Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 24, 25, 26  Następny
Likwidowane linie i kasy w Małopolsce
Autor Wiadomość

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 25-01-2011, 17:08    Odpowiedz z cytatem

Co do centrum przesiadkowego - można by w Grybowie stworzyć mini komunikację miejską - linie podmiejskie do Mogilna, Stróż, Florynki, Gródka (odjeżdżające po przyjeździe pociągu) i linie miejską Sośnie - Siołkowa. Ale to wymaga $$$.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-01-2011, 17:15   

kns, Wiadomo wymaga kasy wszystko kosztuje ale jak się chce to się da.
Powrót do góry

Janosik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2009
Skąd: Gorlice/Kraków

PostWysłany: 25-01-2011, 17:27    Odpowiedz z cytatem

Ale jakie centrum przesiadkowe w Grybowie? Komu to ma służyć? I do czego? Jazda do Tarnowa?
2 minuty samochodem? Może się uda, ale po 1. gdzie zostawić samochód. Po 2. nie wszyscy chca jechać samochodem. z Topolowej busy mają dużo więcej pasażerów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-01-2011, 17:36   

Janosik, Całemu powiatowi Nowy Sącz. Konkurencji wobec PKS na Krynica - Kraków, Powiatowi Gorlice, całej okolicy. Normalne centrum przesiadkowe zintegrowane jak w KRK RDA + Dworzec. Ale busy mają wjeżdzać na dworzec, podobnie autobusy. Jak się rozejrzy to plac pod dworcem koło toru jest duży. Ale wiadomo potrzeba kasy. To jest przyszłość!

[ Dodano: 25-01-2011, 17:40 ]
Miejsca w Grybowie jest dość.

DSC00153 (600 x 450).jpg
Mało miejsca jest w Grybowie żeby na tej rampie w stronę nastawni było centrum przesiadkowe z prawdziwego zdarzenia?
Plik ściągnięto 13 raz(y) 49.17 KB

Powrót do góry

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 25-01-2011, 17:42    Odpowiedz z cytatem

Temu ma to służyć, że w krajach zachodnich jest tak samo i widać jakie to daje efekty - zintegrowany transport publiczny może łatwo wyciągnąć ludzi z blachosmrodów w przeciwieństwie do tego syfu co jest teraz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Janosik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2009
Skąd: Gorlice/Kraków

PostWysłany: 25-01-2011, 18:06    Odpowiedz z cytatem

Taa nie ma to jak porównać Kraków do Grybowa Very Happy Centrum przesiadkowego nie ma nawet w Sączu, a chcesz je zrobić w Grybowie. Pomysł pewnie fajny, ale i tak musi pozostać w sferze marzeń Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-01-2011, 18:10   

Janosik, Ale skala kosztów jest zupełnie inna! A co do Nowego Sącza to tam też się da koło dworca. Trzeba tylko chcieć.

Obecnie mamy dzicz w transporcie! Jedynym łącznikiem środków transportu jest Grybów PKP.

I jeszcze jedno PKS z tego co pisał kns kiedyś nie wjeżdza do Brzeska częściowo a do Bochni całkiem - to nie są Stróże a duże miasta kolejny dowód dlaczego centrum przesiadkowe nie może być w Stróżach a tylko w Grybowie koło DK28.


Ostatnio zmieniony przez Janosik dnia 25-01-2011, 18:19, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 25-01-2011, 18:12    Odpowiedz z cytatem

Przecież w Nowym Sączu miało być budowane centrum przesiadkowe w miejscu obecnej bocznicy Bogdańskiego, to była jedna z obietnic Nowaka. No ale miasto nie ma nawet na drugi most na Dunajcu co jest priorytetem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-01-2011, 18:19   

@Janosik- daj sobie spokoj, skoro tylko krytykujesz i nie masz zadnych propozycji. Grybow ma wielki potencjał, bo jest z niego blisko w stronę Krynicy, w stronę Gorlic i Ropy. Mysle ze do tych trzech miejscowosci powinny odjezdzac bus/autobusy po przyjezdzie pociagu z Krakowa.
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-01-2011, 18:26   

Pułtuś, Wysowa dochodzi jeszcze z ważniejszych. A i zalew Very Happy

A i z drugiej strony naturalnym głównym przystankiem jest Bobowa Miasto. W wypadku powrotu kolei do Gorlic / Jasła / Zagórza składy jadące od Tarnowa muszą jechać łącznicą omijając Stróże! Kolej ma być konkurencyjna czasowo. A w wypadku powrotu pociągów od strony Stróże niech jeżdzą z Nowego Sącza!
Powrót do góry

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-01-2011, 18:52   

Co do zalet wariantu przesiadkowego: ostatnio przeżyłem to na własnym przykładzie Very Happy potrzebowałem znalezc się na 16tą w Nowym Sączu, a o 13 byłem w Krakowie. No to wskoczyłem w interRegio 13:45, w Brzesku byłem 14:25, 20 minut na dojscie do przystanku autobusowego: akurat jechał jakiś PKS to wskoczyłem i tak na 15:55 byłem w Saczu Smile szkoda że w Brzesku PKP i PKS nie są obok siebie: wtedy łatwiej byłoby korzystac z wariantu przesiadkowego. No ale busiarzom i PKSowi nie jest na rękę żeby przystanek był koło dworca, bo pociag jedzie troche szybciej jednak Smile niemniej wyrobiłem się w czasie trzech godzin.
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-01-2011, 18:59   

Pułtuś, Ja też wsiadałem kilka razy w Brzesku. Też to nie było głupie.
Powrót do góry

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-01-2011, 19:16   

Niby daleko do stacji jest, ale idzie sie wyrobić w 20-25 minut, o ile nie ma się cięzkiego bagażu. W lecie jest to przyjemny spacerek Cool
Powrót do góry

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 25-01-2011, 19:24    Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu:
http://www.sadeczanin.info/aktualnosci-najnowsze/art/12239
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-01-2011, 19:25   

Jeszcze jeden argument za Grybowem. W Grybowie pod dworcem jest Biedronka Mr. Green Rodzina odwozi swoją pociechę na dworzec z bagażami samochodem co jedzie na studia a sama potem idzie na zakupy. Świetna lokalizacja. W Środzie Śląskiej budynek i dworzec PKS jest połączony z Biedronką. Język
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl