Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
"Zefir" Kraków - Kołobrzg
Autor Wiadomość

toman3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sty 2011

PostWysłany: 12-12-2013, 11:05   "Zefir" Kraków - Kołobrzg Odpowiedz z cytatem

Hej Very Happy Czy składy w pociągach dalekobieżnych TLK, przykładowo "Zefir" z Krakowa Głównego do Kołobrzegu mają za każdym razem określoną ilość wagonów Question Czy na przykład zawsze nr wagonu jest przyporządkowany do określonego rodzaju wagonu Question

Jeśli tylko ktoś wie to czy mógłby podać nr wagonu bezprzedziałowego w TLK "Zefir" Rolling Eyes
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 12-12-2013, 11:44    Odpowiedz z cytatem

toman3, oglądnij sobie to - wagon bezprzedziałowy to 17 Zg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

toman3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sty 2011

PostWysłany: 12-12-2013, 18:50    Odpowiedz z cytatem

ooo bardzo dziekuje Razz a skad wiesz ze wagon bezprzedziałowy to 17 ? Bo na tym schemacie nie zauwazylem żeby było takie rozróżnienie wagonów. Chybaze czegoś nie doczytałem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 12-12-2013, 18:57    Odpowiedz z cytatem

toman3, wprost nie ma takiego oznaczenia, ale w pociągu TLK wagon z miejscami dla inwalidy to zdaje się zawsze jest wagon bezprzedziałowy 2 klasy typu 111Ainw Zg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 12-12-2013, 19:38    Odpowiedz z cytatem

Jechalem przedwczoraj Zefirem i wagon bezprzedzialowy mial nr 17.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

toman3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sty 2011

PostWysłany: 14-12-2013, 14:27    Odpowiedz z cytatem

A jeszcze jedno odnośnie miejscówek. Mamy zamiar z kumplem jechać Zefirem na dłużej trasie i chcieliśmy wybrać właśnie wagon bezprzedziałowy. Jednak czy ktoś mógłby wyjaśnić mi w jaki sposób są ustawione miejsca w taki wagonie Question W sensie nie jakie ustawienie siedzeń ale jaka numeracja Question Chcieliśmy kupić miejscówki obok siebie Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 14-12-2013, 15:36    Odpowiedz z cytatem

Zefir ma bezprzedziałowy wagon 2 klasy, ale typu SPOT on jest okropny! Współczuję w nim jazdy... bo 111Arow to są bardzo wygodne wagony, ale "Zefir" nie prowadzi Arowa tylko Spota.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 14-12-2013, 15:45    Odpowiedz z cytatem

Zależy jak leży. Ja zasadniczo w Zefirze widuję raz SPOT-a a raz 111Arrowa (przynajmniej w dotychczasowym RJ).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

toman3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sty 2011

PostWysłany: 14-12-2013, 16:23    Odpowiedz z cytatem

Właśnie chciałem zarezerwować bilet na stronie intercity.pl i zaznaczyłem że chcę "wagon bez przedziałów". Wyskoczyło że miejscówka będzie na wagon 19. Pomyślałem, że może już wszystkie bilety na ten wagon są zarezerwowane, ale wyjazd mam za ponad 2 tygodnie więc jest to trochę dziwne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pacy Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lip 2011
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 15-12-2013, 09:15    Odpowiedz z cytatem

Od nowego rozkładu jazdy, czyli od dzisiaj wagon bezprzedziałowy w TLK ZEFIR ma nr. 19.

_________________
2016 - 15995 km, 2017 - 12197 km, 2018 - 9460 km, 2019 - 8278 km, 2020 - 9476 km,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 20-12-2013, 10:09    Odpowiedz z cytatem

toman3 napisał/a:
(...) Jednak czy ktoś mógłby wyjaśnić mi w jaki sposób są ustawione miejsca w taki wagonie Question W sensie nie jakie ustawienie siedzeń ale jaka numeracja Question Chcieliśmy kupić miejscówki obok siebie Cool

W ogólności numeracja jest identyczna jak w wagonie 2 klasy z przedziałami 8 osobowymi tyle tylko, że "korytarz" przechodzi przez środek wagonu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 20-04-2014, 18:36    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj na Zefirze nie było bezprzedziałówki, wszystko przedziałowe plus wagon barowy. Całkiem fajna jedynka jest na Zefirze, okna przyciemniane, siedzenia szaro niebieskie, ale na wagonie brak wyświetlaczy.
To chyba jakaś 140a, dość nietypowe okna, wyglądają jakby w wagonie była klima, ale nie ma, lekko uchylna górna część okna. 2 klasa to zbieranina, nic ciekawego, troche słaby ten pociąg jak na długą relację, a frekwencja na odcinku Katowice - Wrocław była bardzo wysoka, sporo przedziałów 80-100%.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 21-04-2014, 06:46    Odpowiedz z cytatem

Jedynka na "Zefirze" to 140A pierwszej modernizacji, wewnątrz wygląda tak: http://bialy65.flog.pl/wpis/8349685/wnetrze-wagonu-1-klasy-typu-140a-
a zewnątrz: http://www.kw.rail.pl/details.php?image_id=1575
Jak na TLK to wypasiony wagon, w przedziałach przy każdym fotelu gniazdka. Wagon nie posiada klimatyzacji, ale jest bardzo fajny i wygodny. Na drugim obiegu "Zefira" jeździ zwykła 112A.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 21-04-2014, 14:16    Odpowiedz z cytatem

Wygodny? Tyś chyba nie jechał tym wagonem przez pół Polski! Co wygodnego w tym, że "dupa zjeżdża" jak się siedzi na tym kompletnie niewydarzonym siedzeniu? Klimy w tym jeszcze nie było (tylko zwykły nawiew) a okienka małe uchylane - kolejny "komfort". Jedyny plus to faktycznie kontakty w przedziałach.

W ogóle to - moim zdaniem - im nowsze te wagony (zwłaszcza 1 klasy) tym coraz gorsze: daleko od okna siedzenia (taka przerwa między ścianą/oknem a siedzeniem), zasłonek brak (tylko rolety), "zimne" wnętrze (takie białe/jasne) no i nie zawsze dograne i miękkie siedzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 21-04-2014, 16:45    Odpowiedz z cytatem

Dave, Dave,
Mylisz się, bo jechałem, więc co łyso Ci? Każdy ma mieć prawo zdanie takie jakie Mu się podoba.
Ten wagon jest pierwszej modernizacji, rolet nie ma, bo są zasłonki, fotele są naprawdę wygodne, więc nie wiem czemu tak się rzucasz? Jedyny minus to brak klimatyzacji, bo latem i zimą to piekarnik...
Lepszy standard jest 140A drugiej modernizacji: http://www.garnek.pl/ficek/19891491/wagon-typu-140a-fps-cegielski
posiada otwierane okna, lepsza kolorystyka foteli i wygodniejsze fotele niż w starszej modernizacji.
Widać, że jesteś zagorzałym MK aż taką szczególną uwagę zwracasz czy ściany są białe czy nie Śmiech Śmiech

[ Dodano: 21-04-2014, 17:47 ]
Nie mów, że im nowsze to tym gorsze, bo wcale tak nie jest. Przykładowo wagon 156A, który obecnie jeździ w IC "Panorama" jest bardzo wygodnym wagonem, kolorystka wnętrza świetnie zrobiona, oświetlenie na najwyższym poziomie, fotele naprawdę bardzo wygodne, więc kompletnie Cię nie rozumiem? Shocked do 156A też masz "ale"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl