Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Podróż na Krym
Autor Wiadomość

wawiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sty 2007

PostWysłany: 24-01-2007, 08:03   Podróż na Krym Odpowiedz z cytatem

W sierpniu bądź we wrześniu wybieram się z małżonką na wakacje. Myślimy, żeby wyjechać na Krym. Ktoś z Was się orientuje jak tam się najlepiej dostać z Warszawy, jakie są opłaty itp.. Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 25-01-2007, 22:04    Odpowiedz z cytatem

Byłam w ubiegłym roku na Krymie. Jechałam naszym "Chełmońskim" z Krakowa do Kijowa, a stamtąd do Symferopola. Miałm bilet FIP, więc płaciłam tylko za miejsca sypialne kilkadziesiąt złotych.

Na Krym dojedziesz bezpośrednio z Warszawy - pociąg do Kijowa prowadzi wagony do Symferopola w określone dni tygodnia. Jechałam tak w 2005 roku. Wagony są ukraińskie i radzę zrobić wcześniej rezerwację, szczególnie w sezonie. Do kuszetki dopłacisz ok.100 zł.

Można też jechać przez Lwów, skąd są dwa pociągi na Krym, jednak miejsca trzeba rezerwować na wiele dni wcześniej. Zdarza się wyłudzanie w kasach łapówek, szczególnie od obcokrajowców - kasjerka mówi ci, że wolnych miejsc już nie ma, ale za kilka dolarów miejsca się znajdują.

Na Ukrainie przy zakupie biletów w kasie musisz mieć paszport, bo bilety i miejscówki są imienne. Czasem tępej kasjerce trzeba napisać na kartce swoje nazwisko cyrylicą.

Radzę jechać bezpośrednio z Warszawy prosto na Krym - pociąg jedzie ok. 40 godz. Trasa Kijów - Symferopol jest najbardziej oblegana, więc przesiadki odradzam. Latem zdobycie biletu na pociąg z Kijowa i Lwowa do Symferopola graniczy z cudem. Po przyjeździe na Krym kup od razu bilet (miejscówkę) na pociąg powrotny do Warszawy.

Do Jałty pociągi nie jeżdżą - z Symferopola są trolejbusy spod dworca kolejowego. Linia trolejbusowa z Symferopola do Jałty jest najdłuższą taką linią na świecie - ok. 90 km.

Pozdrawiam!

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl