Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Wyjazd Polska - Holandia na książeczkę FIP
Autor Wiadomość

Dagmara Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 07 Wrz 2019

PostWysłany: 22-09-2019, 00:24   Wyjazd Polska - Holandia na książeczkę FIP Odpowiedz z cytatem

Planuję wyjazd do Holandii i mam kilka pytań w kwestii pociągów na terenie Niemiec.
Ponieważ nie na wszystkie pociągi obowiązuje FIP, patrząc na listę
https://www.evg-online.org/fileadmin/Service/Sperrlisten/Sperrliste_Sommer_2019_final.pdf

wybrałam takie skomunikowanie:
1. Poznań - Berlin Gesundbrunen EIC 46
2. Berlin Gesundbrunen - Berlin Hbf RE3307
3. Berlin Hbf - Duisburg ICE 848
4. Duisburg - Amsterdam ICE 122

Wyruszając w podróż kupuję bilet ze zniżką kolejową na pociąg EIC 46 Poznań - Rzepin, po przekroczeniu granicy w Frankfurcie wypełniam książeczkę Fip, Czy na drogę od Frankfurtu do Berlin Gesundbrunen, muszę wykupić miejscówkę lub bilet ? Czy obowiązuje miejscówka zakupiona w Polsce i mogę spokojnie jechać na FIP?
Pociągiem 3307 mogę jechać na książeczkę FIP czy muszę kupić bilet. Jeśli bilet to czy można na kartę zniżek FIP 50% ?
Pociąg 848 i 122 jest na liście więc chyba można na książeczkę FIP ?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 22-09-2019, 07:21    Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie masz biletu sieciowego na InterCity, wówczas kupujesz bilet krajowy od granicy państwa plus rezerwację międzynarodową w tzw. taryfie Bord Pass za 4€.

Od granicy państwa ztwoim biletem na przejazd jest już FIPka.

Jeśli operatorem pociągu 3307 jest Deutsche Bahn, bilet nie jest Ci potrzebny. Twoim biletem jest GIP ma dany dzień.

Według Sperrliste kupony FIP w pociągu 848 nie obowiązują tylko w piątki, w pociągu 122 ograniczenie obowiązuje tylko do 27 września.

Na pociągi 848 i 122 możesz już w Polsce wykupić rezerwacje za 3,5€ od miejscówki, choć na to nie ma musu.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Dagmara Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 07 Wrz 2019

PostWysłany: 23-09-2019, 11:01    Odpowiedz z cytatem

Mogę się poruszać wszystkimi pociągami Deutsche Bahn bo pociągu 3307 nie ma na liście ani intercity z Polski ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 24-09-2019, 01:04    Odpowiedz z cytatem

Przy wybranym połażeniu lepiej wysiąść na BLN Lichtenberg S-Ban jechać do BLN HBF ,rezerwacja na DB nie jest obowiązkowa. i mozna sobie dojechać do Berlina korzystając z rezerwacji na PKP IC

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 25-09-2019, 14:42    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na pociągi 848 i 122 możesz już w Polsce wykupić rezerwacje za 3,5€ od miejscówki, choć na to nie ma musu.


Gdzie są po 3,5 eur?

Cytat:
Mogę się poruszać wszystkimi pociągami Deutsche Bahn bo pociągu 3307 nie ma na liście ani intercity z Polski ?


Jeśli w rozkładzie na bahn.de jest napisane, że operatorem jest DB AG, to Twój bilet na ten pociąg obowiązuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 25-09-2019, 18:40    Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie ma odrębnych regulacji na konkretny pociąg, na pociągi DB można kupić miejscówki w kasach InterCity za zestandaryzowaną cenę 3,50 €.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 25-09-2019, 18:53    Odpowiedz z cytatem

To chyba dawno nie kupowałeś, ja kupowałem na bahn.de i tam 4,5 EUR sztuka, wiec nie wierzę, że w Polsce będzie taniej. Nawet przy zakupie ba BWE czy BGE jest to 4 EUR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darekw21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Maj 2007

PostWysłany: 27-09-2019, 06:29   Re: Wyjazd Polska - Holandia na książeczkę FIP Odpowiedz z cytatem

Dagmara napisał/a:
Planuję wyjazd do Holandii i mam kilka pytań w kwestii pociągów na terenie Niemiec.
Ponieważ nie na wszystkie pociągi obowiązuje FIP, patrząc na listę
https://www.evg-online.org/fileadmin/Service/Sperrlisten/Sperrliste_Sommer_2019_final.pdf


Tak czytam i się zastanawiam czy dobrze rozumiesz, ale to jest lista na pociągu w których w dane dni tygodnia FIP NIE obowiązuje...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dagmara Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 07 Wrz 2019

PostWysłany: 01-10-2019, 12:56    Odpowiedz z cytatem

No właśnie źle zrozumiałam. Myślałam że mogę się poruszać tylko pociągami z listy. Czyli ta lista to są nr pociągów z określeniem, w które dni nie można korzystać na książeczkę FIP ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 01-10-2019, 19:01    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Sperrliste to spis, które pociągi są zablokowane w które dni.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl