Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 198, 199, 200  Następny
Cenzura, propaganda i manipulacje w mediach
Autor Wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 25-07-2014, 14:55    Odpowiedz z cytatem

Kilka powodów dla których warto przeczytać "Resortowe Dzieci. Media":

http://dookolakultury.blogspot.com/2014/07/kilka-powodow-dla-ktorych-warto.html

http://www.wydawnictwofronda.pl/wp-content/uploads/2014/01/resortowe-no.jpg

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-07-2014, 13:17    Odpowiedz z cytatem

Niedawno TVN obwieściła, że w polskim godle nie ma żadnego orła, tylko bielik, a bielik to nie orzeł, tylko orłan. Tefauenowskie odkrycie zilustrowano materiałem z zoo, gdzie – cytuję autora materiału Pawła Abramowicza – „orzeł przegania bielika i bielik znika”, bo w ogóle bielik to padlinożerca i tchórz, a nie żaden tam orzeł. „No cóż, jaki kraj, takie godło” – kończy autor epokowego newsa, a towarzyszy temu już w studio uśmiechnięta od ucha do ucha facjata Kamila Durczoka

— pisze Witold Gadowski w felietonie we „wSieci”. Zdaniem publicysty to zdarzenie jest czymś więcej niż tylko kiepskim dowcipem:

Politrucy w TVN dostali sygnał, aby postąpić krok dalej – napluć na godło, napluć nam w twarz. Dotychczas popluwali tak nieśmiało, zza węgła, tak po Pieczyńskiemu, a teraz już otwarcie – no, dalejże, wdeptywać Polaków bardziej w ziemię, mocniej, już tak otwarcie, po rusku.

Dziennikarz zauważa, że ani Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ani Rada Etyki Mediów nie postanowili odnotować tego materiału.

A gdybym ja napisał, że TVN to żadna telewizja, a jedynie klatka, w której hodują padlinożercze pticy, tresowane na wschodni sposób? To co, proces mi wytoczą? A przecież to tylko takie niewinne krotochwile, żarciki ledwie

— pisze Gadowski. Cały felieton w aktualnym wydaniu tygodnika „wSieci”.

źródło: wpolityce.pl

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-07-2014, 21:17    Odpowiedz z cytatem

Tego nie zobaczycie w polskojęzycznych mediach głównego ścieku.

Ługańsk (Ukraina) 27.07.2014 - ostrzał bloków mieszkalnych.



Palestyna 27.07.2014 - skutki izraelskiego ataku na Strefę Ghazy.



W USA i w Europie Zachodniej trwają masowe antyizraelskie demonstracje. O tym też polskie media (zarówno prorządowe, jak i propisowskie) w ogóle nie mówią!

http://www.jewish.org.pl/index.php/pl/wiadomopci-mainmenu-57/6394-antyizraelskie-protesty.html

Polskie lemingi mają nic nie wiedzieć, tylko grillować i piwkować...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-07-2014, 13:17    Odpowiedz z cytatem


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 31-07-2014, 15:28    Odpowiedz z cytatem

Nieopierzony dziennikarzyna chciał zabłysnąć ujadaniem na Kościół, ale doświadczony życiem dziadek wyjaśnił młodemu dlaczego jest tak a nie inaczej...


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 07-08-2014, 21:19    Odpowiedz z cytatem

Rosjanie manipulują opinią publiczną pokazując wojnę na Ukrainie za pomocą kłamstw. Podmieniają zdjęcia i ich przekaz, chcąc uwiarygodnić swoje działania i kompromitować stronę przeciwną. Ale z informacją ma to niewiele wspólnego.

Porównania oryginalnych informacji i rosyjskich "kopii" przeprowadził portal kresy24.pl. Jednoznacznie wynika z nich jak prymitywną propagandę stosują prokremlowskie media.

Więcej tutaj:
http://niezalezna.pl/58108-klamstwa-manipulacja-przerobka-zdjec-tak-rosyjska-propaganda-pokazuje-wojne-na-ukrainie

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-08-2014, 19:54    Odpowiedz z cytatem

Przegląd manipulacji "Faktów" TVN:

http://www.wykop.pl/i/artykul/2103334/przeglad-manipulacji-tvn/

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-08-2014, 19:37    Odpowiedz z cytatem

Dobra wiadomość:

Ogromne straty wydawcy "Wyborczej". W pierwszym półroczu 11 milionów na minusie

Instrukcja dla towarzyszy, którzy poczuli się wczoraj zdezorientowani: jeśli defiladę organizują kaczyści to jest to brunatny faszyzm i III Rzesza u progu wojny; jeśli natomiast defiladę organizuje Partia, to jest to wspaniałe widowisko dla mas pracujących miast i WSI, pokaz siły Polski Ludowej.

wyborcza.png
Plik ściągnięto 16 raz(y) 106.27 KB


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 20-08-2014, 01:06    Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem sobie zajawkę najnowszego numeru „wSieci” - tego, którego tematem okładkowym jest sponsorowanie i w zasadzie przejmowanie przez rząd krok po kroku spółki „Agora”. Mamy do czynienia z oczywistym procederem nacjonalizacji tylnymi drzwiami formalnie prywatnej firmy wraz z jej okrętem flagowym, czyli „Gazetą Wyborczą”, czego efektem jest stworzenie kolejnego medium rządowego i to pozostającego na bardzo krótkiej smyczy. Niby nic nowego – niektórzy może pamiętają jeszcze jak za rządów SLD ówczesna władza zafundowała sobie z państwowej kasy własny tygodnik opinii o nazwie, o ile sobie przypominam, „Fakty” (nie jestem pewien tej nazwy, ale pamiętam jak Leszek Miller pozował z nim przed kamerami). Tu mamy działanie mniej ostentacyjne, ale przez to bardziej skuteczne propagandowo - „Wyborcza” pozostając medium formalnie niezależnym może przez to skuteczniej robić lemingom wodę z mózgów.

Cały tekst: http://blog-n-roll.pl/pl/agora-w-sieci

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 20-08-2014, 08:31    Odpowiedz z cytatem

Gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał czy aby na pewno "Rynek Kolejowy" jest obiektywny to mam ciekawą informację na temat dotychczasowego redaktora tego szmatławca:
Cytat:
Dyrektorem Biura Komunikacji i Promocji jest Pan Jakub Woźniak, a jego zastępcą w randze rzecznika prasowego Pan Mirosław Siemieniec. W ramach nowej organizacji Biura Komunikacji i Promocji na stanowisko zastępcy dyrektora ds. wizerunku i strategii komunikacji powołano Pana Wojciecha Śmiecha.

Chyba z-ca dyrektora ds. długowłosych i donoszenia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-08-2014, 12:18    Odpowiedz z cytatem

aanniiaa, ale to nic nowego. To nie pierwszy przypadek gdy redaktor "Rynku Kolejowego" dostaje ciepłą posadkę w centrali kolejowej spółki, w "biurze propagandy"...

"Rynek Kolejowy", a konkretnie jego wydawca ZDG "TOR", od dawna trzyma sztamę z betonem PKP. Kto organizuje ten żenujący plebiscyt "Człowiek roku - Przyjaciel kolei"? PKP PLK wspólnie z Railway Business Forum, czyli de facto z ZDG "TOR", albowiem:

prezes TOR - prezesem RBF
wiceprezes TOR - dyrektorem programowym RBF
prokurent TOR - dyrektorem biura RBF
siedziba TOR - siedzibą RBF

Jednego roku "Przyjacielem kolei" został prokurent TOR. Ot, towarzystwo wzajemnej adoracji...

Korzystając z okazji przypominam, że administracja portalu "Rynek Kolejowy", w przeciwieństwie do naszego forum, przekazuje władzom kolejowych spółek (na wniosek policji) adresy IP internautów, którzy zamieszczają komentarze nieprzychylne dla betonu PKP. Mam na to dowody! Niektórzy mieli już przez to procesy sądowe z art. 212 kk, niektórzy kolejarze stracili pracę!

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 20-08-2014, 19:57    Odpowiedz z cytatem

Victoria, ciekawe informacje Smile A co robi RK z adresami IP doskonale wiem... Mi na przykład pan Śmiech-na-sali mailowo osobiście groził prawnikami, bo śmiałam żądać usunięcia mojego konta na RK Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hapek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 20-08-2014, 20:15    Odpowiedz z cytatem

Widzę, że administracja RK czuje się bezkarna, ale na ich miejscu radziłbym uważać. Czasem ludziom odbija gdy dostaną się na jakieś "ważniejsze" stanowisko.. to takie.. polskie .. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-08-2014, 22:46    Odpowiedz z cytatem


_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-08-2014, 23:43    Odpowiedz z cytatem


_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 36 z 200 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 198, 199, 200  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl