Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Opłaty za FIP w innych krajach
Autor Wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 03-08-2009, 23:46   Opłaty za FIP w innych krajach Odpowiedz z cytatem

Tak sobie pomyślałem, że warto założyć wątek, w którym umieścimy ceny, jakie płacą kolejarze w innych krajach za wydanie książeczki FIP.

Podczas mojego wypoczynku w Austrii spotkałem 2 kolejarki ze Słowacji - dowiedziałem się od nich, że one (na Słowacji) płacą 30 koron za FIP (to chyba 1 euro?), Czesi 50 koron. Jak powiedziałem, że my płacimy 25 zł (6 euro) to aż się za głowę złapały, że tak dużo...

A jak w innych krajach?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 04-08-2009, 08:04    Odpowiedz z cytatem

Nie sądze że Polacy płacą dużo za Fip-y zapytajmy Włochów, Niemców, Austriaków... Ogólnie zachodnia Europa bogatsza to i płacą więcej... A w Polsce no cóż w porównaniu do zarobków.... chyba przystępna cena...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 04-08-2009, 09:30    Odpowiedz z cytatem

Bzdura. Zarobki nie mają tu nic do rzeczy, w innych krajach opłaty za FIP są symboliczne. Na co są przeznaczane te opłaty za wydanie FIP w Polsce, na premie dla dyrektorów w centrali PKP S.A. ? A czemu nie zrobić opłaty za wydanie FIP 100 zł ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 04-08-2009, 11:05    Odpowiedz z cytatem

Opłata 25 zł jest opłatą za wydanie książeczki biletowej bo same bilety FIP niby są darmo Smile Jak weźmiemy bilet na koleje nie należące do FIP to nic nie zapłacimy (kiedyś brałem na Litwę). A te 25 zł....no cóż może i drogo bo do niedawna kosztowało to 15 zł, ale żyjemy w Polsce tu lubi się wyciągać pieniądze z kieszeni obywateli. Koszty pracy na PKP są wysokie więc i opłata wyższa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 04-08-2009, 20:26    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem kiedy brałeś na tą Litwe, ale jakbys bral teraz to oplata za wydanie biletu OSZD kosztuje tez 25 pln
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 04-08-2009, 21:51    Odpowiedz z cytatem

piotrek_89, nam się może wydawać, że oni dużo płacą. Np jeśli ktoś na zachodzi płaci za FIP te 10 euro (dla nas to dużo - 42zł), ale dla Francuza czy Austriaka to godzina pracy. Porównując w ten sposób u nas FIP powinien kosztować około 10zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 05-08-2009, 07:24    Odpowiedz z cytatem

Za 25 zł wozicie tyłki pociągami po całej Europie (i nie tylko) i jeszcze narzekacie, że drogo? Shocked

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 05-08-2009, 12:40    Odpowiedz z cytatem

Wiesz Naczelnik, to się tylko tak wydaje, że na FIPy to tak całkiem za darmo się jeździ. Na Zachodzie jak się doliczy dopłaty, miejscówki, albo kuszetki to wyjdą nie małe pieniądze, a w końcu zwykły kolejarz na PKP nie zarabia za wiele.

Sam ostatnio byłem w Austrii i Szwajcarii i aby sprawdzić ile wyniesie mnie transport, zapisywałem sobie każde wydane euro na dopłaty. Za tygodniowy wypad na same dopłaty do pociągów wydałem prawie 220zł, niby nie dużo, ale do tego wyżywienie, noclegi i jakieś tam inne drobne wydatki.

No a swoją drogą, to nadal uważam, że FIP powinien kosztować symboliczną kwotę, np 5 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 05-08-2009, 17:47    Odpowiedz z cytatem

Iktorn, i z tego powodu ostatnio częściej podróżuję samolotami niż pociągami. Jak policzę miejscówki/kuszetki, żarcie, picie itd. to okazuje się, że "darmowe" pociągi są droższe od samolotu. A jaka oszczędność czasu!

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-08-2009, 19:03    Odpowiedz z cytatem

Ja ile by to nie kosztowało i tak będę jeździł pociągami. To najlepszy i najwygodniejszy środek transportu. Każda podróż pociągiem to przygoda, podziwianie widoków itd. Na pewno nie chciałbym latać jakimś pudłem tylko dlatego żeby zaoszczędzić czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kapikule Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lut 2008
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 05-08-2009, 22:59    Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się i z Zedem ( bo faktycznie nieraz po posumowaniu kosztów samolot jest tańszy...) i z Eurostarem ( bo widoki z pociągów robią swoje i są nieraz najciekawszym elementem podróży, poznaje się klimat miejsca i prawdziwych mieszkańców). Samemu można założyć plecak na plecy i pchać się bez żadnych dopłat na żywioł z FIPem w kieszenie, ale z rodziną to już nie przejdzie niestety... Co do opłat za bilety OSŻD to jestem zaskoczony, w ubiegłym roku byłem na Krymie i bilet miałem za darmo. Jako ciekawostkę dodam, że wydaje go ukraińska ambasada w Polsce(na szczęście, bo ta informacja kilka razy w kasach pomagała mi jakoś przekonać kasjerki że ten bilet jest ważny! A kierownicy pociągu z Władysławiwki na Kercz oglądali ten bilet jak jakiś kamień z księżyca, bo pierwszy raz w życiu taki widzieli...Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06-08-2009, 12:53    Odpowiedz z cytatem

A ja przy duzych kombinacjach zaplacilem za podrot do Wiednia w obie strony 250 zl. Wstydzcie sie! Bilet ta 25 zl i jeszcze narzekaja!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06-08-2009, 17:14    Odpowiedz z cytatem

loker, mylisz pojęcia. Zapłaciłeś 250 zł za bilet, a za jego wydanie 0 zł. Bilet FIP jest bezpłatny, więc płacisz 0 zł, a za jego wydanie 25 zł. To jest bandycka opłata, która nie wiadomo na co jest przeznaczana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 07-08-2009, 07:24    Odpowiedz z cytatem

Nie ma co, atrakcyjność biletu FIP jest nie podważalna! Jak się dobierze starannie pociągi to czasem uda się bez dopłat Europę przejechać ale jak się nawet wyda te 100-150 zł na dopłaty to i tak jest mało zważywszy na to że koleje w krajach zwłaszcza zachodnich nie należą do tanich... Samolot owszem skróci czas przejazdu ale na miejscu w danym kraju i tak warto FIPa mieć bo inaczej sobie tego nie wyobrażam np. w Wielkiej Brytanii Smile A co do opłat za wydanie biletów na kraje nie należące do FIP to uważam że jednak opłat się nie pobiera ale pracownicy działów wydających bilety to tylko ludzie a człowiek to istota omylna. Ja na przykład musiałem walczyć w zeszłym roku o to aby za 7 i 8 bilet na mojej trasie nie płacić dodatkowych 25 zł gdyż były to bilety na Turcję i Syrię czyli takie za których wydanie się nie płaci. Znalazłem nawet artykuł na ten temat w Kurierze PKP, zrobiłem ksero i przesłałem do Pań do Warszawy i sprawę wyjaśniłem. Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 02-11-2009, 03:45    Odpowiedz z cytatem

20 października był strajk we Francji i następnego dnia spotkałem Francuza, konduktora TGV. Troche rozmawialiśmy jak praca wygląda, ile się zarabia (dołka złapałem Smile ) i między innymi ile FIP kosztuje. Mówił mi, że on nic nie płaci za FIP, składa wniosek i ma za darmo tam gdzie chce, ale we Francji są strefy i nie jest to do końca jak u nas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl