Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Koszty pracy w Polsce
Autor Wiadomość

Piotr13 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2013

PostWysłany: 14-11-2014, 17:04    Odpowiedz z cytatem

To akurat prawda (może nie zamknąć a zreformować) bo o ile właściciel prywatnej spółki, jaki zły by nie był, to jakąś ideę ma - zysk spółki, a taki partyjny koleś nie ma żadnej, tylko nakraść dla siebie, a firma może się rozlecieć (a koszty tego oczywiście poniesie obywatel).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14-11-2014, 18:31    Odpowiedz z cytatem

Obywatel, jesteś związkowcem? Nie takim szeregowym, ale z tych cwańszych, tj. na związkowym etacie, który całe życie siedzi na państwowym i bierze niemałe pieniądze za pasożytowanie na pracodawcy utrzymywanym przez podatników. Zgadza się? Jeśli tak to jesteś osobą oderwaną od rzeczywistości, która najchętniej wybiłaby wszystkich "prywaciarzy" i zrobiła z III RP drugi PRL w wersji hard. Gadasz jak ultra socjalista, a przecież związkowcy z natury rzeczy są socjalistami.

Proponuję, żebyś założył własną firmę, zatrudnił ludzi na umowy o pracę i każdemu pracownikowi płacił 5, a nawet 10 tys. zł miesięcznie. Jak zabraknie funduszy na koncie firmowym to płać im z konta prywatnego, choćbyś musiał się zapożyczyć w banku pod hipotekę domu! Wszak twierdzisz, że nie godzi się ludziom płacić 1680 zł brutto miesięcznie, bez względu na to ile ich praca rzeczywiście jest warta.

Tylko dlaczego ciągłe żale do pogardzanych "prywaciarzy", skoro w budżetówce też zarabia się mało? Moja mama pracuje w państwowym szpitalu i zarabia na rękę niecałe 2 tys. zł. Siostra natomiast pracuje w małej prywatnej firmie i zarabia ponad średnią krajową. Ja jestem na swoim od 19 roku życia, nigdy nie pracowałem na etacie. Twój socjalistyczny, populistyczny "bełkot" do mnie nie przemawia.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Piotr13 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2013

PostWysłany: 14-11-2014, 20:15    Odpowiedz z cytatem

Ralny napisał/a:
Tylko dlaczego ciągłe żale do pogardzanych "prywaciarzy", skoro w budżetówce też zarabia się mało? Moja mama pracuje w państwowym szpitalu i zarabia na rękę niecałe 2 tys. zł.

Tylko że widzisz, to jest pensja w "najgorszych" zakładach budżetowych. A u najgorszych prywaciarzy ile to wynosi? 1200, bez żadnych dodatków i poszanowania? Jednak w większości państwowych zarabia się więcej, 2500 to ma byle asystent po kilku latach, przy tym mając relatywnie mniej pracy. Proporcje gorzej zarabiających w budżetówce są takie jak tych dobrze zarabiających w sektorze prywatnym. Taka prawda, budżetówka wszędzie przyciąga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14-11-2014, 20:32    Odpowiedz z cytatem

Piotr13, zasadnicza różnica między tzw. budżetówką a sektorem prywatnym polega na tym, że pensje w budżetówce pochodzą z pieniędzy podatników, więc tam z kosztami płac nikt się nie liczy, bo państwowe jest niczyje. Firma prywatna natomiast płaci pracownikom z tego co ci pracownicy wypracują dla firmy. Porównywanie płac w obu tych sektorach nie ma więc najmniejszego sensu!

Podstawowym celem firmy prywatnej jest generowanie zysków a nie strat. Budżetówka i spółki państwowe bez żadnych konsekwencji mogą generować straty, bo w potrzebie dostaną kroplówkę z naszych podatków (niedawno rząd odroczył kopalniom składki ZUS). Firma prywatna zaś musiałaby ogłosić upadłość.

Gdybym w swojej prywatnej firmie zatrudnił kogoś z rodziny i płaciłbym mu np. 10 tys. zł miesięcznie, a przy tym wykazywałbym stratę to urząd skarbowy wziąłby mnie za dupę, a prokurator oskarżył o działanie na szkodę spółki. Muszę bowiem tak firmą zarządzać, żeby ta wychodziła przynajmniej na zero (przy tym zerze ja jako właściciel też mam zero zł, czyli idę na szczaw).

Nie wiem czy to zakumacie. Wątpię. Jak to mówią, głową muru nie przebijesz. Ja kończę swoje wywody, bo tłumaczenie rzeczy oczywistych jest zbyt męczące. Najpierw załóżcie własny biznes, potem będziecie dla mnie partnerami do rozmowy. Pozdrawiam homosovieticusów!

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 14-11-2014, 22:18    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli uważasz, że (co do zasady) pan Janusz płacący sobie ponad 20 koła a pracownikom najniższą krajową jest "spoko, bo dba o siebie i swoją rodzinę", to nie mamy o czym rozmawiać.

Obywatel jeśli już tak mówisz o kulturze to kulturalnym jest nie zaglądać za dużo do czyjejś kieszeni, to po pierwsze. Po drugie, ile powinna zarabiać taka firma zatrudniająca 10 pracowników, jeśli miałbym stworzyć firmę użerać się z wszystkimi po kolei, prawdopodobnie około 5 lat być na krawędzi bo trzeba się rozkręcić, być na posterunku 24 h na dobę za co, za tyle samo co szeregowy pracownik może za 5000? W jednoosobowej działalności gospodarczej zysk firmy jest zyskiem właściciela i właściciel zarabiający 25 tyś na miesiąc to nic nadzwyczajnego, jak trafią się 2 miesiące bez zleceń to ludziom i tak trzeba zapłacić kredyty same się nie spłacą a wtedy nikt właścicielowi w portfel nie będzie zaglądał.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 14-11-2014, 22:39    Odpowiedz z cytatem

Borys_q, słuszna uwaga. Tym bardziej, że przedsiębiorca pracuje 24 h na dobę, nie ma płatnego urlopu wypoczynkowego ani innych przywilejów pracowniczych wynikających z Kodeksu pracy. Ponadto odpowiada całym swoim majątkiem, tak firmowym jak i prywatnym. Użera się z urzędnikami, ZUS-em, urzędem skarbowym, sanepidem itd. Szuka zleceń dla firmy. Przerzuca sterty dokumentów. W końcu daje pracę innym. I co, ma to robić za 3 tys. zł miesięcznie bo tak chce ciemna masa związkowa?

Pracownik najemny przyjdzie do pracy na 8 h, odwali swoje i idzie sobie do domu. Nic go więcej nie obchodzi. I co, ma zarabiać tyle samo albo więcej co jego pracodawca? Ludzie, ogarnijcie się i przestańcie pieprzyć głupoty o biednych, wyzyskiwanych pracownikach i pazernych "prywaciarzach", którymi tak pogardzacie (zazdrość?). Waszym wrogiem nie jest "prywaciarz" tylko ZUS i Fiskus zabierający wam połowę zarabianych pieniędzy. Jeśli dostajecie na rękę 1200 zł to pracodawca ponosi koszt 2100 zł. Różnicę zabiera państwo o czym nie wiecie lub wiedzieć nie chcecie, albo wiecie tylko udajecie idiotów z przyczyn ideologicznych (z tej przyczyny nie dyskutuję z "lewizną", bo to nie ma żadnego sensu - szkoda czasu i nerwów!). Wystarczy mi jak w TV posłucham lewackiego pieprzenia Szumlewicza, ikony lewej strony i doradcy OPZZ, który postuluje m.in. 95% podatek dochodowy dla najbogatszych. Inne jego urojenia i mondrości pominę...

Jeśli ktoś was wyzyskuje to przede wszystkim międzynarodowe korporacje (ile ludzie zarabiają w Lidlu czy w Tesco?), które skolonizowały nasz kraj i zrobiły z Polaków półniewolników przy czynnym wsparciu rządzących, których sami wybieracie. Te korporacje płacą wam grosze, a ogromne zyski wyprowadzają za granicę do centrali, nie płacąc w Polsce podatku CIT.

Dla mnie każda osoba, która podjęła się prowadzenia działalności gospodarczej w skrajnie nieprzyjaznych warunkach dla małego biznesu jakie panują w Polsce, zasługuje na uznanie i szacunek za odwagę połączoną z determinacją! Ja swoją firmę przeniosłam do Niemiec, bo miałam już dość użerania się z legnickimi urzędasami oraz dojenia przez ZUS i Fiskus. W Gorlitz mam teraz jak w raju!

Na koniec dwie "złote myśli" Szumlewicza:

szumi.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 16.02 KB

szumlewicz.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 52.24 KB


_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.


Ostatnio zmieniony przez Beatrycze dnia 14-11-2014, 23:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Piotr13 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2013

PostWysłany: 14-11-2014, 23:22    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Ludzie, ogarnijcie się i przestańcie pieprzyć głupoty o biednych, wyzyskiwanych pracownikach

Dla mnie każda osoba, która podjęła się prowadzenia działalności gospodarczej w skrajnie nieprzyjaznych warunkach dla małego biznesu jakie panują w Polsce, zasługuje na uznanie i szacunek za odwagę połączoną z determinacją!

Ha! Biedni wyzyskiwani pracownicy kontra biedni wyzyskiwani przedsiębiorcy, czyli po prostu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
To jest właśnie ta "kultura" polska, a raczej jej brak. Nic się nie polepszy bo nikt nie odpuści, po prostu taki naród.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 14-11-2014, 23:31    Odpowiedz z cytatem

Piotr13, wiesz na czym polega problem? Na tym, że ludzie tacy jak Ty znają tylko jedną stronę medalu: socjalno-roszczeniową. Ja przez kilka lat pracowałam na etacie w państwowej spółce kolejowej, a od paru lat prowadzę własną firmę. Znam więc dwie strony medalu. Nie jestem zacietrzewiona, nie mam klapek na oczach jak ludzie twojego pokroju, których Pirat określił mianem "homo sovieticus"

Miłych snów!

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Piotr13 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2013

PostWysłany: 14-11-2014, 23:51    Odpowiedz z cytatem

Ludzie twojego pokroju... jakie to normalne na polskich forach. Akurat miałem styczność z obiema formami "zatrudnienia" i ich problemami. Po prostu czytam wasze wypowiedzi i widzę że są one zawsze jednostronne - to JA mam same problemy a ci DRUDZY to sobie pierdzą w stołek. Bez względu na to która strona pisze. Przecież to twój tekst: pracownik sobie odwali 8 godzin a pracodawca to to, tamto i siamto, olaboga. To OBIE strony mają klapki na oczach i tu jest problem - nie ma szans na kompromis.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 15-11-2014, 00:01    Odpowiedz z cytatem

Piotr13, a mógłbyś zdefiniować ten kompromis w kwestii kosztów pracy w Polsce? Bo przypominam, że tematem tego wątku jest opodatkowanie pracy, na które pracodawcy nie mają żadnego wpływu, a nie nawalanka w tzw. prywaciarzy.

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotr13 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2013

PostWysłany: 15-11-2014, 00:04    Odpowiedz z cytatem

Kompromis w sensie zrozumienie się obu stron, wzajemną nawalankę to nie ja wywołałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-11-2014, 01:11    Odpowiedz z cytatem

Między innymi o opodatkowaniu pracy:


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 15-11-2014, 09:12    Odpowiedz z cytatem

Ralny, jeśli nie umiesz czytać moich postów uważnie, to powtórze jeszcze raz: nie jestem związkowcem i pracuję w... małej firmie, na szczęście nie "rodzinnej" i nie zawdzięczam pracy żadnym znajomościom. Akurat na pensję i traktowanie nie narzekam, choć oczywiście mogłoby byc lepiej. I nigdy nie pracowałem za pieniądze podatników. Ulżyło już? Para spuszczona? Wizja świata zaprzepaszczona?

Borys_q, nie mówię o kulturze w sensie "manier", tylko o kulturze w sensie "zwyczajów", byłbyś może łaskaw zapoznać się z róznymi znaczeniami tych samych słów i umiał odnajdować je w kontekście? Nie "zaglądałem nikomu w kieszeń" (co za absurdalne w ogóle powiedzenie), tylko zostałem o tym fakcie, o którym piszę, poinformowany przez samego szefa firmy.

PS. nie jestem hardym socjalistą. Ba, w ogóle uważam się za umiarkowanego w poglądach, rownież jestem za tym, żeby np. ZUS był dobrowolny, VAT niższy, a kwota wolna od podatku wyższa. Jestem też za tym, żeby państwo traktowało sprawiedliwie wszystkich przedsiębiorców, a nie faworyzowało tych wielkich kosztem tych małych. Ale tu był poruszony zupełnie inny problem, nie o tym była rozmowa. Uważam po prostu, że polscy pracodawcy narzekają na koszty pracy na wyrost, bo ci zachodni ponoszą koszty większe, a pomimo to płacą lepiej. Tylko tego się cały czas czepiałem. I w dodatku miałem argumenty, dane na potwierdzenie swoich tez. Wy macie tylko swoje standardowe gadki o tym, jak to macie ciężko i jak to państwo was okrada i jak to pracownicy są głupi bo nie odróżniają netto od brutto. Nie obaliliście ani jednej rzeczy, o której mówiłem, doczekałem się tylko epitetów.

Najbardziej żałuję, że w ogóle nie czytacie tego, co piszę, nie ustosunkowujecie się do konkretnych argumentów, tylko wyciągacie komunały, albo czepiacie się słówek. I oczywiście nieśmiertelne "zausz firmę". Pytam: po co? Nie mam do tego umiejętności. Jeśli i wy nie macie, to powinniście swoje zamknąć. To nie zabawa dla każdego. A jeśli tacy z was utalentowani biznesmeni, to ani ZUSy ani podatki nie powinny wam przeszkodzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-01-2015, 00:29    Odpowiedz z cytatem

Płace brutto vs netto: Polakom zabierają najwięcej

Jak wynika z raportu "European Salary Survey 2014", przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte, koszty pracodawców, które ponoszą z tytułu zatrudnienia pracowników na umowę o pracę, plasują Polskę w środku stawki wśród wybranych krajów europejskich. Jednak zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy porównamy takie same wynagrodzenia brutto z kwotami, jakie pracownik otrzymuje na rękę - w tej klasyfikacji Polska zajmuje ostatnie miejsce w całej Europie w przypadku niskich (w skali UE - przyp. red.) pensji.

Czytaj więcej na bankier.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18-02-2015, 11:12    Odpowiedz z cytatem

Opodatkowanie pracy w Polsce wynosi 69 proc.

Podatek dochodowy i składki ZUS stanowią prawie 70% pensji netto. Opodatkowanie pracy na tak wysokim poziomie skutecznie zniechęca Polaków do podejmowania legalnej pracy na etat.

Przeciętny polski pracownik, otrzymując do ręki pensję wyrażoną w kwocie netto, zazwyczaj nie zdaje sobie sprawy z tego, ile wynosiłaby ta pensja, gdyby nie została ona wcześniej pomniejszona o obowiązkowe daniny na rzecz państwa. A byłaby w takim przypadku aż o 69% wyższa. Lwią część owoców naszej pracy zabiera bowiem państwo w postaci podatku dochodowego oraz przeróżnych obowiązkowych składek.

Więcej:
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/opodatkowanie-pracy-w-polsce-wynosi-69-2013-12

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl