Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 79, 80, 81  Następny
Nieudolność Kolei Dolnośląskich
Autor Wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 19-08-2014, 14:51    Odpowiedz z cytatem

Również byłem świadkiem takiego zdarzenia, z tym że w moim przypadku koleś po prostu dobrowolnie wyszedł z pociągu.

W ogóle moim zdaniem na to stanowisko powinny być przyjmowane osoby, które mają predyspozycje fizyczne do stawienia czoła takim sytuacjom. Co ma zrobić konduktorka, która sięga mi do szyi? Albo konduktor, którego można złapać za wszarz i unieść do góry?

Kiedyś w Mrozowie wsiadł koleś, który oświadczył filigranowej pracownicy KD, że nie zapłaci za bilet bo nie ma. Babka coś poględziła i sobie poszła nie wracając aż do Wrocławia, ku wkurwieniu wszystkich obecnych, którzy uczciwie zapłacili za bilet.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 19-08-2014, 17:46    Odpowiedz z cytatem

Ja raz jechałem "na gapę" w sposób świadomy w pociągu PR. Sam poprosiłem o wystawienie "karnego biletu" (w sensie mandatu), bo nie miałem kasy, a musiałem pilnie pojechać do Jeleniej Góry . Ledwo zmieściłem się w terminie zapłaty, ale zapłaciłem. Niestety, nie zawsze trafi się drużynom ugodowy pasażer, więc muszą być przygotowani na starcia. Ciekawe, czy ktokolwiek w tym kierunku szkoli...

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotr Rachwalski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2014
Skąd: KD

PostWysłany: 19-08-2014, 17:49    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze (bravo za spostrzegawczość, byłem w przebraniu ;-) :
- Czytam, czytam (choć muszę przyznać niesystematycznie) i dziękuję za sygnał. Problem jest i na pewno zostanie poruszony na kolejnych pouczeniach dla konduktorów i kierowników poc. Nb. problem jest ogólnopolski, i uwierz, Voyagerze, nie rozwiąże tego zatrudnienie panów pow. 185 cm + ABS i 150 w klacie - po jakimś czasie czytałbym tu bowiem o chamstwie i a nawet przemocy... Temat jest delikatny a zarazem skomplikowany prawnie (nie czas i miejsce tu na wywody, ale nadal dla wielu osób w społeczeństwie jest różnica między kradzieżą np 3 piw i 2 czekolad ze sklepu a wyłudzaniem przejazdu, choć to i to można nazwać zwykłą kradzieżą). Pochylę się nad tym problemem, a także nad ... Lwówkiem, Świdnicą/Dzierżoniowem, niekończącymi się inspekcjami i kontrolami, brakiem bazy i zaplecza, niedostatkiem taboru i .... - tu powinienem dopisać inne problemy zgłaszane przez was, pasażerów i pracowników, które zmiatane dotąd były pod dywan. Niestety -spośród wielu rzeczy bbb. ważnych muszę wybrać te 3-4 najważniejsze i nimi się zająć w 1 kolejności.

Obiecuję, że mimo obraźliwego dla większości pracowników tytułu wątku (kto z was by chciał pisać w wątku o tytule: "Nieudolni MiKole" ?) postaram się czytać na bieżąco wasze uwagi i choć czasem coś napisać. Mogę też obiecać, że nie będę was ścigał po prokuraturach ;-)) Laughing - co więcej uważam, iż forum to jest źródłem wielu cennych sugestii i uwag widzianych z punktu widzenia pasażera. Tak więc reasumując: Hejt mnie nie obchodzi - KD jedzie dalej. Do zobaczenia wkrótce Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

tomaszw22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2010

PostWysłany: 19-08-2014, 21:04    Odpowiedz z cytatem

Panie Prezesie,

Jako przede wszystkim zwykły pasażer, dziękuje za odpowiedź dla forumowiczów. Myślę, że jest to dobry krok w przywracaniu zaufania do przewoźników i chyba jako jedyny przewoźnik zaczyna uaktywniać się na tego typu forach. Za to ogromny plus Smile . Z drugiej strony poprzednie władze spółki KD swoim działaniem skutecznie starały się odstraszać od spółki , straszeniem prokuratorami i innymi tego typu organami ochrony prawnej..... Fakty są takie , że czasami zdarzą się wpisy od czapy, ale z reguły większość wpisów jest rozsądna i powinna być brana pod uwagę. Osobiście muszę pochwalić obsługi składów rel. Kłodzko-Kudowa Zdr, za zwykłą normalność i przyzwoitośc, choć z przypadkami takimi jak na linii Legnickiej się nie spotkałem. Cieszy również dobra współpraca w obrębie Kłodzka Przewozów Regionalnych z KD- PR informują o możliwości przesiadki w Kłodzku Głównym na szynobus do Kłodzka Miasta , o il skład regio kończy bieg na Głównym.
Jedyny mój zarzut co do linii Kudowa- Kłodzko.. zły rozkład jazdy pociągów... skład do Polanicy powinien kursować do Kudowy , i tak samo ostatni skład z Kudowy powinien kursować póżniej, tak aby był skomunikowany w Kłodzku z ostatnim składem Regio z Pardubic do Wrocławia. Poza tym jest ok. Ale co razi ... to kompletny brak informacji o kursowaniu pociągów w Uzdrowiskach- tylko info o PKS... Tu KD powinny się postarać marketingowo pozyskać klientów, bo jednak dawniej to pociągi były dla kuracjuszy dobrym środkiem transportu, zwłaszcza że od 2015 roku wraca dzienne TLK do Warszawy i nocne TLK do Helu/Gdyni Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 19-08-2014, 21:20    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Mam nadzieję, że przeczyta to prezes KD (wczoraj widziałam go w ostatnim pociągu z Wrocławia do Węglińca, więc wnioskuję, że się interesuje pociągami, którymi zarządza) i wyciągnie z tego wnioski.

Prezeska Ładniak i prezes Szczypiński też jeździli pociągami KD, ale tylko specjalnymi kursami dla VIP-ów i dziennikarzy, by ogrzać się w świetle lokalnych kacyków partyjnych z PO. Z pospólstwem się nie zadawali, bo mieli do dyspozycji wypasione bryki służbowe. Przypomnę, że pierwszą decyzją prezesa Szczypińskiego, który wyleciał z KD po donosie do CBA, że zataił prawdę w oświadczeniu majątkowym, był przetarg na nowy (kolejny!) samochód osobowy dla zarządu.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 20-08-2014, 23:01    Odpowiedz z cytatem

Korzystając z okazji, że na forum głos zabrał prezes Rachwalski, chciałabym go zapytać czy szeregowych pracowników KD nadal obowiązuje nieformalny zakaz udzielania się na naszym forum? Skądinąd wiem, że administracja KD (chodzi o pupili byłej prezeski Ładniak) bardzo nie lubi naszego forum i takowy zakaz był, poprzez zastraszanie pracowników policją, prokuraturą i sądem (nieudane ściganie 24 nicków było tego pokłosiem!) oraz groźby wyrzucenia z pracy. Chciałabym, żeby prezes Rachwalski ustosunkował się do tej kwestii, tak aby jego podwładni mieli jasność sytuacji.

I jeszcze jedno pytanie: czy w administracji KD nadal będą pracować emeryci PKP, których zatrudniła prezeska Ładniak? Moje zdanie, które prezes Rachwalski mam nadzieję podzieli, jest takie: emeryci na emerytury a bezrobotna młodzież do pracy! Nie róbmy z KD żerowiska dla betonu PKP i ich pociotów!

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-08-2014, 09:19   

Nie bądźmy naiwni @Beatrycze. Tacy ludzie jak ... sami wiemy jacy są nieusuwalni. Mogą zmieniać się ekipy prezesów, marszałków, premierów a oni będą trwać, na stanowiskach naczelnikowskich specjalnie dla nich utworzonych, byle by zapewnić im przechowalnię. PKP SA jest tego najlepszym przykładem. Wywalono A.W. a M.W została - prawa ręka A.W. Śmiech
Powrót do góry

Piotr Rachwalski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2014
Skąd: KD

PostWysłany: 21-08-2014, 21:15    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Korzystając z okazji, że na forum głos zabrał prezes Rachwalski, chciałabym go zapytać czy szeregowych pracowników KD nadal obowiązuje nieformalny zakaz udzielania się na naszym forum? Skądinąd wiem, że administracja KD (chodzi o pupili byłej prezeski Ładniak) bardzo nie lubi naszego forum i takowy zakaz był, poprzez zastraszanie pracowników policją, prokuraturą i sądem (nieudane ściganie 24 nicków było tego pokłosiem!) oraz groźby wyrzucenia z pracy. Chciałabym, żeby prezes Rachwalski ustosunkował się do tej kwestii, tak aby jego podwładni mieli jasność sytuacji.

Nie słyszałem o takim zakazie, a jeśli istnieje to właśnie go uchylam Smile Jeśli tylko nie będą robić tego w pracy (tu mają się skupiać z wszystkich sił na rozwoju KD:-)) - nie mam nic przeciwko. Co myślę o ściganiu internautów przez prokuraturę i policję to już chyba napisałem w poprzednim wpisie. Z lubieniem jest jak w przysłowiu "Organista lubi mazurki, a proboszcz jego córki" - każdy lubi co innego.
Cytat:
I jeszcze jedno pytanie: czy w administracji KD nadal będą pracować emeryci PKP, których zatrudniła prezeska Ładniak? Moje zdanie, które prezes Rachwalski mam nadzieję podzieli, jest takie: emeryci na emerytury a bezrobotna młodzież do pracy! Nie róbmy z KD żerowiska dla betonu PKP i ich pociotów!

Oceniam pracowników nie po wieku, a po podejściu do pracy, zaangażowaniu i doświadczeniu. Jednak temat kadr, choć b. ważny, nie jest najważniejszym problemem tej spółki obecnie. Ale rozumiem rozgoryczenie. Nie jestem z PKPu - jakby co ;-)

ps. nasz pierwszy Impuls 36WE jutro jedzie na testy, a w przyszłym tyg. 1 jazda - dla... was. Szczegóły wkrótce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Nuter Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lut 2011
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 22-08-2014, 09:08    Odpowiedz z cytatem

https://www.facebook.com/WiadomosciDolnoslaskie
https://docs.google.com/file/d/0B1QggJLA3491enktT0hRNnhMMHM/edit?pli=1

Strona 14 ;-)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 22-08-2014, 12:13    Odpowiedz z cytatem

Piotr Rachwalski napisał/a:
Oceniam pracowników nie po wieku, a po podejściu do pracy, zaangażowaniu i doświadczeniu. Jednak temat kadr, choć b. ważny, nie jest najważniejszym problemem tej spółki obecnie.

Kadry rzeczywiście nie są najważniejszym problemem KD - z punktu widzenia pasażerów. Wszak to nie pasażerowie taplają się w "szambie" na Wojska Polskiego tylko Pan...

Czy zaangażowanie kadry kierowniczej w zwalczanie naszego forum też ma znaczenie w pańskiej ocenie pracy podwładnych? Tak się składa, że posiadam dowody, iż z KD wyciekły do mikoli zaprzyjaźnionych z betonem KD poufne informacje (dane osobowe, przebieg pracy zawodowej, procesy sądowe z KD itp.) o byłych pracownikach KD (i jednocześnie forumowiczach), bardzo niewygodnych dla sitwy. Następnie te informacje wymieszane ze bzdurami wyssanymi z palca były publikowane na Facebooku (i lajkowane przez naczelnika jednego z działów KD - posiadam screeny) oraz krążyły w prywatnych mailach między mikolami (posiadam kopie tych maili). Dostęp do tych informacji o pracownikach KD i prywatny interes w zwalczaniu tych osób mają w zasadzie tylko trzy osoby z administracji KD.

Dodam, że byłam obiektem szczególnego zainteresowania ze strony betonu KD i kolaborujących z betonem mikoli, ponieważ błędnie brali mnie (i być może nadal biorą - no cóż, idiotów nie sieją) za pracownicę administracji KD. Stąd wiem o ich intrygach, spiskch, knowaniach itp. Byłam forumowiczką najgorliwiej ściganą przez legnicką prokuraturę na zlecenie prezeski Ładniak, która z kolei wytoczyła wojnę naszemu forum za namową swoich przydupasów z działu organizacji przewozów! Legnicka policja natomiast działała na zlecenie kadrowej, która również pała "miłością" do tego forum.

Pracuje Pan zawodowo już pewnie ze 20 lat i jeszcze się przekona, że nigdzie nie spotkał Pan tylu perfidnych, wrednych i pozbawionych wszelkich zasad i skrupułów ludzi co w KD. Co zapewne potwierdzi każdy kto miał nieprzyjemność w KD pracować i sądzić się z KD za bezprawne zwolnienie z pracy (gdy chciano się pozbyć z KD niewygodnej osoby to nie zważano na Kodeks pracy). Ileż to procesów w sądach pracy KD przerżnęły i na jaką łączną kwotę wypłaciły odszkodowania byłym pracownikom? Ma Pan odwagę ujawnić te dane? Wszak to pieniądze podatników! KD zatrudniają ok. 300 osób, a przez spółkę przewinęło się chyba z 500. To o czymś świadczy...

Niektórzy porzucali pracę w KD nawet z dnia na dzień, bez wypowiedzenia - tak dobrze im tam było! A gdy zatrudnili się w innej spółce kolejowej to beton KD dowiedziawszy się o tym wydzwaniał tam i wygadywał niestworzone rzeczy, aby jak najbardziej zaszkodzić byłym pracownikom KD. Moją prywatną firmą też się interesowali, ale mikole nic nie wywęszyli. Jednak ilość mikolskich pomyj wylanych na moją osobę w internecie można liczyć w hektolitrach (przestali pluć jadem gdy zagroziłam sądem i gdy dowiedzieli się, że zdobyłam dowody - paradoksalnie także adresy IP - na ich niecne i obrzydliwe intrygi). Nikt tak nie zeszmacił szeroko pojętego mikolstwa jak właśnie beton KD.

Takim oto syfem przyszło Panu zarządzać. Nie zazdroszczę tych 20 tys. miesięcznie.

email.jpg
Plik ściągnięto 76 raz(y) 23.66 KB


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Piotr Rachwalski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2014
Skąd: KD

PostWysłany: 25-08-2014, 15:35    Odpowiedz z cytatem

Tak, mimo stosunkowo dobrych zarobków i rzekomego bezrobocia faktycznie są problemy z zatrudnieniem w spółce. To samo dotyczy atmosfery.
Jednak podobnie jak Pani pewnie by nie chciała być zwalniana na podstawie maila czy wpisu na forum, podobnie ja postępuję zgodnie z kodeksem pracy - historie opisywane choć w opisie skandaliczne nie mogą kwalifikować nikogo do zwolnienia (choćby z powodu przedawnienia tych historii).
Pozostaje mi zapewnić raz jeszcze że nie mam zamiaru ścigać kogokolwiek za opinie wyrażane na forum czy ogólnie w Internecie. Uważam, iż policja i prokuratura ma inne, ważniejsze zajęcia (np ściganie sprawców dewastacji czy kradzieży mienia kolejowego) niż ściganie internautów na życzenie spółki.
Staram się też ograniczyć i kończyć sprawy sądowe by zająć się rozwojem spółki, a nie patrzeniem w tył. Rozumiem rozgoryczenie, ale mam nadzieję , że na podstawie kilku pracowników nie będzie Pani oceniała całej spółki.

Pozdrawiam i już dziś zapraszam na piątek przejażdżkę nowym składem 36WE - pokaz specjalny dla miłośników. Szczegóły niebawem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 25-08-2014, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Byłam forumowiczką najgorliwiej ściganą przez legnicką prokuraturę na zlecenie prezeski Ładniak, która z kolei wytoczyła wojnę naszemu forum za namową swoich przydupasów z działu organizacji przewozów! Legnicka policja natomiast działała na zlecenie kadrowej, która również pała "miłością" do tego forum.

Pochwalę się, że i ja byłam ścigana przez policję na zlecenie betonu KD. Nie wiem co takiego napisałam na forum, że tak to kogoś rozjuszyło. W każdym bądź razie sytuacja była przekomiczna, gdyż pewnego dnia otrzymałam e-maila, w którym policja z Legnicy zwróciła się do mnie (przez jakiś czas pełniłam obowiązki admina) z prośbą o przekazanie im mojego adresu IP. Chyba zajadów ze śmiechu wtedy dostałam... Istny 13 posterunek! Zresztą legnicka prokuratura też nie jest lepsza, bo przegrać w sądzie z internetowym forum to Himalaje obciachu! Tak oto kadra kierownicza KD przyczyniła się do kompromitacji legnickich organów ścigania...

Cieszę się, że nowy prezes Kolei Dolnośląskich wypowiada się na naszym forum. To historyczny przełom!

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 26-08-2014, 06:53    Odpowiedz z cytatem

Victoria, Noema, skończcie wyciągać "stare brudy" i nakręcanie się tymi przedawnionymi historiami. Jest nowy prezes to trzeba mieć nadzieje że sytuacja się nie powtórzy.


I chciałem gorąco przywitać Pana Prezesa na forum- żeby jak to Jerry napisał kiedyś- nie wyszło że jestem wredny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 26-08-2014, 15:02    Odpowiedz z cytatem

amadeoen57., po pierwsze, nie pouczaj administracji forum. To pierwszy krok do bana.

Po drugie, kilka banów już miałeś. Pamiętasz za co? Przypomnę - za plucie jadem na KD i na szeregowych pracowników tej spółki. Krytyka TAK, ale konstruktywna. Ty uprawiałeś prymitywny, chamski hejt.

Skąd więc taka nagła zmiana frontu? Dostałeś pracę w KD, czy złożyłeś tam CV widząc, że PR zwijają się z Dolnego Śląska? Bo to nie pierwszy post, w którym ostatnio atakujesz administrację forum za wyciąganie brudów KD. Wcześniej Ci to nie przeszkadzało. Ba, dorzucałeś swoje 3 grosze...

Mniej hipokryzji kolego, bo hipokrytów w KD dostatek!

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 26-08-2014, 15:20    Odpowiedz z cytatem

amadeoen57. napisał/a:
[jak to Jerry napisał kiedyś- nie wyszło że jestem wredny Smile

no już spokojnie Smile
ale bądź grzeczny Smile

[ Dodano: 26-08-2014, 16:22 ]
Beatrycze napisał/a:

Po drugie, kilka banów już miałeś. Pamiętasz za co? Przypomnę - za plucie jadem na KD i na szeregowych pracowników tej spółki.

Oj pamiętam i dlatego mnie to denerwowało!

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 36 z 81 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 79, 80, 81  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl