Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny
PKP SA usuwa PR z dworców
Autor Wiadomość

holdman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 22-02-2010, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Co do tworzenia spółek wojewódzkich może nie byłby to najgorszy pomysł pod warunkiem stworzenia związku przewoźników honorującego wspólne bilety, promocje, posiadających jedną taryfę itp. Jednak wiadomo jak to u nas (przykład KM). Niech PR się rozwija i życzę tej firmie jak najlepiej.

_________________
LOT- jesteś pod dobrymi skrzydłami
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szomiz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 22-02-2010, 20:33    Odpowiedz z cytatem

Klałd Liczniki niewiele dadzą. Lok to nie czajnik który tarczką w liczniku szybciej zakręci. Odbiorcy przemysłowi rozliczają się w inny sposób. A na kolei (jakiejkolwiek) jest to jeszcze z czysto technicznych powodów jeszcze bardziej pokręcone.

Mnie fascynuje jednak inne zjawisko - w czasach podległości Grupie systematyczne zadłużanie Regionalnych było oczywistą oczywistością. A najweselsze jest to, że Wasiak i Wach kluczowe stanowiska w - za przeproszeniem - organach TEJ SPÓŁKI zajmowali. Z czego pierwsza - jak fatum jakieś - zarówno na początku jak i na końcu historii trzech literek przed obecną nazwą Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 22-02-2010, 20:40    Odpowiedz z cytatem

Dziś słyszałem od znajomych z PLK, że mają polikwidować wszystkie kasy i ma powstać nowa spółka "Kasy biletowe", która będzie sprzedawała bilety dla wszystkich przewoźników (z założenia przewoźnicy nie mają mieć swoich kas).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Picolo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-02-2010, 20:43    Odpowiedz z cytatem

Iktorn napisał/a:
z założenia przewoźnicy nie mają mieć swoich kas

Z czyjego założenia? Betonu PKP SA? Nikt nie zabroni przewoźnikom prowadzić własnych punktów sprzedaży biletów.

_________________
"Demokracja to rządy hien nad osłami."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 22-02-2010, 20:45    Odpowiedz z cytatem

No jak widzimy na przykładzie PR, jednak ktoś chce im tego zabronić. Chociaż w tym przypadku z zupełnie innego powodu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

QbaOSW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Lis 2009
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 22-02-2010, 20:45    Odpowiedz z cytatem

Czy nie możemy napisać do telewizji żeby o tej sprawie każdy usłyszał ????
Są na pewno instytucje, które sie tym zajmują
Żróbmy coś z tym BETONEM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fisch Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 16 Mar 2008

PostWysłany: 22-02-2010, 20:46    Odpowiedz z cytatem

Z dedykacją dla Krzysztof21
Pozornie poza tematem. Ale czy PR, to nie kolej?

Miętek: To akcja niszczenia kolei
- Nie wiem, czy jest jeszcze czas na ratowanie polskiej kolei. Bez pomocy ze strony rządu, podzieli ona los stoczni - powiedział Leszek Miętek, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce, podczas posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury, poświęconego sytuacji zakładów napraw taborowych.

- Trzeba rozmawiać, ale nie w kontekście kryzysu, ale zorganizowanej akcji niszczenia polskiej kolei. Każdy kraj potrafi bronić własnej kolei, tylko nie nasz. PKP Cargo było "bankiem" całej kolei. Niedawno PKP zatrudniały 400 tys. osób. Dziś jest ich 120 tys., zmniejszono zatrudnienie be nawet złotówki dotacji. Stąd 6 mld zł długu. I w takiej sytuacji dopuszcza się do konkurencji na liberalizowanym rynku przewozów towarowych, podczas gdy w konkurencyjne zagraniczne podmioty pompowane są pieniądze z funduszy państwowych - mówił Miętek.

- Lekarstwem na kryzys są inwestycje i rozwój. Jeśli ktoś twierdzi, że rozwiązaniem są zwolnienia, to ja, jako prosty maszynista, tego nie pojmuję - stwierdził związkowiec.

- Jeśli za chwilę ludzie trafią na bruk, rządowi nie ujdzie to na sucho - ostrzegł Miętek.

(źródło: Rynek Kolejowy, 6 marca 2009)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 22-02-2010, 20:46    Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekawy, czy PIC chętnie pozbędzie się swoich kas...

PS. PKP "Kasy Biletowe", a niedługo babcie klozetowe będą zatrudnione przez spółkę "PKP Szalety"... Evil or Very Mad

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szomiz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 22-02-2010, 20:50    Odpowiedz z cytatem

Wolfchen, PKP Wachodki, jak już Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrzej_sz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lis 2008

PostWysłany: 22-02-2010, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Ja dorzucę - Wachodki Dworcowe i Wachodki Przystankowe w budowie SA Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22-02-2010, 20:59    Odpowiedz z cytatem

szomiz napisał/a:
Mnie fascynuje jednak inne zjawisko - w czasach podległości Grupie systematyczne zadłużanie Regionalnych było oczywistą oczywistością. A najweselsze jest to, że Wasiak i Wach kluczowe stanowiska w - za przeproszeniem - organach TEJ SPÓŁKI zajmowali. Z czego pierwsza - jak fatum jakieś - zarówno na początku jak i na końcu historii trzech literek przed obecną nazwą

Maria Wasiak z zarządu PKP SA była pierwszym prezesem spółki PKP PR (od stycznia 2001 do października 2002), dziś jest przewodniczącą rady nadzorczej PKP IC. Razem z Wasiak w zarządzie PKP PR zasiadał Krzysztof Supa, który potem przeszedł do zarządu PKP IC, a obecnie jest prezesem Warsu.
Wasiak dwukrotnie była przewodniczącą rady nadzorczej PKP PR (od listopada 2004 do lutego 2006 oraz od stycznia 2008 do stycznia 2009). Zastąpił ją Andrzej Wach prezes PKP SA, który radzie nadzorczej PKP PR przewodniczył przez 2 lata (od lutego 2006 do lutego 2008).
Inny wieloletni członek zarządu PKP PR Marek Nitkowski od 2 lat jest członkiem zarządu PKP IC.
Warto nadmienić, że obecnie w radzie nadzorczej PKP IC wraz z Marią Wasiak zasiada Jacek Prześluga z zarządu PKP SA. Prześluga ma również fuchę w radzie nadzorczej PKP Informatyka i być może jeszcze w paru innych spółeczkach zależnych od Grupy PKP.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

QbaOSW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Lis 2009
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 22-02-2010, 21:00    Odpowiedz z cytatem

Victoria,
A czy nie da się tej sprawy jakoś medialnie rozgłośnić
Przecież to już ludzkie pojęcia przechodzi !!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-02-2010, 21:15   

fisch, tak, pamiętam naszą ostrą polemikę. Powiedziałem wówczas o jedno słowa za dużo, niepotrzebnie. Sorry. Jeśli mam dzisiaj oceniać słowa Pana Miętka, które zacytowałeś, to w pełni się z nimi zgadzam. To co dzieje się obecnie jest celowym moim zdaniem niszczeniem kolei w Polsce. Pytanie, kto ma w tym interes? Komu na tym zależy? Żeby dobić, zniszczyć, rozwalić? A może ludzie z PKP i rządu, odpowiedzialni za kolej, są tylko pionkami w ręku innych, silniejszych? Lobby drogowe, paliwowe? Zachodnie koncerny?

Wiem, że trochę spiskowe teorie wymyślam, ale to wszystko już naprawdę nie mieści się w głowie. Dziwi mnie też jedna rzecz: totalna bierność premiera Tuska. Czy ten facet nie rozumie, że za jego placami Grabarczyk z Wachem szykują bombę, która prędzej, czy później wybuchnie?


Ostatnio zmieniony przez QbaOSW dnia 22-02-2010, 21:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

pbialk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lut 2009

PostWysłany: 22-02-2010, 21:16   Dla mnie to bardzo dobra informacja... Odpowiedz z cytatem

... o ile okaże się że w PR myślą.

Przekwalifikować kasjerki na konduktorki, dołożyć po 1 szt do każdego pociągu i heja.
Jako pasażer będę wniebowzięty że mogę kupić bilet w pociągu zamiast stać w kolejce na brudnym i oszczanym dworcu.
A PR będą do przodu bo odpadną koszty wynajmu pomieszczeń.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szomiz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 22-02-2010, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21, echhh żeby to był jakiś spisek to można by go było wykryć. Ja się boję, że to zwykłe miotanie się od jednego rocznego raportu do drugiego, z ogólną świadomością, że pod jeszcze kolejny trzeba miliard-dwa z budżetu wysępić Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 15 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl