Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Następny
Bunt podróżnych w pociągu z Łodzi do Warszawy
Autor Wiadomość

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 23-11-2010, 19:52    Odpowiedz z cytatem

Proponuję na tej linii TLK zastąpić EIC. Odrazu komfort podróżowania poprawi się. PKP Intercity powinno uruchomić przynajmniej 1 pociąg EIC odjeżdżający między 5 a 6 rano zamiast TLK. Wówczas ci, którzy narzekają na złe warunki podrózowania w TLK odczuli by poprawę. Napewno będą chętni na tą cenę Łódź to prawie 743 tys. mieszkańców znajdą się napewno chętni do podróżowania takimi pociągami. Wtedy nie będzie narzekania bo będzie wybór.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 23-11-2010, 21:07    Odpowiedz z cytatem

Już jest wybór - TLK, IR, KM...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 23-11-2010, 21:13    Odpowiedz z cytatem

IR - za mało pociągów. Nie opłaca się kupować miesięcznego u nich, jeśli się jeździ codziennie w różnuch porach. Dobre dla wypadów jednorazowych.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

innocenty3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-11-2010, 21:58    Odpowiedz z cytatem

Torreador dał świetny pomysł, już nie będzie jęczenia podróżnych z miasta Żyrardów. Pociąg kategorii EIC poprostu nie będzie się zatrzymywał w tak pięknym mieście. Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 23-11-2010, 22:08    Odpowiedz z cytatem

Ludzie Kochani, z Żyrardowa i nie tylko. Zrozumcie że nie ma technicznej mozliwości zwiększenia ilości wagonów w TLK z Łodzi do Warszawy, perony st. Łódź Fab. nie zmieszczą więcej niż 11-12 wagonów. Nawet chyba nie te 12. Więcej pociągów nie da rady uruchomic bo nie ma ich po prostu gdzie zmiescic w średnicowym, ani tym bardziej że będzie remont Skierniewice-Warszawa.
Mam nadzieje ze dobrze wytlumaczylem.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Urbi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Kwi 2009
Skąd: Łódź / UK

PostWysłany: 23-11-2010, 22:48    Odpowiedz z cytatem

Gdyby nie remont E65 i Skierniewice - Warszawa, wydłużenie pociągu EIC "Neptun" do/z Łodzi było by jak najbardziej na miejscu. Very Happy

Oczywiście bez postojów na odcinku Łódź - Warszawa. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 23-11-2010, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Urbi, myslie ze frekwencja na odcinku łódź-Warszawa oscylowałaby gdzies na 30%. Pamietasz jak jezdzil juz kiedys Neptun?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

norbert
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-11-2010, 22:54   

Żeby Neptun był opłacalny na odcinku Łódź-Warszawa trzeba by zlikwidować Asnyka.
Powrót do góry

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 23-11-2010, 22:58    Odpowiedz z cytatem

norbert, Asnyk i tak wozi powietrze poza sezonem ,więc chyba niewiele by to dało Very Happy

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Urbi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Kwi 2009
Skąd: Łódź / UK

PostWysłany: 23-11-2010, 23:09    Odpowiedz z cytatem

Jak czas przejazdu do Trójmiasta jest taki, jaki jest. To nie dziwota, że jeździ pusty. Po likwidacji "Asnyka", "Neptun" od samej Łodzi mógł by mieć całkiem niezłą frekwencje.

Oczywiście, tą opcje biorę pod uwagę, dopiero po modernizacji E65 i Skierniewice - Warszawa. Wtedy czas przejazdu był by dużo bardziej zachęcający do podróży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

TKMaxx Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2010
Skąd: Polska

PostWysłany: 24-11-2010, 10:13    Odpowiedz z cytatem

sasho33 napisał/a:
Te SPOT-y będą zabrane z pociągów, na które pójdą ED74 (Krakowianka, Słowiniec, Barbakan - na Barbim też jeżdżą te wagony obecnie), i kilku innych na które te ED74 nie pójdą.


Edyty pojadą do Krakowa, Poznania i Białegostoku

Chciałoby się powiedzieć "...a nie mówiłem"

_________________
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą! Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 24-11-2010, 10:45    Odpowiedz z cytatem

zabierzcie je z Białegostoku, ja myślałem że do Katowic, Krakowa przez CMK będę mógł wygodnie dojechać a tu dupa!!

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 26-11-2010, 22:47    Odpowiedz z cytatem

Damian Łódź napisał/a:
Ludzie Kochani, z Żyrardowa i nie tylko. Zrozumcie że nie ma technicznej mozliwości zwiększenia ilości wagonów w TLK z Łodzi do Warszawy, perony st. Łódź Fab. nie zmieszczą więcej niż 11-12 wagonów. Nawet chyba nie te 12. Więcej pociągów nie da rady uruchomic bo nie ma ich po prostu gdzie zmiescic w średnicowym, ani tym bardziej że będzie remont Skierniewice-Warszawa.
Mam nadzieje ze dobrze wytlumaczylem.


Ale ja to rozumiem. Przyznaję, że wcześniej nawet nie wiedziałem o problemie maksymalnej liczby wagonów na Fabrycznej. Problem polega jednak na tym, że Ty - i inni - stale powtarzacie, że 'się nie da, bo maksymalnie 11 czy 12 wagonów', podczas gdy rano nie uświadczy się nawet 8 wagonów. Dochodzi czasem do sytuacji wręcz dziwnej - wieczorem wagonów jest za dużo. I mówię ciągle o pociągach Ł-W, a nie Białystok-Katowice itp.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 26-11-2010, 23:47    Odpowiedz z cytatem

Henryk, zgoda, ale jeszcze raz powtarzam że wiecej niz 11-12 wagonów nigdy nie pojedzie, a że jezdzi mniej to wierzę bo spółkce IC brakuje wagonów, ale o to już pretensje na Grójecką. Smile

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EICKaszub Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 26-11-2010, 23:59    Odpowiedz z cytatem

Może trochę porównanie nie na miejscu, ale w komunikacji tramwajowej Gdańska problem z "zestawieniami" załatwiano tak, że zamiast 3-wagonowych składów co 10 minut puszczano 2-wagonowe składy co 7. I taka sama analogia w przypadku zestawień Warszawa-Łódź - skoro składy 12-wagonowe nie wystarczają to puszczać więcej tych składów. To , że potoki podróżnych na tej trasie są ogromne wie każde dziecko. Dobrze by też było by pociągi Ww-Ł powydłużać. Z jednej strony : Białystok, Terespol, Lublin, Olsztyn, a z drugiej Wrocław, Jelenia Góra

_________________
Bojkotuję forum z powodu uprawiania tam polityki oraz przez faworyzowanie danej opcji politycznej . Pozdrawiam .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl