Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Ceny biletów krajowych i międzynarodowych
Autor Wiadomość

Kajetan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2007

PostWysłany: 06-06-2008, 11:36   Ceny biletów krajowych i międzynarodowych Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś potrafi podać porównanie cen biletów wewnętrznych w poszczególnych krajach z cenami międzynarodowymi?
Wybieram się w podróż po Europie nie mając biletów bezpłatnych (jedynie zniżkę 50%). Dlatego ważne jest dla mnie, gdzie opłaci się kupić bilet krajowy, a gdzie międzynarodowy. Przykładowo: gdy będę w Offenburgu (w Niemczech blisko granicy z Francją) i będę chciał jechać do Paryża, to czy opłaci się kupić bilet międzynarodowy Offenburg - Paryż, czy raczej przejechać jakąś komunikacją lokalną króciutki odcinek do Strasbourga (we Francji), a tam kupić bilet wewnętrzny Strasbourg - Paryż?
W tej chwili interesują mnie: Niemcy, Francja i BeNeLux, ale w przyszłości - również inne kraje Europy.
Jeśli ktoś jest w stanie przedstawić takie porównanie, to będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawia Kajetan.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 10-06-2008, 08:12    Odpowiedz z cytatem

Jeśli cała Europa to czy nie lepiej rozważyć cenowo ofertę Inter Rail (np. do 26 lat)?

[ Dodano: 10-06-2008, 08:24 ]
Albo jeżeli chodzi o Benelux to warto skalkulować bilet Benelux Interrail Pass który pozwala na podróż 3, 4 , 6 lub 8 dni w czasie miesiąca po Beneluxie. Najtańsza opcja dla młodziezy 2 klasa na 3 dni to koszt ok. 280 zł a na 8 dni to ok. 600 zł. Nie wiem na ile aktualne te ceny. Przeliczyłem je z tej strony http://www.railchoice.co.uk/benelux_tourrail.html?aid=19&prodid=17
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Lis 2005
Skąd: z bocznego toru...

PostWysłany: 10-06-2008, 10:09    Odpowiedz z cytatem

Jak się nie mylę na trasie Offenburg - Strasbourg jeżdżą prywatni przewoźnicy więc FIP nie obowiązuje. Ja do paryża jechałem przez Saarbrücken. Jeżdżą bezpośrednie poc ICE do Paryża.

_________________
Jestem dyspozytorem własnego toru...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kajetan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2007

PostWysłany: 18-06-2008, 10:17    Odpowiedz z cytatem

Fipowiec napisał/a:
czy nie lepiej rozważyć cenowo ofertę Inter Rail (np. do 26 lat)?


Niestety, w moim przypadku chodzi o emerytów. A także o osoby, które już wykorzystały bezpłatny bilet na ten rok.
Kajetan.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Lis 2005
Skąd: z bocznego toru...

PostWysłany: 18-06-2008, 10:43    Odpowiedz z cytatem

No to karta zniżek 50% pozostaje.

_________________
Jestem dyspozytorem własnego toru...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kajetan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2007

PostWysłany: 09-07-2008, 13:20    Odpowiedz z cytatem

I pozostaje pytanie, czy lepiej kombinować tak, żeby kupować bilety wewnętrzne poszczególnych krajów, czy raczej międzynarodowe.
Kajetan.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Renee Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 25 Cze 2007
Skąd: W-wa

PostWysłany: 18-08-2008, 21:33    Odpowiedz z cytatem

kris napisał/a:
Jak się nie mylę na trasie Offenburg - Strasbourg jeżdżą prywatni przewoźnicy więc FIP nie obowiązuje. Ja do paryża jechałem przez Saarbrücken. Jeżdżą bezpośrednie poc ICE do Paryża.



a mnie wpuścili; wsiadałam w Kehl (kierunek strasbourg) i z uwagi na powyższe wiadomości zapytałam konduktora (po angielsku) czy mogę na ten bilet jechać i powiedział, że ok.
Może warto zapytać, a jak nie to dopłata do ICE międzynarodowego i nim dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Lis 2005
Skąd: z bocznego toru...

PostWysłany: 20-08-2008, 19:18    Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Dokładnie przejechałem ze Strasburga do Offenburga. Sprawdzali mi bilety i nie było problemu. Więc w sumie to nie wiadomo jak to jest na prawdę. Rozkład dziwnie pokazuje i dlatego wcześniej myślałem że się nieda.... a jednak Smile

_________________
Jestem dyspozytorem własnego toru...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl