Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 96, 97, 98  Następny
Frekwencja w małopolskich pociągach
Autor Wiadomość

Michał M. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lut 2008

PostWysłany: 22-11-2012, 20:15    Odpowiedz z cytatem

Jak wiadomo od nowego rozkładu leci odcinek Skawina - Oświęcim, więc wybrałem się na wycieczkę zobaczyć czy likwidacja pociągów jest uzasadniona.
Kraków Gł. 14:40 Spytkowice 16:13 EN57
Spytkowice 16:24 Kraków Gł. 18:00 EN81
Na starcie 12 osób, Zabłocie-1, +2, Płaszów+3, Krzemionki+2, Bonarka+3, Swoszowice+1, Sidzina-2, Skawina około -5+5, Skawina Zach. +3, dalej tylko wysiadający z wyjątkiem Brzeźnicy+1. Jedzie grupa kolejarzy i dyskutują, czy wynająć busa po 8.12
z powrotem do Skawiny około 5 osób na pokładzie, od Skawiny 10. W Skawinie stoi spóźniony EN57 z Zakopanego, na pokładzie kilkanaście osób. Ten sam wyprzedza nas potem na Płaszowie, zmieniwszy czoło w 2 minuty!
Niestety kulminacyjne 25 osób ciężko nazwać zadowalającą frekwencją jak na porę szczytową. Szczególnie, że część stanowią kolejarze. Pomimo dobrej oferty cenowej (PwDC, strefowe) nie ma chętnych. Może faktycznie lepiej przestać wozić powietrze.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomasso86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2008

PostWysłany: 23-11-2012, 01:22    Odpowiedz z cytatem

Pierdoły kolega pociska. Puść ostatni pociąg z Tarnowa do Krakowa koło 16:00 a w ciągu całego dnia tylko 5 par REGIO - to będzie to samo Razz Uzasadniona to jest likwidacja całej dotowanej kolei, jeśli ywierdzisz, ze zasadne jest zamykanie kolejnej linii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 23-11-2012, 06:41    Odpowiedz z cytatem

To trzeba przejechać się w Niedziele tym pociągiem 15:34 z Oświęcimia .
Albo w piątek wieczór po 15 . 60-70 osób minimum .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 23-11-2012, 10:55    Odpowiedz z cytatem

Od 2 miesięcy wiadomo, że pociągi od grudnia nie będą jeździć. Myślę, że jak komuś skończył się miesięczny to już nowego nie kupował, i zarazem przestał korzystać z tego połączenia. Bo zwykle w dni powszednie oprócz piątku pociągi popołudniowe z KG do Oświęcimia p.Spytkowice miały na starcie 40-60 pasażerów, z kulminacją przed Skawiną. W piątki bywało nieco lepiej. W niedziele popołudniowe z Oświęcimia na EN57 miały nawet do 90% miejsc zajętych. Fakt, że bywały kursy, gdzie jechało nawet i po kilka osób tylko, co nie oznacza, że frekwencja ogólnie była niezadowalająca, już szczególnie, że większość kursów była jednak na EN81.Druga sprawa, że mieszkańcy nieraz apelowali o korektę rozkładu jazdy i przesunięcia nawet 15-20 minutowe, by zdążyć do pracy/szkoły. Przykład: 33022 przyjeżdża do KG o 6:57. Chyba za późno by zdążyć na 7? A za wcześnie na 8... W drugą stronę nie jest lepiej: przyjazdy do Oświęcimia o 6:24 i 8:35... Zamiast zrobić sondaże (nawet telefoniczne) i zapytać gdzie ludzie pracują i o której zaczynają, kolej woli sobie wpisać godziny z d**y, i zobaczyć co się stanie... Zaiste, kosztowny eksperyment.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-11-2012, 16:40   

Panowie, trudno zdobyć klienta puszczając po 3-6 par pociagow na jakiejs linii. Myslicie że na Krakow-Tarnow jezdzi wiecej ludzi niz na Krakow-Sedziszow bo tam jakos specjalnie lubia albo nie lubia pociagow? Wszystko jest wypadkową czynnikow ktore decyduja o wyborze srodka transportu. Niestety, kolej wynosi sie tam, gdzie uruchamia kilka par polaczen. Busiarze z łatwością wygryzą 5 par pociagow 20 parami busów. Kto kupi bilet miesieczny na pociag, ktory raz przyjedzie opozniony bo śnieżyca, za tydzien nie przyjedzie w ogole bo samobójca, albo sie spoznia przez modernizacje. Kto bedzie ryzykował kupno miesiecznego, w sytuacji że jak pociag nie przyjedzie, to nastepny za 5 godzin ? Kiedys stałem w Zabierzowie i czekałem na pociag, zapytalem sie stojacej kobiety o ktorej jedzie, to ona powiedziala że nie wie, bo co chwile jezdza. I tam bedzie klientela ! Nie bedzie zas klienteli na liniach typu Tarnow-Krynica czy Oswiecim-Spytkowice-Krakow. Albo kolej uruchamia rozsadna liczbe polaczen regionalnych, a takie minimum wynosi jakies 8-10 par, albo wegetuje i pełni role ładnego dodatku do transportu busowo-autobusowego (linie takie jak Jaslo-Rzeszow, Lublin-Stalowa Wola, Skarzysko-Ostrowiec, Krynica-Nowy Sacz etc). Takie podejscie sie konczy. Zrozumialy to Koleje Slaskie, ktore nie bawia sie w uruchamianie 3 polaczen dziennie i albo uruchamiaja od razu 8, albo w ogole nie jezdza. Ja np nie widze sensu uruchamiania dla wiwatu i zasady pociagow z Chabowki do Sacza czy z OSwiecimia do Katowic. Lepiej poczekac na odpowiednia chwile i wtedy walczyc o pasazera,a nie utrwalac obraz kolei jako wlekącej sie, drogiej i kursujacej 2 razy na dzien.

Dlatego los połączen przez Spytkowice jest przypieczętowany. Moze kiedys dojdzie do reaktywacji, przy lepszej sytuacji finansowej wojewodztwa, niezbednej rewitalizacji i zwiekszeniu ilosci polaczen.
Powrót do góry

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 23-11-2012, 18:32    Odpowiedz z cytatem

Pociągów z Oświęcimia do Katowic nie widzisz sensu uruchamiania?
To pojedź poranym ze średnią frekwencją około 100 osób...
A poza tym pociągów uruchamiać nie trzeba-one jeżdżą w liczbie 3 par a od nowego rozkładu 10 par
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-11-2012, 20:18   

To nie wiedziałem - to był akurat przykład, widać chybiony. Nie miej za złe, liczy sie chyba meritum.
Powrót do góry

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-11-2012, 22:10   

Cytat:
Dlatego los połączen przez Spytkowice jest przypieczętowany. Moze kiedys dojdzie do reaktywacji, przy lepszej sytuacji finansowej wojewodztwa, niezbednej rewitalizacji i zwiekszeniu ilosci polaczen.

Niestety, mści się niegdysiejsze działanie decydentów, zmierzające do wygaszania popytu. Przecież tam pociągi jeździły często a zainteresowanie było spore - przecież Ci ludzie nie wymarli. Zamknąć linię będzie łatwo, przyzwyczaić ponownie do kolei znacznie trudniej.
Powrót do góry

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 23-11-2012, 23:21    Odpowiedz z cytatem

Będę złośliwy - może warto, by samorządy wzdłuż tej linii wymogły na UMWM przekazanie obsługi tej linii KŚ?
BP, MSPANC Cool
Wybaczcie, wiadomo, że to głupi pomysł, bo KŚ zgodnie ze swymi zasadami próbowałyby uruchomić tam nie mniej niż 8 par połączeń. UMWM by poszedł z torbami Razz
Po prostu co chwilę mowa o tej linii, której los wszak jest już przesądzony...

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 23-11-2012, 23:32    Odpowiedz z cytatem

PR-y już się praktycznie zwinęły - Katowice-Kraków bezsensowne bawienie się rozkładem a remontem ani widu anie słychu. 5 par w przyszłym rozkładzie to też kpina jest ciekawe czy pojedzie na EN71 albo 2 EN57 Very Happy Jakoś tak w marcu 2012 PR-y się bawiły kiblami i zdarzały się o 13 podwójne składy do Katowic z Krakowa z 10 pasażerami na pokładzie nieraz.

A niech kurcze kasa robi obiegi, a pociągi stoją na bocznicach - to jest definicja MZPR i PKP PLK w Krakowie. Dlaczego to obywatele RP mają nie być dyspozytorami torów/portfeli i wystawiali do jeżdżenia pociągi/kasę której będzie więcej bo będzie czym dojechać w celu zakupienia towaru, lepiej żeby pieniążki na premię dla "góry" leciały i robiły obiegi.

No cóż przykre ale prawdziwe, mam nadzieję że nie pogmatwałem za bardzo.

Ciekawe jak likwidacja Spytkowic odbije się na odcinku Oświęcim-Trzebinia i Czechowice Dz-Oświęcim, ja stawiam że oczywiście stracą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Elektronik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2011
Skąd: Kraków

PostWysłany: 25-11-2012, 17:14    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj (24.11) na R-17 do Tarnowa był ED72-010 + jakiś EN71. Jechałem nim całą relację.

Zająłem w nim miejsce z moją siostrą jakieś 20 minut przed odjazdem w ra. Chwilę po zajęciu miejsca dosiadł się do mnie gość w szarym płaszczu, wiek ok. 50-60 lat.
Siedzenie dalej siedziała babka, której kurtka wisiała tak, że kieszeń była z mojej strony . Widziałem co jest w tej kieszeni. I ten gościu w płaszczu powiesił płaszcz koło kurtki tej babki. Gdy wieszał sobie ten płaszcza szperał w kieszeni tej kurtki. W tym momencie się przesiedliśmy z siostrą.
Poszliśmy do sb. Po kilku chwilach ten gość przechodzi przez nasz wagon. On już wcześniej spacerował kilka razy jak siedzieliśmy w ra...

Uważajmy jak wieszamy kurtki w jednostkach...

Później za Prokocimiem rozpędziliśmy do ok. 50 km/h i zgasło światło. I tak turlaliśmy się do Bieżanowa.
W Kłaju przepuszczaliśmy Nikifora i 120. Już było +10.

Do Tarnowa przyjazd z opóźnieniem ok. 20 minut z powodu przepuszczania większej ilości pociagów.
Frekwencja całościowa ok. 70 %

A na 124 ED72-008 - frekwencja 70%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yosujiro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Paź 2012

PostWysłany: 25-11-2012, 17:58    Odpowiedz z cytatem

To czemu nie zareagowales? Ja juz raz mialem taka sytacje i dzieki mojej reakcji kobieta nie stracila portfela a goscia zlapal przechodzacy obok SOK. Zamiast teraz dawac rady trzeba bylo wtedy dzialac. Pomyslales ile osob gosc mogl jeszcze przez brak Twojej reakcji "zkroic"? :\
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

urban2604 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Cabanów :)

PostWysłany: 25-11-2012, 18:48    Odpowiedz z cytatem

Łatwo powiedzieć zareagować .W pociągach Katowice - Kraków jak jeździłem nimi jeszcze rok temu to sposób działania złodziei podany przez Elektronik na odcinku śląskim był normalnością .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Elektronik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2011
Skąd: Kraków

PostWysłany: 25-11-2012, 19:33    Odpowiedz z cytatem

yosujiro napisał/a:
To czemu nie zareagowales? Ja juz raz mialem taka sytacje i dzieki mojej reakcji kobieta nie stracila portfela a goscia zlapal przechodzacy obok SOK. Zamiast teraz dawac rady trzeba bylo wtedy dzialac. Pomyslales ile osob gosc mogl jeszcze przez brak Twojej reakcji "zkroic"? :\


Na szczęście nic nie wziął.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yosujiro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Paź 2012

PostWysłany: 25-11-2012, 19:54    Odpowiedz z cytatem

Ale zwrocic mu uwage mozna bylo. To ze nic nie wzial nic nie zmienia.
Urban, czy to ze byl normalnoscia jest wystarczajacym powodem zeby nie reagowac widzac takie zachowanie? Ciekawe jak Ty bys sie czul gdyby Ciebie okradli w niezle zapelnionym pociagu wiedzac, ze ktos mogl zauwazyc kradziez i nic z tym nie zrobil.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 90 z 98 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 96, 97, 98  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl