Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Najtaniej z Włoch
Autor Wiadomość

spyder Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2007

PostWysłany: 21-04-2008, 20:16   Najtaniej z Włoch Odpowiedz z cytatem

Witam!

W czerwcu wybieram sie do Włoch. Moglibyscie mi poradzic jak najtaniej z Włoch dojechac do PL? Najlepiej przez Niemcy i Austrie, Austrie i Czechy, a moze Slowenie, Wegry i Slowacje? Prosze o porade, lada dzien musze zamowic bilety FIP.

Pozdrawiam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-04-2008, 13:22    Odpowiedz z cytatem

Jeśli jedziesz z darmowymi biletami FIP to trasa chyba nie ma większego wpływu na koszt przejazdu?

Najszybciej dojedziesz przez Wiedeń, ale jeśli jedziesz z rodziną, która nie ma zniżek na Austrię to możesz pojechać przez Niemcy i Insbruck - ten kawałeczek Austrii można przejechać na leg. FIP (50% zniżki).

Ja wybrałabym chyba najciekawszą trasę, tzn. przez Węgry, Chorwację i Słowenię.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wojteczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2008
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 01-05-2008, 17:01    Odpowiedz z cytatem

Witam
Wszyscy mówią o możliwych najkrótszych drogach do/z Włoch przez (Słowacje,Węgry,Chorwacje,Słowenie) lub (Niemcy, Austrie).Moje pytanie dotyczy możliwości przejazdu rodzinnego do/z Włoch przez Niemcy i Szwajcarie.Z tego co wiem bilety FIP na kolejach szwajcarskich są honorowane przez spółkę (BLS - Kolej Lötschberg).Czy jest możliwość przejechania przez tą trase bez dodatkowych opłat??A może jest jakiś bezpośredni pociąg z Niemiec przez Szwajcarie do Włoch???
Za odpowiedź z góry Dziękuje Very Happy
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 01-05-2008, 23:46    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz najtaniej dojechać do/z Włoch z rodziną, to proponowałbym ci trasę przez Słowację, Węgry, Chorwację i Słowenię - wtedy rodzina ma bilety na wszystkie kraje i jedyna dopłata do około 5euro za osobę (miejsce siedzące) do pociągu EN lub EC. We Włoszech ta kategoria pociągów międzynarodowych ma obowiązkową miejscówkę.
A co d najkrótszej trasy; moim zdaniem będzie ro przez Niemcy i Austrię (np. pociąg CNL relacji Monachium-Rzym). Dopłata to chyba 5euro miejscówka, nie mam pewności - ja jechałem nim 2 lata temu i wtedy to był EuroNignt - co do takiej ceny miejscówki. Jak zapewne wiesz, rodzina nie dostanie biletu na Austrię, więc będzie trzeba na ten odcinek kupić bilet. Dostaniesz go u konduktora, bez żadnych dopłat itp. W przypadku, jakby chciał ciebie skasować na jakieś dopłaty, to mów, że jedziesz z zagranicy bez wysiadania z pociągu i masz FIP, ale nie masz go na jeden kraj. Ja wtedy płaciłem około 8-9 euro za osobą (jest to cena ze zniżką 50% na legitymacje FIP).
Co do Szwajcarii, z tego co ja się orientuję, międzynarodowe pociągi, jadące na trasach Włochy-Niemcy-Włochy są obsługiwane przez szwajcarskie koleje, więc tylko pracownik ma bilet. Z doświadczenia wiem, że Szwajcaria jest droga, więc taniej będzie ci jechać przez Austrię, no i konduktor na pewno przyjdzie.
W pociągach jadących przez Austrię/Szwajcarię można płacić za bilet kartą lub w gotówce (euro lub franki szwajcarskie w Szwajcarii).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl