Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 87, 88, 89  Następny
Dokąd jeszcze interREGIO?
Autor Wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 27-02-2010, 20:09    Odpowiedz z cytatem

Ja swoje dopisałem w tamtym wątku Very Happy . W razie potrzeby mój numer GG jest znany.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-02-2010, 20:23    Odpowiedz z cytatem

Macki betonu na www.wykop.pl ?!

WYKOP to popularny serwis społecznościowy, którego ideą jest odnajdywanie interesujących informacji w Internecie i przedstawianie ich innym użytkownikom.

Na ten link natknęłam się na Google, po wpisaniu w wyszukiwarce frazy "UTK interregio":
http://www.wykop.pl/link/305889/zamach-pkp-i-utk-na-interregio/

Temat został WYKOPany wczoraj i odnosi się do dyskusji na naszym forum. Niestety, zablokowano możliwość oddawania głosów, a tematu nie znajdziemy także w wyszukiwarce WYKOPu. Cenzura właściciela tego komercyjnego serwisu, a może długie ręce betonu PKP/MI/UTK?

Poprzedni podobny temat na WYKOPie cieszył się sporą popularnością:
http://www.wykop.pl/link/294442/rzad-dobija-interregio-monopol-dla-pkp-intercity/

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-02-2010, 20:37   

Proponuję pisanie listów/skargo do UM-ów.

Szanowny Panie Marszałku! I tu napisać wszystko co leży na wątrobie, to, co piszecie w postach, to, czego się obawiacie. Pisać, podawać argumenty, apelować. Im więcej takich listów, próśb, apeli, tym lepiej. PR to spółka Marszałków, niech więc do jasnej się tą spółką wreszcie interesują. To ich własność i kuźwa pora, by wreszcie coś zaczęli działać i robić!

Te swoje listy/skargi podsyłajcie do lokalnych mediów, dziennikarzy. Jakby ktoś miał pytania, to chętnie pomogę, proszę pisać na PW. Dane kontaktowe do mnie także tutaj można znaleźć: http://kolejbeskidzka.wikidot.com/kontakt

Na razie piszę tylko do Marszałków. Poczekam na rozwój sytuacji, ale nie wykluczam pism i apeli (skarg) do MI, Premiera RP, Prezydenta RP, UOKiK, Marszałka Sejmu, Marszałka Senatu, KE itd.
Powrót do góry

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-02-2010, 20:40    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21, marszałkowie to w większości politycy z PO. Czy myślisz, że w roku wyborczym postawią się swoim partyjnym kolesiom z rządu i głośno zaprotestują przeciw uwalaniu interREGIO? Śmiem wątpić, bo może to grozić utratą miejsca na liście wyborczej.

Moraczewski zdany jest sam na siebie, niestety. Jeśli cokolwiek może uratować interREGIO to tylko sprzeciw opinii publicznej, z którą przed wyborami POlitycy chcąc nie chcąc będą musieli się liczyć.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-02-2010, 20:50   

Victoria, ja sobie zdaję z tego sprawę. Nawet więcej powiem: niektórzy Marszałkowie bardzo by chcieli, by PR padły.. Patrz: ostatnie działania śląskich POlityków i powołanie "Kolei Śląskich". Tak jak już to napisałem: to rozwalanie PR od środka. I "pekap" i POlityczny rząd tylko przyklaskuje temu. Czemu? Ano temu, że małe spółeczki samorządowe nigdy nie stworzą wspólnej oferty, która zagroziłaby monopolowi IC. Nigdy nie uruchomią InterREGIO. Bo będą na to za słabe i po prostu się nie dogadają. Proste. Dlatego za wszelką cenę próbuje się rozbić monolit, jaki są PR. Bo InterREGIO mogą istnieć tylko przy obecnych kształcie Przewozów Regionalnych: czyli spółka jako spójna całość. Rozbicie PR-ów, stworzenie mini spółeczek zamkniętych w granicach województw to koniec IR...
Powrót do góry

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-02-2010, 20:51   

A co na to wszystko związki zawodowe? Likwidacja pociągów interREGIO będzie się wiązała z redukcją zatrudnienia. Tak mi się wydaje.
Powrót do góry

QbaOSW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Lis 2009
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 27-02-2010, 20:53    Odpowiedz z cytatem

Drodzy koledzy i koleżanki z forum
Zamiast gdybać i debatować nad tą sprawą
Weźmy sprawy w swoje ręce
Piszmy maile do różnych mediów, aby nagłośnić tę sprawę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szomiz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 27-02-2010, 20:53    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21, jeżeli mówimy o obecnym kształcie, to całość - tak, spójna - nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-02-2010, 22:05   

Wybaczcie ale to co pisze Victoria to lekka przesada .Wagony są stare to prawda tyle że przed dwoma laty jak były pod PR również były stare i brudne .Podróżując "JEZIORAKIEM" za PR czy obecnym TLK tą samą trasą nie zauważyłem żadnej różnicy .co do marszałków z PO to jednak ktoś ich wybrał ,rząd również ,to był "plebiscyt" żeby za wszelką cenę pozbyć się PiS-u z jego tzw "przystawkami" nawet elektorat lewicy włączył się w ten turniej ze słynnym sloganem "dorżniemy watachy itp ,wg sondaży PO wygrało dzięki młodemu elektoratowi z minimum średnim wykształceniem Aż ciśnie się słowo na usta :Chcieliście drugiej Irlandii no to macie . Ale nie ma też co dramatyzować IR nie będą zlikwidowane
Powrót do góry

nortonex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Wrz 2009
Skąd: NB / Zielona Góra

PostWysłany: 27-02-2010, 22:06    Odpowiedz z cytatem

Ja posłałem do redakcji dziennik.pl wiadomość o takiej treści:
Cytat:
Piszę do was, aby zwrócić waszą uwagę na palący problem polskiego kolejnictwa.
Otóż Urząd Transportu Kolejowego, na wniosek PKP Intercity nawołuje samorządowe Przewozy Regionalne do likwidacji pociągów interREGIO. Zwrócić uwagę należy na to, że PKP Intercity i ogólnie grupa PKP nie mogą przeboleć, że PRy uruchomiły produkt komercyjny, który cieszy się ogromnym powodzeniem wśród podróżnych - a co ważne - jest dochodowy (mimo, iż nie jest dotowany). PR pokazało brutalną prawdę o krótkowzroczności i bezmyślności PKP Intercity i ogólnie grupy PKP, dlatego teraz PKP chcą się odegrać - wspierani przez Ministerstwo Infrastruktury, profesora Engelhardta (tzw. profesorka od dupereli - nazywanego tak od czasu afery dotyczącej Andrzeja Wacha i spółki EL-IN) oraz UTK chcą ukrócić tanią konkurencję dla rzekomego dobra pasażerów.Cel jest jeden - monopol dla PKP Intercity za wszelką cenę. A nikt o tym nie pisze, bo wszystko rozgrywa się pod partyjną przykrywką Platformy Obywatelskiej.

Proszę was o interwencję w tej sprawie.
Oto pomocne linki i artykuły:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=115728#115728 i dalsze posty
http://rynek-kolejowy.pl/14576/14576_UTK_PKP_PLK_i_Przewozy_Regionalne_naruszyly_ustawe_o_transporcie_kolejowym.htm
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=115845#115845
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=115854#115854 - wypowiedź posła Piechocińskiego'
http://kolejowe.dbv.pl/news.php?readmore=469
http://kolejowe.dbv.pl/news.php?readmore=468

W imieniu zaniepokojonych pasażerów, którzy chcą taniej konkurencji na torach - zróbcie coś z tym!


Nie wiem, ile wspólnego ma dziennik i PO - może to po prostu zleją... Chyba, że zasypiemy ich mailami w tej sprawie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 27-02-2010, 22:08    Odpowiedz z cytatem

nortonex, Dziennik "Dziennik" nie lubi się z Prześlugą (ciągają się po sądach), a Prześluga zasiada w zarządzie PKP SA i w radzie nadzorczej PKP IC, więc może redakcja podejmie temat.

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-02-2010, 22:24    Odpowiedz z cytatem

Kiedy ta wojna o interREGIO wreszcie się skończy? Przecież to już przechodzi ludzkie pojęcie!

Beton

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 27-02-2010, 22:29    Odpowiedz z cytatem

A dlaczego by nie odwrócić kota ogonem i: Oskarżyć IC o to, że pociągi TLK dotowane z budżetu państwa jeżdżą w zbliżonych godzinach do pociągów IR które są komercyjne i podbierają im klientów co jest nieuczciwe. Pociągi dotowane winny jeździć nie wtedy co inne pociągu konkurencji ale wtedy kiedy jest potrzeba lub w lukach innego przewoźnika, a tak nie jest.

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 27-02-2010, 23:19    Odpowiedz z cytatem

Zgoda. Podobny pogląd wygłosił wcześniej Gurami.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mały mi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Mar 2009

PostWysłany: 27-02-2010, 23:49    Odpowiedz z cytatem

Niech sobie nie myślą, że tak łatwo im się uda zniszczyć interREGIO. Oj NIE. ! Polikwidowali sami sobie połączenia, a jak w ich miejsce połączenia uruchomiły PR to teraz mają pretensje. Skandal - Wstyd - Szok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 49 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl