Victoria - dziękujemy za sprecyzowanie. Skoro nagrodzone zostaną dwie pierwsze osoby to raczej nie ma wątpliwości - blakop i Tomek_poz - obaj po 12 punktów.
roman_bukowno - tutaj nikt się nie kłóci, spójrz na emotikonki - same uśmieszki, śmiechy i hihy
EU07-469 - w Wolsztynie "nie jest to skansen ani muzeum specjalnie utworzone dla prezentacji parowozów i ich zaplecza, ale czynna od ponad 100 lat prawdziwa parowozownia." (cytat z PKP Cargo )
To może ja.
Jest sobie taka linia, która ma około 100 km długości. W jednej trzeciej (około) jest wykorzystywana w ruchu głównie towarowym, w jednej trzeciej (głównie) w osobowym, a a jednej trzeciej w ogóle (zamknięta dla ruchu). Co to za linia?
Jelenia Góra - Żagań 104,7 km
Jalenia Góra - Lwówek Śl. - szynobusy KD (chociaż pewnie mniej jeżdżą niż jeżdżą)
Lwówek Śl. - Zebrzydowa - Osiecznica Kliczków - pasażerskich brak, tylko towary i to raczej rzadko
Osiecznica Kliczków - Ławszowa - nie wiem czy coś jeździ
Ławszowa - Żagań - linia nieprzejezdna (no, może ręczne drezyny )
hehe - tak jak Wy z tą o Pm-36
Za chwile będzie "co oznacza czerwone światło na semaforze", albo rozszyfruj co to "EU-07"
Cóż - każdy ma prawo do takiej zagadki jak uważa. Myślę, że ta którą zadał Tomek_poz wcale nie była taka zła, choć mógł ją zadać nieco inaczej - bez podpowiedzi od razu. Np - który z forumowych kolegów jest znany z tego i z tego i oczyścił szlak taki a taki...
roman_bukowno -Usunięty- Gość
Wysłany: 30-11-2014, 14:05
blakop, aha... To ja mam wiedzieć takie rzeczy? To ja zacznę zadawać, kto opróżniał ostatnio kosze na dworcu w Wąchocku. Tyle to ma wspólnego z wiedzą o kolei co wasza zagadka.
Co do Pm36, to daje sobie rękę uciąć, ze 80% forumowiczów, bez pomocy Internetu, nie rozszyfrowałaby dokładnie symboli parowozów.
Co do Pm36, to daje sobie rękę uciąć, ze 80% forumowiczów, bez pomocy Internetu, nie rozszyfrowałaby dokładnie symboli parowozów.
Pewnie tak co do szczegółów, ale myślę każdy zna przynajmniej założenie teoretyczne tych oznaczeń. To + krótka wizyta na wiki (bez specjalnego szukania) i w 10 sek. masz odpowiedź. Pewnie, że wiele odpowiedzi jest w necie - ważne, żeby do znalezienia ich jednak troszkę się wysilić, a nie mieć ją na dłoni na podstawowych stronach wiki.
Zresztą - każdy pewnie wie co to SM-42, ale idąc już dalej pewnie nie każdy zna na pamięć dalsze przedziały cyfrowe dla poszczególnych rodzajów przekładni. Ale żeby robić z tego zagadkę?
A pytanie Tomka myślę dotyczyło społeczności forumowej - znanego użytkownika, działacza, i pozytywnie zakręconego "mikola" Czy mozna ją porównac do tego pracownika z Wąchocka - hmmm... Może tak trochę na rozluźnienie, na koniec sezonu było?
Nie wiem - no może masz trochę racji, że tematyka pytania była "taka se", ale czy znów warto o to kruszyć kopię Panie Mechaniku?
roman_bukowno -Usunięty- Gość
Wysłany: 30-11-2014, 14:19
Cytat:
Nie wiem - no może masz trochę racji, że tematyka pytania była "taka se", ale czy znów warto o to kruszyć kopię Panie Mechaniku?
Oczywiście, że nie, bo to jest zabawa ale musiałem wtrącić swoje "trzy grosze".
A co do Pm36 to specjalnie zadałem łatwe, żebym szybko dastał punkt za następną Very Happy taka zagrywka taktyczna Język
Ależ to było od razu widać, że na ostatni dzień punkty nabijacie
No to już zostańmy może w tych klimatach MuzeumChrzypsko. Całkiem poważnie mówię i sam się zastanawiam czy ta zagadka będzie trudna czy nie. Dla "lokalesów" na pewno nie, dlatego MuzeumChrzypsko proszę o powstrzymanie się od odpowiedzi - przynajmniej na początku.
Jaką potoczną nazwę wśród pasażerów, mieszkańców nosił w czasach kursowania (czyli lata 90-te) pociąg relacji Szamotuły-Międzychód? Nazwa dwu-członowa podpowiem.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum