Maykin, w opolskim nie ma konkretnych 'przydziałów' szynobusów. Pewnie będą (jak drugi dotrze też) jeździły na wszystkich spalinówkach w regionie, chociaż i zdarzają się jazdy pod 'drutem' - Opole - Kędzierzyn na tankowanie do tego ostatniego miasta.
Przed świętami widziałem to cudo na stacji w Opolu, nie za bardzo mi się ono podoba no i nie jest takie lekkie jak na szynobus, nie wiem tylko czemu obsługa miała kłopoty z manewrowaniem tym składem po stacji?
_________________ TOZK nadal walczy!!!
POZDRAWIAM KOLEJOWO Z OPOLA!
*ARTUR*
misiel86, W którym były problemy z silnikiem?
Bo jeśli chodzi o SA137-004 to niedługo po przyjeździe do Opola miał swoją jazdę w Opolskim Ekspresie Dętym i wszystko było dobrze.
_________________ TOZK nadal walczy!!!
POZDRAWIAM KOLEJOWO Z OPOLA!
*ARTUR*
Oni są już dostatecznie zajęci robotą, nie potrzebują, a raczej nie są w stanie obsłużyć większej liczby zleceń.
Nawet jeśli wygrałny ZNTK MM to i tak te szynobusy byłby składane w bydgoskiej PESIE.. dlaczego? a no dlatego że właścicielem ZNTK MM jest PESA Poza tym uważam że zamiast sie włóczyć po sądach (mowa o newagu i PESIE) powinni wspólnie połączyć siły.. no i dopomóc Polskiej kolei produkując jak najwięcej nowego taboru.. Nie kupując przy tym żadnego z zagranicy.. Czemu? bo kryzys .. Lepiej niech Polska inwestuje w Polskie wyroby nie zagraniczne..
Opolskie wyjaśnia, dlaczego kupuje krótkie zespoły trakcyjne
Samorząd województwa opolskiego ogłosił przetarg na zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych. Z obsługi regionu chce zupełnie wyeliminować stare EN57, jednak zamierza kupić pojazdy o mniejszej, lub jedynie nieco większej pojemności.
Województwo opolskie nie otrzymało żadnej oferty w przetargu na dostawę nowych zespołów trakcyjnych, przez co samorząd unieważnił całe postępowanie. Region chciał kupić 5 lub nawet 20 jednostek, 3- oraz 4-członowych.
Samorząd województwa opolskiego ogłosił właśnie ponowiony przetarg na dostawę nawet 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych w dwóch wariantach, 3- oraz 4-członowej. Zamówienie podstawowe opiewa jednak tylko na pięć pociągów, z czego dwa to pojazdy krótsze, a trzy krótsze. Na dostawy pięciu zespołów trakcyjnych przeznaczono aż cztery lata.
Mocnym akcentem kończy się ten rok dla samorządu województwa – ostatniego grudnia marszałkowie podpisali umowę z PESA Bydgoszcz S.A. na nowe pociągi, które będą wozić pasażerów w naszym regionie. To najnowocześniejsze elektryczne składy typu ELF. To jedna z najważniejszych tegorocznych umów.
Woj. opolskie ogłosiło przetarg na dostawę nowego taboru spalinowego
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego (UMWO) chce kupić kolejne nowe pociągi. Przedmiotem zamówienia jest dostawa od 5 (zakres podstawowy) do nawet 15 nowoczesnych spalinowych zespołów trakcyjnych (szt). To kolejna inwestycja w rozwój regionalnego transportu kolejowego. W końcówce ub. r. Opolszczyzna zawarła kontrakt ze spółką Pesa Bydgoszcz – największy polski producent pojazdów szynowych dostarczy elektryczne Elfy.
Nowe spalinowe zespoły trakcyjne dla województwa opolskiego będą pojazdami prawdopodobnie dwuczłonowymi o układzie wnętrza przystosowanym typowo do ruchu regionalnego. Nowością będzie zastosowanie sprzęgów samoczynnych, a także zwiększenie liczby miejsc dla rowerów, które zamiast na wieszakach będą przewożone w pozycji poziomej – wynika ze specyfikacji warunków zamówienia dla 5 nowych spalinowych zespołów trakcyjnych, opublikowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Pojazdy będą technicznie przystosowane do wjazdu na terytorium Czech.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum