Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 25, 26, 27  Następny
Spotkanie dla interesujących się koleją w Małopolsce
Autor Wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10-12-2010, 16:27    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Prawda jest taka że to być może ostatnia okazja zaliczenia Sucha Beskidzka - Żywiec i Oświęcim - Mysłowice składami osobowymi.

Dokładnie. A kris123 ciągle narzeka...
Jak kryniczanin wyjedzie, to i Ty dasz radę.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Paradoks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2009

PostWysłany: 10-12-2010, 17:33    Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam i życzę udanej wyprawy! Na zachodzie płaci się ciężkie pieniądze aby wybrać się na obóz przetrwania a u nas wystarczy tylko bilet na pociąg Mr. Green

_________________
https://www.facebook.com/KolejBeskidzka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-12-2010, 19:36   

Mnie mimo najszczerszych chęci nie będzie Crying or Very sad bawcie sie dobrze i przedstawcie wnioski na forum, pozdrawiam !
Powrót do góry

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11-12-2010, 22:47    Odpowiedz z cytatem

Spotkanie uważam za udane. Stawiła się większość zadeklarowanych osób, a w Katowicach spotkaliśmy się z Krzysztof21. Było też kilka osób ponad plan, z czego bardzo się ucieszyliśmy. Szalenie brakowało nam użytkownika kris123.

Opóźnień większych nie było, więc pojechaliśmy JAK jak zamierzaliśmy + Katowice - Tychy Miasto - Katowice (niestety w EN57).

Rozmowy przebiegały w dość burzliwej, ale przyjacielskiej atmosferze. Wymiana wiedzy i doświadczeń każdego ubogaciła. Była też okazja do krótkich rozmów z kolejarzami, pełniącymi ostatnie służby na Oświęcim - Katowice i Żywiec - Sucha Beskidzka.

Ja i kryniczanin doszliśmy co porozumienia do co linii Tarnów - Leluchów (kryniczanką zwaną).
Pociągi z Krakowa do Nowego Sącza skomunikowane w Grybowie z autobusem do Krynicy, a w Nowym Sączu z motorakiem do Lipian czy Popradu. Ale gdybyśmy jeszcze z MI doszli do porozumienia...

Postaram się jutro bardzo wcześnie wstać, bo jak nie zobaczę, to nie uwierzę w poranny TLK Kraków - Szczecin z EP09 (dzisiaj Kościuszko z Warszawy z EU07, a Sobieski z Warszawy z EP08-001). A i EC Wawel ma być z EP09 od nowego rozkładu jazdy - tylko w kontekście pory pisania tego postu (22:48) nowym w sensie tym od północy czy tym za rok?

kibel.jpg
Ostatni pociąg w relacji Żywiec -> Sucha Beskidzka. Od jutra autobusy za pociąg.
W Żywcu wsiadło 20 osób. W Suchej Wysiadło 26. Była też wymiana na przystankach pośrednich. Na ostatnim przed Suchą wsiadła 3-osobowa rodzina, której ojciec powiedział: "Cze
Plik ściągnięto 15 raz(y) 177.4 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

bartik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 11-12-2010, 22:55    Odpowiedz z cytatem

Ja chciałbym podziękować wszystkim za spotkanie, na szczęście rano zdążyłem w ostatniej chwili Smile

_________________
Klikaj codziennie:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3244


Ostatnio zmieniony przez bartik dnia 11-12-2010, 23:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-12-2010, 23:16   

Potwierdzam. Natknąłem się w Katowicach na grupę totalnie zakolejonych ludzi. Takich mega pozytywnych kolejowych świrów. Smile

Fajnie było się z Wami poznać i choć przez chwilę porozmawiać. Niestety, tak jak już pisałem, z racji nawału pracy, nie dałem rady pojechać (choć planowałem i chciałem - ale kwestie zawodowe są jednak istotne, hi hi).

Jednak tak się złożyło, że akurat byłem w Katowicach o tej samej porze, w której pojawili się tam owi zakręceni mikole, którym nie straszny mróz, śnieg i kibello EN57. Smile

Poznaliśmy się, wymieniliśmy uściski dłoni. I chwilę porozmawialiśmy. Przyznam, że ekipa -w porównaniu z rokiem ubiegłym- była dość liczna. Fajnie - to cieszy.

Lubię taką miłośniczą pasję wypisaną na twarzach. I ten okrzyk jednej osoby (nie, nie zdradzę której, spoko), jak wjechała "ósemka" z "ickiem" na haku. Albo jak piętrusy wjechały jako "ierek". Powiem Wam, w tajemnicy - mnie też zdarzało się nie raz tak reagować. Pierwszy raz, jak "Husarza" zobaczyłem. A ostatnio jak byłem z Robertem Wyszyńskim na Centralnej Magistrali Kolejowej. Darłem się jak głupi na widok pomykającego "icka". Na widok "kibella" Morusiowego też. Tutaj relacja autorstwa Roberta z tej eskapady.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich. Trzeba już pomyśleć o następnym razie. Choćby nie wiem co - będę!
Powrót do góry

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 12-12-2010, 00:00    Odpowiedz z cytatem

Kto nie był, niech żałuje, na koniec w Krakowie zastała nas deszczowa pogoda i mnie jeszcze niesprzyjające krakowskie mpk = 3 ostatnie przystanki z buta w deszcz i jadący "równolegle" pusty podsył 128 z Ruczaju na Kampus na 609...

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 12-12-2010, 09:12    Odpowiedz z cytatem

Mnie niestety nie było z Wami czego żalujęi i za co przepraszam, ale moją celą podróży był pociąg 335czyli popularna Skalnica, która wczoraj pojechała w ostatnią podróż Kraków-Cadca. I powiem Wam, że warto było się udać, ponieważ nietylko dowiedziałem się, co tak naprawdę dzieje się z ruchem przygranicznym, ale Słowacka obsługa pozbawiła mnie nadziei na to, że będzie lepiej.Co do frekwencji na odcinku do trzebinii 100% nawet więcej, potem do Katowic 40%, do Zywca 60% do Zwardonia 70% i do Cadcy 40%.
Ogólnie frekwencja po zmianie trasy na Katowice była dużo lepsza, sporo luidzi dojeżdzało do Trzebinii a potem, od Żywca. Od Słowackiej strony bardzo popularny byl odc. Zwardoń-Zilina. Więc nietrudno się domyślić, że likwidacja tego połaczenia to celowe zagranie mające na celu po pierwsze pogorszenie stosunkow ze Słowakami, ktorzy nie informowani o niczym stracilipociągi z Polską nie tylko od Zwardonia ale także od Plavca. Okazuje się, ze to nie ich wina, że pociągi nie wyruszyły. Mało tego str.polska za nic miała jakie kolwiekpertraktacje. Było ucięcie i tyle. A najgorsze jest też to, że jak zwykle modne u nas było działanie bez ostrzezenia.
Co dopowodzi pan J. powiedział tylko tyle, że takjak przypuszczałem likwidacja pociągów Plavec-Muszyna miala niewiele wspólnego z powodzią. Mówi, ze od dawna zastanawiano się nad pociągami Kosice-Kraków-Kosice, lecz na to nie poszłą strona Polska. Mało tego miały być 2 pary. 1 osobowy a drugi przyśpieszony. A co do powodzi to wykorzystano ją do uwal;enia kursów, do którego PR przygotowywało się latami, ale nie było okazji. Zresztą podobnie jak poszły kasy w Zwardoniu czy Krynicy.
tak więc nie dajmy sobie wmówić, że to kogoś innego wina. Za obecny marazm i likwidację połaczen i kas odpowiada głównie PR działające w porozumieniui in przyzwoleniu z UMWM i MI. I niestety dopóki te właadze się nie zmienią mozemy zapomnieć o czymś takim jak kolej regionalna. A pociąg do Ziliny czy Kosic " to se ne wrati"

[ Dodano: 12-12-2010, 09:19 ]
Aco do Waszych ustaleń powiedzcie Drodzy do czego doszliście, szczególnie w temacie Zakopianki i Kryniczanki oraz Bieczanki.
Bo piszecie o skomunikowaniu pociagu z autobusem w Grybowie i wSączu na Słowację. Tymczasem na to szans nie ma. Niestety o ruchu przygranicznym możemy zapomnieć.
No imam nadzieję, że Wasze plany przewidują min. 2 pociągi do Krynicy z Krakowa, czyli przyśpieszoną Jaworzynę oraz 66120/66131

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 12-12-2010, 09:56    Odpowiedz z cytatem

kris123, lepiej jechać z przesiadką w Grybowie - jedzie się wtedy 3h 30 minut, a to już jakoś konkurencyjne względem PKSu jadącego 2h 50 min. Bo teraz kolej na trasie Krynica - Kraków nie ma potencjalnego pasażerowi nic do zaoferowania i nie mówię tu o rozkładzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 12-12-2010, 10:29    Odpowiedz z cytatem

Tylko wieszjak jest. Tym sposobem doprowadzamy do upadku kolei na odc Sącz-Krynica. Bo takie dzielenie tras przynosi więcej szkód niż pożytku.
A co rozkładu tak, źle jeszcze nie było. Został 1 pociąg do Krynicy z Krakowa wstyd i tyle. Aszkoda bo Jaworzyna była popularna alew ją zniszczono degradujac do osobówki. Po co dzielić relację skoro i tak takie same skłądy jadą, pytanie czemu to ma służyc, chyba odstraszaniu klientów...
taki prezent na ferie, żeby z walizami latać po składach...

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 12-12-2010, 10:47    Odpowiedz z cytatem

Nawiązując do połączeń przygranicznych i tego co napisał kris123, to zastanawia mnie taka rzecz, dlaczego z Krakowa uwala się jedyne dogodne połączenie ze Słowacją, a na Dolnym Śląsku powstaje tyle nowych relacji z Czechami (Kłodzko-Usti n.Orci, Wrocław-Usti n.Orci, Kłodzko-Pardubice, Wrocław-Bohumin, Wrocław-Trutnov, oraz doatkowe pary Jelenia Góra-Harrachov)
Nie chcę być tu adwokatem PR, ale wydaje mi się że uwalenie Skalnicy i Koszyc nie jest winą PR tylko samorządów, które po obcięciu dotacji MI do połączeń przygranicznych to przejęły.
Przykład z Dolnego Śląska pokazuje że jak się chce to się da, a władze Małopolski i Śląska pokazały gdzie mają swoich wyborców.

Bardzo żałuję że nie mogłem z Wami wczoraj pojechać, ale niestety to była siła wyższa na którą nie miałem wpływu. Liczę że następnym razem się uda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 12-12-2010, 10:54    Odpowiedz z cytatem

Mnie też nie było, pojechałem Skalnicą i nie żałuję. Przynajmniej wiadomo co się dzieje.A być może uda się takie sp[otkanie zorganizować na wiosnę. Co do winy to za likwidacje kas, poczekalni i zabawy z ZKA odpowiada dyrektor PR w Małopolsce nikt inny. Co do ruchu przygranicznego zawsze była szansa na pociągi Kraków-Plavec i Kraków-Cadca, które też by na siebie zarobiły.
A prawda jest taka, ze i PR i UMWM i MI ma kolej w małopolsce daleko gdzieś. takich jaj jeszcze nie było. Praktycznie są protesty pisze się już wszędzie, ale nikt nie jest w stanie nic zrobić.Jeszcze tak złego dyrektora nie było. Jak tak dalej pójdzie to za chwilę całe przewozy się zawalą a skutki będziemy odczuwać przez wiele, wiele lat.
I pomyśleć, że Słowacy chcieli pociągów z Krakowem tyle, że ich pech polega na tym, że graniczą z Małopolską, która prymat pierwszeństwa w błędach dzierży z Podkarpaciem.
Nie potrafią wykorzystać srodków i być może to,że te pociągi nie pojadą to sprawa nieudolności i braku zabiegania.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 12-12-2010, 11:00    Odpowiedz z cytatem

Widzieliśmy wczoraj wieczorem Skalnicę jak po raz ostatni wjeżdżała w Krakowie na Główny. Teraz ostatni Regio od strony Trzebinii będzie przyjeżdżał do Krakowa o 21:19.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 12-12-2010, 11:02    Odpowiedz z cytatem

kris123 napisał/a:
Tylko wieszjak jest. Tym sposobem doprowadzamy do upadku kolei na odc Sącz-Krynica. Bo takie dzielenie tras przynosi więcej szkód niż pożytku.
A co rozkładu tak, źle jeszcze nie było. Został 1 pociąg do Krynicy z Krakowa wstyd i tyle. Aszkoda bo Jaworzyna była popularna alew ją zniszczono degradujac do osobówki. Po co dzielić relację skoro i tak takie same skłądy jadą, pytanie czemu to ma służyc, chyba odstraszaniu klientów...
taki prezent na ferie, żeby z walizami latać po składach...
Ciekawe jak można doprowadzić do upadku coś, co już dawno upadło? A pociągiem z Krakowa do Krynicy to jeździ kryniczanin (i to nie całkiem, bo w Grybowie się przesiada), i kilka osób z chorobą lokomocyjną oraz inni MK, więc nie za bardzo wiem kto by tu latał z walizkami. Ostatnia szansa dla linii Kraków - Krynica to rozwiązanie zaproponowane przez lokera i kryniczanina - przesiadka w Grybowie na autobus to skrócenie jazdy o co najmniej godzinę!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 12-12-2010, 11:03    Odpowiedz z cytatem

Trza poruszyć wszysto, aby przynajmniej Skalnica Goral i Kosice wróciły...

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 25, 26, 27  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl