Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Bilety KD będą droższe
Autor Wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-11-2019, 07:10   Bilety KD będą droższe Odpowiedz z cytatem

Droższe bilety kolejowe: to możliwe, jeśli sąd odrzuci skargę Kolei Dolnośląskich

PKP SA oczekuje od przewoźników regionalnych wnoszenia należności za korzystanie przez pasażerów z dworców i przystanków. Koleje Dolnośląskie podkreślają, że takiej opłaty nie ma w ustawie i skierowały skargę w tej sprawie do sądu administracyjnego. Jeśli skarga zostanie odrzucona, dolnośląski przewoźnik będzie musiał zapłacić za 2019 r. kilka milionów złotych. Koleje Dolnośląskie nie kryją, że ten koszt mogą ponieść pasażerowie, płacąc więcej za bilety.

Czytaj więcej:
https://gazetawroclawska.pl/drozsze-bilety-kolejowe-to-mozliwe-jesli-sad-odrzuci-skarge-kolei-dolnoslaskich/ar/c1-14606493

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 26-11-2019, 16:40    Odpowiedz z cytatem

Nie będzie społecznej zgody na podwyżkę cen biletów KD bez oszczędności wewnątrz samych KD. Na czym w kolejowej spółce można zaoszczędzić? Choćby na przerośniętej do granic absurdu pasożytniczej administracji! Nie twierdzę, że każdy pracownik administracji KD to pasożyt i zbędny koszt dla spółki. Twierdzę, że wiele osób jest zbędnych. Dyrektorzy, zastępcy dyrektorów, naczelnicy, wielu bardzo dobrze wynagradzanych kolesi i pociotów na zbędnych stanowiskach... Już za prezesury Rachwalskiego przestałam to ogarniać, a za prezesury Stawikowskiego jest jeszcze gorzej! Zgadnijcie ile osób pracuje tylko w biurze prasowym KD? Tego nawet ja nie wiem, ale na pewno jest to kilka osób (w lokalnych i branżowych mediach przewijają się różne nazwiska), które w zasadzie nic pożytecznego nie robią tylko plotą bzdury (jak z tą Raszówką) i generują zbędne koszty (wysokie wynagrodzenie, składki ZUS, biurko, służbowy smartfon etc.).

Administracja KD już dawno przebiła administrację PR Wrocław, co wydawało się niemożliwe do osiągnięcia. A jednak to się udało! Po ostatnich wyborach samorządowych, gdy do KD trafili ludzie z politycznymi konotacjami można już mówić o swoistym kolejowym Bizancjum na koszt pasażerów, których straszy się podwyżkami cen biletów. Tak więc prezesie KD, najpierw zacznijcie oszczędności od siebie, potem sięgajcie do kieszeni pasażerów!

PS
Raport roczny KD za rok 2018, z którego wynika dość pokaźna strata spółki (ponad 2,3 mln zł) wreszcie został opublikowany, czy nadal jest ukrywany przed opinią publiczną?

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-12-2019, 15:02    Odpowiedz z cytatem

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że za podwyżkami cen biletów PR pójdą podwyżki cen biletów KD. Obie spółki stosują taki sam podstawowy cennik, więc zapraszam do lektury:

Drożeją bilety w Przewozach Regionalnych. Wiemy o ile

Pytanie, o ile wzrosną ceny ofert specjalnych KD (np. bilet weekendowy). Te pozostawiłbym bez zmian, ale znając życie, podwyżka może być znacząca (patrz bilet Euro-Nysa). Przypominam, że już poprzedni zarząd z Rachwalskim na czele chciał podnieść o 35% cenę biletu weekendowego, z czego wycofał się po fali krytyki. Obecne władze UMWD/KD już pokazały, że mają w rzyci pasażerów i opinię publiczną (np. próba wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców gminy wiejskiej Lubin z przyczyn stricte politycznych czy nieopublikowanie raportu rocznego KD za 2018 rok), a skoro do wyborów samorządowych pozostały 4 lata, więc hulaj dusza, piekła nie ma...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

KraxWRO Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2015

PostWysłany: 09-12-2019, 16:37    Odpowiedz z cytatem

Cena biletu weekendowego wzrośnie symbolicznie Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 10-12-2019, 05:36    Odpowiedz z cytatem

Tak, bilety KD zdrożeją od 15 grudnia. I choć do niedzieli zostało kilka dni, w temacie panuje kompletna cisza. Pasażerowie KD nic o tym nie wiedzą! Jestem więc pierwszą osobą, która tę informację publicznie przekazuje i odsyła do dokumentów.

Bilet weekendowy zdrożeje z 35 do 39 zł, bilet sieciowy miesięczny z 319 do 369 zł. Reszta praktycznie zgodna z nową taryfą PR. Szczegóły w cenniku, do którego na stronie KD z trudem się dokopałam:

https://www.kolejedolnoslaskie.pl/wp-content/uploads/2019/12/C-KD_2019-12-15_zmiana-19.pdf

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 10-12-2019, 20:33    Odpowiedz z cytatem

W żaden sposób nie poprawi się komfort podróżowania a bilety będą droższe. Mało tego - po raz kolejny złupieni zostaną posiadacze biletów okresowych - podwyżki rzędu 14% w porównaniu do podwyżki 7% dla biletów jednorazowych. To jest skandal!

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 12-12-2019, 08:39    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, czasem kupowałam bilet sieciowy za 319 zł. Teraz nie kupię, bo mi się nie kalkuluje. Zamówiłam sobie REGIOkartę i lepiej na tym wyjdę. Tym sposobem KD zamiast na mnie więcej zarobić, stracą.

Polityka KD: uderzyć po kieszeni stałych pasażerów. Może część z nich przesiądzie się do samochodów i będzie mniejszy tłok w pociągach. I zrobi się więcej miejsca dla wrocławian, którym szybkie i darmowe „tramwaje” KD należą się jak psu buda.

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 13-12-2019, 14:16    Odpowiedz z cytatem

Podwyżki cen biletów w Kolejach Dolnośląskich od 15 grudnia.

Od kilku do kilkunastu procent wzrosną ceny biletów za przejazdy pociągami Kolei Dolnośląskich. Nowy cennik wejdzie w życie 15 grudnia. Wtedy też nastąpi zmiana rozkłady jazdy. Ostatnia podwyżka cen niektórych biletów była w lipcu tego roku.

Więcej:
https://gazetawroclawska.pl/podwyzki-cen-biletow-w-kolejach-dolnoslaskich-od-15-grudnia/ar/c1-14651395

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 14-12-2019, 14:53    Odpowiedz z cytatem

Zrobiłam sobie zapas biletów KD po starej cenie. Każdemu to polecam. Można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. Bilety najlepiej kupić na KOLEO, do 23:59. Jak plany wyjazdowe się zmienią to bilet można zwrócić.

Taka ciekawostka, jeśli dziś kupimy bilet miesięczny sieciowy ważny od 12 stycznia do 11 lutego to zapłacimy za niego jeszcze 319 zł. Za taki sam bilet kupiony jutro i ważny przykładowo od 15 grudnia zapłacimy już 369 zł. Więc jak ktoś dobrze pokombinuje to na dwóch miesięcznych biletach sieciowych zaoszczędzi okrągłą stówkę...

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10-03-2021, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Zmiany w ofertach Kolei Dolnośląskich

Wraz z wiosenną korektą rozkładu jazdy, Koleje Dolnośląskie wprowadzają zmiany wybranych ofert i promocji, m.in. „Dobrego Biletu” i „Weekendu z KD”.

Bez zmian pozostaje taryfa podstawowa oraz taryfa RAZEM. Oznacza to, że nie zmienią się np. ceny biletów okresowych. Zmiany dokumentów taryfowych dotyczą wyłącznie ofert i taryf własnych dolnośląskiego przewoźnika, w szczególności tych, które zakwalifikowane zostały jako promocyjne i stanowią jedynie kilka procent w strukturze sprzedaży KD.

Więcej:
https://kurier-kolejowy.pl/aktualnosci/37915/zmiany-w-ofertach-kolei-dolnoslaskich-1.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 07-12-2021, 13:08    Odpowiedz z cytatem

Od 12 grudnia br. zacznie obowiązywać nowa taryfa przewozowa Kolei Dolnośląskich. Średnio o 10% zdrożeją bilety jednorazowe. Zmianie ulegną także ceny biletów okresowych.

Szczegółowy cennik biletów jednorazowych i okresowych obowiązujący od 12 grudnia br. dostępny jest na stronie Kolei Dolnośląskich:

https://kolejedolnoslaskie.pl/32062-2/

Taki sam cennik obowiązuje w pociągach Polregio.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-12-2021, 13:19    Odpowiedz z cytatem

Od dziś więcej zapłacimy za bilety Kolei Dolnośląskich i Polregio. Zmiany są dotkliwe

12 grudnia przyniósł nam nowy rozkład jazdy na kolei, ale i wyższe (z reguły) ceny biletów u najważniejszych na Dolnym Śląskąu przewoźników - Kolei Dolnośląskich i Polregio.

Średni wzrost cen w Kolejach Dolnośląskich wyniesie 10 procent. - Obok wzrostu kosztów wynagrodzeń i obsługi taboru, ceny energii to najszybciej rosnąca pozycja kosztowa. Pomiędzy 2019 a 2021 rokiem łączny koszt zakupu energii trakcyjnej wzrósł o prawie 50 procent - tłumaczy rzecznik Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak i zaznacza, że dzięki podniesieniu cen przewoźnik nie będzie zmuszony do zmniejszania liczby połączeń.

Czytaj więcej:
https://gazetawroclawska.pl/od-dzis-wiecej-zaplacimy-za-bilety-kolei-dolnoslaskich-i-polregio-zmiany-sa-dotkliwe/ar/c1-15944531

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 26-07-2022, 03:22    Odpowiedz z cytatem

Od 1 Sierpnia podwyżka cen biletów, analogicznie do Polregio.
Rosną w KD też m.in. bilety aglomeracyjne o 1zł, rowery o 1zł (miesieczne o 20) czy sieciowe o 50zł.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 26-07-2022, 06:45    Odpowiedz z cytatem

Sunseed, to było do przewidzenia. Jak przez kilka miesięcy woziło się Ukraińców za darmo (tzn. na koszt Polaków) i wygenerowało się wielomilionowe straty, to w końcu przyszedł czas zapłaty za przywileje dla przesiedleńców z Ukrainy. No i będziemy bulić. Brawo KD!

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=401367#401367

Swoją drogą, na stronie KD nie znalazłam żadnej wzmianki o podwyżce cen biletów, która nastąpi już za parę dni. Wiadomo, ludzie jeszcze by zrobili miesięczny zapas biletów po starej cenie, a to niedobra jest. Ale nowy cennik znalazłam na stronie Polregio, do którego odsyłam:

LINK

Podwyżka będzie bolesna! I tylko niech mi tu nikt nie wyjeżdża z urojoną putinflacją. Inflacja co prawda jest, za sprawą skrajnej nieudolności mafii rządzącej i generalnie wszystko drożeje, ale nie mam żadnych wątpliwości, że wakacyjna podwyżka cen biletów KD to głównie efekt wchodzenia w dupę przybyszom z Ukrainy. Tak jak przepowiadałam od miesięcy, za darmowe przejazdy Ukraińców zapłacą Polacy! Myślałam, że nastąpi to w grudniu wraz z nowym rozkładem jazdy, najwcześniej po wakacjach. Ale KD postanowiły wkurwić pasażerów w samym środku wakacji.

Czy rzecznik KD ma dziś odwagę obwieścić na fanpage KD tę „radosną” nowinę pasażerom? I powtórzyć, żeby nie mieli pretensji o to, że obywatele Ukrainy jeździli pociągami KD za darmo, a oni muszą płacić za bilety coraz więcej? I znów wyzwać mnie i innych krytyków od hejterów?

Ukrofilskie wypociny rzecznika KD przeczytacie w kwietniowym numerze Magazynu Pokładowego:

https://kolejedolnoslaskie.pl/blog/magazyn-pokladowy/

No i co frajerzy, dalej będziecie drzeć mordę „Sława Ukrainie”? A to dopiero początek podwyżek. Zakładam, że następna w grudniu...

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-07-2022, 08:54    Odpowiedz z cytatem

Noema, w KD czytają nasze forum, bo właśnie opublikowali nowy cennik (plik jest z godziny 8:20).

https://kolejedolnoslaskie.pl/wp-content/uploads/2022/07/C-KD_2022-08-01_zm-24.pdf

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl