Kalkulator na stronie ets2koszty.pl wyliczył, ile wyniesie mnie nowy unijny podatek ETS2. Otóż w roku 2027 z tego tytułu w benzynie oraz gazie ziemnym do ogrzewania domu i wody, a także do gotowania zapłacę dodatkowo ponad 1200 złotych. W 2030 roku będzie to już ponad 2200 złotych, a w 2050 roku – niemal 20 tys. złotych. Jedyna nadzieja w tym, że to mało realne, by za 26 lat Unia Europejska jeszcze istniała.
Unia Europejska pracuje nad wprowadzeniem nowego podatku od ogrzewania, który ma objąć użytkowników węgla, gazu, ekogroszku oraz oleju opałowego. Nowa opłata jest częścią szerszych działań mających na celu redukcję emisji dwutlenku węgla w ramach systemu ETS (Emission Trading System), rozszerzonego o sektory budownictwa i transportu, znanego jako ETS 2.
Po „zielonym ładzie”, Unia Europejska rozpoczęła procedury wdrażania we wszystkich krajach członkowskich „niebieskiego ładu”. Tym razem pod pretekstem ochrony zasobów wodnych będzie się utrudniać nam życie, podnosić ceny i wykluczać z życia nieprawomyślnych.
Bioróżnorodność, czyli wygaszanie Polski. Unijne rozporządzenie może mieć katastrofalne skutki
Unijne rozporządzenie o odbudowie zasobów przyrodniczych to kolejne zawłaszczanie pod pretekstem ekologiczno-klimatycznym kompetencji krajów członkowskich przez Brukselę. Może ono mieć katastrofalny wpływ na prawo własności, wolność gospodarczą i rozwój ekonomiczny, a co więcej, jest sprzeczne z polską racją stanu.
Słowacja stawia opór dyrektywie ETS 2, która wywoła biedę
Słowacja niedawno podjęła kontrowersyjną decyzję, która może wpłynąć na przyszłość polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Minister środowiska Tomáš Taraba ogłosił, że jego kraj nie zamierza wdrażać nowej dyrektywy ETS 2, która miałaby nałożyć dodatkowe opłaty za emisje w sektorach ogrzewania i transportu. Słowacja argumentuję, że koszty te są zbyt wielkim obciążeniem dla obywateli, zwłaszcza w kontekście trwającego kryzysu energetycznego i inflacyjnego.
Unia Europejska, w swojej nieustannej kampanii na rzecz „ochrony klimatu”, po raz kolejny wprowadza regulacje, które bezpośrednio uderzają w zwykłych obywateli. Tym razem na celowniku znalazły się kominki.
Koniec ogrzewania mieszkań i domów gazem: najpierw dodatkowy podatek, potem całkowity zakaz?
Dyrektywa budynkowa UE oraz projekt objęcia opłatami za emisję CO2 także osób prywatnych stawiają pod znakiem zapytania sensowność ogrzewania gazem mieszkań i domów. Gaz, choć emituje mniej gazów cieplarnianych, formalnie uznawany jest za paliwo emisyjne i docelowo musi ustąpić miejsca OZE. Czy to oznacza jednak, że korzystanie z gazu przez gospodarstwa domowe będzie wkrótce zakazane?
To już postanowione! Zapłacimy nowy podatek za… ogrzewanie domów
Zakaz montowania w nowych budynkach pieców na węgiel, a nawet na gaz ziemny i obowiązek montowania paneli fotowoltaicznych. Do tego przymusowe remonty i docieplanie domów na koszt właścicieli. Te regulacje już zostały przegłosowane w Brukseli. Wszystko w imię walki z emisją zanieczyszczeń. Ale to jeszcze nie koniec. Ci, którzy na razie nie są „zeroemisyjni” zapłacą podatek za ogrzewanie domów węglem i… gazem.
To już postanowione! Zapłacimy nowy podatek za… ogrzewanie domów
Zakaz montowania w nowych budynkach pieców na węgiel, a nawet na gaz ziemny i obowiązek montowania paneli fotowoltaicznych. Do tego przymusowe remonty i docieplanie domów na koszt właścicieli. Te regulacje już zostały przegłosowane w Brukseli. Wszystko w imię walki z emisją zanieczyszczeń. Ale to jeszcze nie koniec. Ci, którzy na razie nie są „zeroemisyjni” zapłacą podatek za ogrzewanie domów węglem i… gazem.
Zdarzyło ci się tłumaczyć rodzinie lub znajomym, że Zielony Ład to nowa wersja komunizmu, prowadząca do zubożenia i kontroli społeczeństw, a oni patrzyli na ciebie sceptycznie lub wręcz pukali się w czoło? Nic dziwnego. Do typowego Kowalskiego trafiają argumenty proste i bardziej przyziemne. Oto więc zestaw najistotniejszych, czysto technicznych informacji w pigułce, pozbawionych ideologicznej otoczki, które zdecydowanie ułatwią wam zadanie.
Komisja Europejska (KE) wydała pierwsze wytyczne dotyczące dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD). Bruksela wskazała, że od początku 2025 roku przestaną być dofinansowane nowe piece na paliwa kopalne, w tym na gaz.
Mało kto zwraca uwagę, że cała transformacja energetyczna UE wraz z ideologią zrównoważonego rozwoju ignoruje prawa ekonomii. W wyniku prowadzenia określonej polityki podpieranej ideologią klimatyzmu firmy zmuszone są do inwestycji nie w to, co przynosi największy zysk z punktu widzenia rynku, tylko w to, czego regulacjami żądają politycy i na co są największe dotacje.
To koniec naprawiania samochodów. Unia wprowadza zakaz
Miliony polskich kierowców staną przed wyzwaniem: Nowe przepisy Unii Europejskiej mogą wkrótce zakazać napraw pojazdów starszych niż 15 lat. Dla wielu osób korzystających z takich aut na co dzień oznacza to konieczność wymiany pojazdu, co wiąże się z dużymi kosztami.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum