Rusza kolej aglomeracyjna. Urząd marszałkowski wystartował z Dolnośląskimi Kolejami Aglomeracyjnymi
Pierwsze połączenie w ramach Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych zostanie uruchomione 12 grudnia. Pociągi pojadą z Wrocławia do Jelcza-Laskowic zatrzymując się po drodze m.in. na Wojnowie, Strachocinie, Kowalach i w gminie Czernica. Porozumienie osiągnięte przy uruchamianiu połączeń na tej linii wyznaczą standard przy tworzeniu kolei aglomeracyjnej w pozostałych pięciu obszarach aglomeracyjnych Dolnego Śląska.
Przejazd pociągu z Wrocławia do Jelcza-Laskowic. To początek Dolnośląskiej Kolei Aglomeracyjnej
Na trasie przez Sołtysowice, Wojnów, Nadolice i Chrząstawę przejechał pierwszy pociąg pasażerski, który na regularne kursy wróci 12 grudnia. Nowe połączenie to początek dla Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych.
Dolnośląska Kolej Aglomeracyjna czy Wrocławska Kolej Metropolitalna?
Kilka dni temu samorząd województwa podpisał z gminami: Wrocław, Czernica i Jelcz-Laskowice porozumienie w sprawie finansowania połączeń kolejowych na zrewitalizowanej trasie Wrocław-Wojnów-Czernica-Jelcz-Laskowice.
To prawdziwy przełom dla mieszkańców Wrocławia i pobliskich miejscowości. 1 grudnia 2021 r. w UMWD podpisano porozumienie o utworzeniu Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych - nowej marki, obsługiwanej przez tabor KD, którą na razie współtworzą cztery samorządy. Pierwszą obsługiwaną przez DKA trasą jest długo wyczekiwana linia 292.
_________________ Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Woj. Dolnośląskie: “Integracja biletowa na linii 292 zależy od samorządów lokalnych”
Kilkanaście dni temu ruszyły Dolnośląskie Koleje Aglomeracyjne (DKA), które mają być zalążkiem kolei aglomeracyjnej na Dolnym Śląsku. Jak na razie w ramach DKA funkcjonuje tylko jedno połączenie, z Wrocławia przez Wojnów do Jelcza Laskowic. Czy na nowe połączenie obowiązuje lub będzie obowiązywał wspólny bilet? Wszystko zależy od samorządów lokalnych, które dopiero rozpoczęły rozmowy w tej sprawie.
Dolnośląskie Koleje Aglomeracyjne od kilku tygodni służą mieszkańcom Dolnego Śląska. Jakie są zalety tego projektu i dlaczego okazał się przełomowy? Odpowiedzi m.in. na te pytania poznacie oglądając najnowszy odcinek.
_________________ Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Gmina Oborniki Śląskie dołącza do Dolnośląskiej Kolei Aglomeracyjnej – porozumienie podpisane
We wtorek 23 sierpnia 2022 r. samorząd województwa dolnośląskiego podpisał z gminą Oborniki Śląskie porozumienie, które określa zasady współpracy obu samorządów przy organizowaniu kolei na obszarze aglomeracji wrocławskiej. Okoliczni mieszkańcy będą mogli korzystać z 21 par pociągów na trasie Wrocław – Oborniki Śląskie – Korzeńsko.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum