Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Propozycje rozkładu jazdy dla woj. lubuskiego
Autor Wiadomość

tjakuszewicz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Cze 2008
Skąd: Lubsko / Słubice

PostWysłany: 07-04-2009, 20:15    Odpowiedz z cytatem

sebastianzb napisał/a:
Propozycja połączenia Lubska i Zielonej Góry.
Czy ktoś wie, czy istniejąca infrastruktura na to pozwala ?
Jeżeli takie by powstało, zapewniałoby połączenia również dla Jasienia i okolicznych miejscowości.


Z racji faktu iż jestem z Lubska to się wypowiem. Tory są. Dociera do nas ciągle "zdawka". Nawet ma chyba dość przyzwoitą prędkość szlakową (szczegółów nie znam.) Całej reszty brak tzn. od Bieniowa do Lubska brak czynnych posterunków, brak semaforów... W samym Lubsku da się jeszcze nawet "oblecieć skład. A dalej w kierunku Gubina.... no niestety... powstała obwodnica więc nasyp rozkopano. Linia do Gubina rozebrana - zostały tylko podkłady i tłuczeń. Z linii do Krosna Odrz. (gruntownie remontowanej w 1997 roku) nie zostało już nic.

Co do moich pobożnych życzeń z ZG. Jakis nocny pośpiech do Krakowa coby byc tam na rano. Niech to będzie nawet jakiś skład łączony we Wrocławiu ale fajnie jakby się coś takiego pojawiło.

A tak na koniec - może ździebko prowokacyjnie. Ktoś napisał ze prawdziwy "Wiking" to JG - ZG - Szczecin. Podobnie chyba jest z "Berlinką", która biegła przez Lubsko. Niestety urzędasy z Żar zdają się o tym zapominać i ciągle uparcie twierdzą, że "Berlinka" bigla przez Żagań, Żary, Tuplice... Tak swoją drogą - gdyby przywrócono "Latającego Ślązaka" Wrocław - Berlin przez Lubsko właśnie... ech...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 08-04-2009, 14:52    Odpowiedz z cytatem

tjakuszewicz - a jak dawna "Berlinka" biegła? Słyszałem że przez Węgliniec-Żary-Tuplice-Lubsko, ale nigdzie nie mogę tej informacji zweryfikować...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 08-04-2009, 15:13    Odpowiedz z cytatem

na mapę spojżeć. Najprostsza droga szła

Wrocław-Legnica-Żagań-Lubsko...

Aczkolwiek obecnie najprosztrzą drogą Wrocław-Berlin jest przez Zieloną Górę i przydałby się jakiś nocny pośpiech trasą Kraków-Katowice-Wrocław-Zielona Góra-Rzepin-Berlin.... Albo dzienny pośpiech Wrocław-Zielona Góra-Kostrzyn-Berlin obsługiwane przez Destiro albo Talent
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tjakuszewicz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Cze 2008
Skąd: Lubsko / Słubice

PostWysłany: 08-04-2009, 22:00    Odpowiedz z cytatem

Bartuś napisał/a:
na mapę spojżeć. Najprostsza droga szła

Wrocław-Legnica-Żagań-Lubsko...



Dokładnie tak było. No i co dodać o Lubsku: stacja zdewastowana, wiata tylko nad 1., dziurawym peronem. Dwa pozostałe perony bez wiat. Ogółem widok jak po wojnie... Bida.

Co do linii w kierunku Gubina o obwodnicy, przez którą rozwalono nasyp: z tego co wiem wykonawca obwodnicy jest zobowiązany do wybudowania wiaduktu nad drogą w razie gdyby PKP miało chęć przywrócić połączenia na tej linii.

Linia Jasień - Żary jest rozkopana w ten sam sposób (nasyp rozkopano przy budowie obwodnicy Jasienia) Także jedyna droga do Lubska to tylko przez Bieniów.

A z ZG: skoro "odrzanka" jest remontowana w tak szybkim tempie to może sytuacja się niebawem poprawi. Mamy Ex i TLK do Wa-wy. Mamy "Ślązaka" do Krakowa i fajnie by było gdyby się pojawiła nocna TLK do Krk i sezonowo do Zakopanego. Normalnie byłby szał ciał Smile Może Poznań zrobi nam prezent i odda jakieś 2 posp do Szczecina? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sebastianzb Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2008
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 08-04-2009, 23:49    Odpowiedz z cytatem

Co do poprzednich postów, to liczę na wznowienie połączeń ZG-Lubsko. Infrastruktura (jakaś) jest, a i potencjał w postaci linii kolejowych jest spory (głównie dzięki temu, że znadujemy się na terenach Rzeszy Very Happy ), tym bardziej dziwi więc fakt niewykorzystania tego, co posiadamy.
Pozdrawiam.

Co do połączeń z ZG, to prawdę mówiąc, gdyby którakolwiek z propozycji prezentowanych w temacie rozkład 2009/2010 spełniła się, to byłby naprawdę ogromny skok cywilizacyjny dla naszego regionu. Obawiam się, że nie tylko może nie być lepiej, ale tłumacząc się kryzysem, obetną nam połączenia Sad
Obym się mylił.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszynista24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Maj 2009

PostWysłany: 24-05-2009, 14:18    Odpowiedz z cytatem

Ja bym był za przedłużeniem 62500/26501 do Zielonej Góry.Dla wielu ludzi było by to dogodne połączenie z Wrocławiem,Opolem,Częstochową czy Kielcami Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 24-05-2009, 15:07    Odpowiedz z cytatem

O tak Żagań- Lubsko to ważna sprawa uważam że jak najszybciej to połączenie powinno wrócić, co do bałaganu na samym dworcu to jestem zdania że na pewno da się go posprzątać. Trzeba tylko chcieć a inicjatywa połączenia do Lubska jest naprawdę piękna.

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 24-05-2009, 16:13    Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi o piękność linii, spójrzcie na mape kolejową, jaka jest geometria tej linii, pozwala na wieksze prędkość i po to ją budowano. I to ona powinna byc E30 Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 25-05-2009, 00:45    Odpowiedz z cytatem

maszynista24 napisał/a:
Ja bym był za przedłużeniem 62500/26501 do Zielonej Góry


Trwa lobbing, aby ten pociąg (tj. BYSTRZYCA) kursował w relacji codzienniej z Jeleniej Góry, tak jak to było przez ponad 20 lat.

Ja dodam coś od siebie dla województwa lubuskiego, w załączniku relacje głównych pociągów w lubuskim.

PROPOZYCJA ROZKŁADU JAZDY DLA MIAST WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 343 raz(y) 55.68 KB


_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

maszynista24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Maj 2009

PostWysłany: 25-05-2009, 07:55    Odpowiedz z cytatem

nie nie 61500/16501 kursuje do Jeleniej Góry czyli KARKONOSZE.A BYSTRZYCA jeździ z Wrocławia do Lublina przez Opole,Lubliniec,Częstochowe stradom,Kielce,Radom,Puławy itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 25-05-2009, 07:58    Odpowiedz z cytatem

Question Question Dlatego właśnie podkreśliłem, że trwa lobbing, aby ten pociąg w końcu przywrócić do Jeleniej Góry w relacji codziennej, nie rozumiem Cię.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 25-05-2009, 10:08    Odpowiedz z cytatem

Propozycje Mateusza są bardzo dobre. Tylko żeby jeszcze pociągi ZG-JG oraz Żary-Węgliniec były sensownie skomunikowane w Węglińcu z pociągami do/z Drezna, Wrocławia...

Bo w obecnym rozkładzie to jest największą bolączką. :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 25-05-2009, 10:15    Odpowiedz z cytatem

Moja uwaga co do pociągu "Jelonka". Po pierwsze nazwa dla mnie troszkę dziwna. Jest mnustwo innych ładniejszych nazw kojażących się z Krakonoszami np.: SAMOTNIA, SŁONECZNIK, ŁOMNICZKA, KRZYWOUSTY . Po drugie po co do Poznania?? Moje miasto ma dość dobre połączenie z Wielkopolską, i niech tak zostanie. Dokładanie kolejnych pociągów może trylko przyczynić się do spadku frekwencji w SZCZELIŃCU, KAMIEŃCZYKU i SZKLARCEczy nocnym ROZEWIU, którym ludzie do Poznania też jeżdżą. My potrzebujemy dziennego, codziennego połączenia ze Szczecinem i tam ten pociąg powinien jechać.A na odcinku Jelenia Góra- ZIelona Góra- Poznań wystarczy BACHUS.

_________________
Kolej to najlepszy środek transportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

maszynista24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Maj 2009

PostWysłany: 25-05-2009, 15:08    Odpowiedz z cytatem

Tak tylko zwróćcie uwage za to że Zielona Góra ma tylko jedno połączenie w tamte rejony,Chodzi mi o 73100/37101 Ślązak.Przydał by sie chociaż jeszcze jeden pociąg.Jelenia Góra ma ich duzo więc nie widze sensu przedłużania 62500/26501 do JG.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 25-05-2009, 15:36    Odpowiedz z cytatem

Dlatego chcielibysmy jeszcze Szyndzielnie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl