Przerażające patenty Facebooka. Zuckerberg chce wiedzieć, czy ściszamy reklamy i gdzie śpimy.
Stojąca za The Geek Gap Minda Zetlin, w serwisie Inc.com zastanawia się, czy Facebook wykorzystuje komputerowe kamery do odczytywania wyrazów twarzy i identyfikowania naszych emocji i odczuć na temat tego, co widzimy na ekranie? Czy używa mikrofonu telefonu do podsłuchiwania i sprawdzania programów telewizyjnych, które oglądamy? Czy śledzi lokalizacje telefonu w środku nocy, aby dowiedzieć się, gdzie mieszkamy?
Facebook prosił banki o dostęp do informacji o transakcjach z kart i stanie konta.
Facebook prosił duże banki w USA o dostęp do szczegółowych danych ich klientów. Informacje, do których dostęp chciał zyskać koncern Marka Zuckerberga, to między innymi transakcje z kart i stan konta - podał we wtorek dziennik "Wall Street Journal".
Według Facebooka informacje pozyskane od banków miały posłużyć do lepszego dopasowania nowych usług do potrzeb użytkowników platformy. W zamian za dostęp do danych, Facebook miał oferować spersonalizowane oferty od banków użytkownikom aplikacji Messenger.
Nowa szefowa Facebooka na Polskę nie kryje swoich poglądów. Nadchodzą problemy dla prawicowców?
Agnieszka Kosik została nową szefową Facebooka w Polsce. Jak odkryli internauci Kosik promowała „Strajk Kobiet” a 11 listopada na swoim profilu „uczciła” barwami… tęczy. Czy to oznacza kłopoty dla prawicowych użytkowników Facebooka?
Facebook wprowadza system oceniania. Uważaj, co zgłaszasz
Kontrowersje Facebooka dopiero co zaczęły ucichać, a tu nagle niespodzianka. Jak wynika ze śledztwa dziennikarki portalu Washington Post, Facebook wprowadza system oceniania wiarygodności użytkowników. Pierwsze informacje brzmią bardzo niepokojąco.
Facebook przypisuje swoim użytkownikom ocenę ich wiarygodności w skali od zera do 1. Został opracowany w ciągu ostatniego roku, w celu walki z "fake news". Chodziło głównie o zmniejszeni ilości fałszywych kont na FB.
Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy aż 44 proc. amerykańskich użytkowników w wieku od 18 do 29 lat usunęło aplikację Facebook ze swoich telefonów – wynika z danych Paw Research Center. Masowy exodus milenialsów może być pokłosiem skandali związanych z popularnym serwisem społecznościowym.
Polska, Węgry, Facebook... Co je łączy? Groźba unijnych sankcji. Dwa pierwsze to jak wiadomo faszyzm, a trzeci unika dostosowania się do pomysłów powstałych pomiędzy uszami urzędasów w Brukseli w sprawie przejrzystości działania. A wystarczy przeczytać regulamin przed zatwierdzeniem, prawda? Facebookowi grożą sankcje, polegające m.in. na ograniczeniu jego działalności na terenie Unii. O tak, zróbcie to. Wtedy nawet neomarksiści wam podziękują.
_________________ ⚠ Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Facebook nie tylko handlował danymi swoich użytkowników. Kolaborowali z banksterami żeby wiedzieć kto ma ile na koncie.
Negocjacje pomiędzy Facebookiem a dużymi amerykańskimi bankami w kwestii dostępu koncernu Marka Zuckerberga do danych klientów instytucji finansowych trwały od wielu lat – poinformował dziennik „Wall Street Journal” w oparciu o dokumenty i źródła bliskie sprawy.
Od dłuższego czasu spekulowało się o tym, że media społecznościowe mogą negatywnie wpływać na nasze psychiczne i emocjonalne samopoczucie. Naukowcy z Penn State postanowili przeprowadzić eksperyment, który zweryfikuje tą tezę. Ich ustalenia są bardzo ciekawe.
_________________ Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Zablokowali cię na Facebooku? Pomoże resort cyfryzacji. Pierwsze takie porozumienie na świecie.
Ministerstwo Cyfryzacji zawarło w środę porozumienie z Facebookiem, które umożliwi weryfikację odmownej decyzji o blokadzie treści i blokadzie konta. Według resortu cyfryzacji, Polska jest pierwszym krajem, w którym wprowadzono taką możliwość.
Facebook nie dba o użytkowników. Wewnętrzne maile pokazują, do czego się posuwał
Brytyjski parlament upublicznił treść wewnętrznej komunikacji Facebooka. Z e-maili możemy dowiedzieć się, że Facebook z premedytacją wprowadzał śledzenie SMS-ów i rozmów telefonicznych użytkowników bez informowania ich o tym. Z dokumentów wynika też, że firma Marka Zuckerberga uzależniała dostęp do danych użytkowników Facebooka od przychodów ze strony konkretnych firm – czyli pośrednio sprzedawała dostęp do tych danych – i utrudniała korzystanie z platformy stronom trzecim.
Facebook udostępniał prywatne informacje użytkowników swoim partnerom?
Niepokojące informacje spływają do Polski ze Stanów Zjednoczonych. "New York Times" pisze o kolejnym skandalu z Facebookiem w roli głównej. Według amerykańskiej prasy portal miał dopuścić się udostępnienia prywatnych informacji o użytkownikach swoim najlepszym partnerom. Pisze się, że nawet 150 firm mogło pozyskać wrażliwe dane na nasz temat. Po co? Oczywiście po to, by dostosować swoją ofertę marketingową do naszych upodobań i preferencji.
Jak odpowiednio zabezpieczyć swój Facebook profil?
Serwis Facebook pojawia się w mediach coraz częściej w kontekście afer, związanych z udostępnianiem danych oraz włamaniami. Dlatego zaktualizowaliśmy dla Ciebie nasz poradnik po bezpieczeństwie i prywatności w serwisie Facebook.
Facebook płacił nastolatkom 20 dolarów miesięcznie, żeby móc ich szpiegować.
Użytkownicy iPhone’ów w wieku 13 do 35 lat mogli zainstalować aplikację, która zbierała dane z ich smartfonów. Firma chciała w ten sposób dowiedzieć się więcej o konkurencji.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum