Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Automaty biletowe w woj. śląskim
Autor Wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 13-09-2011, 15:23    Odpowiedz z cytatem

Wpierw szukałem opcji w ulgach handlowych/promocjach ale nic nie było, to próbowałem kupić 3 bilety od razu ale 1. ze zniżką i mi się nie udało. Uważam się za rozgarniętą osobę, już kiedyś z automatów korzystałem ale tej oferty mi się nie udało zakupić. Niemniej ilostan czynnych kas w Katowicach jest skandalem.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 13-09-2011, 15:37    Odpowiedz z cytatem

Dziwne. Może zepsuli Ty-i-123 wprowadzajac REGIOkartę? Może niech ktoś sprawdzi, bo ja mam daleko ;-)

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 20-01-2012, 20:22    Odpowiedz z cytatem

Koleje Śląskie nie zainstalują na razie 14 biletomatów, które miały stanąć w różnych miastach Śląska, bo producent nie zdążył na czas dostarczyć maszyn.

Automaty z biletami Kolei Śląskich miały stanąć już w październiku m.in. w: Katowicach, Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Zabrzu, Sosnowcu i Gliwicach. Nie ma ich do tej pory i wszystko wskazuje na to, że nieprędko się pojawią. Okazuje się, że firma Merona Poland z Wrocławia, która wygrała przetarg na to zamówienie, nie wywiązała się z zadania. Nie dostarczyła biletomatów na czas. KŚ zerwały więc umowę i domagają się kar umownych. - W grudniu otrzymaliśmy jeden automat do testowania, ale po próbie uruchomienia odmówił posłuszeństwa - mówi Adam Warzecha, dyrektor marketingu KŚ.

Nie wiadomo, jak sprawa się zakończy, bo zajęli się nią prawnicy zarówno jednej, jak i drugiej strony. To nieco komplikuje Kolejom Śląskim życie, bo mają związane ręce, i do czasu zakończenia sporu nie chcą ogłaszać drugiego przetargu. Pasażerowie będą więc musieli poczekać na biletomaty, chyba że spółka porozumie się z Przewozami Regionalnymi i bilety KŚ będą sprzedawane także w automatach biletowych PR. Z naszych informacji wynika jednak, że rozmowy idą jak po grudzie i porozumienia do tej pory nie ma.

Warzecha uspokaja jednak, że nie ma problemów z dystrybucją biletów KŚ, bo spółka sprzedaje je we własnych kasach (kontenerach), u konduktorów oraz za pomocą telefonów komórkowych w ramach systemu CallPay. - Mamy jeszcze niewielki zapas kontenerów i w każdej chwili możemy je ustawić tam, gdzie będzie to konieczne - zapewnia Warzecha.

Docelowo Koleje Śląskie chcą mieć też własne kasy na remontowanych dworcach kolejowych, m.in. w Katowicach. Nie zawsze jednak jest to proste, o czym świadczy przykład Gliwic. Tam spółce do tej pory nie udało się postawić kontenera na dworcu, bo administrator stwierdził, że bardziej opłaca mu się wynajmować pomieszczenia drobnym handlarzom niż KŚ.


źródło: Gazeta Wyborcza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 21-01-2012, 22:24    Odpowiedz z cytatem

Kolejny automat biletowy, tym razem w Rybniku.
http://regiochlopak.blogspot.com/2012/01/kolejny-automat-biletowy-tym-razem-w.html

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 22-01-2012, 11:38    Odpowiedz z cytatem

w końcu w Rybniku. Mało kas nie miła obsługa ja z miłą chęcią przejdę na automat mam nadzieje ,że obsługuję karty płatnicze

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 22-01-2012, 12:32    Odpowiedz z cytatem

Obsługuje, obsługuje.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 22-01-2012, 13:59    Odpowiedz z cytatem

Może to któryś z dwóch zdemontowanych w Sosnowcu...

REGIOchłopak napisał/a:
Kolejny automat biletowy, tym razem w Rybniku.
http://regiochlopak.blogspot.com/2012/01/kolejny-automat-biletowy-tym-razem-w.html


Dementując informację z linka, w Sosnowcu nie ma już automatów, choć są jeszcze pociągi Regio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Patryk180 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Gru 2009
Skąd: Katowice

PostWysłany: 22-01-2012, 15:12    Odpowiedz z cytatem

mike_sc3, To szkoda w Sosnowcu też automaty by się przydały, jednak trochę osób korzysta z Regio do Katowic/ Tychów Miasta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 22-06-2012, 08:28    Odpowiedz z cytatem

KŚ inwestują w automaty biletowe

Jak dowiedział się „Kurier Kolejowy”, w grudniu Koleje Śląskie mają uruchomić na szeroką skalę automaty biletowe. Wcześniej 10 urządzeń ma pojawić się w charakterze testowym.

- Spółka planuje uruchomienie biletomatów wraz z początkiem wdrażania nowego rozkładu jazdy, tj. na początku grudnia. Zanim to nastąpi, na trasie S1 Gliwice – Częstochowa ma zostać uruchomionych ok. 10 pilotażowych urządzeń tego typu – mówi Adam Warzecha, rzecznik prasowy przewoźnika.

Ile będzie biletomatów i gdzie dokładnie zostaną zlokalizowane, na razie nie wiadomo. Oprócz automatów biletowych, nadal będą funkcjonować kasy stacjonarne. Obecnie znajdują się one w Częstochowie, Poraju, Łazach, Będzinie Miasto, Sosnowcu Głównym, Chorzowie Batorym, Zabrzu, Gliwicach, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Myszkowie i Zawierciu.


źródło:Kurier Kolejowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 25-06-2012, 08:17    Odpowiedz z cytatem

A automaty PR na dworcu w Katowicach mają nalepki Intercity - czyli, że niby można tam bilety IC kupować (nie wiem jak to działa).

_________________
adas.jogger.pl / Warsztat Napraw KZK GOP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 25-06-2012, 10:11    Odpowiedz z cytatem

adas, tu masz opis łącznie ze zdjęciami z procesu zakupu biletu: http://tiny.pl/hlxt5

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl