Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Z FIP-em na Sardynię
Autor Wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 04-02-2009, 11:11   Z FIP-em na Sardynię Odpowiedz z cytatem

Na Sardynii jeszcze nie byłem, ale właśnie czytałem artykuł w "Kurierze PKP" na temat dojazdu na Sardynię z biletem FIP i uznałem że być może nie wszyscy mają dostęp do tego czasopisma więc chciałbym napisać tu o najważniejszych informacjach.
Na Sardynii funkcjonują 2 przedsiębiorstwa kolejowe. Jedno jest zarządcą linii normalnotorowych i to jest FS Trenitalia gdzie są normalnie honorowane bilety FIP na Włochy, a drugie jest zarządcą linii wąskotorowych FdS (Ferrovia della Sardegna gdzie już bilety FIP nie obowiązują. Na Sardynii funkcjonuje tylko kolej regionalna bez obowiązku dopłat, pociągi nie kursują w nocy. Na Sardynię można dostać się promem lub samolotem. Prom kursuje pomiedzy Civitavecchia a Golfo Aranci (Sardynia). Podróż promem trwa ok 10 godzin a cena biletu waha sie pomiędzy 30 a 60 EUR. Promów jest kilka w ciągu dnia, w okresie letnim więcej. Warto rozważyć drogę lotniczą którą obsługuje np. tania linia Easyjet. Lot z Mediolanu do Cagliari można już wykupić za 30 EUR ze wszystkimi opłatami rezerwując odpowiednio wcześniej.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl