Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Czy takie książki o polskiej kolei istnieją?
Autor Wiadomość

Jackol Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 15 Wrz 2021

PostWysłany: 15-09-2021, 14:00   Czy takie książki o polskiej kolei istnieją? Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry Wszystkim!
Jestem nowym użytkownikiem, ale odwiedzam forum od jakiegoś czasu ; )
Kolejami interesuję się długo, ale było to bardzo pobieżne, dlatego próbuję uzupełnić wiedzę. Mam jednak wrażenie, że pewne obszary historii polskich kolei nie są dobrze udokumentowane.
Tak jak istnieją pozycje o historycznych trasach, pociągach i dworcach, tak w żadnej księgarni, internecie czy bibliotece nie mogę znaleźć zbyt dużo na temat:
1. Zawodów kolejarskich - zarówno historycznych, jak i obecnych. Chodzi o wyjaśnienie, kto był kim etc. Chodzi też tutaj o strukturę pracowników kolei, czyli kto zarządzał stacją, kto był kierownikiem.
2. Infrastruktury - chodzi o wyjaśnienie pojęć dotyczących budynków kolejowych, kwestii technicznych etc.
3. Historii PKP i jednostek poprzedzających tę spółkę.
4. Słownictwa kolejowego - rzecz lżejsza, ale też ciekawa, bo przecież każda grupa zawodowa ma swój żargon.

Czy istnieją takie pozycje lub rozdziały w książkach, a ja po prostu tego nie widzę, np. sugerując się tytułem?
Będę wdzięczny za pomoc!

Miłego dnia
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl