Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Tanie bilety na pociągi PKP IC
Autor Wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 05-05-2022, 20:09   Tanie bilety na pociągi PKP IC Odpowiedz z cytatem

PKP Intercity ujednolica ofertę biletową i obejmuje ofertą Promo wszystkie pociągi, teraz także kategorii ekonomicznych IC i TLK. Od 5 maja br. bilety będą dostępne w pięciu progach promocyjnych, dzięki czemu w sprzedaży pojawią się bilety w cenach niższych niż do tej pory.

Przewoźnik z okazji ujednolicenia oferty biletowej na wszystkie pociągi uruchomił specjalną stronę https://www.intercity.pl/pl/lowcypromo/ na której wybierając klasę oraz kategorię pociągu, a także maksymalną cenę biletu, otrzymamy listę dostępnych biletów na różne relacje.

I tak, wybierając podróż w dniu jutrzejszym, za 4 zł możemy kupić bilet na pociąg IC ze Zgorzelca do Bolesławca, a do Legnicy za 9 zł. System wyszukał także bilet za 14 zł na podróż ze Zgorzelca do Wrocławia.

Więcej na stronie:
https://kolejowyportal.pl/pkp-intercity-zacheca-do-upolowania-biletow-w-niskich-cenach/

I co na to Koleje Dolnośląskie? Co prawda jeden pociąg IC „Łużyce” nie stanowi dla KD żadnej konkurencji, jednak różnica w cenach biletów stała się powalająca! Ja przykładowo udając się rano do Wrocławia nie pojadę już pociągiem KD, który kosztuje mnie aż 32,80 zł (bilet z REGIOkartą 23 zł), ale wybiorę pociąg IC za 14 zł. Analogicznie zrobię wieczorem wracając do Zgorzelca.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wamp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Cze 2020

PostWysłany: 05-05-2022, 20:52    Odpowiedz z cytatem

Ale nie zrobisz tego w weekendy, wakacje, ani zazwyczaj godzinę przed odjazdem pociągu. W wielu innych relacjach też tego nie zrobisz, bo pula najpewniej szybko się ograniczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 05-05-2022, 21:00    Odpowiedz z cytatem

wamp, a Ty co, wróżka? Zanim coś napiszesz, to najpierw sprawdź. Za ok. pół godziny z Bolesławca jest pociąg IC do Zgorzelca. System sprzedaży (aplikacja BILKOM) oferuje bilet w cenie 4 zł.

Linia Zgorzelec - Wrocław to początkowy/końcowy odcinek pociągu IC „Łużyce”, na którym frekwencja nie przekracza kilkunastu procent. Tanich biletów nie braknie. Wszak lepiej wozić ludzi za te kilka/kilkanaście złotych, niż wozić powietrze.

Na linii zgorzeleckiej IC nie zagrozi monopolowi KD, ale już na linii jeleniogórskiej KD łatwo mieć nie będą, bo tam pociągów dalekobieżnych jest więcej. Podobnie na trasie Głogów - Lubin - Legnica - Wrocław, gdzie pociągów IC jest jeszcze więcej.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wamp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Cze 2020

PostWysłany: 05-05-2022, 21:09    Odpowiedz z cytatem

Nie mogę sprawdzić, bo strona intercity pokazuje mi komunikat o awarii systemu sprzedaży.

Pytanie czy tanich biletów nie braknie na w/w dni. Ja już widzę zawodność tego systemu i zamiast kilku tanich biletów na odcinkach gdzie byl taniomiastowy wolałbym aby on pozostał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 05-05-2022, 21:28    Odpowiedz z cytatem

Ceny biletów PKP IC:

Bolesławiec - Zgorzelec 4 zł
Bolesławiec - Legnica 4 zł
Bolesławiec - Wrocław 9 zł

Bardzo mnie to cieszy! Jupi

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sebek847 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2011
Skąd: Głogów

PostWysłany: 07-05-2022, 11:11    Odpowiedz z cytatem

Faktycznie ceny biletów rewelacyjne, Głogów-Wrocław za 9 zł. czy Wrocław-Świnoujście za 24 zł.
W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i dostrzegł że nie tylko fundujemy darmowe bilety przybyszom ze wschodu ( którzy w 95% wykorzystują je na wycieczki krajoznawcze po naszym kraju ) a także obywatelom zamieszkującym ten kraj jakim jest Polska i którzy składają się na to wszystko płacąc podatki. Być może jest też tak że Eurosojuz coś dorzucił w formie jakiejś dotacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 24-02-2023, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Od marca bilet miesięczny na tej samej trasie będzie znacznie tańszy w PKP IC niż w KW czy Polregio. Jedziemy dłużej, to płacimy więcej. Kolejny absurd cenowy na polskiej kolei.

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,29492627,koleje-wielkopolskie-i-polregio-drozsze-od-pkp-intercity-obnizek.html

Artykuł Gazety Wyborczej jest za paywallem, ale treść artykułu znajdziecie na facebookowym profilu pana Piotra Rachwalskiego.

https://www.facebook.com/KomunikacjaZastepcza

Od siebie dodam, że nie tylko bilety miesięczne PKP IC są tańsze. Kilka razy w miesiącu jeżdżę pociągiem IC „Łużyce” i kosztuje mnie to dużo mniej niż przejazd pociągiem KD. Wielokrotnie jechałam pociągiem IC ze Zgorzelca do Wrocławia (i z powrotem) za kilkanaście złotych (bilet KD bez zniżek kosztuje 38,80 zł), a raz z Bolesławca do Zgorzelca pojechałam IC za 4 złote (KD żądają 19,60 zł). Oczywiście bilety IC kupuję z kilkudniowym wyprzedzeniem, gdy są one tańsze niż w dniu wyjazdu.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 24-02-2023, 20:34    Odpowiedz z cytatem

Noema, ja już kupiłam bilety PKP IC na marzec. Ceny jak w załączniku.

Przykładowe dzisiejsze ceny biletów na pociąg IC (wyjazd we wtorek):

Bolesławiec - Zgorzelec 4,00 zł
Bolesławiec - Legnica 11,55 zł
Bolesławiec - Wrocław 22,00 zł

Wrocław - Bolesławiec 14,00 zł
Legnica - Bolesławiec 4,00 zł
Zgorzelec - Bolesławiec 4,00 zł



bilety_ic.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 60 raz(y) 96.08 KB


_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl