wydłużonych, lub troszkę zmienionych trasach. Układając swój projekt przede wszystkim opieram się o tegoroczny rozkład jazdy i o propozycje forumowiczów, które w wielu przypadkach są jednogłośne. Często mówi sdię tutaj o pociągu Kudowa- Lublin, Jelenia Góra- Rzeszów przez Nysę, Kraków, czy o wagonach Mieszka do Gdyni z Wrocławia czy Kudowy. Mówi się, o dodatkowym pociągu ze Szczecina do Krakowa przez Zieloną Górę, czy o Szyndzielni wydłużonej do Jeleniej czy Zielonej Góry, o braku połaczenia Jeleniej Góry z Opolem, trudności dojazdu z Zielonej Góry do Poznania czy o totalnym marginalizowaniu linii Wrocław- łódź czy Wrocław- Gniezno. Trzeba umiejętnie z tego wszystkiego wyciągnąć odpowiednie wnioski i wdrożyć je do swoich pomysłów. Walczyć o jak najwięcej połączeń , a nie myśleć tylko prowizorycznie jak beton, że jeżeli teraz na dsanej linii jeździ mAŁO LUDZI, TO w przyszłych latach będzie tyle samo albo mniej. Jeżeli my pasażerowie i osoby, które się interesują koleją nie zaczniemy walczyc o dobry dojazd w każdy zakątrek Polski, to za parę lat rzezczywiście ludzie stracą zaufanie do kolei ,a wtedy już nikt pociągami nie pojedzie. Pozdrawiam Smile

_________________
Kolej to najlepszy środek transportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl