Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Dojazd do Istambułu - jak najlepiej?
Autor Wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 27-01-2010, 13:23   Dojazd do Istambułu - jak najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Planuje w tym roku wyjazd do Turcji na podstawie biletów FIP i wstępnie ustaliłem już harmonogram prosiłbym o wskazówki i ewentualne rady tych którzy przemierzyli podobna trase. Jak wiadomo na Bałkanach wszystko może się zdazyc dlatego bede wdzięczny za wszystkie rady.

Planowana trasa:
Warszawa Centralna - Budapest keleti-pu 21:10 - 8:32 (kuszetka 4-os)
(czas do następnego pociągu 1h 33 min)
Budapest keleti-pu - Beograd 10:05 - 17:70 (siedzące 1 lub 2 klasa)
(czas do następnego pociągu 3h 25 min)
Beograd - Sofia 21:15 - 7:15 (kuszetka lub sypialny 3 os. w zależności od ceny)
(czas do następnego pociągu 11h 55 min)
Sofia - Istambuł 19:10 - 8:00 (kuszetka lub sypialny 3 os. w zależności od ceny)

Trasę planowałem w taki sposób aby uwzględniając opóźnienia pociągów zdążyć na następny. Poza tym przekraczając granice UE - Serbia i odwrotnie chciałbym aby odbyło się to za dnia ze względu na odprawę paszportową tak więc tu od razu moje pytanie o której +/- moge spodziewać się pociagu na granicy Serbia/Bułgaria? Kolejna sprawą jest dość długi czas pobytu w Sofi co mi wcale nie przeszkadza gdyż chciałbym pozwiedzać sobie trochę stolicę Bułgarii, miło by było tez zobaczyć chcociaż kawałek Belgradu ale spodziewam się że nie będzie na to czasu.

Wdzięczny będe również za informacje co do rodzajów składów (jakie wagony czy są jakieś restauracyjne, barowe? jaka jakość jedzenia i jakie ceny) oraz info co do obowiązkowych dopłat do kuszetek sypialnych, siedzących. Ogólnie jakich warunków w wagonach mozna się spodziewać.

I jeszcze takie organizacyjne gdzie mozna coś dobrego zjeść w pobliżu stacji kolejowej w Belgradzie?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 27-01-2010, 14:03    Odpowiedz z cytatem

Tu masz relację forumowiczy, którzy pojechali taką trasą do Turcji przez Bałkany http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=8843

Ja byłem przez Rumunię i Bułgarię. Może dalej, ale sprawniej i nie ma opóźnień. Najgorsze opóźnienia zawsze są na granicy tureckiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 27-01-2010, 14:58    Odpowiedz z cytatem

Również myślałem o tranzycie przez Rumunię i Bułgarię jednak w tym roku nie ma bezpośredniego wagonu w Bukaresztu do Istambułu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 27-01-2010, 15:21    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem na ile to pewna informacja. Może w sezonie letnim uruchomią taki wagon, łączony np. w Sofii z pociągiem z Belgradu.
Teraz w rozkładzie go nie pokazują, ale w ostatniej chwili, np w czerwcu może coś takiego się pokazać.

Rok temu za kuszetkę z Budapesztu do Istambułu płaciłem 10 euro, jechał jeden turecki wagon z miejscami do leżenia 6 osobowymi i rumuński sypialny T-3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 27-01-2010, 16:10    Odpowiedz z cytatem

Chcesz powiedzieć że jechałeś w bezpośrednim wagonie już z BUDAPESZTU do samego Istambułu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 27-01-2010, 17:23    Odpowiedz z cytatem

Sorry, pomyliłem się. Jechałem z Bukaresztu. Ale w roku 2006 taki pociąg jeździł. Nazywał się chyba Balkan-Express. Jechał przez Rumunię i Bułgarię.

Ja w 2009 do Istambułu pojechałem tak: Chopinem Warszawa -> Budapeszt, potem jakimś nocnym Budapeszt -> Bukareszt i Bukareszt -> Istambuł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 01-02-2010, 19:58    Odpowiedz z cytatem

Cześć.
Proszę adres strony, na której możesz sprawdzić skład pociągów:

http://www.vagonweb.cz

Przesiadka w Belgradzie wygląda na bezpieczną, ale i tak radzę zorganizować ci jakiś plan awaryjny (ew. adres hotelu/hostelu). W Serbii dużo może się wydarzyć Wink

Kuszetki albo sypialki z Belgradu będziesz mógł kupić tylko na miejscu. Cena miejsca sypialnego w T3 z Budapesztu do Sofii kosztowała w zeszłym roku ok 50 zł.

Wagon bezpośredni do Istambułu kursuje też z Belgradu. Na miejsca siedzące nie jest wymagana miejscówka. Do Istambułu jadą tylko sypialne.

Przejścia granicznego z Serbią nie musisz się obawiać. Odprawa szybka i bezproblemowa. Na granicę serbską - Subotica, pociągi dojeżdżają raczej planowo. Problemy zaczynają się dopiero później. Przynajmniej tak było jeszcze we wrześniu. Na dworcu w Belgradzie nie znajdziesz informacji o peronach. Pytaj kolejarzy.

Miejscówki w Sofii kupisz w biurze Wastelsa, bez problemu dogadasz się z babkami. Wychodząc z tunelu, biuro znajduje się po prawej stronie holu - do końca korytarzem i w prawo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 01-02-2010, 20:29    Odpowiedz z cytatem

dzięki za wskazówki a wiesz coś może o bezpośrednim połączeniu Bukareszt - Istambuł?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 01-02-2010, 21:36    Odpowiedz z cytatem

Z Bukaresztu koszt sypialnego to zdaje się 12 euro ( w zeszłym roku), jeśli kupujesz u nas. Być może taniej jest kupując na miejscu. Skład z Bukaresztu łączony jest z wagonami z Belgradu i Sofii. Rezerwacje wykupisz u nas w kasach lub COK-u.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 01-02-2010, 21:59    Odpowiedz z cytatem

jt, 12€ za sypialny??? Ja w 2009 za kuszetkę bc-6 płaciłem 10 euro (w Turcji i Rumunii ta sama cena). Sypialny to chyba będzie droższy?

W rozkładzie obecnie nie ma pociągu bezpośredniego, ale może w okolicach kwietnia pojawi się, jak zaktualizują.
I a propos Turcji: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=9476 teraz można sobie zaplanować wyjazd, skoro jest dostępny rozkład. Ja w 2009 jechałem do Syrii i pojechałem w ciemno, nie wiedząc czy z Istambułu dostanę się gdziekolwiek i jak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 01-02-2010, 22:11    Odpowiedz z cytatem

Gdzieś mam jeszcze kopię miejscówki, bo drukowałem sobie sam, postaram się odnaleźć. Możliwe, że była droższa.
Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-02-2010, 08:07    Odpowiedz z cytatem

Absolutnie błędna informacja. Sypialny T3 (wagon Rumuński) do Istambułu kosztuje 25 euro, za singiel trzeba zapłacić 60 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 05-02-2010, 08:29    Odpowiedz z cytatem

Skoro kuszetka kosztuje 10 euro w tureckim troszkę byle jakim wagonie to oczywiste że sypialny nie może kosztować 12 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 09-02-2010, 20:32    Odpowiedz z cytatem

Dwa lata temu turecka kuszetka kosztowała 5 euro ( tyle zapłaciłem wsiadając do wagonu), zaś serbski sypialny T3 z Istambułu do Sofii kosztował 8 euro,a do Belgradu 15 euro.Jechaliśmy wtedy sypialnym do Sofii, ponieważ odcinek z Sofii do Belgradu jest pokonywany w dzień i przesiedliśmy się do normalnego wagonu.Jechały wtedy z Sofii wagony przedziałowe z demobilu DB.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 09-02-2010, 22:57    Odpowiedz z cytatem

Niemiecki hafas pokazuje pociąg Bukareszt-Istambuł kursujący w takich samych godzinach, jak rok temu: pociąg

Turcy też pokazują ten pociąg, dokładnie tak samo jak rok temu: pociąg


Ostatnio zmieniony przez Iktorn dnia 02-03-2010, 22:49, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl