Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Następny
Polskie Koleje Antyrowerowe
Autor Wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 28-05-2018, 10:38    Odpowiedz z cytatem

To niech nie plauje takich dalekich wypadów jak nie ma sił. Niech sobie jedzie własnym samochodem jak chce koniecznie pojeździć na swoim rowerze dalej od domu. Coraz więcej jest wypożyczalni z przyzwoitymi rowerami więc nie ma potrzeby targać swojego. A jak ktoś konno lubi jeździć to co ma zrobić? Też się pakować do pociągu? Jak zwykle standardowe biadolenie rowerzystów bo "on chce sobie pojeździć" daleko od domu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-05-2018, 15:25   

Cytat:
Niech sobie jedzie własnym samochodem jak chce koniecznie pojeździć na swoim rowerze dalej od domu.
A to gratuluje pomysłu. Rowerzysta też człowiek, też płaci za bilet i ma prawo pociągiem jechać. Tak samo jak ktoś z wózkiem, dużym bagażem itp. Inwalidzi też mają siedzieć w domu, bo za dużo miejsca zajmują w pociągu? Bez przesady
Powrót do góry

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 28-05-2018, 19:40    Odpowiedz z cytatem

Nie porównuj mi tu krzykliwego rowerzysty do osoby na wózku inwalidzkim bo to zwyczajnie żałosne ale typowe dla rowerzystów więc nieszczególnie jestem zaskoczony tym argumentem. Wózek dziecięcy można złożyć i samą gondolę trzymać na kolanach a stelaż gdzieś upchnąć (zajmuje to i tak mniej miejsca niż rower). Tak czy inaczej nie ma co porównywać osoby podróżującej z dzieckiem do rowerzysty który miał po prostu kaprys sobie gdzieś pojeździć. Ale skoro chcecie być porównywani do kilkumiesięcznych dzieci lub inwalidów to proszę bardzo. Bo na poziomie kilkumiesięcznego dziecka są Wasze argumenty- ja chcę a jak jak nie dostanę to będę płakać (czyli w przypadku rowerzysty drzeć mordę lub pisać do prasy). Pojawiła się moda na pedałowanie (często grupowo- kierownica obok kierownicy, pedał obok pedału) i pojawił się problem na który nie ma żadnego sensownego rozwiązania bo nie da się nijak przewidzieć ilu rowerzystów zapragnie jechać danym pociągiem. A gdy wprowadzi się limity to również będzie Wam źle. Najgorsze jest to, że czasem ludzie jeżdżą po 100km tylko po to by na miejscu przejechać 10 lub 20. Jedź sobie gdzie chcesz ale bez roweru i wybierz miejsce docelowe z wypożyczalnią takiego sprzętu. To, że ja lubię popływać kajakiem i mam swój własny nie oznacza, że będę chciał go wozić pociągiem. A zgodnie z Twoją logiką powinienem tego wymagać bo kajakarz też człowiek.

"Rowerzysta też człowiek, też płaci za bilet i ma prawo pociągiem jechać."- zgadzam się w pełni ale niech jedzie bez roweru. W taksówce lub autobusie dalekobieżnym też masz takie wymagania? W końcu podróżuje ten sam człowiek i z tym samym rowerem. Jedź na PKS i kup bilet na rower. Zobaczymy jak Ci pójdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2015
Skąd: Linia 96

PostWysłany: 29-05-2018, 08:01    Odpowiedz z cytatem

Oskar jak Tobie przeszkadzają rowery to zacznij jeździć samochodem i uszanuj szyjś bagaż. Ten który nie jeździ rowerem to nie zrozumie drugiego i na odwrót. Jakby nie można było wozić rowerów to by nie produkowali pociągów przystosowanych do tego celu na świecie.

Cytat:
Wózek dziecięcy można złożyć i samą gondolę trzymać na kolanach a stelaż gdzieś upchnąć (zajmuje to i tak mniej miejsca niż rower).

A jak będzie kilka wózków inwalidzkich i kilka dziecięcych? wcale miejsca nie zajmuje taa uszanuj człowieka i kończ waść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 29-05-2018, 14:45    Odpowiedz z cytatem

Sugerujesz, że teraz pasażer bez roweru ma robić wypad z pociągu? :-D Do transportu czego lub kogo służy pociąg osobowy? Rower jako "bagaż" to też super sprawa. Przecież ja wspominany przeze mnie kajak też moge potraktować jako bagaż więc teoretycznie powinni kajakarzy również wpuszczac do pociągów.

Rowerzyści "fanatycy" chcą poza tym ładować się do pciągów nieprzystosowanych do tego celu. Rowery w pociągu mi nie przeszkadzają. Jeżeli jest 6 miejsc i 6 rowerów. Natomiast jak miejsc nie ma wcale a rowerzyści rozkładają sie w przedsionkach, że nawet przejść nie idzie to jest to już wkurzające.

I nie porównuj tu znowu wózków dziecięcych lub co gorsza inwalidzkich których właściciele sa na nie skazani do końca życia do krzykacza który sobie jeździ dla przyjemności bo jest to naprawdę słabe i żałosne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2015
Skąd: Linia 96

PostWysłany: 30-05-2018, 07:19    Odpowiedz z cytatem

Można porównać bo podobną ilość miejsca zajmują co rower gabarytowo a myślę że to ci przeszkadza w przedsionkach widzę, ponadto myślę że wiesz skoro tutaj siedzisz to wiesz że są pociągi przystosowane do przewozu rowerów. Można przewozić rowery prawo pozwala i póki co możesz sobie tylko popisać w tym temacie. Ja kończę temat bo widzę że jak piszesz już o kajakach w pociągu i "fanatycznych" rodzinach z rowerami to bez sensu jest merytoryczna dyskusja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 30-05-2018, 08:17    Odpowiedz z cytatem

Naprawdę chcesz rowerzystę który chce sobie pojeździć dla przyjemności porównywać do inwalidy który jeździ na wózku bo musi?

Tak wiem, że są pociągi przystosowane do przewozu rowerów tylko, że z rowerami pakują się do każdego pociągu. Oczywiście można przewozić rowery bo prawo pozwala jak również pozwala odmówić rowerzyście wejście do pociągu gdy nie ma miejsca. I właśnie wtedy zaczyna się Wasz problem. Żądacie więcej miejsc na rowery, dodatkowych wagonów itp. Nawet gdyby weekendowe pociągi wzmocnić wagonami typowo rowerowymi to i tak nie jesteś w stanie przewidzieć ile osób będzie chciało jechać z rowerem. Jednego dnia może być to 50 a za tydzień 0 bo będzie padał deszcz.

A czy te kajaki w pociągu to aż takie dziwne? 20 lat temu nie widywałem w pociągach rowerów a teraz nie ma praktycznie stacji gdzie jakiś się nie pałęta. Więc idąc z Twoją logiką "rowerzysta też człowiek i ma prawo wejść z rowerem do pociągu" napisałem, że kajakarz też człowiek i też ma prawo wejść z kajakiem do pociągu. Przecież dokładnie na tym samym to polega. No ale jak kajakarzowi się powie, że ma robić wypad bo jego bagaż jest za duży to jest w porządku ale powiedz to rowerzyście to dopiero będzie jatka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 31-05-2018, 09:18    Odpowiedz z cytatem

Z rowerem do pociągu Kolei Dolnośląskich? Możesz nie wsiąść!

Koleje Dolnośląskie zachęcają do aktywnego zwiedzania regionu. Przewóz rowerów w swoich pociągach reklamowały m.in. podczas kwietniowego Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego. Zachęcają też ceny za przewóz rowerów. Czar jednak pryska, gdy pociąg wjeżdża na peron. Jak się okazuje, nie mamy pewności, że wejdziemy do niego z rowerem. O tym zadecyduje konduktor i liczba podróżnych.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/komunikacja/rowerzysci/a/z-rowerem-do-pociagu-kolei-dolnoslaskich-mozesz-nie-wsiasc,13218829

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modus90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2017

PostWysłany: 31-05-2018, 12:03    Odpowiedz z cytatem

Kolega oskar ma sporo racji w tym co pisze, a jeśli ktoś stawia znak równości między roszczeniowym rowerzystą, a inwalidą na wózku, na który jest skazany do końca życia nie ze swojej winy to mogę tylko pogratulować toku rozumowania.
Jak w latach 90 jeździłem pociągami to zdarzył się MOŻE jeden rower w pospiesznym, który nie miał wagonu przystosowanego do przewozu rowerów, i nawet konduktor nie musiał interweniować, bo pasażerowie sami by kogoś z rowerem nie wpuścili.
Chyba wydam książkę/poradnik o grzechach rowerzystów....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 31-05-2018, 12:52    Odpowiedz z cytatem

Modus90, jako kierowca autobusu widziałem już takich idiotów, którzy pchali się ze swoim rowerem do zatłoczonego autobusu, żeby przejechać kilka przystanków. To po co mu ten rower? Żeby na nim jeździć czy żeby z nim jeździć w charakterze bagażu?

Rowerzyści są już tak leniwi i wygodni, że jedna z firm busiarskich jeżdżących na trasie z Wrocławia do Kobierzyc (linia 862R) w weekendy ciągnie specjalne przyczepy na rowery. Ja na Ślężę jeżdżę na rowerze, razem z 10-letnim synem. Młody daje radę i nie narzeka. Niech się uczy i hartuje, żeby później nie był pizdusiem w rurkach. W sobotę do Mietkowa nad jezioro jedziemy (ok. 30 km od mojego domu). Powoli, ale dojedziemy. Moglibyśmy podjechać pociągiem, ale co to byłaby za frajda? Rowery kupiłem, żeby na nich jeździć, a nie żeby wozić się z nimi w autobusach i pociągach.

rowery.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 82.62 KB


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gortatpolregio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Mar 2018
Skąd: Długołęka

PostWysłany: 31-05-2018, 18:55    Odpowiedz z cytatem

Kolego Oskar777 to jak piszesz o rowerzystach to ma swoją nazwe - sekta rowerowa. Im sie wszystko należy bo zapłacil pare złotych i on musi ładować sie do pociągu. Do tego porównują sie do inwalidów albo rodzin z małymi dziećmi w wózku. Czy wy sekto rowerowa chcielibyście być inwalidami ? Nikomu temu nie życze tym bardzie, że wiem co to znaczy i jaki to jest ciężar dla rodziny. A wy w sile wieku mężczyźni i kobiety macie swoje widzi mi sie bo musicie do szklarskiej poręby koniecznie jechać pojeździc rowerem. Tyle pięknych miejsc w okolicy ale NIE. Trzeba koniecznie o jednej godzinie wsiadac do pociągu jak wszyscy i jechać jak sardynki w pociągu potykając sie o rowerowy złom idąc do toalety i sapać sie do konduktora czemu tak mało miejsc na rowery. Ludzie ! 300 miejsc w pociągu i 50 rowerów na głowie ! A wsiadać do tramwaju z rowerem wartym dużą sume i jechać pare przystanków to jest szczyt lenistwa ! wstyd i hańba ! Ja jestem po 60-tce i jakoś potrafie z Długołęki pojechać rowerem i to kupionym w hipermarkecie do Trzebnicy lub inne trasy robiąc po 60 lub więcej kilometrów. Ja stary dziadek z 40 letnim stażem na kolei, z drobnymi problemami zdrowotnymi jestem w lepszej formie niż wy w tych smiesznych strojach kolarskich i obcisłych gaciach gnieżdżących sie w pociągu albo tramwaju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modus90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2017

PostWysłany: 31-05-2018, 21:33    Odpowiedz z cytatem

gortatpolregio, mam znajomego co ma 68 lat i śmiga rowerem po 200km dziennie i jak usłyszał, o dyskusji to się tylko popukał w czoło, że ktoś chce jeździć rowerem pociągiem...Rozumiem jakaś awaria, przebita opona, dętka itp. kiedy rower faktycznie NIE jest w stanie jechać, ale nie kiedy ktoś jedzie 2-3 stacje pociągiem, albo nawet autobusem jeden-dwa przystanki... To już zakrawa o kpinę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 31-05-2018, 21:48    Odpowiedz z cytatem

Widzę, że wywiązała się ciekawa dyskusja. Ja już wypowiedziałam się w tej sprawie, ale w innym wątku dot. KD, więc odsyłam do mego posta:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=377907#377907

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gortatpolregio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Mar 2018
Skąd: Długołęka

PostWysłany: 03-06-2018, 10:03    Odpowiedz z cytatem

Koleżanko Noema tak czytałem bardzo pięknie to ujęłaś. Pozdrawiam z pochmurnej Długołęki pogoda przyjemna i za chwile ruszam z małżonką na rowerowe wojaże za miasto.

Kolego Modus 68 lat piękny wiek i cieszyć sie zdrowiem i korzystać. Sam stwierdziłem, że 40 lat pracy zupełnie wystarczy i czas sie zająć tym co sie naprawdę lubi. Równiez pozdrawiam !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modus90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2017

PostWysłany: 03-06-2018, 10:32    Odpowiedz z cytatem

gortatpolregio, żeby nie było - on ma 68 lat, nie ja, ja to mógłbym być jego wnukiem Smile Zazdroszczę jednak niektórym osobom w Waszym wieku tak pięknej kondycji i sam bym chciał w niej być w tym wieku...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl