Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Ciekawe bilety
Autor Wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 17-11-2012, 11:20   Ciekawe bilety Odpowiedz z cytatem

Zakładam ten temat, ponieważ od dziecka zbieram bilety (a mam lat 24), a ostatnio koleżanka mi dała niezwykle interesujący bilet, który nie wiem jak został wydany, ponieważ pomyłka tego rodzaju jest dość widoczna, a mimo to nikt nie zareagował.
Bilet ten zakupiono we Wrocławiu. Trasa Wrocław Główny - Kraków Główny przez Strzelce Opolskie, Pyskowice, Gliwice, Poznań Główny (!), Kluczbork, Katowice, Jaworzno Szczakową. Kilometrów 853. Po kasowniku sądzę, że to było Pogórze. Wiem, że to pociąg dziwadło, ale żeby do tego stopnia? Poza tym z Poznania przez Kluczbork chyba nie ma oferty Bilet Rewelacyjny?
Zamieszczam skan, a jak ktoś ma jeszcze jakieś kruczki, to proszę wrzucać.

skanowanie0003.gif
Plik ściągnięto 220 raz(y) 236.08 KB

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maciek TK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2009

PostWysłany: 17-11-2012, 15:56    Odpowiedz z cytatem

W te wakacje kupiłem bilet na Berlin - Gdynia Express, na bilecie nadruk "Berlin - Warszawa Express". Może znajdę w szafie to zeskanuje :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 17-11-2012, 18:01    Odpowiedz z cytatem

kraina_solvati, Na pewno był to bilet na POGÓRZE, bo tylko on jedzie przez Strzelce Opolskie . Domyślam się, co mogło być przyczyną tego błędu. Dla prawidłowego wytrasowania biletu na ten pociąg trzeba wpisać Strzelce Opolskie i Bytom. Kod Bytomia w systemie sprzedaży FIN to 15, a kod Poznania Gł. 159. Klawiatura na tym dotykowym ekranie jest taka jak w telefonie komórkowym, więc możliwe, że kasjerce po wciśnięciu "5" palec zjechał na klawisz "9", czego nie zauważyła i z Bytomia zrobił się Poznań Gł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 17-11-2012, 20:12    Odpowiedz z cytatem

To by wyjaśniało... A Kluczbork? Dlatego, że z Poznania? Ale bilet rewelacyjny? Kasjerki po prostu ręcznie wpisują kod oferty? A cena? Jest rzeczywiście taka w tej ofercie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebol71 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 17-11-2012, 21:28    Odpowiedz z cytatem

Cena się zgadza. Za 853 km w ofercie "Bilet rewelacyjny" przy uldze 51% płaci się 28,42 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 18-11-2012, 10:05    Odpowiedz z cytatem

Po prostu kasjer wpisuje kod oferty (501 - bilet rewelacyjny) i system przyjmie to na każdą trasę w Polsce. Nie ma blokady, że system nie wystawi biletu w ofercie Bilet Rewelacyjny np. z Poznania do Wrocławia.
Następnie stacja wyjazdu 248, docelowa 85 i trzeba wpisać stacje przez. Tak jak zostało napisane, zamiast 15 zostało wpisane 159, stąd Poznań. A skąd Kluczbork? Najkrótsza i domyślna trasa w systemie pomiędzy ostatnią stacją przez (Poznań) a stacją docelową (Kraków) jest przez Kluczbork, więc ten wyświetlił się na bilecie automatycznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 18-11-2012, 14:27    Odpowiedz z cytatem

Wszystko rozumiem i dziękuję Wam za obszerne wyjaśnienia - zachęcam też do dzielenia się bilecikami Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 18-11-2012, 23:29    Odpowiedz z cytatem

Po prostu ta dziewczyna trafiła na kolejarza-człowieka. Jakby trafiła na betona to pewnie by doliczył cenę bez biletu Rewelacyjnego.

No to tylko pokazuje jak to dobrze znać kody zniżek - naprawdę warto, szkoda że trzeba tego się dowiadywać pocztą pantoflową, no ale jest hardkor wtedy Very Happy Szkoda że zwykli szarzy pasażerowie uciekają od kolei z tego powodu.

Ja też zbieram bilety kolejowe i parę razy miałem bilety z pociągu który jednego dnia przechodzi na R215 a innego dnia na inny skład. Albo np. że w składzie który po rewizji wrócił były zużyte bilety jeszcze z dnia kiedy skład był w ruchu przed rewizją. Ciekawe dlaczego w ramach rewizji wymienili w EN71-005 siedzenia, praktycznie wszystko co się wymienia w NR ale śmietniczek nie posprzątali Very Happy

A nieraz trafiają się ciekawe bilety, mam np. ze zniżką nauczycielką (37%)ale niestety teraz jestem u rodziny na Śląsku i nie mam go przy sobie mógłbym zeskanować i wrzucić jak coś może komuś się przyda : ) No albo potargany bilet pracowniczy PKP IC ze zniżką 99% w pociągu Regio PR-ów Very Happy Może jakiś pracowników IC-ków pomylił spółki i go złapali na jeździe na gapę Very Happy Bo bilet był potargany też go mam.

Np. w R30116 często jeżdżą nim z Płaszowa do Krakowa Głównego panowie z PKP IC.

Mam pytanie do Autora tematu? Zbierasz też te "paragony" z tytułu płatności kartą przy zakupie biletu w PKP IC? Mam taki jeden i też godzina tego paragonu wskazuje że skład po zjechaniu w nocy na postojowe w Krakowie nie jest sprzątany często. Bo był z poprzedniego dnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 18-11-2012, 23:31    Odpowiedz z cytatem

A one też są na blankietach firmowych? Czy po prostu zwykły rachunek? Za bilety jeszcze płacę gotówką... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 18-11-2012, 23:34    Odpowiedz z cytatem

To jest taki jakby paragon niefiskalny jakbyś poszedł do marketu dostajesz taki paragon i tam jest wyraźnie napisane o co chodzi : ) Wrzucę skan do neta jak tylko miał możliwość : ) Jest tam też napisany numer biletu który był kupiony jako płatność kartą. Czcionka taka jakby była z takiej kasy co baby mają w marketach no tylko jest taki trochę dłuższy ten "paragon" Very Happy.

Numer kasy też jest, no ale to jest i tak rzadkość że można płacić kartą. Co ciekawe paragon leżał na ziemi a biletu nie było : )

PS: Po prostu zwykły rachunek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 05-12-2012, 10:46    Odpowiedz z cytatem

Jak szybko wrócić z Gdańska do Krakowa, moja propozycja to linią 202 przez Stargard, ledwie 17 godzin i już jesteśmy na miejscu Very HappyVery Happy

http://s1.postimage.org/1xv4cw98k/x_DSCF7329.jpg

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl