Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Koleje Szwajcarii
Autor Wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 06-03-2012, 21:22    Odpowiedz z cytatem

Tak. Linia Zurich-Arht Goldau- Belinzona -Lugano Chiasso nalezy od SBB, także łącznik z Luzern do Arth Goldau przejedziesz na bilet SBB
pozdrawiam

jak cos o Szwajcarii to pisz odpowiem na wszystkie pytania
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Tomek17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2010

PostWysłany: 16-04-2012, 16:51    Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam pewną wątpliwość, a mianowicie jeśli jestem synem pracownika, a biletu na Szwajcarię nie ma to czy mogę dojechać do 1 stacji w Szwajcarii z Niemiec gdzie FIP jest ważny czy muszę kupić już bilet na odcinek przygraniczny Niemcy - Szwajcaria.

Bardzo dziękuje za odpowiedz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 16-04-2012, 21:51    Odpowiedz z cytatem

To zależy. Jeżeli np. Na przejściu Basel Bad Bf - Basel SBB pociag z niemiec np ICE kończy w Basel SBB to jedzie tam obsługa niemiecka i bilet DB wystarczy. Natomiast jezeli jedzie z Basel SBB do niemiec to równiez jest obsługa niemiecka, ale jak jedzie np z Zurichu do niemeic to szwajcarzy jada do Basel Bad Bf. ogólnie ja bym jechał, jezeli by się okazało, ze juz jest inna obsługa to kupisz u konduktora. Tam nie ma dopniemamia ze jestes złodziej i kombinator tylko grzecznie poinformuja Cie że musisz kupic na ten odcinek bilet w koncu jak jedziesz z jednego kraju do drugiego to masz prawo kupic bilet w pociagu, a biletów miedzynarodowych w pociagu ( za wyjatkiem ruchu granicznego) nie sprzedaja wiec na terenie kazdego Państwa kupujesz osobny bilet u koduktora.

[ Dodano: 16-04-2012, 22:53 ]
Aha i jako syn pracownika mozesz wystąpic o bilet BLS Berno - Spiez - Interlaken - Brig a trasa i okolice bajeczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 17-04-2012, 08:57    Odpowiedz z cytatem

a czy istnieja jeszcze jakieś inne trasy w szwajcari na które można dostać FIP dla syna pracownika?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Nysa

PostWysłany: 17-04-2012, 09:55    Odpowiedz z cytatem

Na FIP się nie znam bo nie jestem kolejarzem ( ale jestem mikolem) . Jeśli chodzi o możliwość wjazdu do Szwajcarii na bilecie wewnętrznym DB to możliwa jest jazda przez Schaffhausen (Szafuza) skąd do Zurychu jest przysłowiowy "rzut beretem" . Na ten odcinek wazny jest zarówno bilet landowy Badeni -Wittembergi jak i Schonewochende Ticket wiec przypusczam że bilety FIP są tam również honorowane bo pociagi DB przejezdzają przez Szwajcarię "tranzytem" tak jak czeskie przez polskie Głuchołazy .

ponizej fragment zaąłcznika do Schónewochende ticket strona 8 punkt 5 ( przepraszam ale to była tabelka i zle siętrochę skopiowało ale jest czytelne)

http://www.bahn.de/p/view/mdb/pv/dbregio-1/MDB96875-111211_geltungsbereich_swt_final.pdf



5. Schweiz
Unternehmen des DB-Konzerns
Strecken
Verkehrsmittel
Weil am Rhein - Basel Bad. Bf
DB Regio


Erzingen (Baden) – Trasadingen – Schaffhausen – Thayngen - Bietingen
Züge der Produktklas-se C
(IRE, RE, RB und S-Bahn)


Andere Eisenbahnverkehrsunternehmen
Strecken
Verkehrsmittel
SBB (Schweizerische Bundesbahnen – Deutsch-land)
Basel Bad Bf – Rie-hen – Lörrach-Stetten
alle




Co ciekawe z mapki która jest w broszurze do biletu mozna odniesc wrazenie ze Schaffhausen leży w Niemczech (Strona 6 w http://www.bahn.de/regional/view/mdb/pv/deutschlanderleben/badenwrttemberg/regionales/baden_w_rttemberg_ticket/2012/MDB102801-bawue_flyer_fruehjahr_2012_web.pdf)


Jest jeszcze inna mapka ale tu juz wyraznie widac że to jest Szwajcaria

http://www.bahn.de/regional/view/mdb/pv/deutschlanderleben/badenwrttemberg/regionales/baden_w_rttemberg_ticket/2012/MDB99495-streckenkarte_bawue_ticket_2012.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 17-04-2012, 14:27    Odpowiedz z cytatem

Z tymi tranzytami trzeba uważać, gdyż bilet FIP nie okresla trasy przejazdu. w zwiazku z tym tranzytowanie przez Szwajcarię w pociągu, który sie w niej zatrzymuje nie jest jednoznaczny. Co innego np z Salzburga do Kufstein, tam pociag OBB tranzytujac przez niemcy nigdzie sie nie zatrzymuje. Problem z Fip jest taki, ze nie ma specjalnych przepisów , które by jednoznacznie okreslały sposób korzystania w takich czy innych przypadkach. Mozna sie podpierac tym, ze skoro nie ma jednoznacznych przepisów to jak udowodnic , ze mamy racje, jak konduktor powie, ze płacisz albo wysiadaj to i tak nic nie zrobisz. pewnym elementem, który moze pomóc w tych nie do końca wyjaśnionych przypadkach jest to, że duża grupa konduktorów tak naprawde sie na tych biletach nie zna. Mógłbym opowiadac rózne historie na ten temat, które ciagle mi sie zdarzaja. np na bilet czeski, który jest w ksiązecce FIP najczęściej jako pierwszy potrafie zjeżdzic kilka państw, a konduktor tylko czasami mówi mi, ze nie mam wpisanej własciwej daty na bilecie CD bedąc w szwajcarii. Jesli nawet zdarzy mi sie odcinek gdzie bilet jest nieważny, to gdy jestem miły i próbuje wyjasnic dlaczego najczęściej machaja reka, ze dzisiaj to mnie puszczą ale bym pamietał, ze u nich taki bilet nie obowiazuje.
Jedno jest pewne WSZYSTKO ZALEŻY OD NASZEJ POSTAWY I PRZEDE WSZYSTKIM KONDUKTORA!!!!


Co do zapytania o inne linie w szwajcarii to tylko BLS daje członkom rodzin bilet, ale bonusem jest to, ze na ten bilet mozemy pływac statkami po jeziorach Thunersee i Brienzersee a to sa naprawdę jedne z ładniejszych krajobrazów szwajcarii..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Tomek17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2010

PostWysłany: 17-04-2012, 17:54    Odpowiedz z cytatem

Dziękuje, ale z Basel Bad Bf do Berna i z powrotem trzeba będzie dojechać na własny koszt tj. za 19 franków w 1 stronę, ponieważ tam nie ma już BLS proszę o potwierdzenie czy bilet BLS na pociąg RE 3183 z Berna do Brig i inne pociągi RE na tej trasie są ważne ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 17-04-2012, 20:36    Odpowiedz z cytatem

Tak, bilet jest ważny. podróżujac po szwajcarii bilet FIP jest ważny na wszystkie pociągi. od RE poprzez IR, IC,EC, ICN, ICE do TGV bez żadnych dopłat i miejscówek. obowązek rezerwacji i dopłat wymagana jest tylko w komunikacji miedzynarodowej pomiedzy Szwajacarią i Włochami i Szwajcaria a Francją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Tomek17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2010

PostWysłany: 25-08-2012, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Witam,

Chciałem się zapytać czy jako rodzina pracownika mam dostęp do biletów na jeziora w Szwajcarii, bo słyszałem, że na np. Thun lub coś takiego jest. Czy trzeba to zgłaszać jako osobny bilet na te jeziora ?

Dziękuje za odpowiedz. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 27-08-2012, 09:37    Odpowiedz z cytatem

Masz dostęp do żeglugi po jeziorach Thun i Brienz w ramach kuponu na koleje BLS.

_________________
Zapraszam na mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/jawol5?feature=mhee
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 27-08-2012, 15:58    Odpowiedz z cytatem

Proszę wejśc sobie na stronę http://www.bls.ch/d/homepage/index.php i tam dokładnie sa wszystkie linie na pociąg , statek i autobus, którymi można podrózować na bilet bls, łacznie z rozkładami jazdy.

pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 23-02-2013, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Tomek17 napisał/a:
Witam,

Chciałem się zapytać czy jako rodzina pracownika mam dostęp do biletów na jeziora w Szwajcarii, bo słyszałem, że na np. Thun lub coś takiego jest. Czy trzeba to zgłaszać jako osobny bilet na te jeziora ?

Dziękuje za odpowiedz. Very Happy


Nie. Wypisujesz datę na kuponie BLS i jazda Wink

[ Dodano: 23-02-2013, 21:19 ]
Tomek17 napisał/a:
Witam,

Mam pewną wątpliwość, a mianowicie jeśli jestem synem pracownika, a biletu na Szwajcarię nie ma to czy mogę dojechać do 1 stacji w Szwajcarii z Niemiec gdzie FIP jest ważny czy muszę kupić już bilet na odcinek przygraniczny Niemcy - Szwajcaria.

Bardzo dziękuje za odpowiedz.

W zasadzie są 2 "dalekobieżne" przejścia DB/CH. 2 pozostałe Waldshut/Koblenz i Konstanz to lokalki - obowiązują bilety CH-SP. Przez oba przejścia "dalekobieżne" - Basel i Singen/Schaffhausen możesz wjechać do Szwajcarii na kuponie SBB
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adamq Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Sty 2007

PostWysłany: 06-05-2014, 09:38   Re: Można ... Odpowiedz z cytatem

Darek1 napisał/a:
upewnij się czy przewoźnikiem jest SBB... S-bahn

Czy trzeba wykupić bilet na trasy obsługujące linie S-bahnem... oraz przewoźnika: Voralpen-Express?
Jakie bilety są potrzebne... SBB-CFF czy SP

_________________
hmmmm...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 06-05-2014, 15:15   Re: Można ... Odpowiedz z cytatem

Adamq napisał/a:
Darek1 napisał/a:
upewnij się czy przewoźnikiem jest SBB... S-bahn

Czy trzeba wykupić bilet na trasy obsługujące linie S-bahnem... oraz przewoźnika: Voralpen-Express?
Jakie bilety są potrzebne... SBB-CFF czy SP


Ale jakiej S-Bahn ? W rejonie Berna musisz miec "kupony" BLS. W rejonie Zurichu czy Bazylei wystarczą SBB.
Na VAE obowiązują "kupony" SP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darek1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 06-05-2014, 18:23    Odpowiedz z cytatem

Z reguły na wszystkie miejskie pociągi Sbahn kupon SBB ( czasem BLS i SP ) jest ważny.ZAWSZE jednak przed jazdą s-bahną w miastach pytam pokazując bilet czy mogę odbyć podróż ( wielu zarządców infrastr. i wielu przewożników ). ZAWSZE też do tej pory - przez wiele lat - któryś kupon był ważny. Na Voralpen-Express należy posiadać kupon SP - przewoźnik SOB- tylko dla pracownika .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl