Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
FIP - kilka pytań
Autor Wiadomość

Mariusz Sa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Wrz 2018

PostWysłany: 10-09-2018, 21:26    Odpowiedz z cytatem

Iktorn napisał/a:
Możesz wziąć 12 biletów (2 książeczki x 25 zł) i potem jeszcze trzecią książeczkę za kolejne 25zł ale ta trzecia będzie tylko na Czechy i Słowację. To prawie maksymalne wykorzystanie FIP Smile

Harvi napisał/a:
Jadąc powiedzmy do Włoch w jedną stronę można pojechać praktycznie za free (zahaczając choćby o Słowację,Węgry,Słowenię), ale wrócić już będzie ciężej.

Nie kumam dlaczego będzie ciężko wrócić? Przecież na bilecie FIP są 4 kupony, więc teoretycznie możesz pojechać, wrócić (wykorzystasz 2 kupony) i znów pojechać i wrócić i wykorzystasz cały bilet.

Poniżej spójrz na jeden z moich biletów na DB i zwróć uwagę na daty na kuponach.


Czyli rozumiem, że jak mam 1 bilet (4 kupony) to tak naprawdę przez 8 dni mogę jeździć po Włoszech?

Czy w danym roku mogę się starać o kolejny bilet na inny kraj?

Jak to jest dokładnie z ograniczeniem bilet ważny przez 3 miesięcy i max 6 biletów na rok?
Jeśli bym chciał kolejny bilet to muszę znowu płacić 25 zł czy te 25 zł to jest tylko za książeczkę?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 11-09-2018, 04:35    Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Czyli rozumiem, że jak mam 1 bilet (4 kupony) to tak naprawdę przez 8 dni mogę jeździć po Włoszech?


Tak. W praktyce to wyjdzie trochę inaczej. Wszystko zależy o planu podróży. Jeśli będziesz chciał wróci jakimś nocnym pociągiem to zawsze Ci braknie kuponów albo będziesz musiał użyć kolejnego, a pojedziesz tylko przez godzinę w nocy.

Cytat:

Czy w danym roku mogę się starać o kolejny bilet na inny kraj?


Na każdy kraj raz w roku. Wyjątek Czechy i Słowacja - dwa razy w roku.

Cytat:

Jak to jest dokładnie z ograniczeniem bilet ważny przez 3 miesięcy i max 6 biletów na rok?
Jeśli bym chciał kolejny bilet to muszę znowu płacić 25 zł czy te 25 zł to jest tylko za książeczkę?


Książeczka jest ważna przez trzy miesiące od daty wystawienia. Nie koniecznie 6 biletów. 6 biletów jest w książeczce. Ale jak będziesz potrzebował bilety na np. 8 krajów to dostaniesz dwie książeczki. Wtedy musisz zapłacić 50 PLN

Trochę to inaczej wygląda. Możesz złożyć dwa wnioski na rok. Przy czym drugi wniosek jest tylko na Czechy i Słowację. Działa to tak. We wniosku jest pytanie: W którym roku ostatnio korzystałeś z biletów (lub coś podobnego)? Podjąć rok np. 2018, wiadomo, że już brałeś bilety i dostaniesz drugi raz tylko na Czechy i Słowację. Inaczej mówiąc. Jak pierwszego razu w danym roku wiozłeś bilety np. na CZ, SK, HU, RO, BG to drugi wniosek jest tylko na CZ i SK, nie dostaniesz biletów na HR, FR, AT itd., pomimo, że nie brałeś na te kraje pierwszego razu. Poprostu nikt tego nie ewidencjonuje na jakie kraje już brałeś a na jakie nie. Mogą jedynie spradzić czy brałeś bilety w danym roku czy nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz Sa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Wrz 2018

PostWysłany: 11-09-2018, 05:17    Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za pomoc. Czyli jak złożyłem wniosek tylko na Włochy i dostalem tylko 1 bilet (akurat wystarczą mi 4 kupony, bo do Włoch lecę samolotem i tylko po Włoszech będę korzystał z pociągów) to nie mam już szans, żeby dostać jeszcze na ten rok 1 bilet na Francję?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 11-09-2018, 06:26    Odpowiedz z cytatem

Mariusz Sa napisał/a:
Wielkie dzięki za pomoc. Czyli jak złożyłem wniosek tylko na Włochy i dostalem tylko 1 bilet (akurat wystarczą mi 4 kupony, bo do Włoch lecę samolotem i tylko po Włoszech będę korzystał z pociągów) to nie mam już szans, żeby dostać jeszcze na ten rok 1 bilet na Francję?


Niestety. W tym roku już tylko na Czechy i Słowację. Zawsze możesz we Francji skorzystać z MKZ ale czasami porinocje na SNCF są lepsze niż karta zniżek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jasio49 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lis 2018

PostWysłany: 24-03-2019, 06:05    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś ma wiedzę na temat ceny biletu z legitymacją FIP z Gorlitz do Drezna i Frankfurtu n.Odra do Poczdamu lub gdzie znależć info na ten temat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 25-03-2019, 18:42    Odpowiedz z cytatem

Co masz na myśli "bilet z legitymacją FIP"? Nie ma czegoś takiego. Jest Książeczka Biletowa z FIP (kupony) i Międzynarodowa Karta Zniżek FIP.

Generalnie w Niemczech możesz jeździć tylko przewoźnikiem DB AG, bo na niego dostaniesz kupony.

W twoim przypadku nie będziesz mógł jechać przewoźnikiem trilex - Die Länderbahn GmbH DLB na podstawie biletu FIP i MKZ.

Poczytaj więcej na tym forum o FIP.

Przechwytywanie.JPG
Plik ściągnięto 42 raz(y) 129.05 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2019

PostWysłany: 21-04-2019, 08:48    Odpowiedz z cytatem

Shinzon napisał/a:
W twoim przypadku nie będziesz mógł jechać przewoźnikiem trilex - Die Länderbahn GmbH DLB na podstawie biletu FIP i MKZ. .

Ani DB REGIO ,trzeba płacić całą stawkę,lub korzystać z ich wewnętrznych taryf i biletów promocyjnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darekw21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Maj 2007

PostWysłany: 21-04-2019, 20:50    Odpowiedz z cytatem

Nieprawda. DB Regio wchodzi w skład DB AG.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2019

PostWysłany: 22-04-2019, 05:14    Odpowiedz z cytatem

darekw21 napisał/a:
Nieprawda. DB Regio wchodzi w skład DB AG.


I co z tego?

Zapraszam do DB Reisezentrum ,to się przekonasz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 22-04-2019, 08:44    Odpowiedz z cytatem

W DB Regio nigdy nie było żadnej dodatkowej dopłaty/opłaty do biletów FIP. Jeździłem wiele razy bez problemów. Istnieją natomiast różne interpretacje dotyczące przejazdów S-bahn wchodzącymi w skład DB AG (m.in. Berlin, Hamburg). Temat był poruszany już na forum. Były różne wyjaśnienia i interpretacje. Uzyskałem kiedyś informacje w Reisezentrum w Berlinie że nie ma problemu , bilet jest ważny. Jeździłem S-bahn'ami wielokrotnie bez problemów (oczywiście tymi które wchodzą w skład DB AG).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 22-04-2019, 08:44    Odpowiedz z cytatem

Mark napisał/a:
darekw21 napisał/a:
Nieprawda. DB Regio wchodzi w skład DB AG.


I co z tego?

Zapraszam do DB Reisezentrum ,to się przekonasz.


Sprawdziłeś podczas podróży?

Równie dobrze ICE też nie mógłbyś jechać bo to jest DB Fernverkehr AG.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2019

PostWysłany: 22-04-2019, 09:49    Odpowiedz z cytatem

Sprawdzone

DB Reisezentrum Drezno HBF,zakup biletu na poc RB31 12.04.2019
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 22-04-2019, 21:08    Odpowiedz z cytatem

A orientujecie się jaki będzie koszt biletów (miejscówek) na przejazd pociągiem NightJet na odcinku Wrocław-Budapeszt? Mam już bilety FIP, pomyślałem, że zapytam, zanim udam się do kasy biletowej.

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 23-04-2019, 05:18    Odpowiedz z cytatem

jano napisał/a:
A orientujecie się jaki będzie koszt biletów (miejscówek) na przejazd pociągiem NightJet na odcinku Wrocław-Budapeszt? Mam już bilety FIP, pomyślałem, że zapytam, zanim udam się do kasy biletowej.


Sprawdź tu. Nie zagłębiałem się ale chyba 4 EUR.

https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/informacje/przepisy-i-taryfy/przepisy-miedzynarodowe/pociagi-nocne/komunikacja-nocna-z-wegrami.html

[ Dodano: 23-04-2019, 08:05 ]
Personel kolejowy polski, czeski, słowacki lub węgierski, ponadto jest obowiązany posiadać dokument przewozowy ważny na odcinku własnej kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sarionn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2015

PostWysłany: 23-04-2019, 13:20    Odpowiedz z cytatem

Mark napisał/a:
Ani DB REGIO ,trzeba płacić całą stawkę,lub korzystać z ich wewnętrznych taryf i biletów promocyjnych.


DB Regio to po prostu DB - jedziesz na kuponie DB za free.

a tak przy okazji, ktoś wie jak to jest z ICE-Sprinterami?
Przez kilka lat była w nich obowiązkowa rezerwacja, dalej jest?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl