Czytałem poprzednie posty i tu mój przykład odnośnie waszych cennych wskazówek:
TLK 85100/1 Żuławy- 8 oznacza stację początkową czyli Szczecin, 5 oznacza stację końcową Olsztyn, 1 oznacza, że to pociąg dzienny, 0 oznacza pociag pośpieszny, i ostatnie 0 jest liczbą parzystą czyli oznacza, że pociag jedzie
jedzie po torze nr 2 przy rosnącym kilometrażu, a ja się pytam co to za jedynka za ukośnikiem?
Bo np. pociąg ruszając ze Szczecina Głównego wyjeżdżając po torze szlakowym parzystym nr 2. Dojeżdża do stacji np,. Gdynia wylatuje na tor nr. 1 bo zaczyna się nowa linia. I automatycznie zmienia numer na 85101.
_________________ w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
>Mykolej<,gdyż "łamie" numer. Jest taka -najprościej mówiąc- zasada, że pociągi oddalające się od W-wy(Centralnej, gdzie jest 0,00 km.) mają ostatnią cyfrę nieparzystą (1,3,5,7,9), a zbliżające się, cyfrę parzystą(2,4,6,8) lub zero uznawaną jako parzystą. I tak trasę Szczecin- W-wa jedzie jako 85100, a trasę W-wa - Olsztyn jako 85101 i nie ma tu znaczenia jaki numer ma tor,chociaż tory także numerowane są na takiej samej zasadzie.Jak staniesz np. w Poznaniu przodem w kierunku W-wy, to po lewej masz tory nieparzyste, a po prawej parzyste,natomiast patrząc z W-wy w jakimkolwiek kierunku, zawsze będzie odwrotnie.Ale "nowatorzy" już próbują to zmieniać i tak w W-wie nieparzysty już jest na Zachodniej w kierunku np. Białegostoku.
_________________ W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
PKP IC: Nie wykluczamy uporządkowania nazewnictwa składów.
Nasi Czytelnicy zwrócili uwagę na chaotyczne nazewnictwo pociągów PKP Intercity kursujących w relacji Szczecin – Kraków – Przemyśl. Władze przewoźnika nie wykluczają uporządkowania nazewnictwa. Zapowiadają też, że w pociągach kategorii InterCity docelowo znajdować się będą wyłącznie wagony nowe lub zmodernizowane.
Konkurs na nowe nazwy pociągów PKP Intercity został właśnie rozstrzygnięty. W internetowym głosowaniu, w którym wzięło udział niemal 80 tys. osób, wyłoniono nazwy dla 16 składów kursujących po Polsce. Wśród nich znalazł się jeden akcent związany z Trójmiastem - pociąg z Gdyni do Poznania będzie jeździł pod nazwą "Molo".
Chcieli uhonorować wybitnego polskiego matematyka, uczcili… niemiecką maszynę szyfrującą.
PKP Intercity na swoim profilu na Facebooku ogłosiło konkurs. Głosować można było na 16 nazw pociągów. Internauci mieli do wyboru trzy nazwy pociągu relacji Bydgoszcz – Warszawa: Enigma, Wyczółkowski i Gopło. Wybrali Enigmę. „Podejmujemy działania, opierające się na pozyskaniu odpowiednich zgód od rodziny Mariana Rejewskiego na wykorzystanie nazwiska w nazwie pociągu” – poinformowała spółka.
Jak donosi jeden z posłów - na portalach i forach społecznościowych środowisk pracowników PKP pojawiały się liczne informacje, że w ramach kampanii nadawania poprzez konkursy regionalnych nazw pociągom PKP Intercity i TLK, niektóre z tych nazw mają ulec zmianom. Jedna z nich mówi o likwidacji nazwy „Pilecki” nadanej zaledwie przed rokiem pociągowi kursującemu na trasie Lublin - Bielsko-Biała. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zwróciło się z prośbą do spółki PKP Intercity o przedstawienie stanowiska w tej sprawie.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum