Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Dopłaty w Portugalii
Autor Wiadomość

starosta Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 09 Sie 2007

PostWysłany: 09-08-2007, 13:39   Dopłaty w Portugalii Odpowiedz z cytatem

Czy ktos wie jakie sa dopłaty do sieci ALFA PENDULAR w Portugalii? Jaka jest w nich zajętosc miejsc? I w ogóle jak funkcjonują tamtejsze koleje?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 09-08-2007, 18:52    Odpowiedz z cytatem

Wiem, że do Alfa Pendular i do InterCity były wymagane miejscówki, ale do FIPa były one darmowe. Teraz sprawdziłem na rozkładach i nie pokazuje żadnych rezerwacji w tych pociągach. Pewnie większy problem będzie żeby przejechać przez Hiszpanię, do Sud Expresa i Lusitanii są dość duże dopłaty.
http://www.renfe.es/productos/index.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10-08-2007, 09:57    Odpowiedz z cytatem

W Portugalskich InterCity są bezpłatne rezerwacje do FIP, a do ALFA PENDULAR też, ale tylko w 2 klasie. W 1 klasie miejscówka jest płatna, a cena zależy od długości trasy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 10-08-2007, 21:00    Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam. Po okazaniu w kasie biletu FIP miejscówkę dostawałem za darmo. Ale dotyczy to tylko pociągów krajowych. W pociągach międzynarodowych do Hiszpanii miejscówki są już płatne.

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 12-11-2008, 21:26    Odpowiedz z cytatem

Miejscówka na Sud Expres to koszt 7,25 Euro w 2 klasie, niezależnie od odległości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 12-11-2008, 23:21    Odpowiedz z cytatem

Na pociąg do Madrytu miejscówka kosztuje 10euro w 1 klasie i 6 albo 7 euro w 2 klasie. Z tym że wagon lasy 1 jeździ tylko w miesiącach lipiec-sierpień!
Właśnie przez to miałem w tym roku we wrześniu nieciekawą przygodę...Kupiłem sobie w lipcu miejscówki w Berlinie Lizbona-Madryt (odjazd koło 8-10 wrzesień) w 1 klasie, a gdy w Lizbonie podstawili pociąg...szok! nie ma wagonu 1 klasy. W biurze obsługi dowiedziałem się, że taki wagon jeździ tylko w sezonie i zaproponowano mi sypialny po 56euro za osobę (tylko takie miejsca były wolne). Ale jak pokazałem FIP i powiedziałem że jestem kolejarzem z Polski to pan zmienił zdanie, zadzwonił gdzieś, poszukał i dostałem miejscówkę w 2 klasie i jeszcze kilka euro zwrotu Smile
Radzę uważać, gdyż szczególnie w Hiszpanii wszystko może się zdarzyć. Raz przez to że pod pociąg wlazł pies i na początku nie wiedzieli czy to człowiek czy pies, pociąg się opóźnił, a ja nie zdążyłem w Barcelonie na nocny...ale za to miałem nocleg na dworcu w Barcelonie - fajnie było... Smile

A co do SudExpres. Jeździ w nim tylko 2 klasa , stare, chyba z lat 70-tych wagony, klasyczny skład. Przedziały do siedzenia są stare, ceratowe "dwójki" po osiem osób, ale sprzedaje się na nie tylko 6 miejsc. Koszmarem jest podróż przez całą noc, towarzystwo mocno międzynarodowe i dlatego mogą być problemy, jak ktoś chce sobie pospać, zapełnienie we wrześniu było 100%. Kuszetka jest dość droga (chyba ze 30euro), dlatego polecałbym podróż z Madrytu. Jedzie hiszpański pociąg z wygodną, bezprzedziałową "dwójką", działa klimatyzacja i nawet na noc przyciemniają światło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 17-11-2008, 14:38    Odpowiedz z cytatem

Tak jest. Wagony w Sud Expressie to rocznik ' 74. Kanapy obite skórą. Kilka fotek tego właśnie składu:


http://infokolej.pl/album_pic.php?pic_id=1754
http://infokolej.pl/album_pic.php?pic_id=1755
http://infokolej.pl/album_pic.php?pic_id=1756
http://infokolej.pl/album_pic.php?pic_id=1757
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Frogu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2009
Skąd: Białystok

PostWysłany: 08-01-2009, 21:16    Odpowiedz z cytatem

Witam.

Zapoznałem się z informacjami zawartymi w tym wątku przed moim wyjazdem do Portugali. Uradowany wiadomością o darmowych miejscówkach wyruszyłem w drogę. Niestety życie zweryfikowało zamieszczone tu informacje.

Rezerwacja miejsca siedzącego do biletu FIP czy to w Intercidades czy Alfa Pendular wynosi 25% ceny biletu. (Zaznaczam, że miałem bilet na drugą klasę, może z jedynką jest inaczej).

W miejscówki warto zaopatrzyć się przynajmniej dzień wcześniej, ponieważ prawie wszystkie pociągi są zapełnione w 100% i zakupienie miejscówki parę minut przed odjazdem jest niemożliwe. Podczas kontroli nie ma żadnych problemów zazwyczaj konduktor kasuje tylko miejscówkę, nie dziurawiąc kuponów w bilecie.
W pociągach Regional i Urban Lines już samo okazanie okładki biletu FIP wystarcza, tylko dwukrotnie podczas jazdy do Porto została sprawdzona data wpisana na kuponie, w pozostałych przypadkach konduktor uśmiechał się i odchodził.

Sud-Expresso i miejscówki a raczej ich brak.
Podczas mojej podróży do Portugali nie zdołałem nigdzie po drodze kupić miejscówek na ten pociąg, pomimo tego faktu postanowiłem wsiąść bez niej i kupić ją u konduktora. I tu spotkało mnie wielkie zaskoczenie. Pierwszy kontakt z konduktorem i co, ten człowiek biegle włada angielskim, (czego we Francji i Hiszpanii raczej nie doświadczymy), po okazaniu biletu FIP i przedstawieniu sytuacja zaprowadził mnie do przedziału gdzie jechała samotna babci z olbrzymią ilością bagaży. Następnie przeprowadził krótką rozmowę z babcią, po czym zapytał o moją stację docelową. Ponownie pojawił się jakieś pół godziny przed moją stacją żeby mnie zbudzić. W ten oto sposób w dość dobrych warunkach przeżyłem podróż do Portugali.

Zachęcony darmowym przejazdem do, postanowiłem spróbować również i z powrotem jazdy bez miejscówki. Tylko, że tym razem od razu udałem się do konduktora nie czekając na jego przybycie. Sytuacja się powtórzyła, tylko, że tym razem otrzymałem cały wolny przedział.
Zaznaczam, że podróżowałem pod koniec grudnia, gdzie ilość turystów nie jest zbyt duża. W sezonie jazda bez miejscówki zapewne odbywałaby się na korytarzu, które do najwygodniejszych zapewne nie należą.

Pozdrawiam.

bilet 2.jpg
Plik ściągnięto 282 raz(y) 126.3 KB

bilet 1.jpg
Plik ściągnięto 197 raz(y) 151.11 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 13-09-2010, 08:08    Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem z wyprawy do Portugalii. Chciałem sprostować nieco info od przedmówcy ponieważ rezerwacja na FIP w IC lub Alfa Pendular nie wynosi 25% ceny biletu lecz po prostu zawsze 4 EUR w klasie Turista. Jechałem z taką rezerwacją np. z Coimbry do Faro lub z Tunes do Lizbony.
Dla aktualizacji podam: miejscówka na Sud Express Irun-Lizbona lub odwrotnie to koszt bez zmian czyli 7 EUR, pociąg nocny z Lizbony do Madrytu - miejscówka 6,50 EUR a TGV Henadye-Paryż lub Paryż-Irun - 1,50 EUR. Miejscówkę za powyższą cenę na Sud Express udało mi się kupić na stacji Paris Est.

[ Dodano: 13-09-2010, 09:23 ]
Dodam jeszcze że na trasie Porto-Lizbona można uniknąć dopłat za rezerwację jeśli wybierze się pociągi regionalne (R). Jeżdżą dość często tyle że wiadomo często się zatrzymują. Regionalne zwykle kursują w następujących relacjach (podaję od północy na południe): Porto-Aveiro, Aveiro-Coimbra, Coimbra-Entroncamento, Entroncamento-Lisboa.
Niestety z Lizbony na południe czyli na wybrzeże Algarve już o regionalnych pociągach można zapomnieć chociaż przyznam że dokładnie nie studiowałem rozkładów jazdy. Z tego co mi wiadomo na tej trasie na południe jeżdżą tylko IC i Alfa Pendular i w dzień (kiedyś był nocny pośpiech). Na Algarve oczywiście bez problemu, śmigają regionalne na trasie Villa Real de Santo Antonio - Faro - Lagos (zawsze z przesiadką w Faro).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

derdiru Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 28 Sty 2013

PostWysłany: 28-01-2013, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Witam
Wybieram się w kwietniu do Portugalii, czy zmieniło się coś w cenie miejscówek? Jak można zrobić rezerwację na nocny pociąg Irun - Lizbona? Bardzo proszę o informację o raz podpowiedź gdzie można się wybrać i co zobaczyć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl