Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Przetarg na pociąg do stolicy
Autor Wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 01-11-2010, 12:42   Przetarg na pociąg do stolicy Odpowiedz z cytatem

Lubuskie nie ustaje w próbach zachowania kolejowego połączenia jednej ze swych stolic z Warszawą. Władze regionu rozpisały właśnie przetarg na świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych międzywojewódzkich przewozów pasażerskich na trasie Gorzów Wlkp. - Krzyż - Poznań - Warszawa. Zwycięzca będzie woził pasażerów przez miesiąc.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego narzucił wymóg uruchomienia przez wyłonionego w procedurze przewoźnika przynajmniej 1 pary pociągów bezpośrednich. "Przy czym za połączenie bezpośrednie uważa się takie, które umożliwia przejazd pasażerów ze stacji początkowej do stacji docelowej bez konieczności wysiadania z wagonu (pojazdu kolejowego)" - czytamy w dokumentacji przetargowej.

Urząd przedstawił także zarys rozkładu jazdy:
Gorzów Wlkp. 5:30 - Krzyż 6:15 - Poznań - 7:30 - Warszawa 11:30
Warszawa 15:00 - Poznań - 18:30 - Krzyż 20:00 - Gorzów Wlkp. 20:45

Przewozy mają być wykonywane w okresie od 10 listopada 2010 r. do 11 grudnia 2010 r. Otwarcie ofert nastąpi 8 listopada. Kryterium wyboru będzie najniższa cena.


źródło: Rynek Kolejowy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-11-2010, 13:05   

No pięknie, przetarg ustawiony pod PKP IC. No comment Młot Beton Rozpacz
Powrót do góry

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 01-11-2010, 13:16    Odpowiedz z cytatem

Może czegoś nie widzę, ale dlaczego uważasz, że jest to przetarg ustawiony pod IC?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-11-2010, 16:23   

Bo kto ci pójdzie na układ, aby przez miesiąc wozić d...ska składem wagonowym, chyba tylko IC. Poza tym, kryterium jest cena, a więc IC wygra Śmiech
Powrót do góry

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-11-2010, 16:31   

Pzecież taki przetarg jrst bez sensu ,tylko na 1 miesiąc?Skoro przetarg organizuje UM to z jakiej paki może startować w nim PKP IC?Albo ja tu czgoś nie zrozumiałem nie wiem
Powrót do góry

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 01-11-2010, 16:40    Odpowiedz z cytatem

gryff, nic nie stoi na przeszkodzie, aby PKP IC startowało nawet w przetargach na przewozy regionalne.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-11-2010, 16:48   

No to ładne jaja ,nigdy nawet by mi to do głowy nie przyszło .Przecież PKP IC ma dotacje z MI i moim zdaniem żadnej łachy nie robi uruchamiając pociąg Gorzów -Warszawa
Powrót do góry

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-11-2010, 16:51   

@gryff

Ano obywatelu poruczniku Happy tak to jest, jak się zarzyna wszystkie swoje SU45 Killer Rozpacz
Powrót do góry

19WE Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 01-11-2010, 23:05    Odpowiedz z cytatem

Zauważcie, może być bardzo prosto, DB Schenker
Problemu z wypożyczeniem wagonu z DB nie musi być większego. Ale to tylko takie moje małe fantazje nt.

Noema, dałoby się?

[ Dodano: 01-11-2010, 23:15 ]
A zobaczmy jak z rozkładem.
Poznań-WWA 4h. Wychodzi albo na dopięcie do IR albo organizujemy TLKę z siódemką. Fredro i Jan Kiepura są za szybcy.

_________________
Ataków na konto (27.01): 21
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 02-11-2010, 07:16    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No to ładne jaja ,nigdy nawet by mi to do głowy nie przyszło .Przecież PKP IC ma dotacje z MI i moim zdaniem żadnej łachy nie robi uruchamiając pociąg Gorzów -Warszawa

Idac tym tokiem rozumowania iC powinno uruchomic na tej trasie nie jedno, ale 5 lub 10 polaczen bo nie robi zadnj łachy. Tak samo powinno byc po 5 do Zagórza , Zamościa, Kłodzka i jeszcze inne dziury, przeciez sa dotacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alojz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Wrz 2010

PostWysłany: 09-11-2010, 16:56    Odpowiedz z cytatem

Przetarg wygrały Przewozy Regionalne:
http://www.bip.lubuskie.pl/download/przetargi/DPVIII3320-59-10%20_Zawiadomienie%20o%20wyniku%20post%C4%99powaniana_Gorzow%20-W-awa%20v01jk.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl