Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Następny
[PKP IC] Taryfa EIC Premium
Autor Wiadomość

kpc21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2012

PostWysłany: 17-02-2015, 14:59    Odpowiedz z cytatem

sebek napisał/a:
Nie rozumiem sytuacji, że pasażer nie może kupić biletu w ostatniej chwili, skoro pociąg jest pusty, a zdarzają się sytuacje typu opóżnienia skomunikowań z innymi przewożnikami i wtedy pasażer w ogóle zrezygnuje z przejazdu EIPremium. Jechałem osobowym KŚ Lubliniec - Katowice(8.27), 3 pasażerów pytało konduktora o to ile mamy opóznienia, bo chcieli zdążyć kupić bilety na EIP Katowice(8.44) - Warszawa. Osobówka KŚ złapała 15min na odcinku Bytom - Katowice i przyjechała do Katowic na 8.42, akurat na ten sam peron co stało EIP(8.44).
Słyszałem jak pytali konduktora EIP o sprzedaż biletu w pociągu to od razu wspomniał o karze 650zł a z braku czasu, te 3 osoby nie zdążą lecieć do kasy po bilet, raptem niecałe 2 min do odjazdu EIP.
Oczywiście pasażerowie zrezygnowali z EIP i za radą konduktora zaczekali na TLK Skarbek(9.09), ale takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, skład EIP ma zapełnienie 30%, ludzie nie mogą wsiąść, bo ich pociąg regionalny się opóżnił a w EIP zapłacą karę.

Ale, jeśli dobrze rozumiem, to 650 zł, to jest tak naprawdę mocno zawyżona dopłata za wystawienie biletu w pociągu przez konduktora. Czy tu zwykła adnotacja "zmiana przewoźnika" na bilecie nie załatwiłaby sprawy?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DuonsangaPrinco Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lut 2015

PostWysłany: 18-02-2015, 19:17    Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie. Jak na bilecie kupionym w internecie mam napisać własne dwa imiona i nazwisko czy wystarczy tylko pierwsze imię i nazwisko? Rodzice mnie chyba nie za bardzo lubili bo nazwali mnie Mariusz Remigiusz a na nazwisko mam Kowalewicz więc trochu to głupio brzmi i drugiego imienia w ogóle nie używam tyle że w dowodzie mam wpisane (niestety).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-02-2015, 19:34   

Wiele osób ma w dowodzie drugie imię, spokojnie możesz odpuścić.
Powrót do góry

DuonsangaPrinco Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lut 2015

PostWysłany: 18-02-2015, 19:38    Odpowiedz z cytatem

Wolałem się upewnić abym na centralnym nie wysiadł biedniejszy o 650zł. Dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 04-04-2015, 11:13    Odpowiedz z cytatem

W Pendolino wszystkie bilety po 49 zł?

Najprawdopodobniej od maja przejazd Pendolino będzie kosztował tylko 49 zł, jeśli wybierzemy pociąg wyjeżdżający po godzinie 19:00 – poinformował wczoraj Teleexpress.

Nowa promocja będzie mieć jednak pewne ograniczenia. Specjalną taryfą zostaną objęte składy kursujące od poniedziałku do czwartku.

Więcej:
http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/23848/W-Pendolino-wszystkie-bilety-po-49-zl.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 04-04-2015, 23:59    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze soboty bym doliczył do tej promocji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-04-2015, 20:59    Odpowiedz z cytatem

Ja też bym soboty dołączył i to nie po godz. 19:00 tylko na przykład już od południa. Bo to zawsze był najgorszy dzień jeżeli chodzi o frekwencję w dalekobieżnych składach, czy to pośpiesznych czy expresowych.
A wracając do meritum sprawy, może się urwać trochę frekwencja w "Monciaku" na odcinku Gdynia-Warszawa bo "Neptun" od 26.IV jako EIP i w "Karpatach" na odcinku Kraków-Warszawa. Ale to pól biedy, bo to ta sama spółka. Najważniejsze że poleci na bank frekwencja w Polskim Busie z Warszawy do Gdańska wyjeżdżającym o godz. 19:30 i z Gdańska do Warszawy, odjazd również o godz. 19:30. I o to chodzi. Podejrzewam, że albo wprowadzą jakieś promocje, np. wszystkie bilety po 2-5-10 zł (jak wczoraj i dzisiaj na trasie Warszawa-Kraków) albo od 1-4 te kursy zostaną zawieszone Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2009

PostWysłany: 06-04-2015, 18:13    Odpowiedz z cytatem

Myślę, że znajdzie się wielu chętnych, którzy dorzucą te 39 zł do tych szkockich 10 zł i pojadą wygodniej i szybciej niż mają się tłuc niewygodnym autobusem Smile

_________________
Tramwaj musi wrócić do Gliwic. Frankiewicz już odszedł!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06-04-2015, 18:23    Odpowiedz z cytatem

To nawet nie trzeba będzie dorzucać 39 zł. W ostatniej chwili z Gdańska Polski Bus kosztuje 33-40 zł to raptem te 10-15 zł wystarczy dołożyć.
Tym bardziej, że już i bez tego urwała się frekwencja w Polskim Busie z Wawki do Wrocławia i Trójmiasta jak skrócił się czas przejazdu od 14 grudnia 2014 roku. Kiedyś brak miejsc u Szkota w piątki i niedziele był na porządku dziennym a teraz bez problemu w ostatniej chwili można pojechać PB. Na dzisiejszy i jutrzejszy dzień jeszcze teraz można dostać miejsca w PB z Wrocławia i Gdańska do Warszawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruk17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Konin

PostWysłany: 07-04-2015, 14:34    Odpowiedz z cytatem

Ja bym ustawił promocję od 18:30. Wtedy przynajmniej pasażerowie z Wrocławia by się bez problemu załapali na bilety po 59 zł Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 07-04-2015, 16:10    Odpowiedz z cytatem

A nie lepiej pociąg opóźnić o te 10 minut?

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-04-2015, 17:23    Odpowiedz z cytatem

Praktyki PKP Intercity dotyczące pobierania opłaty 650 zł bezprawne!

3 kwietnia 2015 r. Prezes UTK wszczął wobec PKP Intercity S.A. z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie naruszenia postanowień Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącego praw i obowiązków pasażerów w ruchu kolejowym, polegającego na nałożeniu na osobę niepełnosprawną dodatkowej opłaty za wystawienie biletu na pokładzie pociągu Express Intercity Premium w wysokości 650 zł.

Więcej:
http://inforail.pl/text.php?from=main&id=70315

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 08-04-2015, 09:53    Odpowiedz z cytatem

pawelu napisał/a:
Ja też bym soboty dołączył i to nie po godz. 19:00 tylko na przykład już od południa. Bo to zawsze był najgorszy dzień jeżeli chodzi o frekwencję w dalekobieżnych składach, czy to pośpiesznych czy expresowych.
A wracając do meritum sprawy, może się urwać trochę frekwencja w "Monciaku" na odcinku Gdynia-Warszawa bo "Neptun" od 26.IV jako EIP i w "Karpatach" na odcinku Kraków-Warszawa. Ale to pól biedy, bo to ta sama spółka. Najważniejsze że poleci na bank frekwencja w Polskim Busie z Warszawy do Gdańska wyjeżdżającym o godz. 19:30 i z Gdańska do Warszawy, odjazd również o godz. 19:30. I o to chodzi. Podejrzewam, że albo wprowadzą jakieś promocje, np. wszystkie bilety po 2-5-10 zł (jak wczoraj i dzisiaj na trasie Warszawa-Kraków) albo od 1-4 te kursy zostaną zawieszone Smile


Coś Ci się pomyliło, o 19:30 z Warszawy do Gdańska jest zwykły EIC "Klimczok", Pendo jest ostatni o 18:39, później są dwa EIC "Klimczok" 19::30 i 20:30 "Norwid".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-04-2015, 10:48    Odpowiedz z cytatem

Nebbud: nic mi się nie pomyliło, może nieprecyzyjnie napisane. O 19:30 jest EIC "Klimczok" i on tak zostanie ale następny odjeżdżający z Warszawy do Gdańska EIC "Norwid" od 26 kwietnia staje się EIP, i on może ewentualnie zabrać pasażerów z Polskiego Busa, który odjeżdża o godz. 19:30 z Warszawy. A ta oferta 49 zł za każdy bilet na EIP odjeżdżający po 19:00 obowiązywać ewentualnie od maja czyli praktycznie nałoży się z zamianą EIC "Norwid" na EIP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 08-04-2015, 11:00    Odpowiedz z cytatem

Eh co ta spółka wyprawia... brawo z Krakowa do Gdyni nie będzie żadnego wagonowego EIC tylko same bezprzedziałowe "dziobaki" zostaną... Ostatnio moi znajomi jechali całą trasę Kraków - Gdynia Pendolino, a wracali zwykłym EIC ("Kaszubem") i mówili, że "Kaszubem" było sto razy lepiej niż w Pendolino.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl