Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Za ich płotem budują wiadukt kolejowy
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22-06-2016, 17:00   Za ich płotem budują wiadukt kolejowy Odpowiedz z cytatem

Państwo Mikołajczakowie z Łęczycy każdego dnia boją się o swoje życie. W sąsiedztwie ich domu, który został wybudowany legalnie ponad 70 lat temu, rozpoczęła się budowa wiaduktu kolejowego. Drgania są tak potężne, że dom państwa Mikołajczaków w każdej chwili może runąć.

Mikołajczakowie boją się o swoje życie. Tym bardziej, że już raz o mało nie doszło do tragedii. PKP Polskie Linie Kolejowe SA twierdzą, że przeprowadziły badania, które pokazują, że budowa nie zagraża konstrukcji domu ani jego mieszkańcom. Jednak nie zauważają, że nawet w tej ekspertyzie sugeruje się wypłatę odszkodowania.

Więcej w reportażu Interwencji Polsatu

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 22-06-2016, 22:41    Odpowiedz z cytatem

Właśnie oglądałem ten reportaż w "Interwencji" na POLSACIE i powiem szczerze, że tłumaczenia Polskich Linii Kolejowych, że to nie zagraża tym ludziom w niczym są dla mnie niezrozumiałe.
Przecież, skoro są drgania od budowy tego wiaduktu i są one odczuwalne, to jak może to nie zagrażać? A gdyby tak rzecznik Polskich Linii Kolejowych lub pracownicy tego zarządu sami sobie mieszkali w takim domu i pod ich domem budowaliby wiadukt, ciekawe czy im by to nie zagrażało?
Każdy się umywa od nie swojego problemu, bo jak zwykle ludzie się w tym wszystkim nie liczą, tylko robią tak jak im wygodnie.

Moim zdaniem tym ludziom się powinno należeć jakieś odszkodowanie za obawy i złe warunki życia w tym miejscu.
To nie ich wina, że zarząd kolei tam buduje wiadukt. A gdyby doszło do tragedii i ten dom by się rzeczywiście zawalił, to czy wtedy ( gdyby Ci Państwo przeżyli ) otrzymaliby należne im odszkodowanie za zniszczony dom?

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 22-06-2016, 23:45    Odpowiedz z cytatem

Mnie też należy się odszkodowanie za obawy ponieważ obawiam się, kiedyś zdarzy się, że jakiś łobuz mnie pobije. Podobnie zresztą jak i Wam pozostałym też należą się odszkodowania Wątpliwość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 23-06-2016, 09:50    Odpowiedz z cytatem

A niby z jakiej racji należy Ci się odszkodowanie? Nie ma żadnych podstaw do tego, byś je otrzymał.
Tutaj chodzi o ludzi, którzy mieszkają obok budowy, gdzie przez budowę wiaduktu ich dom się trzęsie i w każdej chwili może runąć, na głowy tych ludzi.
Każdy w takim zagrożeniu miałby obawy o swój dom i o swoje zdrowie a nawet życie. Jeżeli chodzi o odszkodowanie, to wcale nie musiałoby być ono duże tylko godne dla tych Państwa. Ale to jest tylko moje zdanie w tym temacie.

Prawdopodobnie i tak nie otrzymają tego odszkodowania, a obawy o dom mają nadal.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

irek34 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2012
Skąd: Katowice

PostWysłany: 23-06-2016, 21:49    Odpowiedz z cytatem

Również miałem okazję oglądać ten reportaż i pokazane w nim spękania budynku. I moim wzrokiem to są mikro pęknięcia do tego co na Górnym Śląski są wstanie zrobić kopalnie i jakoś nikt każdemu od razu nie daje nowego domu tylko te sprawy ciągną się latami .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl