Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 199, 200, 201, 202  Następny
Sytuacja polityczna i gospodarcza w Polsce
Autor Wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 16-05-2022, 15:37    Odpowiedz z cytatem

Polska i tak dużo pomogła Ukrainie i ludziom z Ukrainy.
To były różne paczki, dary ( zresztą nie tylko Polska, ale także inne kraje w Europie pomagały i cały czas pomagają ludziom z Ukrainy ).
W Polsce mogą liczyć na zasiłki i to nawet lepsze niż dla samych Polaków.
A ja cały czas jestem tego zdania, że niektórzy ludzie z Ukrainy, którzy do Polski dotarli mają swoje pieniądze, z oszczędności ( tak samo w innych krajach europejskich ) i mają za co żyć, przez jakiś czas.
Podam taki przykład, jak gdzieś przeczytałem informacje, że do Polski trafiła rodzina z Ukrainy i oni mieli dość spore pieniądze, które z Ukrainy ze sobą przywieźli. Coś tam sprzedali na Ukrainie, co miało wartość, a do tego posiadali jakieś oszczędności.
Ale mieli pecha, bo zatrzymali się u osoby prywatnej ( to chyba było w Gdańsku ), który okradł tę rodzinę ukraińską ze wszystkich pieniędzy ( tak niektórzy Polacy potrafią potraktować ludzi z Ukrainy i to nie jest jedyny taki przykład w Polsce ).
I zostali bez niczego, bo się wyprowadzili z tego mieszkania, a gość nie oddał im tych pieniędzy, mimo że sprawę zgłosili na policję.
Jak tam dokładnie to wyglądało... nie wiem.
I tutaj, w związku z tak przykrą sytuacją należy oczywiście pomóc finansowo tej rodzinie z Ukrainy, bo zostali bez żadnych pieniędzy.
Ale gdyby nie zostali okradzeni, to mieliby za co żyć w Polsce i takie osoby nie potrzebują żadnych zasiłków i pomocy finansowej od państwa polskiego.
Bo to, co PiS robi, płacąc wszystkim, którzy do Polski dotarli, ludziom z Ukrainy to jest już przesada i obciążanie coraz bardziej budżetu polskiego, którego na to nie stać.
A oni wydają na społeczeństwo tak ogromne pieniądze ( do tego jeszcze robią jakieś "wały" poza budżetem, nie konstytucyjnie i bezprawnie ), a nie mają już na takie wydatki pieniędzy.
A mimo to, na siłę jeszcze obciążają, ile się tylko da budżet i teraz prowadzą wydatki już często z "drukowanych" pieniędzy czym zadłużają cały czas państwo, bo pożyczają te pieniądze od Banku Narodowego.

Tylko szkodliwy rząd tak robi.

_________________
Kolejowa pasja.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16-05-2022, 22:55    Odpowiedz z cytatem

Stać nas na wszystko, to i Ukrainę utrzymamy z naszych portfeli

Dziś podano do publicznej wiadomości radosną nowinę. Do urzędów wpłynęło ponad 700 000 wniosków na 500+, ale są to dość specyficzne wnioski, które jeszcze pół roku temu nikomu nie pomieściłby się w głowie. Wszystkie 700 000 podań dotyczy ukraińskich dzieci przebywających na terenie Polski. Łatwo sobie obliczyć, że wypłata przez jeden miesiąc daje kwotę 350 000 000 zł, natomiast roczne świadczenie, a tak się to prawdopodobnie skończy, to już 4,2 miliarda złotych. Przypominam też, że do ledwie zipiącego systemu zdrowotnego zostało wciągniętych blisko dwa miliony ukraińskich pacjentów i żaden z nich nie płaci składki zdrowotnej. Nie wiem, czy pomysł Niedzielskiego nadal jest aktualny, w każdym razie i o tym trzeba pamiętać, że miało być wydzielonych od 8 do 10 tysięcy łóżek dedykowanych wyłącznie dla Ukraińców.

Cały tekst:
https://www.kontrowersje.net/stac-nas-na-wszystko-to-i-ukraine-utrzymamy-z-naszych-portfeli/

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 17-05-2022, 00:17    Odpowiedz z cytatem

Ja przypuszczam, że na tym tle będą w Polsce konflikty, miedzy Polakami a Ukraińcami, w niektórych przypadkach.
Będzie to niechęć do ludzi z Ukrainy w Polsce, nie w każdym przypadku, a w niektórych przypadkach.
Także w polskim społeczeństwie pewnie nie będzie się działo za dobrze, bo niektórym Polakom nie będzie się podobało to, że rodziny ukraińskie będą miały lepsze przywileje od PiS, niż rodziny polskie i Polacy.
Przeczytałem, że już w niektórych krajach Europy są "niezadowolenia" w społeczeństwie tych krajów i niektórzy ludzie nie godzą się na to, by lepiej traktować ludzi z Ukrainy, którzy są gośćmi w nie swoich krajach.
Nie wiem jak to wygląda w innych krajach europejskich, jakie tam dostali "przywileje" ludzie z Ukrainy, ale wiele krajów w Europie nie mało pomogło tym ludziom.
To, że jest wojna na Ukrainie ( to sam rząd ukraiński, z prezydentem wprowadzili tam Stan Wojenny i ogłosili ewakuację ludności z Ukrainy, bo razem z USA i Unią Europejską wtrącają się do Ukrainy i zadzierają do tego z Rosją. Sami narazili własnych ludzi w tym kraju na stres, na wyjazd z tego kraju, a ci, którzy tam zostali są narażeni na śmierć ).
Mogli nie wprowadzać żadnego Stanu Wojennego i nie zadzierać z Rosją, to Rosja by też nie interweniowała.
Ale w każdym razie każdy rozumie to, że na Ukrainie nie jest dobrze, że bieda i wyzysk, że: Ukrainiec Ukraińca potrafi oszukiwać i okradać, bo tak się tam działo od rozpadu ZSRR.
Tylko dlaczego w Polsce i innych krajach europejskich ( bogate dużo kraje od Polski, jeżeli chcą to mogą sobie utrzymywać rodziny z Ukrainy i nie mam nic przeciwko, bo tych krajów na to stać, ale nie Polski ), mają mieć lepsze przywileje niż mieszkańcy własnych krajów i Polski?
Ukraina by im tego w życiu nie zapewniła, bo ten kraj zawsze był biedny i wyzyskiwał ludzi z pracy.
A w Polsce, która jest gospodarczo na lepszym znacznie poziomie od Ukrainy to ci ludzie mają jak w... RAJU...
I będą lepiej traktowani od Polaków, we własnym kraju.
Społeczeństwo ma prawo się na to nie godzić, ale oczywiście trzeba pomagać, w miarę możliwości.
I ludzie z Ukrainy otrzymali dużo pomocy w Polsce, a to nie jest mało.

Polak, we własnym kraju, na swojej ziemi musi pracować i oddawać spory podatek do państwa i nie może liczyć na żadne przywileje tylko musi za wszystko płacić, a PiS też "wyzyskuje" Polaków z pracy i to od 7 lat rządów.
Wręcz nawet okrada Polaków i ma gdzieś własne społeczeństwo.
A tutaj trafiła się okazja, by przyjąć ponad trzy miliony ludzi z Ukrainy do Polski i dać im przywileje i lepiej traktować ( bo przecież uciekają przed wojną, a wcale tak źle nie jest i od Polaków, zwykłych ludzi i organizacji pozarządowych otrzymali sporo pomocy ), lepiej.

Ten rząd 7 lat temu zaczął dzielić polskie społeczeństwo na: lepszych i gorszych.
A teraz jeszcze "lepsi" są i będą ludzie z Ukrainy, w nie swoim kraju.

Gdyby to Polskę dotknęła wojna i Polacy by uciekli na Ukrainę, to ten kraj nie dałby takich przywilejów Polakom, bo nie miałby z czego. Z uwagi na biedę w tym kraju i na wyzysk.

To też mi się trochę zaczyna nie podobać.

Ale co mogę na to poradzić?

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 17-05-2022, 13:24    Odpowiedz z cytatem

Wszystkie niepolskie (rządy) po 89, okrągłe stoły i inne ścierwa, systematycznie małymi kroczkami, doprowadziły do stanu, który teraz mamy. Wyprzedany majątek, prywatyzacje, bieda, zadłużenie. Co cztery lata podmieniają tylko nazwy partii a ciemnota się ekscytuje i lata wybierać swoich katów, zamiast się zjednoczyć i pogonić to kurestwo a najlepiej na szubienice za zdradę państwa. Żeby ukrainiec (to nie są i nigdy nie będą Słowianie) miał większe przywileje od rodowitego Polaka! Przecież to się w głowie nie mieści. Polacy otwierają swoję domy dla obcych ludzi, a czy ktoś pomyślał o ściąganiu rodaków z Ukrainy. I jeszcze wszędzie te ukraińskie flagi. Dziadek Dudy, Mychajlo Duda, banderowiec, członek OUN, był jednym z dowodzących podczas napadu na wieś Borownica w kwietniu w 1945. W chocholim tańcu od wieków tkwicie. Jeden się za Polskę wykrwawia a drugi w tym czasie Polskę rozpi...ala. Polin nie zatrzymaliście, to będziecie mieć ukropolin. I tak będą z was kpić, aż do zgaszenia światła.

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 17-05-2022, 15:01    Odpowiedz z cytatem

To prawda, że po 89 roku w Polsce nie było nigdy dobrych rządów, bo taka była i jest mentalność rządzących i rządów.
Zawsze byli "cwaniacy", w każdym rządzie i to się nie zmieniło w tym kraju.
Tylko rządziły rządy o innej nazwie i innych poglądach politycznych.
Zaniedbywano pewne sprawy i dlatego Polska traciła, zamiast zyskiwać.
Dlaczego w Szwecji, Norwegii i Dani nie było nigdy złodziejstwa i wyzysku? Dlaczego w tych krajach zawsze był i jest: dobrobyt? Bo tam nie było takiej mentalności w rządzach, jak w Polsce.
Ale i w społeczeństwie, które ma inne myślenie i podejście do życia niż społeczeństwo polskie.
Tamte kraje, a Polska, to: dwa inne światy.

Ale wracając do tematu to ja też nie popieram tego, by PiS przyznawał obcokrajowcom w Polsce większe przywileje, jakich sami Polacy nawet nie mają.
Wkurzające jest to, że ludzie z Ukrainy ( pewnie nie wszyscy, ale niektórzy ) będą, a właściwie już mają przywileje, zwolnienia z jakiegoś podatku w pracy, a każdy, pracujący Polak musi płacić wysoki podatek i za wszystko musi płacić u siebie.
Nie wiem dokładnie, jakie te "przywileje" PiS i państwo polskie dało ludziom z Ukrainy, ale są teraz w Polsce traktowani lepiej od polskich rodzin i polskich ludzi.
A powinni być traktowani "na równi" z Polakami.
Każdy, kto z Ukrainy dotarł do Polski nie powinien w Polsce żyć przez cały czas na koszt państwa i powinien tak samo gdzieś pracować, jak i Polacy.
W latach wcześniejszych, a właściwie od początku niepodległości Ukrainy od ZSRR każdy Ukrainiec i każda Ukrainka, którzy przyjeżdżali do Polski za pracą i lepszym życiem, podejmowali w Polsce normalnie pracę, w takiej albo innej branży i nie mieli żadnych w Polsce przywilejów.
Pracowali i się z pracy swojej utrzymywali, tak jak Polacy. Nie mieli żadnych, bezpłatnych przejazdów pociągami i komunikacją miejską. Nikt też nie dał im prezentów w Polsce.
Tak było przed wojna i od początku niepodległości Ukrainy. A też i w tamtych latach nie działo się dobrze na Ukrainie, bo "wojny" wprawdzie nie było, ale była bieda i wyzysk na biednych, a to też w jakiś sposób krzywdziło ludzi młodych na Ukrainie.
Wtedy się tym nikt nie interesował, ani w Polsce, ani w Europie Zachodniej.
Nagle teraz, jak zaczęła się wojna, gdzie sam rząd ukraiński wprowadził tam Stan Wojenny i ewakuował ileś milionów ludzi do innych krajów i do Polski, to teraz nagle są bardzo poszkodowani i należy im zapewniać darmowe pieniądze, zasiłki i przywileje.
A ciekawe czy ci ludzie, którzy wiele lat temu z Ukrainy do Polski dotarli za lepszą pracą i za lepszymi warunkami, to też będą objęci przywilejami, zwolnieniem z podatków w pracy i darmowymi przejazdami pociągami? Bo być może i PiS tych ludzi do tego włączy, a są też Ukraińcami i Ukrainkami, tyle że oni w Polsce już zamieszkali i pracowali wiele lat wcześniej.
Bo jeżeli nie będą objęci tymi "przywilejami", a dotyczy to tylko tych, którzy przyjechali do Polski, uciekając przed wojną, to też będzie to podział na: lepszych i gorszych ludzi z Ukrainy, tyle że będzie dotyczył tylko ludzi z Ukrainy na polskiej ziemi.
Jak to w praktyce będzie wyglądało, to trudno mi powiedzieć.

Poza tym inna sprawa, to ja myślę, że to trochę było "ustawione", w porozumieniu przez prezydenta ukraińskiego, z polskim prezydentem ( ponieważ oni się spotykali i rozmawiali, nie jeden raz ).
Mogło być tak ( raczej w innych krajach europejskich to tak nie było ), że umówili się: ściągną ileś milionów ludzi do Polski z Ukrainy i wykorzystają sytuację wojny po to, żeby PiS zdobył kolejne głosy dla poparcia tego rządu właśnie od rodzin ukraińskich i od ludzi ukraińskich.
To jest rząd zdolny do różnych rzeczy i oni się tak zachowują.
Widzą, że spada im poparcie w sondażach, to "kombinują" i pomyśleli sobie: "A co tam, te ponad trzy miliony ludzi i rodzin ukraińskich, które do Polski przyjmiemy, zapewnimy tym rodzinom: zasiłki, przywileje, 500 plus dla dzieci ukraińskich, to za to będą na Nas głosować, bo głosy Polaków już sa niewystarczające".
Taki rząd, moralnie "zajechany" jest zdolny do takich rzeczy i tak się zachowują.
Bo oczywiście, wielu Polaków pomagało tym ludziom z Ukrainy i to jest bardzo dobrze.
Nie mam też nic przeciwko, żeby na jakiś czas mogli ci ludzie korzystać, bezpłatnie z jakichś przejazdów.
Ale to wystarczy. Skoro otrzymali zasiłki, to mają pieniądze na to, by też płacili za usługi, jak Polacy.
Tym bardziej, że niektórzy już podjęli pracę i zarabiają na utrzymanie w Polsce. A niektórzy pracę dopiero dostaną.
Za dużo nie powinni dostać, bo jest wielu biednych Polaków, często też samotnych, którzy nie dostają nic od nikogo i muszą liczyć tylko na siebie.

Wspomnę też o tym, że Polski nie jest stać na "rozdawnictwo" dla ludzi z Ukrainy i Polska tego nie wytrzyma z czasem, finansowo.
Dojdzie do jakiejś sytuacji, że skończą się, na dobre pieniądze i wtedy PiS będzie w kłopocie.
Drukowanie kasy już ma swoje konsekwencję, bo zaczyna to zastępować podatki, a z tych pieniędzy, które są drukowane, jest finansowane społeczeństwo i teraz ludzie z Ukrainy.

To jest "błędne koło" co ten rząd robi i to będzie miało swoje, poważniejsze konsekwencję, a to tylko kwestia kilku miesięcy, a może roku.

Poza tym również PiS rozdaje ogromne pieniądze, których już tak naprawdę nie ma.
Z podatków w budżecie już zaczyna brakować i widzą to, bojąc się tego ( bo wiedzą, że od tego są uzależnione ich, złe rządy ). Więc dlatego ratują się "dodrukiem", ale kosztem jeszcze wyższej inflacji, drożyzny i słabiejącym pieniądzem.

Czy to jest dobra droga w tym kraju?

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 19-05-2022, 07:18    Odpowiedz z cytatem

Naszą odpowiedzią na inflację jest 14-sta emerytura – mnie nie śmieszy

Pewnego dnia do drzwi komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej zapukał starszy strażak Zenon Kociuba. Gdy tylko usłyszał donośne: „wlazł”, natychmiast otworzył drzwi i jeszcze w progu zaczął alarmować, że we wsi pali się stodoła. – Co mamy robić, panie komendancie? – pytał z troską w głosie. – Bierzcie wóz bojowy, nalejcie zamiast wody benzyny i gaście! – odpowiedział komendant. No i pojechali, no i dolali benzyny do ognia. Bardzo podobnie w ostatnim czasie wyglądają posiedzenia rządu. Przychodzi do premiera Morawieckiego, jeden, drugi i trzeci minister-strażak, zgłasza pożar, pyta o plan działań, a Morawiecki każe tankować benzynę po 7,50 zł i gasić pożary. Metafora jest dość czytelna, rzekłbym nawet, że banalna i nadużywana, ale idealnie koresponduje działaniami PiS.

Cały tekst:
https://www.kontrowersje.net/nasza-odpowiedzia-na-inflacje-jest-14-sta-emerytura-mnie-nie-smieszy/

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-05-2022, 08:20    Odpowiedz z cytatem

Dług poza budżetem rośnie jak na drożdżach. Rząd dryfuje w niebezpieczne rejony

Kolejne dziesiątki miliardów złotych zadłużenia publicznego nie są ujmowane w budżecie państwa. W efekcie ten plan wydatkowy w coraz mniejszym stopniu pokazuje prawdziwy stan finansów publicznych. Różnica między zadłużeniem obliczanym według krajowych i unijnych standardów urosła do rekordowych 260 mld zł i w tym roku jeszcze się powiększy. Problem w tym, że te pieniądze pozostają poza kontrolą parlamentu i pieczę nad nimi sprawuje niemal wyłącznie rząd.

Czytaj więcej na businessinsider.com

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 20-05-2022, 19:52    Odpowiedz z cytatem

W Polsce będzie jeszcze gorzej, jeżeli nie zatrzymamy rządów PiS.
Najlepiej, aby ten rząd już jutro przestał rządzić, ale tam nikt nie ma woli, by zrezygnować.
Mało tego, PiS już się przygotowuje na wybory, bo pragną rządzić na trzecią kadencję i na pewno nie zamierzają rezygnować i się wycofać.
I teraz wszystko w rękach partii opozycyjnych i społeczeństwa. Koniec z "ogłupianiem się" głupim rządom.
Czas najwyższy myśleć rozsądnie i zacząć popierać normalną partię z opozycji, która będzie dobrem dla społeczeństwa i dla każdego wybory.
I skończyć z: rozdawaniem pieniędzy na społeczeństwo i wycofać niepotrzebne programy, stworzone przez szkodników.
Poprawić jakość pomocy socjalnej i społecznej i to ta instytucja jest od wspierania i pomagania rodzinom i potrzebującym, bo na to też są przeznaczane duże środki publiczne.
Po prostu, Polska nie wytrzyma "rozdawnictwa" na dłuższą metę, bo te wszystkie programy, stworzone przez szkodliwy rząd, budżet finansuje co miesiąc i co roku, co pochłania setki miliardów.
Teraz jeszcze budżet będzie finansował rodziny ukraińskie w Polsce, których będzie pewnie przybywało do Polski i w Polsce zamieszka może i 7 milionów ludzi i rodzin ukraińskich, co już zacznie rozwalać budżet kraju, bo nie wyrobi na to.
Przypuszczam też, że Bank Centralny nie będzie wiecznie drukował pieniędzy, bo to jest zadłużanie kraju, coraz bardziej i zastępowanie części podatków na wydawanie pieniędzy.
Musi Bank Centralny w końcu zaprzestać zbędnego drukowania kasy, a te wszystkie pieniądze - miliardowe, wydrukowane i tak będą rozdane na społeczeństwo, w ciągu miesięcy i się skończą i zostaną już tylko z samych podatków.
Ileż można niektórym, pracującym podnosić jeszcze podatki i zabierać więcej? Żeby ludzie pracowali już tylko po to, aby całość pieniędzy zarabianych oddawać do państwa?

Jeżeli nie zatrzymamy takiego rządu - szkodnika, to sami sobie zrobimy patologię i biedę w kraju i będziemy cierpieli na tym.
Społeczeństwu polskiemu musi leżeć na sercu ich, własne dobro, we własnym kraju.
Nikt inny o to nie będzie dbał, jak tylko samo społeczeństwo polskie.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-05-2022, 20:08    Odpowiedz z cytatem

Z przecieków wynika, że w roku 2023 PiS zamierza rzucić bardzo duże kwoty pieniędzy na rynek, głównie skierowanych do swojego elektoratu. Przyszły rok jest rokiem wyborczym.

Rząd szacuje, że szczyt inflacji nastąpi w połowie roku, natomiast ekonomiści określają ten moment na październik-listopad. Przy tak wysokiej inflacji wskazane byłyby kolejne podniesienie płacy minimalnej i druga rewaloryzacja emerytur. Jednak w tym roku tego się nie przewiduje. Dlaczego? Dlatego, że planuje się to przeprowadzić z przyszłym roku. Co z tego, że jest to nielogiczne, ponieważ to w tym roku rośnie nam inflacja a w przyszłym zgodnie z prognozami samego rządu powinna spadać. W tym roku to się rządowi nie opłaca a tego rodzaju podwyżki związane byłyby z nadwyrężeniem budżetu, dlatego odkłada się to na rok wyborczy. W przyszłym roku należy się więc spodziewać dwóch podwyżek płacy minimalnej, która może osiągnąć poziom 4 tys. brutto, jak również rekordowej rewaloryzacji rent i emerytur.

To wcale nie oznacza, że ktoś się wzbogaci, ponieważ w kolejnym roku inflacja to zabierze ze zdwojoną siłą, ponieważ w tym czasie nie wyjdziemy jeszcze z obecnej inflacji. PiS zamierza więc kupić Polaków za duże pieniądze i zostało to już przetestowane. Wyborcy uwierzyli, że inflacja jest winą Putina, więc można pójść dalej. Nie mają już czym zadowolić swojego elektoratu, ponieważ przez te 6 lat niczego się nie nauczyli. Nie opłacało im się zatrudniać ekonomistów, ponieważ nie byli im do niczego potrzebni, ponieważ sami znają tylko prostą matematykę, którą się posługują. Wystarczy znajomość dodawania i odejmowania. Zatrudnili za to psychologów i socjologów, którzy im podpowiedzieli jak kupić prymitywny lud i jakimi metodami zawładnąć ich umysłami.

Do tego planu był im właśnie potrzebny Glapiński jako prezes NBP, ponieważ tego rodzaju operacja wymaga wydrukowania kolejnej partii pieniędzy, czego nie da się zrobić bez współpracy z NBP. Tak więc państwo polskie wraz z całym inwentarzem stało się prywatnym majątkiem jednej partii. Za rok będziemy mieć ciekawą sytuację, ponieważ to wcale nie musi gwarantować wygrania wyborów ale na pewno wywoła kolejną falę inflacji. To już jest krzyk rozpaczy wobec braku innych możliwości, ponieważ nie mają już Polakom czego zaoferować więc rzucą im fałszywe pieniądze. Znajdą się tacy, którzy rzucą się na te pieniądze, również w akcie rozpaczy, kwestia tylko tego, czy jeszcze uwierzą w dobrą wolę ich dobroczyńców.

Biorąc pod uwagę to co dzieje się na świecie i to nie tylko wojnę na Ukrainie ale również sytuację w Chinach, to sytuacja jest bardzo dynamiczna i jeszcze w tym roku wiele może się wydarzyć i ten plan może nie zostać zrealizowany. To znaczy wrzucą pieniądze na rynek ale wcale nie muszą wygrać wyborów. Skutków lepiej dzisiaj nie próbować przewidywać ponieważ ocenia się, że na koniec przyszłego roku możemy zanotować nawet recesję. Mało kto pokazuje, że polska giełda spada na każdej sesji od 1,5 miesiąca a zwykle rynki finansowe wyprzedzają o kilka miesięcy sytuację w gospodarce. Czyli giełda dzisiaj pokazuje to, co zobaczymy w gospodarce pod koniec roku. Czyli prawie pionowy zjazd w dół.

Powoli dochodzimy do sytuacji kiedy banki nie będą już podnosić oprocentowania kredytów, ponieważ mogą stanąć przed zagrożeniem zbiorowej niewypłacalności kredytobiorców, co może zachwiać finansami samych banków, ponieważ z drugiej strony również nie będą w stanie udzielać kredytów. RPP również nie może podnosić stóp w nieskończoność, ponieważ może to doprowadzić do zapaści gospodarczej.
Pozostanie więc tylko puścić inflację na żywioł i tego możemy się spodziewać w roku 2024, ponieważ nie będzie już żadnych narzędzi do jej hamowania. Być może nawet zderzymy się z tym już w tym roku, ponieważ wysokie oprocentowanie kredytów zacznie uderzać w gospodarkę.

PiS przywrócił socjalizm, teraz odbudowuje komunizm. III RP skończy tak jak w 1990 roku skończyła PRL: bankructwem, 3-cyfrową inflacją (*), wyprzedażą za bezcen resztek majątku narodowego. Demokracja może okazać się taką samą utopią jak socjalizm, chyba że Polacy nie potrafią z niej korzystać bo nikt nie wspomniał, że jest to system dla świadomych ludzi.

(*) W roku 1990 inflacja w Polsce wynosiła ponad 1000% (tysiąc proc.)

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 21-05-2022, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Wyborcy dają się PiS - owi, wolą się ogłupiać na swoje życzenie i wolą wierzyć w "bajki", że: to wojna i Putin jest winny wysokiej inflacji w Polsce.
Tylko jakoś, mimo że w większości krajów Unii Europejskiej i w całej Europie również występuje jakaś inflacja, ale ona jest na różnym poziomie, to jednak w krajach Europy Zachodniej, np. w Niemczech jakość życia jest dużo lepsza niż w Polsce i zawsze tak było, po zjednoczeniu się Niemiec.
Nawet w komunistycznej NRD była lepsza jakość życia, bo było więcej produktów i towarów w sklepach, niż w komunistycznej Polsce, w której nie było prawie nic w sklepach.
Przecież i niektórzy Polacy podróżowali do NRD z Polski komunistycznej, bo tam mogli coś w sklepach kupować, co było modne, a w Polsce tego, za czasów "komuny" nie było.
To pokazuje, na jakim poziomie były i są Niemcy, a na jakim poziomie była i jest Polska.
I mimo że Niemcy również dotyka jakaś inflacja, to jednak jest w tym kraju nadal lepsza jakość życia, niż w Polsce.
Przede wszystkim dlatego, że płaca minimalna w Niemczech jest i była trzy albo i czterokrotnie wyższa niż w Polsce.
I również jest normalny system emerytalny, gdzie emeryci otrzymują sporą, najniższą emeryturę i jest waluta: euro.
Żaden emeryt niemiecki nie jest poszkodowany i nie jest okradany z własnej emerytury i ze składek.
A w obecnej sytuacji rząd niemiecki daje przywileje pracującym i na pewno podejmuje różne działania, aby społeczeństwu żyło się w Niemczech normalnie.
Poza tym w Niemczech nie ma takiego rządu, jak PiS i jest normalny rząd, który dba o gospodarkę i o rynek pracy.
Nie prowadzi tam rząd: rozdawnictwa i nie zadłuża kraju i jest tam normalny, niezależny prezes Banku Centralnego, który dba o pieniądz.

Tak samo jest w Wielkiej Brytanii, Szkocji, Walii, Szwajcarii, Norwegii i Szwecji.
Nie ma tak rządów szkodliwych, tylko są rządy, które dbają o własne społeczeństwo, bo taki jest ich obowiązek.
Niech sobie niektórzy wyborcy PiS z Polski pojadą do Niemiec i niech tam zamieszkają na dwa lata i sami zobaczą, jaki poziom życia by mieli w bogatych Niemczech i mieliby porównanie: Polska - Niemcy.
To samo dotyczy także innych krajów Europy Zachodniej.

I w tamtych krajach również jest jakiś poziom inflacji.

Natomiast w Polsce, ogłupieni wyborcy i nawet niektórzy ci, którzy PiS nigdy nie popierali, dają się nabierać w bzdury i ściemę PiS.
Jeżeli niektórzy, a może i większość wyborców PiS, a i prawie całe społeczeństwo ( no chyba że się mylę, to niech mnie ktoś poprawi ), nie znają się na ekonomii i na tym, jak działa budżet państwa, jak działa deficyt budżetu i skąd pochodzą ogromne pieniądze na programy rozdawnicze i myślą sobie, że: "Może PiS ma nieograniczone środki znikąd... z nieba... i rozdaje w nieskończoność na społeczeństwo", to co można o tym pomyśleć?
Dopiero jak prawdziwa bieda zajrzy tym "wyborcom PiS" i sympatykom PiS, to może wtedy do tych ludzi coś naprawdę zacznie docierać.
Musi człowiek mieć własne myślenie i własny rozum.
I musi wiedzieć i nie może dać się nabierać na bzdury, że: to jakaś wojna i Rosja jest winna złej sytuacji w Polsce.
To ludzie nie wiedzą prostych rzeczy, że w Polsce nie rządzi żaden Putin i nigdy nie rządził, a rządzi polski prezydent i polski rząd PiS?
A co ma inny, jakiś prezydent, czy to z Rosji, czy z jakiegokolwiek innego kraju do rządów w Polsce i do sytuacji w Polsce?
Jak można uwierzyć w takie rzeczy, które nie są prawdą?
To tak, jakby ludzie ( oczywiście nie odnoszę się do wszystkich ludzi w Polsce, ale tych, prawdziwie mądrych i myślących w Polsce to raczej już nie ma chyba wielu ), nie mieli swojego myślenia.
Przez 7 lat w Polsce rządzi sobie taki PiS, realny rząd, który ma wpływ na to, co w Polsce robi.
Tak samo prezydent.
To nie rządzą od 7 lat "niewidzialne Krasnoludki", a rządzi realny rząd, który ma wpływ na to, co w kraju robi i ma wpływ na całe społeczeństwo.
Kogo wyborcy wybrali, po raz drugi do rządu? Krasnoludki, czy realny rząd PiS?

Gdzie ja żyję i w jakim ja społeczeństwie żyję?

Teraz to, co się dzieje w tym kraju, to jest: cyrk i parodia!

PiS sobie robi co tylko chce i pozwala sobie na wszystko, a partie opozycyjne nic nie mogą zrobić z takim rządem.
Nie mogą "na zbity pysk" wyrzucić takiego rządu z rządzenia, bo się chyba tego rządu boją?
Nie potrafią jakoś zablokować Sejmu, zarzadzić strajk, żeby wywrzeć jakąś presję na PiS i zmusić taki rząd do rezygnacji.
Przecież ludzie w PiS to są tak naprawdę... tchórze i można tych ludzi postraszyć i są metody na taki rząd.
Na co czekają partie opozycyjne?
A PiS z każdym dniem szkodzi Polsce i z każdym dniem marnuje ogromne środki z budżetu.

To kto w takim razie odpowiada za złe rządy, za złodziejstwo, za marnowanie miliardów z budżetu, za nieprzygotowanie się na pandemię, za nieprzestrzeganie praworządności, za łamanie Konstytucji, za zepsucie relacji z Unią Europejską i za inne sprawy w kraju?

To nie rządzący PiS odpowiada za to wszystko, tylko jakieś Krasnoludki? Śmiech

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 21-05-2022, 23:01    Odpowiedz z cytatem

Pirat napisał/a:
PiS przywrócił socjalizm, teraz odbudowuje komunizm. III RP skończy tak jak w 1990 roku skończyła PRL: bankructwem, 3-cyfrową inflacją (*), wyprzedażą za bezcen resztek majątku narodowego. Demokracja może okazać się taką samą utopią jak socjalizm, chyba że Polacy nie potrafią z niej korzystać bo nikt nie wspomniał, że jest to system dla świadomych ludzi.

Nic dodać, nic ująć.

To rzucanie pieniędzmi na lewo i prawo (zwłaszcza na socjal dla Ukraińców) ma głęboki sens. Na początek zadłużą państwo, tak by dług był niemożliwy do spłacenia. Później w zamian za częściową redukcję tego długu oddadzą majątek państwowy: ziemię, lasy, złoża kopalin i spółki skarbu państwa. Następnie zaczną skupywać majątek od ludzi, których nie będzie stać na jego utrzymanie (na przykład dom od właściciela, którego nie stać na ogrzewanie). To też pójdzie na spłatę zadłużenia. Tak więc ostatecznie nie będziemy mieć nic i będziemy musieli być szczęśliwi. Jak zniewolone bydło.

Wzrost cen w kwietniu 2022 r. w odniesieniu do kwietnia 2021 r.

🔴opał +76,5%
🔴gaz +49,2%
🔴mięso drobiowe +46,7%
🔴autogaz LPG +43,4%
🔴olej napędowy +36%
🔴mięso wołowe +29,9%
🔴oleje i tłuszcze +28,8%
🔴masło +25,8%
🔴pieczywo +23,7%
🔴benzyna +21,5%
🔴ryż +13,6%
🔴czereśnie i truskawki +w kosmos%

Polaków za chwilę nie będzie stać na ogrzanie domu (tona węgla kosztuje już ponad 2 tys. zł), będą cierpieć głód, ale przynajmniej będą zapierniczać na socjal dla Ukraińców.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Do-ZUS-wplynely-wnioski-o-wyplate-swiadczenia-500-dla-blisko-700-tys-ukrainskich-dzieci-8337168.html

Co można powiedzieć o ludziach, którzy na rozkaz z TV zaczęli nosić szmaty na twarzach, wstrzyknęli sobie eksperymentalny preparat mRNA na nieistniejącą chorobę bezobjawową, a potem to samo zrobili swoim dzieciom, tracąc odporność immunologiczną i narażając się na poważne NOP-y. Dzisiaj płacąc podwojone raty kredytów i tracąc dorobek życia krzyczą „Sława Ukrainie”.

Zawsze będziesz żałosny, debilu:
https://dakowski.pl/zawsze-bedziesz-zalosny-debilu/


_________________
Koleje Dolnośląskie sługą narodu ukraińskiego – Głos sprzeciwu w obecnych czasach ukrofilii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 22-05-2022, 10:51    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co można powiedzieć o ludziach...

Też się zastanawiam, czy tzw. brak słów, jaki coraz częściej dopada, to skutek starczej demencji u mnie, czy też mamy do czynienia z, nieznanym nawet nauce radzieckiej, gatunkiem prdlca?
Bynajmniej nie u mnie:
https://twitter.com/i/status/1528118481501184001

PS.: Komentarze trochę uspokajają. Śmiech

PS.2: Organa mendialne "opozycji totalnej", zamiast wysmarować pinokia smołą z trocinami, grzeją temat na poważnie:
https://tvn24.pl/polska/mateusz-morawiecki-o-norwegii-posrednio-zeruje-na-wywolanej-przez-putina-wojnie-to-niesprawiedliwe-powinni-sie-podzielic-5720535
Widać, właściciel cyrku walnął pięścią w stół: - Dać im koncesję i cisza mi w tym chlewie!
I znikli kłótnie w rodzinie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 22-05-2022, 16:27    Odpowiedz z cytatem

To jest już kpina, żeby w Polsce lepiej traktować ludzi z Ukrainy niż Polaków, we własnym kraju.
Przecież, rządy w krajach europejskich, szczególnie w Unii Europejskiej to śmieją się z Polski i z rządów PiS.
Bo żaden, rozsądny rząd nie dopuściłby do tego, żeby gorzej traktować własnych ludzi.
Ja nie mam nic przeciwko pomaganiu obcokrajowcom, nie tylko Ukraińcom.
Należy pomagać w miarę możliwości. Ale wystarczy pomoc tylko jednorazowa i tyle.
Można z budżetu wypłacić jakieś zasiłki dla Ukraińców, po parę złotych i to wszystko.
Ale utrzymywanie, co miesiąc rodziny ukraińskie przez kilka lat, a może i dłużej w Polsce.
Przywileje, które na pierwszym miejscu powinny być dla Polaków ( czy Polacy pracujący byli kiedyś zwolnieni z podatku dochodowego w pracy i nie musieli oddawać żadnego podatku?
A właściwie żadnych opłat nie musieli oddawać? ). Z jakiej racji obcokrajowcy nie muszą w pracy oddawać podatku od pensji, a i jeszcze mają przyznane bezpłatne przejazdy transportem publicznym, gdzie Polacy muszą płacić za każdy przejazd, czymkolwiek, poza rowerem?
Być może to nie jest im przyznane na stałe, bo nie sądzę, by cały czas ktoś dla nich był "dobrym wujkiem" w Polsce, a przecież ci ludzie z Ukrainy dotarli do Polski cali i zdrowi i transport mieli dobry, bo to Polska też tym ludziom organizowała transport.
To jest mało pomocy dla tych ludzi?
Ilu jest takich, którzy do Polski dotarli, w grupie ponad 3 milionowej, a posiadają własne pieniądze, bo przywieźli je z Ukrainy?
Nie każdy z tych ludzi jest biedny i nie ma pieniędzy.
Chociażby tacy nie powinni otrzymać żadnych przywilejów, ani zasiłków w Polsce, bo mają pieniądze na życie w Polsce.
A ciekawe, co z tymi Ukraińcami, którzy w Polsce już mieszkają od lat i dotarli do Polski dużo przed wojną?
Tacy nie dostali w Polsce żadnych paczek i przywilejów, a po przybyciu do Polski musieli tutaj się gdzieś do pracy zatrudnić i nikt nie zwolnił tych ludzi z podatku i za wszystko musieli w Polsce płacić.
To może ci ludzie również zostali objęci tymi "przywilejami", no bo też są Ukraińcami, tyle że do Polski przyjechali ileś lat przed wojną?
A powiem też tak, iluś ludzi z Ukrainy: Ukraińcy i Ukrainki do Polski przyjechali od początku rozpoczęcia wojny w Donbasie, w 2014 roku.
I wtedy się nikt w Polsce nie interesował, że tam trwała już wojna, która trwała tylko na terenach Donbasu, a nie w całej Ukrainie.
Ale przez wojnę tam również wielu ludzi z Ukrainy wyjechało z tamtych terenów, nie tylko do Polski i bardzo dużo ludzi, młodych szczególnie opuściło Donbas, bo tam nie było przyszłości, a konflikt zbrojny spowodował brak często tam pracy.
I kto się w Polsce przejmował, jak iluś ludzi z tamtych terenów przyjechało do Polski i tutaj musieli sami szukać pracy i mieszkania?
To tamtych ludzi się gorzej traktowało w Polsce, mimo że przyjechali do Polski również z terenów wojennych, a nawet i z całej Ukrainy, gdzie tam był wyzysk i bieda, a teraz, bo jest wojna na całej Ukrainie, to już to jest pretekst, aby lepiej traktować tych ludzi, którzy do Polski przyjechali?
To jest dla mnie w ogóle nie zrozumiałe...

I ciekawe czy inne kraje w Europie, które przyjęły Ukraińców również dały takie przywileje, gdzie poza prezentami i darami, mają przyznane zasiłki, co miesiąc, zwolnienia z podatków w pracy i bezpłatne przejazdy transportem publicznym?
Czy to tylko Polska coś takiego zrobiła i PiS?
Poza tym jak Ukraińcy w Polsce podjęli i podejmą pracę, to dlaczego nie mieliby oddawać podatku i opłat do budżetu polskiego, jeżeli budżet by na tym zyskał, dzięki nowym pracownikom?
Który, rozsądny rząd by coś takiego zrobił? PiS szkodzi gospodarce polskiej, bo przez ten rząd będzie ubywało firm na rynku i będzie mniej podatków. Gospodarka w Polsce się osłabi, wielu ludzi przejdzie do tzw. "szarej strefy", żeby nie płacić żadnych podatków i ich unikac, nie z własnej winy.
A niektórzy zrezygnują w ogóle z prowadzenia w Polsce działalności, bo nie będzie sie do opłacało i przeniosą się do innych, normalnych krajów, gdzie nie ma wyzysku i tam będą prowadzili, spokojnie działalności, a już w Czechach i na Słowacji Polacy prowadzą działalności, bo to się tam opłaca.
Natomiast, PiS już nie ma środków na rozdawanie kasy, a rozdaje, na siłę z "dodruku", z pożyczek, które będą do spłacenia, a podatki i tak ten rząd zwiększa i szuka nowych.

A jeżeli się chce walczyć z inflacją i drożyzną, to jedyny sposób na to, to zaprzestanie rozdawania kasy na niepotrzebne rzeczy. Zaprzestanie drukowania kasy i zadbanie o wartość pieniądza, co jest rolą Banku Centralnego.
Po prostu, obcinanie zbędnych wydatków z budżetu, które nie są na pierwszym miejscu, a jedynie prowadzenie tych wydatków, które są najpilniejsze.
A jakie wydatki są najpilniejsze?
Przede wszystkim finansowanie ważnych zawodów państwowych, które mają prawo lepiej zarabiać i urzędów, które są ważne.
Również różnego rodzaju inwestycje publiczne, które są potrzebne.
I żadnych wydatków na bzdury.

Natomiast, PiS przez 7 lat rządów nie dbał ani o gospodarkę, ani o rynek pracy, ani o wartość pieniądza.
Wydawał ogromne miliardy na rzeczy, które nie były najpilniejsze i na pierwszym miejscu.
Samo to, że okradali budżet, że "poza budżetem" robili jakieś różne machloje... i nie wiadomo, ile miliardów zmarnowali.
Ten rząd za to, co zrobił z budżetem przez 7 lat i za "zmarnowanie miliardów" powinien karnie odpowiadać i każdy z tych ludzi w takim rządzie powinien ponieść karę, bez wyjątku.
Łącznie z samym prezydentem, który na to wszystko przyzwalał, a wiedział, co PiS przez te 7 lat robił.

On też powinien ponieść za to karę, bo nic z tym nie robił.

Poza tym odniosę się też do sprawy: pomagania ukraińskim rodzinom.
Przecież wolontariusze i organizacje pozarządowe w Polsce organizowały zbiórki pieniędzy dla tych rodzin. Organizowały paczki i to już jest dużo.
Taka pomoc wystarczy.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-05-2022, 19:04    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
To rzucanie pieniędzmi na lewo i prawo (zwłaszcza na socjal dla Ukraińców) ma głęboki sens. Na początek zadłużą państwo, tak by dług był niemożliwy do spłacenia. Później w zamian za częściową redukcję tego długu oddadzą majątek państwowy: ziemię, lasy, złoża kopalin i spółki skarbu państwa. Następnie zaczną skupywać majątek od ludzi, których nie będzie stać na jego utrzymanie (na przykład dom od właściciela, którego nie stać na ogrzewanie). To też pójdzie na spłatę zadłużenia. Tak więc ostatecznie nie będziemy mieć nic i będziemy musieli być szczęśliwi. Jak zniewolone bydło.

PiS jest odpowiedzialny za operację doprowadzenia Polski do ruiny, a następnie rozsprzedanie jej za grosze. Wywiązuje się z tej funkcji rewelacyjnie. Do tej pory myślałam, że utrata suwerenności to najgorsze co może się nam przydarzyć. Teraz widzę, że utrata stała się już faktem, a teraz PiS walczy tylko żeby jak najwięcej ugrać dla swoich mocodawców.

Rządy powinny dbać o swoich obywateli i skoro rząd Morawieckiego tak dba o Ukraińców to jest przede wszystkim rządem ukraińskim. Powody tego zjawiska mogą być różne, ale zawartość taśm nakręconych w domach uciech na Podkarpaciu i chęć otoczenia się rodakami ze "starego kraju" wydają się najbardziej prawdopodobne. Polakom zostaje tylko rola sponsora, a następnie żyranta tej imprezy.

Nie ma w tej chwili drugiego takiego państwa na świecie, które by bardziej troszczyło się o obywateli obcego, niż własnego kraju.

Ktoś wiedział o tym:
https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2020-06/apel-do-prezydenta-ukrainy-o-zakazanie-handlu-dziecmi.html

To jest dziki kraj a my jeszcze im przyklaskujemy.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 22-05-2022, 20:00    Odpowiedz z cytatem

Lady Makbet, racja słuszna.

Tylko PiS ma to gdzieś, razem z prezydentem.
Widać jak oni się zachowują. Jeżdżą na Ukrainę, do Kijowa ( wcześniej tam pojechał prezes PiS, z premierem - kłamcą ), a teraz tam pojechał prezydent, Pan Duda.
I po co ci ludzie tam jeżdżą? Bo się "lansują" na wojnie.
Popisują się i chcą pokazywać głupotę Polakom. Skumali się z prezydentem Ukrainy i co oni teraz razem stworzą?
Polska teraz będzie "dobrym wujkiem" dla biednej Ukrainy, ale przed wojną Polska nie interesowała się Ukrainą, ani też wojną w Donbasie.
I były już rządy PiS.
A ilu Ukraińców i ile Ukrainek przez lata jeszcze przed wojną przybywało do Polski za pracą i lepszym życiem?
Przecież jeszcze przed wojną w Polsce już, szacunkowo mieszkało, ok półtora miliona ludzi z Ukrainy, w całej Polsce.
I ktoś w Polsce dał przywileje i prezenty tamtym ludziom z Ukrainy? Nie, nie dał.
Oni musieli się zatrudniać do pracy i zarabiać na swoje utrzymanie. I też wyjeżdżali ze swojego kraju, z powodu biedy i gorszego życia.

A teraz, nagle: pretekst wojny w całej Ukrainie...

Ale co to ma do rzeczy?

Polacy powinni wyjść na ulicę miast, w protestach i demonstracjach, sprzeciwiając się lepszemu traktowaniu ludzi z Ukrainy, niż samych Polaków.
Polacy nie mogą sobie na to pozwolić, żeby we własnym kraju byli gorsi od obcokrajowców.
Bo oczywiście, pomagać należy, nie tylko Ukraińcom, ale nie utrzymywanie za pieniądze podatników polskich ludzi z Ukrainy.

To już jest naprawdę, poważna przesada i przekroczenie granicy.

Jeżeli tego rządu się nie odsunie teraz z rządu i nie powstrzyma się tego rządu, to oni będą sie posuwali do gorszych rzeczy i będą płakali Polacy i wyborcy.
Będą mieli to na własne życzenie i tutaj nie jest to wesołe i nie ma tu nic do śmiechu.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 200 z 202 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 199, 200, 201, 202  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  HomeRejestracjaLogowanieRegulaminFAQAdministracjaUżytkownicyOstrzeżeniaStatystykiSzukajAlbum
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2022 infokolej.pl