Wysłany: 30-08-2013, 21:16 Automatyk SRK - Początki
Jak wygląda tak poglądowo sytuacja finansowa z zatrudnieniem jako automatyk SRK? Początkowo to kilka miesięcy okresu próbnego z najniższą krajową. Później średnia krajowa? Średnia grupy? (jak wygląda ew. średnia grupy?). Ewentualne awanse?
Z góry dzięki za informacje.
Standardowa polityka PLK w sprawie długości umów:
Umowa nr 1 - 3 miesiące okres próbny
Umowa nr 2 - 1 rok
Umowa nr 3 - umowa na czas nieokreślony.
Okres próbny na bank z minimalną krajową (+ dodatki). Później nie wiem dokładnie, ale skoro toromistrzowie mają około 1900-2000 zł, to pensje oscylują właśnie wokół tych kwot. Wyżej od montera jest mistrz (działkowy). Mistrz automatyki tylko po ukończeniu studiów wyższych.
_________________ Manipulacja w najczystszej postaci
Tak mi powiedziano Wiem, że są odstępstwa od wymogów, stosuje się je w stosunku do ludzi którzy odznaczają się wybitną wiedzą i umiejętnościami. A przynajmniej powinno
Z tego co wiem, to jako nowy pracownik aby zostać mistrzem musisz ukończyć studia.
_________________ Manipulacja w najczystszej postaci
Kolega pyta o awanse... Jeśli nie masz znajomości to nawet najlepsze studia nie pomogą... Po co Ci to, lepiej jak masz możliwość idź na nastawniczego, potem dyżurnego - zależy jakie masz wykształcenie...?
W PLK często jest tak, że osoby po studiach robią na linii a osoby ze średnim wykształceniem w biurach.
Toromistrz, dyżurny*, nastawniczy*, automatyk, dróżnik... Żadna z tych osób na kolei nie wyciągnie średniej krajowej. Takie pieniądze tylko w biurach, sekcjach i centralach.
*przy normie godzin miesięcznych
_________________ Manipulacja w najczystszej postaci
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum