Korzystanie z niezaufanych kodów QR naraża nas na niebezpieczeństwo
Korzystając z niezaufanych kodów QR, można paść ofiarą tzw. quishingu, czyli wyłudzenia danych poprzez zeskanowanie fałszywego kodu QR – ostrzegają eksperci serwisu ChronPESEL.pl.
W związku z nowym projektem ustawy Prawo Komunikacji Elektronicznej, nad którym pracuje Ministerstwo Cyfryzacji, Polska stanęła na progu znaczących zmian w przepisach dotyczących prywatności. Zgodnie z projektem, operatory telekomunikacyjni będą zobowiązani do archiwizacji danych dotyczących rozmów telefonicznych, SMS-ów oraz aktywności w komunikatorach internetowych przez okres do 12 miesięcy, co umożliwi służbom dostęp do tych informacji na żądanie.
Czy nowa ustawa telekomunikacyjna uderzy w naszą prywatność?
21 maja do Sejmu wpłynął nowy rządowy projekt ustawy „Prawo komunikacji elektronicznej”, który wywołał szeroką debatę w mediach. Wiele osób obawia się, że nowa regulacja, wdrażająca prawo unijne, stworzy przestrzeń do naruszeń prywatności i inwigilacji, tym razem bez konieczności uzyskania zgody sądu czy prokuratury.
Służby łatwiej zajrzą nam do telefonów? Siemoniak: To nie inwigilacja
Szef MSWiA Tomasz Siemoniak powiedział we wtorek, że trwają prace dotyczące zmian przepisów, które dotyczą tego, jak mają wyglądać wnioski służb do sądów i prokuratury ws. inwigilacji. Chodzi o dostęp do komunikatorów internetowych.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum