Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Połączenia z Turcji do Azji
Autor Wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 28-05-2009, 21:41    Odpowiedz z cytatem

A w takim razie czy na biletach, jakie są wydawane na Turcję, jest nadrukowana klasa na jaką bilet przysługuje? Jeśli tak, to czy wie ktoś może czy można tam robić do nich dopłatę, żeby tą sypialką się zabrać?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 29-05-2009, 00:01    Odpowiedz z cytatem

Pokazywałem swój bilet jednemu Turkowi i on mi tłumaczył co tam jest napisane, więc tak;
Jest napisane imię i nazwisko, komu bilet przysługuje, klasa (u nas wydają na 1 klasę - w kurierze PKP czytałem, że nawet jak masz uprawnienia na klasę 2, to na Turcję dostaniesz na 1 klasę), słownie, że to jedna osoba i trasę oraz datę ważności.
Aby kupić dopłatę, pokazujesz bilet w kasie i dostajesz dopłatę do bezpłatnego biletu, przeważnie koszt to 32TL (koło 16euro).
Na samej górze biletu jest napisane, że to jest bezpłatny bilet, ogólnie Turcy go znają i nie miałem problemów ani w pociągu, ani w kasach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kapikule Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lut 2008
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 30-05-2009, 23:34    Odpowiedz z cytatem

miałem okazję trzy razy jechać do Stambułu z Bułgarii, postoje na granicy zawsze są długie. Trzeba przygotować sie nawet na 3 godziny opóźnienia w drodze do Stambułu, to nie bedzia zaskoczenia. Tureccy celnicy nie przejmują się rozkładami jazdy, odprawa paszportowa i wizowa potrwa do 2 godzin, ale i tak trzeba poczekać na celników. Miałem raz nawet 4,5 godziny opóźnienia w Stambule! Raz w pociągu spotkałem tureckiego kierownika pociagu który jak sie okazało przez 5 lat pracował w Bielsku Białej i dość dobrze mówił po Polsku. Ponadto zakup biletów w Stambule to też interesujące przeżycie i trwa trochę czasu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl