Dobrze by było, gdyby IPR przeżyło PR w obecnym stanie.
Jeśli tylko komuś wystarczy do tego oleju w głowie. Przecież ew. podział PR nie oznacza jeszcze, że elektroniczne terminale konduktorskie pójdą na śmietnik, i zniknie potrzeba internetowej dystrybucji biletów. Po prostu będzie z tym znacznie większy bajzel ;-) i wyzwanie dla programisty IPR - uwzględnić w systemie widzimisię, rozkłady i taryfy kilkunastu lokalnych przewoźników. Fajnie, ha?
Ja nie do końca wierzę że PRy znikną ot tak w Sylwestra 2012. Te "lokalne spółeczki" same nijak nie ogarną się z takimi rzeczami jak własnie rozkład, korekty, dystrybucja biletów, zdalne zarządzanie terminalami... Ktoś będzie musiał to robić za nich. Całkiem niewykluczone że Centrala w Warszawie jeszcze się rozrośnie po podziale - pojawi się dodatkowy narzut organizacyjny
Koleje Śląskie z obsługą swojej jednej cholernej linii, prawie dwa lata się przygotowywały zanim się wzięły za wożenie ludzi. A i tak wciąż nie można ich biletów kupić w normalnych kasach kolejowych, jak pan B. przykazał.
Bilety odcinkowe, strefowe miesięczne w aglomeracjach krakowskiej i śląskiej oraz Bilet świętokrzyski, a także sieciowy miesięczny na przewóz roweru można już kupić przez internetowy system sprzedaży Przewozów Regionalnych.
Od grudnia 2011 r. klienci największego krajowego operatora pasażerskiego uzyskali możliwość szybkiego zakupu w internecie biletów odcinkowych – zarówno tygodniowych, jak i miesięcznych oraz kwartalnych. Mieszkańcy aglomeracji krakowskiej i Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego mogą też kupować strefowe bilety miesięczne. Natomiast podróżujący pociągami REGIO wyjeżdżającymi z Kielc we wszystkich kierunkach mogą on-line kupić Bilet świętokrzyski. Pasażerowie uprawiający aktywnie turystykę rowerową lub korzystający w dojazdach do pracy z pociągów i rowerów mogą teraz łatwo kupić bilet sieciowy miesięczny na przewóz roweru. Kolejne możliwości będą sukcesywnie wzbogacały ofertę biletów dostępną w wirtualnej sieci.
IPR (www.i-pr.pl) to platforma internetowa umożliwiająca wygodny zakup biletu – w każdej chwili przez całą dobę, nawet z 30-dniowym wyprzedzeniem. Z systemu najchętniej korzystają pasażerowie wybierający się w podróż pociągami objętymi taryfą interREGIO, a zwłaszcza korzystający z możliwości rezerwacji miejsca w REGIOekspresach (w tym przypadku przedsprzedaż obejmuje siedem dni). Z kolei pasażerowie pociągów REGIO najchętniej kupują bilety z promocji „Połączenie w dobrej cenie”. Ponadto platforma umożliwia zamówienie przejazdu grupowego i REGIOkarty – spersonalizowanego produktu skierowanego do stałych klientów. Od czerwca 2010 roku 31,5 tysiąca internautów zarejestrowało się w systemie, a w ciągu ostatniego roku liczba przeprowadzonych transakcji wzrosła trzykrotnie.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum