Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Koleje Szwajcarii
Autor Wiadomość

timaj Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sty 2008

PostWysłany: 11-03-2008, 19:44   Koleje Szwajcarii Odpowiedz z cytatem

witam:
mam pytanko-jestem początkującym fipowcem i chciałem w tym roku pojechać do szwajcarii.
czy wszystkie koleje uznają tam bilety fip?
proszę bardzo-pomóżcie
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-03-2008, 23:21    Odpowiedz z cytatem

Koleje należące do FIP:

SBB/CFF/FFS - Szwajcarskie Koleje Związkowe
www.sbb.ch

BLS - Kolej Lötschberg
www.bls.ch

SP - Szwajcarskie Koleje Prywatne
Lokalne prywatne kolejki, których w Szwajcarii jest sporo. Lista prywatnych przewoźników uznających bilety FIP w załączniku:

platnost sp.doc
Pobierz Plik ściągnięto 2967 raz(y) 79.5 KB


_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FreeLock Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2007

PostWysłany: 12-03-2008, 11:09    Odpowiedz z cytatem

Czy te ulgi na podanych odcinkach przysługują też rodzinie pracownika czy tylko pracownik może jeżdzić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mechol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Kwi 2008

PostWysłany: 09-04-2008, 16:15    Odpowiedz z cytatem

Ja pisałem do kilku prywatnych przewoźników szwajcarskich maile, i za każdym razem dostałem odpowiedź, iż bilet FIP wykupiony na ich pociągi upoważnia tylko do przejazdu ze zniżką 50 %.

A można prosić o info czy można na FIP jechać expresem lodowcowym z St. Moritz do Zermatt?

_________________
Pozdrowienia dla wszystkich - Manuel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 29-04-2008, 08:33    Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem akurat Glacier Express do Zermatt bo chyba o ten pociąg chodzi to na bilety FIP przejazd nie przysługuje. Tylko jedna kolej szwajcarska daje bilety dla rodziny pracownika jest to kolej BLS (Lotschberhbahn), kursuje ona na liniach Bern-Brig, Bern- Neuchatel oraz innych mniejszych ale dokładna mapka linii BLS znajduje się na tyle biletu FIP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 30-04-2008, 07:35    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz przejechać się na bilet FIP Glacier Expresem to tylko na odcinku St.Moritz – Disentis, to jest odcinek Rhb, ( czyli kupon SP), na tym odcinku kursują wagony RhB bez rezerwacji.
Od Disentis do Zermatt obsługuje FO/BVZ gdzie nie ma nawet zniżki 50%. Ale możesz spróbować, bo niektóre kraje jak np. Czechy, maja umowę o honorowaniu FIP 50%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Kajetan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2007

PostWysłany: 08-05-2008, 15:05    Odpowiedz z cytatem

Fipowiec napisał/a:
Tylko jedna kolej szwajcarska daje bilety dla rodziny pracownika jest to kolej BLS (Lotschberhbahn), kursuje ona na liniach Bern-Brig, Bern- Neuchatel oraz innych mniejszych ale dokładna mapka linii BLS znajduje się na tyle biletu FIP.

Na odcinku Bern - Thun na głównej trasie bilety BLS już nie są honorowane (były uznawane, gdy jechałem tam kilkanaście lat temu; obecnie ważne są tam tylko bilety SBB). Chyba, że chodzi o połączenie boczną trasą. Na głównej trasie bilety BLS obowiązują od Thun do Brig.
Kajetan.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

timaj Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sty 2008

PostWysłany: 10-06-2008, 19:28    Odpowiedz z cytatem

byłem na fipa w tym roku w szwajcarii-zjeżdziłem połowę alp i parę innych tras.jeśli chcecie świeżych informacji piszcie śmiało na adres timajwp.pl -napewno odpowiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 15-05-2009, 07:08    Odpowiedz z cytatem

Aha, no i jeszcze można dodać że mając bilet na koleje prywatne SP oraz BLS można też podróżować statkami (polecam jezioro Thun na bilet BLS!) oraz autobusami. Dostępne są jeziora: Zurich, Genewskie, Neuchatel, Morat, Thun, Brienz i inne mniejsze. Podobnie jak w pociągach wiele statków ma 1 i 2 klasę (1 klasa to np. na najwyższym pokładzie) i można z nich korzystać według klasy na jaką się ma wystawionego FIPa. Dokładne trasy autobusowe i towarzystwa żeglugowe honorujące FIP są wypisane na tyłach obu biletów. Można nawet płynąć jeziorem Genewskim (Lac Leman) do Francji np. z Lozanny. Chcąc popływać po jeziorze Bodeńskim trzeba to zaznaczyć na wniosku o FIP, kiedyś dawali cały komplecik biletów nawet jak napisało się tylko na wniosku "Szwajcaria" ale ostatnio jeziora Bodeńskiego sami nie dają. Mając bilet na żeglugę i koleje wokół jeziora Bodeńskiego można oprócz Szwajcarii zawinąć do Niemiec i Austrii Smile

[ Dodano: 15-05-2009, 08:15 ]
Jeśli już mowa o Szwajcarii to ja polecam wybrać się koleją Rhb na trasie Chur - Arosa. Ciekawie to wygląda jak kolejka wiję się ulicami miasta Chur mijając skrzyżowania, przejeżdżając przez przejścia dla pieszych itd Smile W Arosie mają fajną letnią ofertę na tzw. Arosa Card. Oferta obowiązuje od czerwca do października, kupując kartę Arosa za 10 CHF (jeśli ktoś ma nocleg w Arosa wtedy kartę hotel daję za darmo) na dany dzień mamy gratis kolejki górskie linowe, przejazdy autobusem po Arosie, kąpiel na jeziorze Untersee, rowery wodne na Obersee, muzeum, parkingi i inne atrakcje. Naprawdę warto! Być może inne kurorty górskie Szwajcarii mają podobną ofertę. Więcej info na www.arosa.ch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-05-2009, 08:49    Odpowiedz z cytatem

Fipowiec napisał/a:
Dokładne trasy autobusowe i towarzystwa żeglugowe honorujące FIP są wypisane na tyłach obu biletów.

To nie do końca prawda, gdyż w kolejach prywatnych każdego roku coś się zmienia. Jedne przedsiębiorstwa się łączą, inne przejmują część połączeń. Szczegóły wkrótce w Kurierze PKP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 15-05-2009, 10:19    Odpowiedz z cytatem

Dlatego myślę że dokładnie trasy którymi można podróżować autobusami lub statkami będą wypisane na tyłach biletów FIP i można uznać to za dane aktualne. Szwajcarzy są na tyle dokładni i skrupulatni że nie aktualnych informacji na biletach nie będą zamieszczać. Z tego co wiem, a bywam w Szwajcarii co roku, to te zmiany nie są aż tak częste i wszystko hula tam jak ta lala Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-05-2009, 08:21    Odpowiedz z cytatem

W kolejach prywatnych dużo się zmienia i to każdego roku. Kupony na koleje SP nie są drukowane co chwile, tylko wydawany jest zapas, który ma centrala PKP, dlatego podkreślam raz jeszcze, że wykaz przedsiębiorstw na odwrocie biletów nie jest aktualny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 25-05-2009, 11:05    Odpowiedz z cytatem

Właśnie po raz piaty przyprowadziłem wycieczkę ze Szwajcarii i mogę potwierdzic następujące koleje, które honorują nasz FIP:

RhB, ZB, BLS, Zurich Schifahrtsee.

W kwestii MGB Brig to kolej ta nie daje zniżki na FIP a przejazd grupowy z Visp na Zermatt kosztuje w obie strony 52,80 CHF . Kolej Gornergrat to wydatek rzędu 61,80 (grupy) lub 76 CHF (indywidualnie) w obie strony. Podobno dają też zniżkę na kartę FIP ale nei korzystalismy. Przejazd grupowy trzeba zgłosic.

Co do uznawania biletów FIP na rodzinę pracownika to uznaje je tylko BLS. POzostałe, w tym państwowa SBB nie uznaje takich biletów.

Z linie, które koniecznei trzeba przejechać: (w ramach biletu SBB BLS lub SP)
Chur- Arosa
Chur- St Moritz- Tirano
Visp- Zermatt
Spiez- Interlaken- Luzern
Brig- Spiez (stara linia przez góry- obecny operator BLS)
Nie powaliła mnie an kolana linia Zurich- Chiasso przez Gottharda, ale może byłem po prostu rozwydrzony wyżej wymienionymi liniami...

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 25-05-2009, 13:38    Odpowiedz z cytatem

Ja do tych linii widokowych śmiało dodam Montreaux - Zweizimmen (kolej MOB) oraz Zweizimmen - Spiez ale najpiękniejszy jest ten pierwszy odcinek, kolej MOB posiada panoramiczne wagony, kabina maszynisty (nie wiem czy we wszystkich składach) znajduje się wyżej niż zwykle przez co pasażerowie mogą siedzieć przy przedniej szybie czoła pociągu i podobnie na tyle pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 26-05-2009, 14:31    Odpowiedz z cytatem

Co do ciekawych lini to na pewno nalezy dodać odcinki z Montreaux na Roche de Naye godzinna podróż zębata kolejką na wysokośc prawie 2000m. MOB kupon SP; Belinzona - Domodosolla (wąskotorowa) kolej FART kupon SP. Luzern - Engelberg, kupon SP ; Landquart Klosters - Scoul Tarasp RhB Kupon SP. i oCzywiście trasą Glacier Express z Brig do Disentis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl